Brudna kampania wyborcza w Augustowie

  • 28.03.2020, 14:20 (aktualizacja 08.04.2020, 10:52)
  • Bartosz Lipiński
Brudna kampania wyborcza w Augustowie
Do wyborów prezydenckich w Polsce zostało półtora miesiąca. Obecnie władze kraju nie widzą przesłanek do wprowadzenia stanu klęski żywiołowej, a co za tym idzie do zmiany terminu wyborów i przesunięcia ich na jesień. Kampania wyborcza trwa, choć jest inna niż wcześniejsze. Niezmienne jest to, że niektórzy kandydaci stają się ofiarami żartów i brudnej kampanii. W Augustowie uszkodzono bannery Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

Tegoroczna kampanii wyborcza jest wyjątkowa, bo przebiega pod znakiem koronawirusa. Jej prowadzenie jest niezwykle trudne, ponieważ kandydaci nie mogą organizować normalnych wieców wyborczych, spotkań z mieszkańcami, tradycyjnych uścisków dłoni z wyborcami czy wręczania ulotek z programem elektoratowi. Pozostały im tylko medialne wystąpienia, które i tak są dosyć ograniczone, ze względu na oczywiste zdominowanie informacji przez główny temat ostatnich tygodni. Obecnie formą kontaktów ze społeczeństwem jest internet, ale trudno oprzeć na nim całą kampanię. Kandydaci opozycji apelują do rządzących o zmianę terminu elekcji i przesunięcie jej na jesień. Wynika to z obaw, czy do 10 maja uda się zagwarantować bezpieczny przebieg głosowania, a ponadto czy wynik w obecnych realiach będzie w pełni obiektywny. Dziś sondaże pokazują, że prezydent Andrzej Duda ma bardzo duże szanse na drugą kadencję. Gdyby jednak kampania przebiegała teraz w normalnych warunkach, również szanse jego oponentów byłyby wyższe. Jesienne wybory są na razie tylko w sferze spekulacji.

Nieopodal centrum Augustowa pojawiły się pierwsze bannery wyborcze kandydatów, czyli namiastka normalnej kampanii prezydenckiej. To aktualnie jedna z nielicznych możliwości pokazania kandydatury wyborcom. Do naszej redakcji dotarł sygnał, że bannery kandydatki Koalicji Obywatelskiej na prezydenta zostały w naszym mieście uszkodzone. Sprawdziliśmy tę informację i rzeczywiście z dwóch bannerów Małgorzaty Kidawy-Błońskiej rozwieszonych na płocie przy budynku spółdzielni mieszkaniowej w Augustowie, została wycięta jej twarz. Oczywiście podobnych incydentów w ostatnich latach nie brakowało, o czym pisaliśmy m.in. podczas kampanii do Sejmu. Bannery kandydatów różnych opcji politycznych też były wtedy popisane, na twarzy pretendentów były domalowywane wąsy, a nawet obsceniczne symbole. Tak jest od lat a można było mieć nadzieję, że kampania w takim czasie będzie spokojniejsza.

Bartosz Lipiński

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
zostan w domu
zostan w domu 30.03.2020, 10:32
Bardzo dobrze, plakat tak powieszony, że jak wyjeżdża się autem z drogi osiedlowej na ulice to plakat zawieszony w tym miejscu (narożnik ogrodzenia) CAŁKOWICIE zasłania widok i nie widać czy jakiś pieszy nie idzie chodnikiem. Spotkałem się z sytuacja, że pieszy wpadł mi na maskę bo wyszedł zza plakatu na ogrodzeniu. BRAWO dla MYSLĄCYCH z TEJ PARTII
Wyborca normalny
Wyborca normalny 30.03.2020, 10:57
Trzeba być nie normalnym żeby bandyterkę usprawiedliwiać ,,bezpieczeństwem,,człowieku ludzie za wolność ,za demokrację siedzieli w więzieniach ,przelewali krew a ty takie postępowanie usprawiedliwiasz bo ci niby coś zasłania ... Jak zagraża bezpieczeństwu zgłasza się do policji i policja to załatwi..
zostan w domu
zostan w domu 31.03.2020, 07:20
Dzbanie niczego nie usprawiedliwiam!
Nie chodzi mi o to kto wisi na plakacie, co z nim zrobił i kto z nim zrobił. Mam to w nosie. Ale trzeba mieć watę w głowie, aby wieszać w tym miejscu plakat. Wystarczyło go zawiesić 1-2 przęsła dalej a nie na samym narożniku. Plakat jest z obu stron narożnika.
A ty nie płacz, że ktoś plakat zniszczył.
Zet
Zet 31.03.2020, 08:47
Do takiego dzbana jak ty nic nie dociera......taki typ
Wikary
Wikary 28.03.2020, 22:18
Założę się o piwo, że zrobili to ćwierćmózgi, wyznawcy kulawego z Nowogrodzkiej.
Siedzę_w_domu
Siedzę_w_domu 29.03.2020, 12:44
ćwierćmózgi pójdą też pewnie na wybory....
?
? 28.03.2020, 20:00
To pewnie niszczą te.. No... Inspiratory

Pozostałe