Augustów reaguje na zagrożenie 

  • 26.03.2020, 14:00 (aktualizacja 26.03.2020, 15:28)
  • Bartosz Lipiński
Augustów reaguje na zagrożenie Archiwum PP
Kryzys związany z epidemią koronawirusa wzbudził niepokój wszystkich mieszkańców. Również władze naszego miasta i radni podjęli w tej sprawie natychmiastową refleksję. Burmistrz przedstawił szczegółowe sprawozdanie, w którym omówił zmiany wynikające z zaistniałego zagrożenia. Radni zgodzili się natomiast na udzielenie pomocy finansowej powiatowi augustowskiemu, a dzięki temu dodatkowy sprzęt trafi do naszego szpitala.

Bartosz Lipiński

Podczas nadzwyczajnej sesji rady miejskiej zwołanej w czwartek, 12 marca, radni podjęli decyzję m.in. o przekazaniu pomocy finansowej w wysokości 160 tysięcy złotych powiatowi augustowskiemu na zakup sprzętu dla szpitala. Wcześniej burmistrz spotkał się w tej sprawie ze starostą oraz dyrektor augustowskiego SP ZOZ. Środki zostaną przeznaczone na zakup respiratora, ssaków, jak również aparatury do dezynfekcji pomieszczeń. W trakcie niespełna godzinnej sesji burmistrz szczegółowo omówił radzie podjęte przez siebie decyzje. Mirosław Karolczuk wielokrotnie podkreślał, że daleko idąca profilaktyka jest dzisiaj bardzo potrzebna.

Bartosz Lipiński

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mieszkaniec i przedsiębiorca
mieszkaniec i przedsiębiorca 30.03.2020, 07:16
To jako miasto i realna pomoc na dziś to zwolnienie z podatku od nieruchomości. Proste i szybkie.
A traz głosować za i wprowadzić od 1.04
Czas realnie pomóc a nie PR i paplanina dla gawiedzi.
Tadeusz Jaworski
Tadeusz Jaworski 29.03.2020, 18:34
Brawo, ale obawiam się, że to za mało. Tylko działania wyprzedzające choć w jakimś stopniu dają szansę na niezmniejszenie ryzyka. Ze względu na lekkomyślność niektórych oraz ułatwienie kontroli apeluję o kwarantannę w wyznaczonych obiektach. Jak pokazuje życie niektórzy na kwarantannie domowej są niedoupilnowania . Przecież nie można pod każdymi drzwiami postawić funkcjonariusza na 24 h. Kary finansowe w przypadku osoby zarażonej są absolutnie nieskuteczne
zobaczymy
zobaczymy 29.03.2020, 14:07
Nie badzcie smieszni. Czy ktos robi dezynfekacje w mieszkaniu osoby u której wykryto koronawirusa?? Czy podaje sie do wiadomości dane osoby chorej zeby sasiedzi uswiadomili sobie czy mieli z nia kontakt?? Sklepy spozywcze maja funkcjonować, w jakich warunkach sami widzimy - natomiast kasta urzednicza jako pierwsza odcina sie od rzeczywistosci przykład notariusze. Lekarze tez na telefon ale ty sprzedawco stoj i sprzedawaj bo bedzie panika. Szkoda słow jest zle a bedzie jeszcze gorzej!!
kkk
kkk 28.03.2020, 12:17
aż mi się chce rzygać od tej waszej pomocy. Co zrobić aby nie pomóc, trzeba zawalić nas papierami , aby nam się odechciało, sięgać po kasę która jest potrzebna na wasze pobory i diety.
Coś innego
Coś innego 27.03.2020, 14:18
Ten zaczesany co innego mówi tu i tam.
W ząbek czesany
W ząbek czesany 26.03.2020, 20:54
Ten z Suwałk też zareagował na problemy Augustowa?
MAT
MAT 26.03.2020, 10:15
Za BAT sie wreszcie zabierzcie zanim jeszcze czas jest bo jak tam ktoś przywiezie wirusa to uziemi pół miasta trochę czas pomyśleć.

Pozostałe