Wirtualne świętowanie Dni Augustowa (video)

  • 18.05.2020, 13:19 (aktualizacja 18.05.2020, 14:58)
  • Beata Perzanowska
Wirtualne świętowanie Dni Augustowa (video) Dni Augustowa
Potajemna schadzka Króla Zygmunta Augusta i Barbary Radziwiłłówny, królewska uczta przygotowana przez augustowskich kucharzy, konkursy, a nawet serial internetowy. Tak w skrócie będą wyglądały tegoroczne, wirtualne obchody Dni Augustowa. Internetowe wydarzenia rozpoczną się 21 maja, a zakończą 24 maja.

W niedzielę 17 maja Augustów obchodził szczególną rocznicę. 17 maja 1557 roku Król Zygmunt II August nadał prawa miejskie naszemu miastu. Co roku ten zacny jubileusz jest w naszym mieście hucznie świętowany. W tym roku epidemia koronawirusa pokrzyżowała urodzinowe plany w postaci koncertu i innych atrakcji na świeżym powietrzu z których z chęcią korzystali mieszkańcy Augustowa. Tegoroczne świętowanie przeniosło się do internetu. Augustowskie Placówki Kultury przygotowały wirtualne wydarzenia. Rozpoczęło się już przyjmowanie prac na konkurs dla dzieci i młodzieży od 6 lat do 18 pod hasłem „Portret Królewskiej pary- Króla Zygmunta Augusta i Barbary” polegający na wykonaniu portretów Zygmunta Augusta i Barbary Radziwiłłówny. Prace oddać można do 28 maja w siedzibie APK przy ul. Nowomiejskiej 41. 29 maja o godzinie 12:00 na funpage Augustowskich Placówek Kultury oraz w wydarzeniu konkursu na facebooku nastąpi rozstrzygnięcie konkursu. Z prac zostanie potem stworzona wystawa. Kolejnym elementem Dni Augustowa będzie program kulinarny pod nazwą „Wasza Wysokość -podano do stołu”, który obejrzeć będzie można 24 maja. Szczegóły tego wydarzenia prezentujemy na filmie poniżej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Do tego nie zabraknie innych atrakcji. Będzie można śledzić na funpage APK serial internetowy, w którym jak zdradza Bartosz Świerkowski z Augustowskich Placówek Kultury przeniesiemy się do 1991 roku, by obejrzeć ówczesne Dni Augustowa. APK przypomni augustowianom fotorelacje urodzin miasta na przełomie lat. Zorganizowany będzie konkurs fotograficzny „Miasto moje, a w nim”, a jego tematem będą ulubione miejsca augustowian w naszym mieście. Chwytajmy za aparaty fotograficzne, telefony i cykajmy.

Skoro przypominamy dzieje naszego miasta nie można zapomnieć o historii miłosnej związanej z Zygmuntem Augustem i Barbarą Radziwiłłówną. Augustowskie Placówki Kultury przygotowują filmową miłosną opowieść przedstawiającą schadzkę króla i jego oblubienicy.

Szczegóły poszczególnych wydarzeń możecie śledzić na stronie internetowej i fanpage APK  oraz na naszym portalu dziennikpowiatowy.pl

 

Beata Perzanowska

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe