Rośnie liczba zakażonych w naszym województwie

  • 29.03.2020, 11:27 (aktualizacja 27.04.2020, 14:50)
  • Beata Perzanowska
Rośnie liczba zakażonych w naszym województwie
Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o kolejnym przypadku zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonym pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. To starszy mężczyzna z powiatu zambrowskiego, który wrócił do kraju ze Stanów Zjednoczonych. W sumie w województwie podlaskim mamy 27 potwierdzonych przypadków zakażenia COVID-19.

Beata Perzanowska 

Stan mężczyzny z powiatu zambrowskiego jest dobry, przebywa w kwarantannie domowej. Osoby z najbliższego kontaktu zostały objęte opieką epidemiologiczną. Przypomnijmy, że tylko wczoraj (28.03.) w naszym regionie odnotowano dziewięć nowych przypadków. W tym w powiecie augustowskim, prawdopodobnie w gminie Płaska. Informację o tym podała strona w mediach społecznościowych Gmina Płaska-Wspólna Sprawa. Zakażony mieszkaniec Augustowszczyzny to młody mężczyzna, który przyjechał z Niemiec. Przebywa w kwarantannie domowej. Według najnowszego raportu Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego i Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Białymstoku, opublikowanym 29.03. o godzinie 11.00 w naszym województwie jest 27 potwierdzonych przypadków zakażenia COVID-19. Zwiększyła się liczba hospitalizowanych z powodu podejrzenia koronawirusa do 23. 4864 osoby są objęte kwarantanną domową, a 338 nadzorem epidemiologicznym. Wykonano też 1059 testów. W całej Polsce liczba zakażonych wzrosła do 1717 osób. Zmarło 19 osób.
Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku informuje, że jest w stałym kontakcie ze wszystkimi służbami i instytucjami, które są zaangażowane w działania epidemiologiczne. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego monitoruje całodobowo sytuację w regionie i jest gotowe do podjęcia działań zgodnie z odpowiednimi procedurami. Przypomina, że jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w rejonie występowania koronawirusa i miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2 to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną. Zaleca też stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na specjalnej stronie gov.pl - http://www.gov.pl/koronawirus.
 

Beata Perzanowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe