Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 czerwca 2026 16:09
Reklama

Molo radiowego wstydu

Podziel się
Oceń

Przed laty, gdy powstało molo na plaży miejskiej, nikt nie mógł przypuszczać, że kultowa rozgłośnia, jakim była Radiowa Trójka, stanie się kiedyś kłopotem w nazwie. Kontakty z redakcją Trzeciego Programu Polskiego Radia owocowały wspólnymi imprezami w Augustowie i Szklarskiej Porębie, znajomościami osobistymi, wręcz przyjaźniami. Dzisiaj już nie ma tamtej redakcji, nie ma ludzi, którzy to radio tworzyli. Radiowa Trójka została w internecie przechrzczona na Radiową Trujkę. Czas zastanowić się co z nazwą naszego mola nad jeziorem Necko.
Molo radiowego wstydu

Miniony tydzień nie może być uznany przez rządzących naszym krajem za udany. Najpierw światowe media obiegła informacja o upadku stadniny koni arabskich w Janowie. Chwilę potem okazało się, że  minister Szumowski dopuścił do finasowania z kasy ministerstwa własnej firmy, formalnie przepisanej na żonę, kwotą 74 mln złotych, co podniosło wartość tej firmy tysiąckrotnie. Następnie dowiedzieliśmy się, że premier Morawiecki zakupił za miliony złotych maseczki, które nie spełniają żadnych norm, a są używane przez personel medyczny także w Augustowie. Niezwykle dynamicznie rozpoczął kampanię wyborczą Rafał Trzaskowski, zdobywając w ciągu dwóch dni 25% poparcia. I jakby tego wszystkiego było mało, piątkowe notowanie listy przebojów Trójki wygrał Kazik z dość marną piosenką, której bohaterem jest Jarosław Kaczyński. Skutek był taki, że dyrekcja rozgłośni zastosowała cenzurę znaną z czasów komunistycznych i mleko się rozlało. W ciągu kilku dni rozgłośnię opuścili znani dziennikarze i artyści. Zespoły zakazały puszczania ich utworów na antenie Trójki, wytwórnie zerwały umowy na korzystanie z ich zasobów archiwalnych. Tego radia już nie ma. Dlatego czas się zastanowić, czy molo na plaży miejskiej nie powinno czym prędzej pozbyć się wstydliwej nazwy Radiowej Trójki.

Przygotowaliśmy dla naszych Czytelników ankietę w tej sprawie.  To tylko jedno kliknięcie.


Napisz komentarz

Komentarze

dobrze napisane 23.05.2020 11:59
Myślę że najprościej będzie wymienić władzę w mieście....przez 20 lat basen funkcjonował i wyciąg nart wodnych i ulice były budowane z chodnikami i oświetleniem i nikt nie wiedział które są ulice miejskie a które powiatowe. I została wybudowana nowoczesna stacja uzdatniania wody , którą obecni włodarze się chwalą ze można pić z kranu! Ułożono dziesiątki km wodociągów i kanalizacji, był dworzec kolejowy i pks .........heh i miasto było czyste ... (powielam, bo dobrze napisane)

Kidawa 21.05.2020 22:29
POzdrawiam wiecznie przegranych

Plazowicz 20.05.2020 08:25
Jal patrze na inwestycje miasta to jestem w szoku, moze zorganizujemy zawody na naszej pieknej sciance wsponaczkowej? Burmistrz otworzy z wielkim hukiem piekna scianke na 3 schodki, potem razem ze znajomymi i Panem Wysockim wielkie zawody Nordic Walking, tlumy w miescie, policja nie moze poradzic sobie z tlmumem widzow, ktorzy przyjechali ogladac ten spektakularny wyscig, nastepnie przenosimy sie nad rzeke gdzie sa zawody dla kajakarzy z Augustowa i Okolic bo reszta plywa na Mistrzostwach Polski, ludzi tak duzo ze wpadaja do wody, ale nikt nie ratuje bo nie ma ratowników, bo nie potrzebni, potem seria zdjec z drona i selfie na facebooka i na koniec cyk na jachcik i ludzie w 4 literach :) Nasz piekny Augustow w skrocie...

mrln 20.05.2020 10:30
Napisane w punkt!! uśmiałam się przy tym co niemiara, choć powinno to smucić, a nie cieszyć. Tym niemniej Plażowicz-brawo!

)))) 21.05.2020 16:55
Dodatkowo niech pokażą komunalne apartamenty. Szczególnie na Podkowie i Lipowcu. Mogą nawet zaproponować nocleg

Rudy 20.05.2020 17:04
A w ramach podziwiania przyrody prawdomówny oprowadzi nas po brudnym po pachy mieście

Swoj 21.05.2020 08:15
A w nocy wyłączy światło dla ludzi, bo grzeba oszczędzać

www 19.05.2020 15:46
Kiedy są nowe wybory? kiedy będzie można wymienić radnych, bo to co dzisiaj słucham to porażka.

Yrgvb 19.05.2020 21:49
Przy okazji flopa i falopa

wyborca 21.05.2020 14:57
za 3 lata... a wtedy Twoi zmiennicy będą mieć lat 70+... hahaha

Następca ? 22.05.2020 13:40
Oni mają dzieci ? mlodziakom z NM posiwialy skronie i łysinka błyczczy ....czas na wymianę ...

Czytelnik 19.05.2020 12:41
Trzaskowski nie ma 25% poparcia...

Czytelnik inny 19.05.2020 18:03
Duda ma 98% poparcia, to skąd 25% dla Trzaskowskiego. Wyniki już są, trzeba tylko zagłosować

Młody tata 19.05.2020 12:31
Nie wiem czy można nazwać to plażą.. Przecież tam nie ma warunków do kąpieli.. Zobaczcie na inne miasta jak wyglądają plaże z prawdziwego zdarzenia...Augustów miasto turystyczne powinno mieć najpiękniejszą plaże w okolicy, strzeżoną z ratownikami a nie ta pipidówka z nazwą Radiowej Trójki, z jakiej racji? Niech ktoś się wreszcie obudzi i zrobi porządek, przecież można byłoby zainwestować wyciąć trzcinę do postiwu i zrobić wielki kompleks z piękną plaża, dyskoteką, barem ,miejscem dla dzieci (ale nie w stylu"ścianki wspinaczkowej"), ale nie, lepiej inwestować z ratraki, skutery na zimę, które stoją nie używane, albo pakować coraz większe pieniądze w bazę, którą będzie trzeba co roku malować. WSTYD PANIE BURMISTRZU

www 19.05.2020 15:49
jak,, koleś'' się wybuduje na zarzeczu to zrobią.

Sylwi 20.05.2020 17:07
Plastus nie odpuści

Grandfather 21.05.2020 14:06
Młody tato... jak będziesz starszym tatą to córki na dyskotekę nad jezioro nie wyślesz... no chyba że z ciebie taki tata.... a jeżeli miasto ma inwestować na dwa miesiące w coś takiego to nie z moich podatków...

Mirek 21.05.2020 16:56
Trzeba jeszcze zostać tatą

Mlody tata 22.05.2020 11:43
Nie no bedzie siedziala w domu 24 godziny na dobe

Augustowianin z krwi i kości 19.05.2020 12:22
Brawo! Ta plaza powinna przejsc gruntowna renowacje, w porownaniu do reszty regionu wygladamy bardzo slabo, kiedys takie kluby jak Legia robily u nas obozy i naprawde to bylo miasto turystyczne a nie to co teraz. Plaza tylko z nazwy i nic wiecej, zaniedbana, bez zabezpieczen dla dzieci a jeszcze podobno Burmistrz boi sie ja otworzyc na wakacje i ma byc bez ratwnikow... To pytanie, gdzie mamy sie kąpać, kto bedzie dbal o nasze bezpieczeństwo?Zabraliscie juz parasolki z centrum, chcecie zabrac basen, teraz zamykac olaze na wakache.. Niech burmistrz wypowie sie na ten temat. druga sprawa temat basenu... To jest jakas masakra, z roku na rok coraz gorzej. Moj piękny Augustów wyglada coraz gorzej....

Nie narzekać 19.05.2020 13:36
Nie narzekać mi tu na brak jakichś tam plaż!!! Plaże są już passe. Będziecie za to mieli asfalt na Derak, Jagodowej, Morelowej, Pleśniowej, Plebejskiej, Gnilnej, Chłopskiej, Babskiej, Męskiej, Żeńskiej, Obojnaczej, Za***nej, Jeszcze Bardziej Za***nej, Najbardziej Za***nej i gdzie tam sobie jeszcze wymarzycie. Zamiast się kąpać (i brudzić wodę) bardzo proszę na rower/motor/ w SUV-a i zasuwać tam i z powrotem po Naszym Najpiękniejszym Asfalcie, któren to jest powodem do dumy na skalę całego kraju a nawet Wszechświata i okolic.

Mieszkaniec 20.05.2020 08:15
Dokładnie, w Suwalkach jest park trampolin, hala, druzyna w siatkowce w Plus Lidze, ludzie chodza na hale calymi rodzinami, u nas powiedzieliby, ze generuje za duze koszty i by zamkneli zeby potem z wielkim hukiem otworzyc piekna baze dla Pana Wysockiego, z ktorej tylko on sam korzysta, po co to wszystko? Przeciez na Neccie nie można nawet zorganizowac zawodow..to gdzie to ma zarabiac? Po za tym na otwarciu kajakarze z Polski pokazali miejsce w szeregu kajakarzy naszego "specjalisty", oczywiscie nie mowie tu o Panu Jurku i Panu Sienko. Ludzie potrzebuja miejsc gdzie moga spędzić czas z rodzina jak basen, place zabaw, rozne mecze, zawody a miasto chce wszystko zamykac zeby szukac oszczednosci, juz nie mowie o łączeniach przedkoli... Tam oczywisacie tez za duze koszty.... Burmistrza zapowiadal na poczatku kadencji, ze bedzie sluchal mieszkańców, no widać jak slucha...

ot durak 20.05.2020 10:05
To kto głosował na Nasze Miasto? Suwalszczanie?

Sztywny pal Azji 20.05.2020 17:08
W ząbek czesany? ?

Władek 24.05.2020 08:22
Jak to , kto ?... Kaczy Dołek, Koszary, Silikaty i Bar Pod Szyną

huzia_na_Józia 20.05.2020 14:23
w Augustowie jest 24 tys. mieszkańców a w Suwałkach grubo ponad 70 tys. W Suwałkach budżet jest dużo dużo większy .... W Augustowie klub siatkarski by się nie utrzymał bo w Suwałkach ma kilkudziesięciu sponsorów a w Augustowie nie wiem czy by znalazło się dziesięciu. co by utrzymało klub w II lidze a nie Plus lidze.... A myślenie o Augustowie jako metropolii mija się z racjonalnym myśleniem... A porównywanie Pana A. Sienko do Pana A. Wysockiego - wielokrotnego mistrza Polski, Europy i Świata to tak jak porównywać... no właśnie brak mi porównania....

Plazowicz 21.05.2020 08:23
Chodzilo o Pana Siemiona, przepraszam za błąd, myśląc takim tokiem to w mieście nie będziemy mieli nic bo nas nie stac, mowicie, ze klub by sie nie utrzymal, ale finansowanie bazy dla paru osob jest ok, na to sa pieniądze i bez sponsorow co? Znana osoba powiedziala kiedys ze nie mozemy szukac oszczednosci kosztem dzieci a tak wlasnie sie dzieje. Wszystko robione dla kasy a nikt nie pomysli o naszej mlodziezy i dzieciach. Niedlugo to miasto umrze smiercia naturalna. Ludzie wyjeżdżają, bo tu nie ma co robic... A zima to juz wgl, jeszcze chca basen zamknac.. I gdzie Ci ludzie sie podzieja? Na nartach jak nie bd sniegu? A co z wyciagiem? Tez za duze koszty? Wywalic po co nam, ludzoe pojada sobie na szelment, ktory juz jest gotowy do dzialania, nasz nawet nie ruszony pewnie... Wstyd

sportowiec 21.05.2020 12:35
człowieku poznaj najpierw realia funkcjonowania Plus Ligi i dopiero później pisz... Bo najmniejszy budżet w Plus lidze to około 3-4 mln zł z czego część płaci Polsat. Dobry zawodnik to pensja około 200-300 tys. zł rocznie i nie piszę o najlepszych... Niestety PZK nie płaci nic za utrzymanie klubu kajakarskiego. I Miasto nie płaci tak dużo za utrzymanie Sparty w Augustowie. A że baza się kajakarzom należał\a od lat za ich sukcesy światowe to chyba nie ma wątpliwości ,a utrzymanie jest dużo dużo mniejsze niż klubu siatkarskiego....

Do mądrali z Naszego Miasta 21.05.2020 13:13
Jak zaczynaliscie rządzić miastem to nie było problemu że jest to 24 tys miasteczko! Obiecaliście "złote runo" krytyka poprzedników wylewała się na każdym kroku. Zwolniliscie wielu doświadczonych pracownikow którzy mogli za was budować sukces. Nowi choć swojaki może nie glupi ale zieloni w zarzadzaniu miastem ciagną go w przepasć. I mowienie że kajakorzom baza się należała jak psu buda, choć kosztowała miliony i utrzymanie wielkie koszty to arogancja !!! A nam mieszkańcom nic się nie należy ? Basen który poprzednicy wybudowali nam się nie należy? Czyste miasto też nam się nie należy? Czy przyzwoita plaża nam się nie należy ? Mamy cicho siedzieć bo władza NM wie najlepiej gdzie stworzyć centrum miasta, gdzie zainwestować nasze podatki ! A haslo z wyborów "Augustow to jego mieszkancy" .......... Ps. Czuję się oszukany ......

bob_budowniczy 21.05.2020 16:11
a ja ci mogę wybudować stadion narodowy za pieniądze unijne.. tylko ty to później utrzymaj... bo wstęgę przecina ktoś inny a musi utrzymać ten gorszy... przykład stadionu we Wrocławiu na EURO 2012... i nie jestem z NM tylko potrafię liczyć kasę....

Do madralii bob_budowniczy 21.05.2020 23:00
Czy ja oczekuję stadionu ? Nie zmieniaj tematu! Niech władza szanowna zadba o już istniejace obiekty! Ja chciałbym pójść z dziećmi na basen , latem na plażę........ja ciężko pracuję odprowadzam podatki i nie mogę patrzeć jak te pieniądze są bezmyślnie inwestowane.

Tata 22.05.2020 11:50
Dokladnie, dziecko dopytuje sie kiedy pojdziemy na basen i plaze i co mam jej powiedziec? Zapytaj burmistrza?

Pola 23.05.2020 09:33
Ta burmistrz podstawi autobus i jak w latach 90tych beda wozic do Suwałk na nauke pływania ? Bo Augustow nie stac na basen ? Żenada

Bob-budowniczy 22.05.2020 16:23
nie wiem czego oczekujesz ale basen rok w rok to deficyt 2 mln zł... a ja nie byłem tam ani razu i też z moich podatków jest na jego utrzymanie to łożone... a jakbym chciał pojechać 3 razy w roku to mogę nawet jechać na wyprawę do Warszawy - teraz tam powstał park Suntago... też ciężko pracuję i płacę bardzo ale to bardzo dużo podatków... więc nie tylko ty masz rację

Do bob_budowniczy 22.05.2020 18:55
Idąc tokiem takiego myślenia niedługo bulwary zlikwidują, zasadza ciernistymi krzewami i nikt nie bedzie łazil i nie bedzie śmieci i zaoszczędzą na sprzątaniu. Myślę że najprościej będzie wymienić władzę w mieście....przez 20 lat basen funkcjonował i wyciag nart wodnych i ulice były budowane z chodnikami i oświetleniem i nikt nie wiedział które są ulice miejskie a które powiatowe. I została wybudowana nowoczesna stacja uzdatniania wody , którą obecni wlodarze się chwalą ze można pić z kranu! Ułożono dziesiątki km wodociągów i kanalizacji, był dworzec kolejowy i pks .........heh i miasto było czyste ...

basen zdecydowanie tak 22.05.2020 19:08
Ale to że nie chodzisz to twój wybór. Basen jest dla wszystkich. A baza kajakarzy jest tez dla wszystkich? czy dla kilkunastu kajakarzy? takie inwestycje są błędem przy niewystarczającym budżecie miasta. Trzeba stawiać na inwestycje z których większość może korzystać oraz turyści.

Plywaczka 23.05.2020 09:31
Dokładnie, zaraz pewbie Camp Zatoke rozbuduja, wiadomo o co chodzi... A dla nas, zwyklych mieszkancow? My nie mamy nic do powiedzenia, dodam ze basen to nie tylko plywalnia, a jeszcze silownia, sale karate... Mam roczny karnet i basen ma byc zamkniety do konca roku, wiec bede wnosic o zwrot pieniędzy i dodam, ze nie tylko ja, jest bardzo duzo takich ludzi. Miasto zwroci pieniążki? Stac was na to? A kluby, nauki pływania, projekty pierwszych i drugich klas?

Babka klouzetowa 31.05.2020 00:28
Babka rządzi ?

Yhjgjkj 21.05.2020 16:57
Nie ty jeden. Jest nas dużo dużo dużo więcej

Ania 23.05.2020 09:26
Jeszcze troche i sie zbierzemy pod urzedem i na taczkach bedziemy ich wywozic, jak na Ukrainie... Reka, reke myje. Jak burmistrz jest taki nowoczesny niech zrobi konsultacje w sprawie basenu i plazy to jest przeciez dla nas i naszych dzieci!!! A nie wozic sie kabrioletem po miescie i rozdawac cukierki!!! O tym basenie moze warto jakis artykul zrobic???

Jagna 26.05.2020 20:25
Kiedy można podstawić taczki?

Boryna 27.05.2020 12:24
podstaw już dziś.. sam/a się w nią zapakuj i rób sobie kółeczka tą taczką.. bo na więcej to ciebie nie stać...

Hanka 27.05.2020 17:32
Uuuuuuuuuu, nerwy puszczają????? ? ? ? ? Czyżby sam zainteresowany tak się zdenerwował?

Pakować się 01.06.2020 19:59
Jadą wizy kolorowe taborami... Hej!! ??

Swoj 22.05.2020 11:48
Fakt sukcesy jak napisałeś "byly" a teraz chwala sie Mistrzostwem Swiata Masters gdzies startuja 3 albo 4 osoby a Pan Wysocki plywa w 4 z chlopakami bo brakuje dzieci, no nie wiem czy 300 tys to malo... A na basenie oszczedzja.. Gdzie koszysta bardzo duzo ludzi...

Ten sam 21.05.2020 08:27
I szanuje Pana Wysockiego za osiągnięcia sportowe zeby nie było, sportowcem byl moze i wybitnym, ale jako trener czy osoba czyms zarzadajaca sie poprostu nie nadaje, duzo lepiej w tej roli wypadlby Pan Jurek czy Pan Siemion

www 19.05.2020 15:51
zabiorą jeszcze ,,Króla Zygmunta,,z rynku na Rybacką i w centru zgaszą światło.

??? 19.05.2020 21:50
Na parkingu na Rybackiej go postawiać. Tam tata jada

Temperatura: 26°C Miasto: Augustów

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 17 km/h

Reklama
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1 Strona nr 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2 Strona nr 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3 Strona nr 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4 Strona nr 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5 Strona nr 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6 Strona nr 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7 Strona nr 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8 Strona nr 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9 Strona nr 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10 Strona nr 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11 Strona nr 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12 Strona nr 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13 Strona nr 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14 Strona nr 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15 Strona nr 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16 Strona nr 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17 Strona nr 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18 Strona nr 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19 Strona nr 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20 Strona nr 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21 Strona nr 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22 Strona nr 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23 Strona nr 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24 Strona nr 24
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Luśka Treść komentarza: Przecież ta odpowiedź to jest kpina z ludzi. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 13:21 Źródło komentarza: Zaskakujące odpowiedzi na pytania radnej o zatrudnienia Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Niech Pam staraosta wreszcie się weźmie za robotę , a nie jeździ z księdzem z Lipska i swoją małżonką , ok Warszawie i się przebiera za kogoś , a powiat z kadym dniem upada tak jak jego wylicytowany majątek przez komornika Data dodania komentarza: 23.06.2026, 22:51 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Dość kolesiostwa Treść komentarza: Pani Chrulska na Starostę. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 22:18 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: "elity" Treść komentarza: To są karierowicze z nizin społecznych, to widać i słychać. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 21:59 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Bolszewickie standardy Treść komentarza: Na naukę nigdy nie jest za późno, jednak w tym przypadku nie jest problem, kiedy i jaką wiedzę "śliski" arywista chce powziąć, tylko czy oporne na wiedzę mentale tego aparatczyka, pozwala mu przyswoić wiadomości spoza widnokręgu ograniczonego horyzontem tołkowania, narzuconym sekcie PiS przez kompulsywnego szkodnika z Nowogrodzkiej. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 15:06 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: BAU Treść komentarza: Przecież burmiszczunio woli Chorwację,po co mu zamulone Necko albo Sajno? Data dodania komentarza: 22.06.2026, 13:49 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: Em Treść komentarza: Augustowskie piekiełko od lat. Nic dziwnego, że Augustów się zwija i nikt tu nie chce niczego robić. Takie mamy elity. Niestety. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 12:13 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: r4g3 Treść komentarza: Na ulicy Hotelowej jest prędkość do 20 km/h. Zachodzę w głowę jakim cidem można doprowadzić do kolizji przytakiej prędkości. Czy będzie tam ograniczenie do 10 km/h aż do świateł z Al. Kardynała? Oj chyba jechało się "toszkę" szyciej. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 12:04 Źródło komentarza: Kolizja w okolicach augustowskiego cmentarza Autor komentarza: Wychodek, kret i "śliski" egotyk-dzban wyautowani Treść komentarza: Psychopatyczny wychodek i jego serwilistyczny kret chcieli zainfekować klub naszomiastową dżumą. W Augustowie już chyba tylko Sparta nie została skażona naszomiastowopisowskim modelem zarządzania, zaczerpniętym z trzewi feudalnego folwarku pańszczyźnianego. Jak do tej pory mogą tylko cmoknąć w dudę prezesa i zarząd klubu. Natomiast żałosny kabotyn z ratusza zapisze się na kartach historii jako ten, który bolszewicką metodą na zagłodzenie chciał na rympał przejąć klub, jednak zarząd pokazał temu kompulsywnie szkodnikującemu dzbanowi, gdzie raki zimują i gdzie jest jego miejsce w szeregu z uwagi na jego "śliskie" morale i kurzy rozumek. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 10:56 Źródło komentarza: 32 drużyny i 600 zawodników. W Augustowie rozpoczyna się Sparta Cup 2026 Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Czym jest finansowany niedobór w zaliczkach na co? Data dodania komentarza: 22.06.2026, 10:39 Źródło komentarza: Mieszkańcy chcą odwołać całą Radę Nadzorczą Spółdzielni. Decyzja zapadnie na Walnym 30 czerwca Autor komentarza: Dziękujemy Treść komentarza: Obejrzyjcie ostatnią sesję. Pani Chrulska jest najlepszą radną powiatu tej kadencji. Pani Wiesławo jesteśmy z Panią. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 09:10 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Po co jest starostwo! Treść komentarza: Standardy więzienne... karać, zastraszyć, w garniturku... Co to jest za sposób pomocy? Jak się nie ma pojęcia o szkolnictwie to trzeba zrezygnować albo się douczyć. Na naukę za późno około 60 lat ale próbować warto. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 19:32 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Remont spróchniałego molo vs rekreacyjna kładka nad Nettą z wieżami widokowymi Treść komentarza: Nad Neckiem są trzy miejskie kąpieliska, w tym dwa oddalone od siebie o około 300 m, natomiast nad jeziorem Sajno urząd miejski pod rządami trzech burmistrzów spod znaku Nasze Miasto-PiS, nie potrafi zorganizować nawet jednego kąpieliska z ratownikami wodnymi zapewniającymi stałą kontrolę wyznaczonego obszaru wodnego. Programy rządowe finansowane z KPO oferują szeroki strumień funduszy na finansowanie, między innymi tego typu inwestycji służących uatrakcyjnieniu terenów w Polsce północno-wschodniej. No, ale jeśli trzech lanserow z fejsbuka konceetowo zawala pozyskiwanie setek milionów złotych z Funduszy Norweskich i Szwajcarskich, to nie ma co się dziwić, że miasto wymianę spróchniałych desek na molo Radiowej Trójki, nota bene jednego z największych molo w Polsce, finansuje ze środków, znaczy się 60 mln złotych, które miały finansować przedsięwzięcie związane z budową kładki nad rzeką Nettą, która w kampanii burmistrza Karolczuka i Nasze Miasto-PiS, poza enigmatycznym hasłem "Teraz nasza rodzina ", była sztandarowym projektem mających podnieść Augustow z przysłowiowych kolan, niczym Andrzej Sebastian Duda sprawił w trakcie swojej żałosnej prezydentury, iż pisowskie aparatczyki realizowały program dojenia Polski i budżetów domowych polskich rodzin Funduszem NIEsprawiedliwości. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 18:25 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: Priorytety burmiszcza Karolczuka i gamoni spod znaku Nasze Miasto-PiS☝️💪🤡👺👹🚀🛰🛸🥸🫵💰💰💰💸🤑🤝👏🏚🏚🏚 Treść komentarza: Dzielnica Augustowa, jaką w świetle podziału administracyjnego jest Sajenek, z uwagi na bardzo dużą popularność tej okolicy w okresie letnim wśród mieszkańców Augustowa i przyjezdnych, powinna posiadać zorganizowane miejsca do wypoczynku i rekreacji nad polożonymi w tej okolicy akwenami, czyli co najmniej jedno kąpielisko i dwa miejsca okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli na jeziorze Sajno. Burmistrz Karolczuk, jako w świetle obowiązującego prawa instytucja odpowiedzialna za zapewnienie bezpieczeństwa osobom przebywającym na obszarach wodnych znajdujących się w granicach Augustowa, na pewno popełnił aktualną analizę zagrożeń obowiązującą w 2026 r., do której dokonania jest ustawowo zobowiązany w świetle art. 4 ust. 1 ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych, tym samym zapewnił wyposażenie tego obszaru w komunalne kąpielisko i wywiązał się z wymagań stricte wynikających z przywołanego powyżej aktu normatywnego, ściśle regulującego właściwości w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa na obszarach wodnych, w tym przypadku obszarach wodnych znajdujących się w granicach administracyjnych miasta Augustów. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 13:11 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: patologia ałgóstowska Treść komentarza: A gdzieś był jak żeś ,,rzondził" teraz krytykant numer jeden - patologia Data dodania komentarza: 21.06.2026, 12:42 Źródło komentarza: Znany problem na ulicy Mostowej w Augustowie Autor komentarza: Art. 4 Ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych & art. 160 kk Treść komentarza: Sajenek jest w granicach Gminy Miasto Augustów, więc może burmiszcz Karolczuk zreflektuje się wreszcie i zamiast uporczywie drenować miejski budżet setkami tysięcy złotych etatami dwóch zastępców burmistrza Augustowa i statystami w miejskich jednostkach organizacyjnych, niezwłocznie zlikwiduje przynajmniej jeden etat zastępcy i zawnioskuje do RM o wyrażenie zgody na utworzenie kąpieliska przy dość dużej, w okresie letnim tłumnie obleganej plaży nad jeziorem Sajno w Sajenku, które funkcjonować będzie od połowy czerwca do końca sierpnia. Osobom korzystającym z obszarów wodnych znajdujących się w granicach danej gminy, ustawowo należy się zapewnienie bezpieczeństwa, w tym poprzez tworzenie kąpielisk i miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli, i nie ma żadnego głupkowatego tłumaczenia, że nie ma pieniędzy, skoro vena dopisuje, ale na uskutecznianie niegospodarnych działań, nota bene co roku dojmująco drenujących miejski budżet, setkami tysięcy złotych przepanymi na etatowe fanaberie, co do zasady mające swoje źródło w niegospodarności i kumoterskiej polityce kadrowej. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 23:04 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: Tak Treść komentarza: Kogo masz na myśli? Podaj chociaż imię. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 21:31 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Tadeusz Jaworski Treść komentarza: Pewnie , jak "wieszczy" z-ca Chodkiewicz, wszystko przez ten "nieudolny Zarząd Sparty a w szczególności Prezesa Sparty" odbywa się ten turniej. A swoją drogą ciekawe jakie "zasługi" ma w tym trener Warmi Grajewo i "wybitny" menedżer sportu , były piłkarz zatrudniony w CSiR Augustów? Data dodania komentarza: 20.06.2026, 19:06 Źródło komentarza: 32 drużyny i 600 zawodników. W Augustowie rozpoczyna się Sparta Cup 2026 Autor komentarza: Tadeusz Jaworski Treść komentarza: Chciało się komunikacyjnych bajpasów a nie spacerowego ciągu w Parku Uzdrowiskowym to się zaczyna. Ciekawe jak będzie to wyglądało jak powstaną hotele wielokondygnacyjne pomiędzy Hotelową a brzegiem Necka ? Data dodania komentarza: 20.06.2026, 16:54 Źródło komentarza: Kolizja w okolicach augustowskiego cmentarza Autor komentarza: Felek Treść komentarza: Mam nadzieję, że mieszkańcy przyjdą głosować i skończy się ta buta NM. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 16:07 Źródło komentarza: Spółdzielnia w cieniu ratusza. Dlaczego nie będzie dobrze, dopóki rządzą nią ludzie burmistrza
Reklama