17. przypadek zakażenia koronawirusem

  • 27.03.2020, 14:09 (aktualizacja 28.03.2020, 09:37)
  • Beata Perzanowska
17. przypadek zakażenia koronawirusem
Już 17 osób w województwie podlaskim ma potwierdzonego koronawirusa.

Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o kolejnym przypadku zakażenia koronawirusem w regionie.

Badania laboratoryjne wykazały dodatni wynik u starszej kobiety z Białegostoku, która przebywa w izolacji domowej zgodnie z zaleceniem lekarza. Osoby z najbliższego kontaktu zostały objęte opieką epidemiologiczną. Prosimy o uszanowanie prywatności wszystkich osób.

W sumie mamy 17 potwierdzonych laboratoryjnie przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podlaskim. Za danym przedstawionych 27.03 o godz. 11.00 wynika, że liczba hospitalizowanych osób z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem w naszym regionie wynosi 17. 3748 osób objętych jest kwarantanną domową, a 461 nadzorem epidemiologicznym. Wykonano też 867 testów na obecność tego patogenu. 

Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku pozostaje w stałym kontakcie ze wszystkimi służbami i instytucjami, które są zaangażowane w działania epidemiologiczne. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego monitoruje całodobowo sytuację w regionie i jest gotowe do podjęcia działań zgodnie z odpowiednimi procedurami.

Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w rejonie występowania koronawirusa i miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2 to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną. Zalecamy stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na specjalnej stronie gov.pl - http://www.gov.pl/koronawirus.

Beata Perzanowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe