Gwałtowny wzrost zarażonych na Podlasiu

  • 01.04.2020, 15:07 (aktualizacja 27.04.2020, 14:47)
  • Beata Perzanowska
Gwałtowny wzrost zarażonych na Podlasiu
Podlaski Urząd Wojewódzki i Wojewódzki Inspektorat Sanitarno-Epidemiologiczny w Białymstoku podał informacje dziś (1 kwietnia) o ośmiu kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem. W powiecie augustowskim liczba zakażonych na razie się nie zmienia. Nadal mamy tylko jedną osobę z wynikiem pozytywnym testu na COVID-19.

Beata Perzanowska

Wśród ośmiu podanych przypadków są: nastolatka z Białegostoku, starsza kobieta z Białegostoku, młoda kobieta z powiatu łomżyńskiego, kobieta w sile wieku z powiatu łomżyńskiego, starszy mężczyzna z Białegostoku, dwóch młodych mężczyzn z powiatu łomżyńskiego i mężczyzna w sile wieku z powiatu łomżyńskiego. Wszyscy przebywają w izolacji domowej. W sumie w naszym województwie odnotowano 44 zakażenia koronawirusem.

Według najnowszych danych z 1 kwietnia z godziny 11.00 w naszym województwie 22 osoby są hospitalizowane z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem. Liczba osób objętych kwarantanną wzrosła do 5495. Nadzór epidemiologiczny dotyczy 355 mieszkańców województwa podlaskiego.

Do tej pory pobrano też 1606 próbek, z czego 1562 dały wynik negatywny, a 44 pozytywny.

Zarządzaniem kryzysowym w związku z pandemią zajmuje się Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku. Informuje on, że jest w stałym kontakcie ze wszystkimi służbami i instytucjami, które są zaangażowane w działania epidemiologiczne. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego monitoruje całodobowo sytuację w regionie i jest gotowe do podjęcia działań zgodnie z odpowiednimi procedurami. Obie instytucje przypominają, że jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w rejonie występowania koronawirusa i miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2 to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną. Zaleca też stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na specjalnej stronie gov.pl - http://www.gov.pl/koronawirus.

Beata Perzanowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
yabu
yabu 02.04.2020, 13:32
A skad mamy wiedziedzić czy kto jest na kwarantannie czy nie?? Apeluje sie do spoleczenstwa zeby zgłaszac osobe która opusciła miejsce kwarantanny na policję (o tym ze trzeba podac swoje dane osobowe nawet nie wspominam) tylko nikt nikogo nie informuje gdzie sa prywatne miejsca kwarantanny. I tak kółko sie zamyka

Pozostałe