Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 2 maja 2026 09:22
Reklama

Brudna kampania wyborcza w Augustowie

Podziel się
Oceń

Do wyborów prezydenckich w Polsce zostało półtora miesiąca. Obecnie władze kraju nie widzą przesłanek do wprowadzenia stanu klęski żywiołowej, a co za tym idzie do zmiany terminu wyborów i przesunięcia ich na jesień. Kampania wyborcza trwa, choć jest inna niż wcześniejsze. Niezmienne jest to, że niektórzy kandydaci stają się ofiarami żartów i brudnej kampanii. W Augustowie uszkodzono bannery Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.
Brudna kampania wyborcza w Augustowie

Tegoroczna kampanii wyborcza jest wyjątkowa, bo przebiega pod znakiem koronawirusa. Jej prowadzenie jest niezwykle trudne, ponieważ kandydaci nie mogą organizować normalnych wieców wyborczych, spotkań z mieszkańcami, tradycyjnych uścisków dłoni z wyborcami czy wręczania ulotek z programem elektoratowi. Pozostały im tylko medialne wystąpienia, które i tak są dosyć ograniczone, ze względu na oczywiste zdominowanie informacji przez główny temat ostatnich tygodni. Obecnie formą kontaktów ze społeczeństwem jest internet, ale trudno oprzeć na nim całą kampanię. Kandydaci opozycji apelują do rządzących o zmianę terminu elekcji i przesunięcie jej na jesień. Wynika to z obaw, czy do 10 maja uda się zagwarantować bezpieczny przebieg głosowania, a ponadto czy wynik w obecnych realiach będzie w pełni obiektywny. Dziś sondaże pokazują, że prezydent Andrzej Duda ma bardzo duże szanse na drugą kadencję. Gdyby jednak kampania przebiegała teraz w normalnych warunkach, również szanse jego oponentów byłyby wyższe. Jesienne wybory są na razie tylko w sferze spekulacji.

Nieopodal centrum Augustowa pojawiły się pierwsze bannery wyborcze kandydatów, czyli namiastka normalnej kampanii prezydenckiej. To aktualnie jedna z nielicznych możliwości pokazania kandydatury wyborcom. Do naszej redakcji dotarł sygnał, że bannery kandydatki Koalicji Obywatelskiej na prezydenta zostały w naszym mieście uszkodzone. Sprawdziliśmy tę informację i rzeczywiście z dwóch bannerów Małgorzaty Kidawy-Błońskiej rozwieszonych na płocie przy budynku spółdzielni mieszkaniowej w Augustowie, została wycięta jej twarz. Oczywiście podobnych incydentów w ostatnich latach nie brakowało, o czym pisaliśmy m.in. podczas kampanii do Sejmu. Bannery kandydatów różnych opcji politycznych też były wtedy popisane, na twarzy pretendentów były domalowywane wąsy, a nawet obsceniczne symbole. Tak jest od lat a można było mieć nadzieję, że kampania w takim czasie będzie spokojniejsza.


Napisz komentarz

Komentarze

zostan w domu 30.03.2020 10:32
Bardzo dobrze, plakat tak powieszony, że jak wyjeżdża się autem z drogi osiedlowej na ulice to plakat zawieszony w tym miejscu (narożnik ogrodzenia) CAŁKOWICIE zasłania widok i nie widać czy jakiś pieszy nie idzie chodnikiem. Spotkałem się z sytuacja, że pieszy wpadł mi na maskę bo wyszedł zza plakatu na ogrodzeniu. BRAWO dla MYSLĄCYCH z TEJ PARTII

Wyborca normalny 30.03.2020 10:57
Trzeba być nie normalnym żeby bandyterkę usprawiedliwiać ,,bezpieczeństwem,,człowieku ludzie za wolność ,za demokrację siedzieli w więzieniach ,przelewali krew a ty takie postępowanie usprawiedliwiasz bo ci niby coś zasłania ... Jak zagraża bezpieczeństwu zgłasza się do policji i policja to załatwi..

zostan w domu 31.03.2020 07:20
Dzbanie niczego nie usprawiedliwiam! Nie chodzi mi o to kto wisi na plakacie, co z nim zrobił i kto z nim zrobił. Mam to w nosie. Ale trzeba mieć watę w głowie, aby wieszać w tym miejscu plakat. Wystarczyło go zawiesić 1-2 przęsła dalej a nie na samym narożniku. Plakat jest z obu stron narożnika. A ty nie płacz, że ktoś plakat zniszczył.

Zet 31.03.2020 08:47
Do takiego dzbana jak ty nic nie dociera......taki typ

Wikary 28.03.2020 22:18
Założę się o piwo, że zrobili to ćwierćmózgi, wyznawcy kulawego z Nowogrodzkiej.

Siedzę_w_domu 29.03.2020 12:44
ćwierćmózgi pójdą też pewnie na wybory....

? 28.03.2020 20:00
To pewnie niszczą te.. No... Inspiratory

pochmurnie

Temperatura: 15°C Miasto: Augustów

Ciśnienie: 1023 hPa
Wiatr: 14 km/h

Reklama
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 3 z dnia 26 marc - strona 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 3 z dnia 26 marc - strona 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 3 z dnia 26 marc - strona 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 3 z dnia 26 marc - strona 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 3 z dnia 26 marc - strona 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 3 z dnia 26 marc - strona 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 3 z dnia 26 marc - strona 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 3 z dnia 26 marc - strona 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 3 z dnia 26 marc - strona 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 3 z dnia 26 marc - strona 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 3 z dnia 26 marc - strona 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 3 z dnia 26 marc - strona 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 3 z dnia 26 marc - strona 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 3 z dnia 26 marc - strona 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 3 z dnia 26 marc - strona 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 3 z dnia 26 marc - strona 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 3 z dnia 26 marc - strona 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 3 z dnia 26 marc - strona 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 3 z dnia 26 marc - strona 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 3 z dnia 26 marc - strona 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 3 z dnia 26 marc - strona 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 3 z dnia 26 marc - strona 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 3 z dnia 26 marc - strona 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 3 z dnia 26 marc - strona 24
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 3 z dnia 26 marc - strona 1Strona nr 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 3 z dnia 26 marc - strona 2Strona nr 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 3 z dnia 26 marc - strona 3Strona nr 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 3 z dnia 26 marc - strona 4Strona nr 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 3 z dnia 26 marc - strona 5Strona nr 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 3 z dnia 26 marc - strona 6Strona nr 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 3 z dnia 26 marc - strona 7Strona nr 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 3 z dnia 26 marc - strona 8Strona nr 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 3 z dnia 26 marc - strona 9Strona nr 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 3 z dnia 26 marc - strona 10Strona nr 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 3 z dnia 26 marc - strona 11Strona nr 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 3 z dnia 26 marc - strona 12Strona nr 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 3 z dnia 26 marc - strona 13Strona nr 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 3 z dnia 26 marc - strona 14Strona nr 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 3 z dnia 26 marc - strona 15Strona nr 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 3 z dnia 26 marc - strona 16Strona nr 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 3 z dnia 26 marc - strona 17Strona nr 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 3 z dnia 26 marc - strona 18Strona nr 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 3 z dnia 26 marc - strona 19Strona nr 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 3 z dnia 26 marc - strona 20Strona nr 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 3 z dnia 26 marc - strona 21Strona nr 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 3 z dnia 26 marc - strona 22Strona nr 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 3 z dnia 26 marc - strona 23Strona nr 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 3 z dnia 26 marc - strona 24Strona nr 24
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Zarabia za ciężką pracęTreść komentarza: To chyba niemożliwe. Zarabia chyba wystarczająco, żeby pojechać własnym samochodem. Była w tym roku podwyżka?Data dodania komentarza: 1.05.2026, 18:46Źródło komentarza: Koncepcja na półkę. Dziękuję i do widzeniaAutor komentarza: Kładka nad Nettą vel augusowski przekop Mierzei WiślanejTreść komentarza: Kładka nad Nettą w Augustowie będzie takim samym niewypałem i jednocześnie bezmyślnym przepaleniem publicznych pieniędzy, jak pisowski przekop Mierzei Wiślanej, który pochłonął ponad 2 miliardy złotych. Kładka nad Nettą nie będzie żadną atrakcją turystyczną i w żadnym stopniu nie wpłynie na rozwój Augustowa. Tak samo jak utworzenie w urzędzie miejskim drugiego etatu zastępcy burmistrza Karolczuka nie spowodowało nic pozytywnego dla Augustowa, natomiast na pewno uszczupliło budżet miejski Augustowa.Data dodania komentarza: 1.05.2026, 17:25Źródło komentarza: Fakty zamiast oskarżeń. Dokumenty zamiast FacebookaAutor komentarza: oolooTreść komentarza: Bufona i Karskiego "qtafona". To tak w skrócie. Tu nie ma z kim gadać, dwie sztachety Gburmiszcza, Łoneta 6 zeta czy też "mucho-lipski"?. Śmieszne muppety na sznurku zdychającego komucha żoliborskiego. Będą wyć, gdy Prawo i Sprawiedliwość przyjdzie po te Qrestwo. A myślę, że przyjdzie niebawem..Data dodania komentarza: 1.05.2026, 17:16Źródło komentarza: Wnukowski zaapelował o przeprosinyAutor komentarza: Zdruzgotany głupotą decydentówTreść komentarza: Ale jakoś radnej Roszkowskiego nie przeszkadza, że strategiczne stanowiska w urzędzie obsadzone są przybłędami z innych miast, i że to oni kształtują politykę antyrozwojową miasta?Data dodania komentarza: 1.05.2026, 16:33Źródło komentarza: Koncepcja na półkę. Dziękuję i do widzeniaAutor komentarza: Niech żyje Europa! Niech żyje Polska w Unii Europejskiej!❤️🩷🧡💛💚💙🩵💜🤎🖤🩶🤍🎇🎉🎆🤩Treść komentarza: - "I oby na zawsze! To chyba najważniejsze poza rodziną co mam w sercu. To dla mnie paszport do wolności, do dobrostanu! Zrobię wszystko co w mojej mocy, żeby tak zawsze zostało! Niech żyje Europa! Niech żyje Polska w Unii Europejskiej! Jesteśmy Europejczykami w Polsce i Polakami w Europie! Brawo my!". Patrycja Todo na FacebookData dodania komentarza: 1.05.2026, 16:01Źródło komentarza: Wywiad z Leszkiem Stanisławem CieślikiemAutor komentarza: Tadeusz JaworskiTreść komentarza: Słuszna reakcja na Komisji Przewodniczącego Chudeckiego. Ważny jest jednak ciąg dalszy na sesji Rady. Okazało się bowiem, że p. Chudecki kłamał. Bowiem jak wyjaśnił to z-ca Chodkiewicz na sali byli pracownicy UM w osobie p. od obsługi Rady i informatyk. No ale oczywiści Radni z klubu PiS potrafią się na każdego obrażać i to bardzo ich zabolało. Natomiast może w ramach klubu zdyscyplinowali by p. Przewodniczącego udzielania głosu mieszkańcom do wyczerpania (Regulamin nie ogranicza ani czasowo ani ilościowo wypowiedzi mieszkańców)., a jeśli p. Przewodniczący ma problemy ze wzrokiem i nie zauważa zgłaszających się to może jakaś zrzutka na okulary? Ludziom w potrzebie należy pomagaćData dodania komentarza: 1.05.2026, 09:14Źródło komentarza: Nie było z kim rozmawiać. Skandal na komisji budżetu i rozwojuAutor komentarza: Trio pisowskich lokajówTreść komentarza: Wszystko fajnie, ale dlaczego Augustów nic nie dostał na rozwój z Funduszy Europejskich? Przecież królewskie miasto nad Nettą z trzema burmiszczami nie z pierwszej łapanki Karolczukiem, Chodkiewiczem i Sieczkowskim, także chciałoby wreszcie zejść z brnięcia w kierunku wyludniania, zadupia i zaścianka kresów wschodnich!Data dodania komentarza: 30.04.2026, 23:21Źródło komentarza: Dwa lata zmian, inwestycji i rekordowego wsparcia unijnegoAutor komentarza: Pisdowski bezład vs Fundusze UnijneTreść komentarza: Nie wiem, ile jest w tym prawdy, ale podobno w najbliższych wyborach parlamentarnych augustowscy burmiszczowie Karolczuk, Chodkiewicz i Sieczkowski będą startować z list Nasze Miasto-PiS, jako wybitni fachowcy od NIEpozyskiwania z Funduszy Unijnych.Data dodania komentarza: 30.04.2026, 22:30Źródło komentarza: Brak władz na komisji to „rażące naruszenie”. Skarga na burmistrza AugustowaAutor komentarza: ZnajomyTreść komentarza: W eliminacjach wojowudzkich na osobowość roku Wnukowski dostał trzy głosy, jako radny wojowudzki to trochę mało, ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha.Data dodania komentarza: 30.04.2026, 21:59Źródło komentarza: Wnukowski zaapelował o przeprosinyAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Gdzie są służby?Data dodania komentarza: 30.04.2026, 21:48Źródło komentarza: Koncepcja na półkę. Dziękuję i do widzeniaAutor komentarza: MieszkanieTreść komentarza: Czy to prawda że wicestarosta Wojciech Sz jeździ służbowych samochodem na wycieczki rodzinne .Bo był widziany w okolicach GdańskaData dodania komentarza: 30.04.2026, 18:42Źródło komentarza: Koncepcja na półkę. Dziękuję i do widzeniaAutor komentarza: Czyżby celowe działanie burmiszcza Karolczuka?Treść komentarza: Burmiszcz Karolczuk podobno w 2022 roku był poinformowany, że miejski wyciąg narciarzy wodnych w Augustowie jest niewłaściwe oznakowany, ale mimo to nic nie zrobił, żeby poprawić bezpieczeństwo na tym komunalnym obiekcie użyteczności publicznej. Kto w związku z tym zapłaci odszkodowania dla osób, które doznały ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w wyniku zaniedbań i zaniechań burmistrza Augustowa oraz kto pokryje straty materialne wielkich rozmiarów, które Gmina Miasto Augustów musiała ponieść za naprawę "Miejskiego wyciągu narciarzy wodnych w Augustowie"?Data dodania komentarza: 30.04.2026, 16:00Źródło komentarza: Wypadek na jeziorze w Augustowie: skuter wodny uderzył w wyciąg nart wodnychAutor komentarza: Prawomocny wyrok z art. 160 kkTreść komentarza: Podobno już w 2022 r. burmistrz Karolczuk wiedział, że miejski wyciąg nie jest oznakowany zodnie z obowiązującym prawem i mimo to nie podjął działań, żeby zmienić ten niebezpieczny stan rzeczy. Być może to nie dyrektor Michał Paruch jest bezpośrednio odpowiedzialny za wypadki zaistniałe w ostatnich latach na komunalnym wyciągu narciarzy wodnych, ale burmistrz Karolczuk, który w świetle ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych jest bezpośrednio odpowiedzialny za zapewnienie bezpieczeństwa między innymi na akwenie, na którym posadowiony jest miejski wyciąg narciarzy wodnych w Augustowie. Czyżby burmistrz Karolczuk intencjonalnie nie wypełnił ciążącego na nim obowiązku i próbował scedować ten obowiązek na inne osoby, w tym dyrektora Parucha?Data dodania komentarza: 30.04.2026, 15:20Źródło komentarza: Wypadek na jeziorze w Augustowie: skuter wodny uderzył w wyciąg nart wodnychAutor komentarza: Augustów dojmująco wyludniający się pod auspicjami insrybutorowo-jablonkowo-lipszczańskiej egzekutywy Nasze Miasto-PiSTreść komentarza: Kiedyś drzwiami, oknami i koneksjami ludzie parli do straży pożarnej. Obecnie brakuje kandydatów na strażaków. Co dzieje się w Augustowie? Praca w straży pożarnej w Augustowie jest nieatrakcyjna, czy niestety Augustów aż tak bardzo wyludnił się za nierządów burmiszcza Karolczuka oraz jego dwóch zastępców Chodkiewicza i Sieczkowskiego markierantujących pod auspicjami insrybutorowo-jablonkowej egzekutywy Nasze Miasto-PiS?Data dodania komentarza: 30.04.2026, 14:41Źródło komentarza: PSP w Augustowie ogłasza nabór do służby przygotowawczej. Sprawdź warunki i dokumentyAutor komentarza: Kabotyn, kuglarz i wulgarysta z nadania egzekutywy Nasze Miasto-PiSTreść komentarza: Buta, arogancja i buracki tupet burmiszcza Karolczuka oraz jego dwóch zastępców Chodkiewicza i Sieczkowskiego wynika ciągłego z mentalnego lewitowania tychże aparatczyków spod znaku Nasze Miasto-PiS w czasach głębokiego pisizmu. Oni nie przebudzili się jeszcze z czasów jarkowego pisizmu, gdy prokuraturą centralnie trząsł obecnie orbanowski emigrant Zbigniew Z. vel tchórzliwy kowboj.Data dodania komentarza: 30.04.2026, 14:21Źródło komentarza: Brak władz na komisji to „rażące naruszenie”. Skarga na burmistrza AugustowaAutor komentarza: BAUTreść komentarza: Ta pikieta to żenada.Żadnych konkretów-to samo jak z kładką.Cytując klasyka augustowskiego Mariana"To nikomu i do niczego niepotrzebne "Zbudujcie jeszcze piramidę :) Perełką będzie :)Data dodania komentarza: 30.04.2026, 13:53Źródło komentarza: Nie było z kim rozmawiać. Skandal na komisji budżetu i rozwojuAutor komentarza: NinaTreść komentarza: Na kolejną kadencję zostaną wybrani ponownie? Dyskusje należy prowadzić - dlaczego w Augustowie tacy jak ta pani "6zeta" i podobni są wybierani???.Data dodania komentarza: 30.04.2026, 11:15Źródło komentarza: Nie było z kim rozmawiać. Skandal na komisji budżetu i rozwojuAutor komentarza: Precz z kładkąTreść komentarza: Bez kozery powiem pińcet. Radni i urzędnicy robiący za mieszkańców Borek. PRL jak żywy. Ciekawe czy transparenty robił za naszą kasę wydział propagandy? Zapewne gburmistrze są dumni z tej marnej prowokacji i manipulacji.Data dodania komentarza: 30.04.2026, 09:38Źródło komentarza: Nie było z kim rozmawiać. Skandal na komisji budżetu i rozwojuAutor komentarza: PolecamTreść komentarza: Warto skorzystać z zainteresowania sprawą Wydziału Nadzoru i Kontroli w Urzędu Wojewódzkiego, wykazując ewentualne błędy proceduralne rady miasta przy rozpatrywaniu skargi.Data dodania komentarza: 30.04.2026, 09:28Źródło komentarza: Burmistrz odrzucił skargę na wiceburmistrza i przy okazji nazwał radną kłamcąAutor komentarza: Tylko takTreść komentarza: Rada nie może odwołać burmistrza zwykłą uchwałą. Ostateczną decyzję o jego odwołaniu przed końcem kadencji podejmują mieszkańcy w drodze referendum (które rada może zainicjować) lub dzieje się to na skutek wyroku sądu bądź decyzji organów nadzoru (np. wojewody).Data dodania komentarza: 30.04.2026, 09:13Źródło komentarza: Nie było z kim rozmawiać. Skandal na komisji budżetu i rozwoju
Reklama