Odnotowano siódmy przypadek zakażenia w naszym regionie

  • 23.03.2020, 20:39 (aktualizacja 25.03.2020, 18:03)
  • Beata Perzanowska
Odnotowano siódmy przypadek zakażenia w naszym regionie
Zakażony to starszy mężczyzna z powiatu łomżyńskiego, który jest hospitalizowany. Według danych z 23.03.2020 z godziny 18.00 w naszym województwie już 1740 osób jest objętych kwarantanna, a 493 nadzorem epidemiologicznym.

Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o kolejnym - siódmym - potwierdzonym przypadku zakażenia koronawirusem w województwie podlaskim.

To starszy mężczyzna z powiatu łomżyńskiego, wrócił do kraju ze Stanów Zjednoczonych. Jest hospitalizowany. Osoby z najbliższego kontaktu zostały objęte opieką epidemiologiczną. Prosimy o uszanowanie prywatności pacjenta.

Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku pozostaje w stałym kontakcie ze wszystkimi służbami i instytucjami, które są zaangażowane w działania epidemiologiczne. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego monitoruje całodobowo sytuację w regionie i jest gotowe do podjęcia działań zgodnie z odpowiednimi procedurami.

Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w rejonie występowania koronawirusa i miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2 to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną. Zalecamy stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na specjalnej stronie gov.pl - http://www.gov.pl/koronawirus.

Beata Perzanowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe