W hospicjum jest bezpiecznie

  • 06.05.2020, 13:11 (aktualizacja 08.05.2020, 12:55)
  • Bartosz Lipiński
W hospicjum jest bezpiecznie Archiwum PP Budynek hospicjum w Augustowie
Powszechnie wiadomo, że najciężej ewentualne zakażenie koronawirusem znoszą osoby w podeszłym wieku, tym bardziej ciężko schorowane. Świadczą o tym statystyki, ale też ogólnopolskie relacje dobiegające np. z Domów Pomocy Społecznej. W związku z tym w placówkach opiekujących się seniorami podniesiono względy bezpieczeństwa. Także w augustowskim hospicjum podjęto te działania. Z placówki dochodzą inne dobre sygnały.

Bartosz Lipiński

Nie było powodu do niepokoju

Zapoznając się z codziennymi raportami Ministerstwa Zdrowia, związanymi z liczbą nowych zakażeń oraz zgonów związanych z chorobą spowodowaną koronawirusem widzimy, że duża część przypadków dotyczy osób starszych i z poważnymi problemami zdrowotnymi. Relacje z niektórych polskich Domów Pomocy Społecznej brzmią czasami dramatycznie, a pacjenci i personel DPS muszą niejednokrotnie mierzyć z wielkimi problemami. Warto zadać pytanie o to, jak w dobie epidemii w nowych i trudnych realiach radzi sobie augustowskie hospicjum. Dzisiaj przebywa w nim wielu pacjentów w podeszłym wieku. Zapytaliśmy wicestarostę czy pacjenci i pracownicy hospicjum są bezpieczni. Dariusz Szkiłądź przekazał dobre informacje.

-Podobnie jak w szpitalu, również w hospicjum zostały przedsięwzięte działania, dbające o bezpieczeństwo pensjonariuszy i personelu. Zdajemy sobie sprawę z tego, że osoby starsze to grupa szczególnie zagrożona problemami zdrowotnymi, jakie powoduje koronawirus. Dotąd nie mieliśmy powodów do niepokoju, ponieważ nikt z pensjonariuszy nie chorował i nie miał objawów, jakie sugerowałyby zakażenie. Pacjenci są dobrze wyizolowani –mówi D. Szkiłądź.

Korzystając z okazji wicestarosta powiatu augustowskiego podzielił się z nami również dobrą nowiną o inwestycjach, które aktualnie realizowane są w hospicjum i na terenie wokół niego. Z wypowiedzi D. Szkiłądzia wynika, że już niebawem pacjenci tej placówki będą mogli m.in. skorzystać z pięknie odnowionego parku, wyjść na zewnątrz z pomocą personelu i oddychać świeżym powietrzem. Hospicjum zwiększy też liczbę miejsc, a wiele osób czeka na przyjęcie.

Trwają zaawanasowane prace

-Wokół terenu hospicjum trwają obecnie bardzo intensywne prace, by zapewnić temu miejscu jak najlepszy standard. Dobiega końca polsko-litewski projekt, dzięki któremu możliwe było m.in. zagospodarowanie otoczenia augustowskiego hospicjum. Mam nadzieję, że ten plac już latem zostanie oddany do użytku i będzie bardzo dobrze służył pensjonariuszom oraz osobom ich odwiedzającym. W tej chwili trwa montaż oświetlenia przy placówce, wokół budynku jest kładziona kostka, poprawiane są tereny zielone, posiana trawa pozwoli także nadać otoczeniu charakteru parku. Myślę, że będzie robiło to naprawdę bardzo dobre wrażenie. Pensjonariusze hospicjum będą mogli korzystać z tego miejsca, oddychać tam świeżym powietrzem. Okolica będzie prezentowała się imponująco, obok poprawia się sytuacja związana z zadrzewieniem. Poza tym rozpoczął się remont zachodniego skrzydła hospicjum, w celu zwiększenia ilości miejsc dla pacjentów, a chętnych i oczekujących jest teraz bardzo wielu –dodaje wicestarosta.

Bartosz Lipiński

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Brawo
Brawo 07.05.2020, 23:05
Brawo Starosta.....to bardzo potrzebne inwestycje.
Jordan
Jordan 08.05.2020, 12:30
potrzebna to jest też hala sportowa dla młodzieży ze szkół średnich....
wef
wef 07.05.2020, 17:46
Przestańcie tak wychwalać starostwo. Robi, bo od tego jest i żadnej łaski nie robi. Hospicjum powinno było być zrobione wiele lat temu! Ile to lat jęczenia i skomlenia było to zapytajcie p. dyrektor. Jeszcze za Frania "Wu" biegała ciągle po pieniądze.

PS. Tylko jak starostwo robi to nich zrobi to dobrze. Tak tylko mam na myśli doświetlanie wojska polskiego, albo parking przy ProCardii gdzie krawezniki uniemożliwiają wjazd do lasu. Nie spotkałem tam obniżeń krawężników, żeby niepełnosprawni bez problemu mogli tam wjechać. Także niepełnosprawni, nie macie prawa wjeżdżać do lasu! Podziękujcie!
Czytelnik
Czytelnik 07.05.2020, 10:54
Brawo starostwo za inwestycje bez wyzwalania się ! Miasto tylko obiecuje że coś zamierza zrobić .......dodając......... jak pozyska zewnętrzne pieniądze!
I zwołuje konferencje, organizuje spotkania z mieszkańcami żeby ustalić gdzie przysłowiowy "kwiatek" ustawić i 5 artykułów w prasie że coś zamierza !
kasia
kasia 07.05.2020, 08:31
Proszę bez piaru, wielkiego medialnego szumu powiat realizuje konsekwentnie i z sukcesem inwestycje służące społeczeństwu. Brawo panowie starostowie.

Pozostałe