Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 02:28
Reklama

Apeluję o stosowanie się do zaleceń

Podziel się
Oceń

Rozmowa z Filipem Chodkiewiczem, zastępcą burmistrza Augustowa na temat sytuacji w naszym mieście związanej z pandemią koronawirusa.
Apeluję o stosowanie się do zaleceń

Beata Perzanowska 

Koronawirus zawładnął całym naszym życiem codziennym, ale i gospodarczym i politycznym w mieście. Jak władze miejskie są przygotowane na zaostrzenie pandemii?

-Za walkę z epidemią odpowiedzialne są służby państwowe, a koordynacją działań na terenie powiatów zajmują się starostowie. Miasto podejmuje jednak szereg działań mających nie tylko zrealizować wprost swoje zadania, ale też pomóc innym instytucjom. Początkowo nasze działania były przez niektórych określane jako przesadne i podejmowane zbyt wcześnie, ale dziś już widzimy, że decyzje były słuszne. Pierwsze zamówienia sprzętu i środków składaliśmy już w lutym, dmuchając na zimne. Jako pierwsi w województwie podjęliśmy decyzje o zamknięciu szkół, przedszkoli, żłobka i placówek kultury. Również jako pierwsi przestawiliśmy blisko 2/3 urzędu na pracę zdalną, wyposażyliśmy budynki w środki ochrony i przeszliśmy na obsługę mieszkańców w sposób nie narażający ich zdrowia. Wszystko dzięki temu, że zaczęliśmy intensywne przygotowania, w tym zakup oprogramowania i sprzętu już w lutym.

Jak wygląda sytuacja zabezpieczenia pracowników miejskich jednostek?

-Od początku marca wdrożyliśmy szereg procedur bezpieczeństwa i wyposażyliśmy miejskie jednostki w środki ochrony osobistej i dezynfekcji. Na specjalnych zasadach funkcjonuje choćby spółka Necko, MPEC oraz Miejskie Wodociągi. Wdrożone są procedury gwarantujące bezpieczeństwo dostaw ciepła i wody oraz odbiór odpadów i funkcjonowanie komunikacji miejskiej. Spółki zostały wyposażone w specjalny sprzęt i środki umożliwiające odkażanie autobusów, przystanków, ale też klatek schodowych i innych powierzchni.
Bardzo ważne zadania wciąż wykonuje MOPS, który dostarcza potrzebującym posiłki i jest gotowy, aby dostarczać je osobom będącym w kwarantannie poza miejscem zamieszkania. Nie zostawimy tych ludzi samych, będziemy dostarczać ciepłe posiłki i niezbędne zaopatrzenie.

Czytelnicy pytają nas o dezynfekcję miejskich autobusów, przystanków oraz pomieszczeń miejskich spółek takich jak wodociągi, Necko, Kodrem i MPEC? Podkreślają, że jeśli pracownicy tych spółek zachorują, to będzie problem z wodą, śmieciami i komunikacją miejską.

-Wszystkie spółki na wyraźny sygnał burmistrza wprowadziły procedury bezpieczeństwa i działają w specjalnym trybie już od pierwszej połowy marca. Prezesi wiedzą doskonale, jak kluczowe jest zachowanie ciągłości pracy tych firm dla bezpieczeństwa mieszkańców. Jeśli zaś chodzi o dezynfekcję przystanków czy autobusów, to jest to już rutynowe działanie. Widzimy też doskonale, że główny ciężar i ryzyko spadnie na służby medyczne. Dlatego już na początku marca udzieliliśmy wsparcia finansowego Szpitalowi Powiatowemu w Augustowie na zakup dodatkowego sprzętu. W specjalistyczny sprzęt na czas epidemii wyposażyliśmy również naszą OSP Lipowiec, która jest teraz najlepiej wyposażoną pod tym kątem jednostką w promieniu kilkudziesięciu kilometrów. O podobne działania Burmistrz Mirosław Karolczuk zwrócił się oficjalnie już na początku marca do wszystkich wójtów i burmistrzów w powiecie. Chcąc wspierać inne instytucje rozpoczęliśmy zbiórkę wśród przedsiębiorców na zakup dodatkowego sprzętu dla augustowskich medyków. Podobną zbiórkę wśród wszystkich mieszkańców uruchomiliśmy razem z radnymi. W urzędzie pracuje osoba odpowiedzialna za zakupy środków, które są już deficytowe, a którymi chcemy wesprzeć inne instytucje w potrzebie. Uruchomiliśmy również koordynację miejskiego wolontariatu, aby osoby starsze nie musiały wychodzić z domów. Wolontariusze koordynowani z miasta mogą zrobić za seniorów zakupy, wyprowadzić psa, czy odebrać leki z apteki. To bardzo ważne, aby seniorzy pozostawali w domach i ściśle izolowali się od innych.

Sytuacja jest bardzo poważna. Jako miasto zadbaliśmy z wyprzedzeniem o nasze jednostki, spółki i zabezpieczenie wykonania wszelkich zadań, jakie spoczywają na miejskim samorządzie. Pracujemy jednak nad tym, aby wspierać inne instytucje, które będą na pierwszej linii frontu z epidemią. Przede wszystkim służby medyczne. Dziś wszystko jest naszą wspólną sprawą.

Przygotowaliście pakiet pomocowy dla augustowskich przedsiębiorców. Proszę przybliżyć dokładnie komu on się należy, jak z niego skorzystać i jakie na tę chwilę jest zainteresowanie pakietem?

-Przygotowując pakiet pomocowy dla przedsiębiorstw kierowaliśmy się troską o bezpieczeństwo miejsc pracy i stabilność naszej gospodarki. Konsultowaliśmy rozwiązania z przedsiębiorcami i innymi samorządami. Przyjęliśmy wariant, w którym korzystamy ze wszystkich narzędzi, jakie są dostępne samorządowi. Zachęcamy do składania wniosków o odroczenia i umorzenia podatków lokalnych, a spółki odraczają płatności za swoje usługi. Zainteresowanie pomocą jest spore, codziennie trafiają do nas pytania i wnioski w tej sprawie.

Jak władze miejskie oceniają sytuację w Augustowie w sprawie pandemii koronawirusa i jakie działania przeprowadzają w związku z tym?

- Nie mamy wpływu na działanie policji, sanepidu, straży pożarnej czy szpitala powiatowego. Kilkukrotnie pytaliśmy jednak starostę o stan przygotowań i za każdym razem otrzymywaliśmy zdecydowane zapewnienia, że wszystko jest w najwyższym porządku. Z jednej strony mamy oficjalne zapewnienia służb i instytucji powiatowych o pełnej gotowości, z drugiej nieoficjalne apele lekarzy i ratowników o przekazanie np. środków ochrony. Dlatego uruchomiliśmy taką pomoc i przekazujemy kolejne porcje środków dezynfekujących, maseczek i kombinezonów. Kiedy słyszę wicestarostę mówiącego dumnie na sesji o doskonałym przygotowaniu szpitala i zapasach środków ochrony na 10 dni, to włos jeży mi się na głowie. Nie czas jednak na rozważania i upominania. Jest czas na konkretne działania, nawet jeśli nie jest to wprost obowiązek miasta. Wszystko jest dziś wspólną sprawą, więc miasto pomaga w każdy dopuszczalny prawnie sposób. Sytuacja jest bardzo poważna. Musimy być przygotowani na gwałtowny wzrost liczby zachorowań. Nie możemy w tym momencie wykluczyć naprawdę złych scenariuszy. Dlatego tak ważne jest, abyśmy wszyscy poważnie traktowali zalecenia pozostania w domu i zrezygnowali ze spotkań. Kluczowe jest dobre wyposażenie ratowników i lekarzy, o co z całych sił zabiegamy, choćby kupując dla nich wyposażenie.

Jak wygląda teraz obsługa petentów w miejskich instytucjach takich jak dowody osobiste, płatności za podatki i śmieci?

-Urząd miejski i spółki działają. Urzędnicy pracują, wszystkie sprawy są załatwiane na bieżąco. Przeszliśmy po prostu transformację do pracy zdalnej, załatwiania wszystkiego przy wykorzystaniu internetu i telefonu. Namawiamy mieszkańców do pozostania w domach, bo naprawdę większość spraw da się załatwić zdalnie. Jeśli jednak ktoś nie ma takiej możliwości, a sprawa jest pilna, to wciąż można w urzędzie złożyć również papierowe dokumenty, czy odebrać dowód osobisty. To wszystko jest na bieżąco załatwiane, ale przez specjalne okienka podawcze. Rozwiązania takie przyjęliśmy jako pierwsi w regionie. Działamy tak już od 13 marca, ale coraz więcej urzędów i instytucji idzie w nasze ślady. To dobrze, bo im mniej bezpośrednich spotkań, tym trudniejsza droga do masowych zarażeń.

Czy władze miejskie przygotowują plan działania na pogorszenie się sytuacji związanej z koronawirusem?

-Oczywiście tak. Wszędzie tam, gdzie mamy wpływ, szykujemy się na zły scenariusz. Najbardziej martwimy się jednak o przygotowanie służb medycznych. Pracują tam ludzie, którzy oddają całe serce swej pracy. Pielęgniarki, lekarze i ratownicy. To oni będą ratować życie mieszkańców. Muszą być dobrze wyposażeni, bo tylko to zagwarantuje im bezpieczeństwo i możliwość pracy. Wiem, że wyposażanie ratowników i szpitala nie jest zadaniem miasta, ale w sytuacji, w której słyszymy o problemach, nie możemy być bierni. Dlatego robimy zakupy, zbieramy pieniądze i przekazujemy sprzęt. Powtórzę, dziś wszystko jest wspólną sprawą.

 

 

 

 

 


Napisz komentarz

Komentarze

fde 03.04.2020 10:38
Panie Wiceburmistrzu! Jak Pan apeluje to proszę skierować apel do Pana Starosty. Niech "jego" służby wstaną z krzesełek, wyjdą zza biurek i sprawdzą sklepy czy są w nich dostępne rękawiczki. Dziś byłem w dużym markecie i ochroniarz pouczał, że każdy ma mieć swoje rękawiczki, co jest nieprawdą. Miałem własne i 1 parę podarowałem jednemu mieszkańcowi, bo nie miał. Lepiej mieć własne rękawiczki (kilka par w kieszeniach), ale nie każdy je ma, bo to towar trudnodostępny.

kazik 09.04.2020 08:32
Pan wiceburmistrz to Panu Staroście może....jak mówił Pan Janek w kabarecie Olgi Lipińskiej.

janusz 09.04.2020 10:35
przynajmniej coś w mieście robią, wydają pieniądze miejskie na pomoc dla szpitala, dla mieszkańców, ratowników medycznych, procedują wnioski i zwalniają firmy z podatku od nieruchomości..... ... a co robi pan starosta? już wiem... pracuje nad wzorem medali jakie będzie wręczać jak to się wszystko skończy....

Paskudnik 02.04.2020 19:28
Slowotok się włączył.

Gdzie on jest??? 02.04.2020 16:24
Czy my już nie mamy burmistrza? Dlaczego wice wypowiada się w tak kluczowych dla mieszkańców kwestiach???

www 02.04.2020 08:22
Ludzie wiedzą co mają robić. Ty powiedz co dobrego zrobiłeś dla firm. Umorzenie podatku od nieruchomości / 30 kartek do wypełnienia/ i jak zechcesz do dasz. Oczywiście dla wybrańców, duzi mają księgowych i oni im wypełnią te 30 kartek, ale mały nie stać na taką zabawę. Czekamy na POMOC, KONKRETNĄ !!

Franek 09.04.2020 14:20
pomoc konkretna? to tylko do starostwa... Augustów dla tego urzędu to priorytet...

lucjusz 10.04.2020 08:17
Miejska propaganda a fe!

Weź przestań 31.03.2020 21:04
Ty upominasz, a sam dziś biegałeś przed urzędem z facetami z kamerą czy aparatem.

Lansik 31.03.2020 20:25
.... i koronawirus czuje się wykorzystany

Ssssssss 01.04.2020 16:52
Wąż wszystko przemieli na swój użytek

Temperatura: 20°C Miasto: Augustów

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1 Strona nr 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2 Strona nr 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3 Strona nr 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4 Strona nr 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5 Strona nr 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6 Strona nr 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7 Strona nr 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8 Strona nr 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9 Strona nr 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10 Strona nr 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11 Strona nr 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12 Strona nr 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13 Strona nr 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14 Strona nr 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15 Strona nr 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16 Strona nr 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17 Strona nr 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18 Strona nr 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19 Strona nr 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20 Strona nr 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21 Strona nr 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22 Strona nr 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23 Strona nr 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24 Strona nr 24
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Tak Treść komentarza: Kogo masz na myśli? Podaj chociaż imię. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 21:31 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Kto go wybrał Treść komentarza: A pan Szczudlo to swoimi wypowiedziami wydaje świadectwo o sobie. Do wieziennictwa ze swoimi komentarzami ale na pewno nie na wicestarostę. A wybory niedługo... Pani Chrulska najlepsza radna. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 09:22 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: leśny ludek Treść komentarza: Dziękuję za sugestię, ale niestety... nasi radni się nie łapią, bo strona skupia się tylko na radnych gmin (i tylko jeżeli pracują w podmiotach zależnych od tej gminy). A u nas jest tak, że radni miejscy masowo pracują w powiecie, a w zamian radni powiatowi pracują w mieście i tak oczywistego konfliktu interesów nie ma. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 22:43 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: jogurt Treść komentarza: Szymonie dopisuj tych gagatków na portalu "każdy musi gdzieś pracować peel". Data dodania komentarza: 19.06.2026, 20:17 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Skyr Treść komentarza: Ostatnio był nabór do ZUS. Dwie osoby, takie samo stanowisko. Rekrutacje przeszły dwie osoby, zatrudniono jedną. Byłego kierownika ze szpitala, bo do emerytury trzeba jakoś dociągnąć. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 20:15 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: www Treść komentarza: zamknąć ruch ns rynku Zygmunta Augusta- całkowicie , bo latem jest problem z przejazdem. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 16:02 Źródło komentarza: Znany problem na ulicy Mostowej w Augustowie Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: A w Augustowie od dawna brak dofinansowań. Brawo urzędnicy od pozyskiwania środków! Brawo burmistrzowie! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 15:49 Źródło komentarza: Fundusze Europejskie dla Podlaskiego wspierają zielone inwestycje w powiecie augustowskim Autor komentarza: Gienek Treść komentarza: Bo Kotarski chce na Burmistrza … nie będzie się wychylał, bo jeszcze go skrytykują 😂 Data dodania komentarza: 19.06.2026, 10:47 Źródło komentarza: Fatalna sytuacja demograficzna Augustowa Autor komentarza: Mieszkaniec. Treść komentarza: Bo Pani Wiesia Chrulska to najlepsza radna powiatu jaką znam , zawsze mówi z sensem i prawdę, nie to co Walduś,jak coś powie to nie wiadomo czy płakać czy się śmiać.Brawo Pani Wiesiu ,dociskać ich i kawa na ławę. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 09:36 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Szymon Teżewski Treść komentarza: Mi starosta odpisał w odpowiedzi o zarobki i urlopy na wykonywanie mandatu radnych pracujących w powiecie, że... nie wie którzy pracownicy są radnymi. Po czym przegrał w WSA sprawę o bezczynność w odpowiedzi na wniosek o informację publiczną, ale radczyni prawna w imieniu starostwa odwołała się do NSA, wiec przyjdzie na odpowiedź jeszcze długo poczekać. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 20:31 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Kto nami rządzi... Kto ich wybrał.. Babcia i dziadek? i mamy zaścianek ? Treść komentarza: Ostatnia sesja pokazała mieszkańcom brak poziomu, kultury wypowiadajacych się niektórych osób. Brawa należą się Pani Chrulskiej, osobie merytorycznej, inteligentnej, która powiedziała prawdę Panu. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 16:55 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Mieszkanka Treść komentarza: Zajrzyjcie do administracji szpitala. Tam to się dzieje... Tyle nowych twarzy, tyle ludzi, którzy nie mają kompetencji, ale znają kogo trzeba. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 15:39 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Augustów po dekadzie rządów à la gangu łolsena spod znaku Nasze Miasto-PiS Treść komentarza: Układ wzajemnej adoracji Nasze Miasto-PiS rządzi Augustowem od ponad dekady. Zarówno burmistrz Augustowa i radni miejscy popierający paralityczne działania trzech niewydarzonych burmiszczów nie wybierają sami. Jak widać mieszkańcom pasuje taki stan rzeczy, czyli brnięcia miasta w kierunku zadupia i zaścianka kresów wschodnich lub po prostu głosują jak bezwolna mentalnie gawiedź, wybierająca na swoich reprezentantów cynicznych kabotynów, kuglarzy i geszewciarzy, przed wyborami obiecujących gruszki na wierzbie naiwniakom otumanionym fetorem naszomiastowopisowskiego populizmu, natomiast po wyborach permanentnie uszczuplających budżety domowe mieszkańców wysokimi opłatami za ciepło, śmieci, wodę, ścieki i czynsze w lokalach komunalnych, a w urzędzie miejskim i podległych jednostkach organizacyjnych uskuteczniających kumoterszczyznę i drenowanie miejskiego budżetu milionami złotych przepalanych na etaty dla statystujących swojaków. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 11:56 Źródło komentarza: Fatalna sytuacja demograficzna Augustowa Autor komentarza: Powodzenia wam augustowiacy Treść komentarza: Wyjechałam z Augustowa zaraz po maturze do Białegostoku, planowałam wrócić, ale życie szybko zweryfikowało że w takim mieście jak Augustów, bez znajomości to pracę mogę znaleźć co najwyżej w Biedronce lub innym spożywczaku. Kilka lat temu aplikowałam do urzędu, starostwa, kilka firm i niestety w Augustowie wyższe wykształcenie + studia podyplomowe mba można schować głęboko do kieszeni. Koleżanka za to tylko z maturą szybko znalazła pracę w urzędzie miasta (pewnie fakt że jej matka tam pracuje nie miał w ogóle znaczenia). Nie jest dobrze i nie będzie, młody człowiek nie zostanie w Augustowie, miasto jest bez perspektyw, nie ma dużych firm dających pracę. Drożyzna taka, że ja nie wiem jak ludzie w Augustowie funkcjonują. Byłam na urlopie i za podcięcie końcówek zapłaciłam 150 zł, później się okazało że salon należy do żony zastępcy burmistrza, w Augustowie chyba ludzie zarabiają miliony a Białystok to nędzna wieś w porównaniu do Augustowa. Leki w aptece, która podobno jest jedną z najtańszych w Augustowie również o połowę droższe niż w Białymstoku. Paliwo…. To już nawet nie wspominam bo dyskusje trwają od lat na ten temat. Także tak, miasto umiera i argument że w całej Polsce tak jest to argument z d*** Data dodania komentarza: 18.06.2026, 09:01 Źródło komentarza: Fatalna sytuacja demograficzna Augustowa Autor komentarza: nie leśnik Treść komentarza: Ten leśnik to w pracy jest czy na sesji??? Ci leśnicy cywilnych ubrań nie posiadają?? Mundur to chyba do pracy chyba że po za pracą ego podnosi?? Data dodania komentarza: 17.06.2026, 20:51 Źródło komentarza: Fatalna sytuacja demograficzna Augustowa Autor komentarza: Boże pomóż Treść komentarza: Kochani radni. Co tak jesteście ździwieni? Nie broniąc Karolczuka, Żabeckiego i tam w coś czesanego to burmiszcze wykonują uchwały radnych. No to taki stan jest wynukiem waszej nedznej "pracy". Myślicie, że społeczeństwo to idioci? Dotyczy to wszystkich bez względu na opcję polityczna i lata "urzędowania". Uchodzicie (chcecie) za elitę, a to co jest w Augustowie to wasze wizje, propozycje, uchwały i ta ciężka praca. To jest wasz obraz co mamy my mieszkańcy. Data dodania komentarza: 17.06.2026, 18:52 Źródło komentarza: Fatalna sytuacja demograficzna Augustowa Autor komentarza: booboo Treść komentarza: Szczudło też mówił o liczbie urodzeń i zgonów w MIEŚCIE, a nie w powiecie. Czemu Kotarski mu nie przerwał??? Data dodania komentarza: 17.06.2026, 18:17 Źródło komentarza: Fatalna sytuacja demograficzna Augustowa Autor komentarza: Gienia Treść komentarza: Najpierw umrze Spółdzielnia Mieszkaniowa. W blokach pojawiły się ogłoszenia, że jakichś 18 mieszkańców złożyło wniosek, aby na walnym zgromadzeniu 30 czerwca odwołać całą Radę Nadzorczą. Czy DP może się temu przyjrzeć??? Data dodania komentarza: 17.06.2026, 18:13 Źródło komentarza: Fatalna sytuacja demograficzna Augustowa Autor komentarza: ooloo Treść komentarza: No i jestem pełen podziwu dla intelektu 6zeta. Nikt jej nie będzie mówił jak mamy mieszkać w Augustowie. Jak pustaki chcą rządzić, to mamy, co mamy. Wszystkie "inwestycje" to PATOLOGIA jakości i uczciwości.. Data dodania komentarza: 17.06.2026, 17:16 Źródło komentarza: Krytykowana inwestycja nie wytrzymała próby deszczu Autor komentarza: Fazi Treść komentarza: I o to chodzi. Zrobi się protokół zniszczenia, rozpisze nowy przetarg i gra gitara. Nie za swoje się przecież bawią tylko za nasze. Data dodania komentarza: 17.06.2026, 08:41 Źródło komentarza: Krytykowana inwestycja nie wytrzymała próby deszczu
Reklama