Podróż w Himalaje z Kinochłonem

  • 18.05.2020, 11:27
  • Beata Perzanowska
Podróż w Himalaje z Kinochłonem Seans filmowy z DKF Kinochłon, Augustów
Prawdziwej podróży w Himalaje teraz nie odbędziemy, ale możemy z pomocą Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Kinochłon” przenieść się tam wirtualnie. Możemy to zrobić tylko dziś 18 maja podczas wirtualnego spotkania z pokazem filmu dokumentalnego Michała Sulimy „Stroiciel Himalajów”.

Augustowski DKF „KINOCHŁON” i Augustowskie Placówki Kultury serdecznie zapraszają w poniedziałek, 18 maja przed ekrany komputerów na spotkanie on-line. Wieczór rozpocznie się o 19:30 wideokonferencją, którą znaleźć można pod adresem: https://meet.google.com/qoe-urnf-pnn

Zanim jednak widzowie zanurzą się w świat Himalajów wysłucha prelekcji Macieja Białousa, programera Festiwalu Żubroffka, socjologa i wykładowcy na Uniwersytecie w Białymstoku. Potem rozpocznie się wspólne oglądanie za pomocą bezpłatnego serwisu internetowego ninateka.pl

DKF zaprezentuje dokument Michała Sulimy „Stroiciel Himalajów”. W filmie obejrzymy nietypową historię. Do londyńskiego warsztatu Desmonda Gentle na Camden Market trafia nauczycielka, zamierzająca przenieść się do świeżo upieczonego męża mieszkającego w 1000-letniej wiosce w stanie Zanskar. Kobieta jest zasmucona faktem, że znajdująca się tam lokalna szkoła nie ma pianina. Warto dodać, że szkoła mieści się w jednej z najbardziej odizolowanych osad na świecie i jest położna na wysokości 4267 metrach nad poziomem morza. Właściciel zakładu postanawia na swoje 65. urodziny wyruszyć ze 100-letnim pianinem w głąb indyjskich Himalajów, by za pomocą jaków i kuców dostarczyć instrument.

Bezpośredni link do filmu: https://ninateka.pl/film/stroiciel-himalajow-piano-to-zanskar-michal-sulima

By wspólnie z Kinochłonem przeżyć tę niezwykłą podróż wystarczy w poniedziałek 18 maja, tuż przed 19.30 za pomocą przeglądarki internetowej Chrome wejść na stronę wideokonferencji podaną wyżej, następnie podać swoje imię i kliknąć „dołącz”. Jeżeli będziecie próbować łączyć się przez telefon lub tablet, wówczas urządzenie poprosi o instalację bezpłatnej i bezpiecznej aplikacji „Meet” (chyba, że już macie ją zainstalowaną). Po włączeniu mikrofonu i kamery będzie można rozmawiać i dzielić się wrażeniami. Łączyć można się już od 19:00, a spotkanie rozpocznie się o 19:30.

Beata Perzanowska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe