Nowe zakażenia w województwie podlaskim

  • 30.03.2020, 12:04 (aktualizacja 27.04.2020, 14:49)
  • Beata Perzanowska
 Nowe zakażenia w województwie podlaskim
Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o czterech kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.

Beata Perzanowska 

To starszy mężczyzna z Łomży, hospitalizowany w tamtejszym szpitalu, młoda kobieta z powiatu siemiatyckiego, hospitalizowana w Szpitalu w Hajnówce, starsza kobieta z Białegostoku, hospitalizowana w Szpitalu w Łomży i starszy mężczyzna z Białegostoku, hospitalizowany w Szpitalu w Łomży. Osoby z najbliższego kontaktu zostały objęte opieką epidemiologiczną. Prosimy o uszanowanie ich prywatności. W sumie w województwie podlaskim mamy 32 potwierdzone przypadki zakażenia COVID-19. Z raportu opublikowanego przez Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku z dnia 30 marca, z godziny 11.00 wynika, że w województwie podlaskim 22 osoby są hospitalizowane z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem. 4668 osób przebywa w kwarantannie, a 338 nadzorem epidemiologicznym. Wykonano 1152 testy.

Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku pozostaje w stałym kontakcie ze wszystkimi służbami i instytucjami, które są zaangażowane w działania epidemiologiczne. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego monitoruje całodobowo sytuację w regionie i jest gotowe do podjęcia działań zgodnie z odpowiednimi procedurami.

Przypominamy, że jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w rejonie występowania koronawirusa i miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2 to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną. Zalecamy stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na specjalnej stronie gov.pl - http://www.gov.pl/koronawirus.

 

Beata Perzanowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
za czy przeciw?
za czy przeciw? 30.03.2020, 19:20
Ciekawe czy burmistrz Augustowa jest za zorganizowanie wyborów 10 maja czy przeciw. Mógłby się wypowiedzieć, bo inni samorządowcy mówią szczerze co myślą.

Pozostałe