Stanowisko Radnych Klubu Koalicji Obywatelskiej Rady Miejskiej w Augustowie dotyczące pakietu pomocowego dla Augustowskich Przedsiębiorców

  • 24.03.2020, 11:14 (aktualizacja 08.04.2020, 10:48)
  • Klub radnych Koalicji Obywatelskiej
Stanowisko Radnych Klubu Koalicji Obywatelskiej Rady Miejskiej w Augustowie dotyczące pakietu pomocowego dla Augustowskich Przedsiębiorców Klub radnych Koalicji Obywatelskiej
Stanowisko Radnych Klubu Koalicji Obywatelskiej Rady Miejskiej w Augustowie dotyczące pakietu pomocowego dla Augustowskich Przedsiębiorców.

Stanowisko Radnych Klubu Koalicji Obywatelskiej Rady Miejskiej w Augustowie dotyczące pakietu pomocowego dla Augustowskich Przedsiębiorców

W związku z wprowadzeniem stanu epidemicznego na terytorium Polski, wywołanego pandemią koronawirusa, my niżej podpisani wzywamy Pana Burmistrza Augustowa do wprowadzenia poniższego pakietu pomocowego dla Augustowskich Przedsiębiorców. 

  1. Zwolnienie lub trzy miesięczne odroczenie podatku od nieruchomości i innych opłat lokalnych za okres stanu epidemicznego
  2. Możliwość umorzenia zaległości podatkowych powstałych w związku z stanem epidemicznym
  3. Możliwość zwolnienia lub odroczenia z czynszów i opłat za lokale i nieruchomości wynajmowane od miasta i spółek komunalnych dla podmiotów, które zawiesiły lub ograniczyły działalność gospodarczą w związku ze stanem epidemicznym
  4. Zalecenie Prezesom Spółek Komunalnych w okresie stanu epidemicznego pozytywnego rozpatrywania wniosków przedsiębiorców dotyczących rozkładania na raty płatności bez naliczania odsetek
  5. Możliwość ubiegania się przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą na terenie miasta o zwolnienie z opłat za dzierżawę wieczystą
  6. Przyjęcie w 2021 roku uchwały zwalniającej z podatków od nieruchomości dla podmiotów gospodarczych z branży turystycznej, hotelowej i restauracyjnej.

Przyjęcie pakietu pomocowego przez władze miasta wraz z pakietem antykryzysowym rządu osłabi negatywne skutki zapaści gospodarczej i przyczyni się do ochrony miejsc pracy w Augustowie.

Członkowie Klubu Koalicji Obywatelskiej RM w Augustowie: Leszek Cieślik, Adam Sieńko, Izabela Piasecka, Rafał Harasim, Marek Sznejder, Agnieszka Mroziewska.

Klub Radnych Koalicji Obywatelskiej

Klub radnych Koalicji Obywatelskiej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
eee
eee 25.03.2020, 15:42
aby nas papierologią na zawalili, bo tego co słychać,to szykują tyle ,że do jesieni nam wystarczy na wypełnianie wniosków i rozpatrywanie przez wybrane komisje.
fo
fo 24.03.2020, 19:56
hotelarstwo będą uzdrawiać, szczególnie w marcu jak sezon w pełni
Hurt.  art. Budowlanych.
Hurt. art. Budowlanych. 24.03.2020, 13:54
Tyle roboty co teraz jeszcze branża budowlana w Augustowie nie miała.
BUdowlaniec
BUdowlaniec 24.03.2020, 16:42
tak? a jakie to inwestycje budowlane powstają? bo podobno w Augustowie nic się nie buduje za tego miejskiego urzędu........
34f
34f 24.03.2020, 13:40
Nie rozumiem uprzywilejowania jednej grupy: branży hotelowej i restauracyjnej. Jeżeli np. ja jestem z branży budowlanej to chętnie zgłoszę, żeby wszyscy z budowlanki byli zwolnieni, a hotelarze płacili podwójnie. Co za bzdura. Każda branża bedzie miala straty.
august
august 24.03.2020, 14:26
chyba stanowisko KO trzeba czytać ze zrozumieniem pierwsze 5 pkt.dotyczą tego roku i każdy przedsiębiorca może ubiegać się o ew.ulgi pkt 6 dotyczy przyszłego roku i napewno dla tych turystyki hotelarstwa a także gastronomi ten rok jest stracony dla innych nie wiadomo ....
Motorowodniak
Motorowodniak 24.03.2020, 11:00
dlaczego tylko uchwały zwalniającej z podatków od nieruchomości dla podmiotów gospodarczych z branży turystycznej, hotelowej i restauracyjnej.??? a inne branże się nie liczą w Augustowie? śmiem twierdzić że to firmy stoczniowe tworzą najwięcej miejsc pracy i przynoszą największy dochód dla miasta w postaci podatków od nieruchomości, środków transportu oraz wpływów z PIT. Jaki jest dochód miasta z tytułu opłaty klimatycznej od turystów oraz podatków od firm z branży turystycznej??? o co chodzi z tą branżą turystyczną, hotelową i restauracyjną w Augustowie że ma być tak uprzywilejowana???? Może by tak ktoś się określił jaka branża w Augustowie jest priorytetowa? albo turystyczna albo branża dzięki której Augustów jest znany na całym świecie a jej wyroby są eksportowane na cały świat....
kkk
kkk 25.03.2020, 15:48
branża turystyczna , hotelowa i restauracje, to oni obsługują turystów, to oni najbardziej odczują kryzys. Nie chcę przypominać,kot co roku jest zwolniony z podatków,proszę sprawdzić, bo uderz w stół , nożyce się odezwą.
Podatnik
Podatnik 26.03.2020, 07:18
jak wiesz to powiedz kto jest rokrocznie zwolniony z podatków. Wszyscy chętnie się dowiedzą
Turysta
Turysta 24.03.2020, 12:42
Jak sądzę jest to propozycja uchwały na 2021 sprawa do dyskusji , jesienią się okaże jakie branże jeszcze ucierpią i w jakim stopniu na dzisiaj na pewno najbardziej koronawirus dotknął turystykę hotelarstwo gastronomię.....
ok
ok 24.03.2020, 15:54
Dotknął? Przecież one zostały w ogóle zamknięte. Nie funkcjonują. Stocznie czy budowlanki mogą, jeśli chcą. Oczywiście że jest utrata zysków, ale to jednak nie to samo co zamknięcie. Dlatego ulgi są zróżnicowane.
Bauarbeiter
Bauarbeiter 24.03.2020, 17:32
jeśli chcą? co Ty człowieku piszesz? każdy chce dalej działać jak jest to rentowne... jak nie ma dostaw materiałów do produkcji, to lepiej wykorzystać przysługujące urlopy, wykorzystać byle jaką pomoc państwa w tym okresie i oczekiwać z nadzieją że będzie lepie, pomijając ryzyko zakażenia się wirusemj... a co do budowlanki - nieraz ciąża nad tymi firmami umowy, terminy i kary za przekroczenie mogą być dotkliwsze niż przestój... i tak każdy orze jak może... ale nie pisz że mogą, jak chcą... bo z tego wynika, że nie chcą....
ok
ok 24.03.2020, 20:03
Nie, nie wynika, że nie chcą. Wynika, że mają wybór. Natomiast restauracje, hotele, turystyka, teatry, kina, muzea itp. stoją. Nie mają żadnego wyboru, bo są odgórnie zamknięte.
Realista
Realista 24.03.2020, 14:23
akurat w marcu to branża turystyczna to u nas nie fruwa... rozumiem maj-sierpień.... w marcu to i tak kokosów nie było
Pod ogryzkami
Pod ogryzkami 24.03.2020, 17:14
Tak gastronomia to priorytet szczególnie i nich.
trzeba pomóc
trzeba pomóc 24.03.2020, 19:54
faktycznie makbuła i jabłuszka zaokrąglone

Pozostałe