Augustów reaguje na zagrożenie 

  • 26.03.2020, 14:00 (aktualizacja 08.04.2020, 10:47)
  • Bartosz Lipiński
Augustów reaguje na zagrożenie Archiwum PP
Kryzys związany z epidemią koronawirusa wzbudził niepokój wszystkich mieszkańców. Również władze naszego miasta i radni podjęli w tej sprawie natychmiastową refleksję. Burmistrz przedstawił szczegółowe sprawozdanie, w którym omówił zmiany wynikające z zaistniałego zagrożenia. Radni zgodzili się natomiast na udzielenie pomocy finansowej powiatowi augustowskiemu, a dzięki temu dodatkowy sprzęt trafi do naszego szpitala.

Bartosz Lipiński

Podczas nadzwyczajnej sesji rady miejskiej zwołanej w czwartek, 12 marca, radni podjęli decyzję m.in. o przekazaniu pomocy finansowej w wysokości 160 tysięcy złotych powiatowi augustowskiemu na zakup sprzętu dla szpitala. Wcześniej burmistrz spotkał się w tej sprawie ze starostą oraz dyrektor augustowskiego SP ZOZ. Środki zostaną przeznaczone na zakup respiratora, ssaków, jak również aparatury do dezynfekcji pomieszczeń. W trakcie niespełna godzinnej sesji burmistrz szczegółowo omówił radzie podjęte przez siebie decyzje. Mirosław Karolczuk wielokrotnie podkreślał, że daleko idąca profilaktyka jest dzisiaj bardzo potrzebna.

Bartosz Lipiński

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
medyk
medyk 09.04.2020, 08:05
I znowu szkodliwa propaganda uprawiana przez włodarzy. Maseczka zabezpiecza jej właściciela na okres dwóch godzin nie więcej potem jednorazowa nadaje się do wyrzucenia a wielorazową należy wyprać w temperaturze min. 60st. Noszenie maseczek niezgodnie z tymi zasadami może przynieść noszącemu więcej szkody niż ochrony. Pozdrawiam i życzę zdrówka.
Cierpliwy
Cierpliwy 08.04.2020, 21:25
Maseczki będą wszędzie lada dzień. Nie poganiajcie. Będą.
emeryt
emeryt 08.04.2020, 21:20
Zastępca Burmistrza wypowiadał się, że wszyscy mieszkańcy Augustowa otrzymają maseczki, mamy środę a na Sródmieście maseczek nie ma.
Filip halo ooooo
Filip halo ooooo 08.04.2020, 16:54
Filipek dawaj maseczki na lipowiec. Klubowa nie ma, leśna nie ma, robotnicza nie ma. Co to ma być?
Zorientowany
Zorientowany 08.04.2020, 15:37
Oczywiście, że spółki miejskie winny podjąć działania związane z koronawirusem we własnym zakresie i takie podjęły. Odnoszę się tu tylko do tej części wywiadu z panem Chodkiewiczem w którym mówi, że spółki zostały wyposażone przez miasto w środki i sprzęt do odkażania, co nie miało miejsca.
bardziej zorientowany
bardziej zorientowany 08.04.2020, 18:03
I teraz jest bardziej precyzyjnie :) Duuuuuużo zdrowia Panu życzę i całej redakcji.
Zorientowany
Zorientowany 07.04.2020, 09:10
Odnośnie wypowiedzi pana wiceburmistrz zamieszczonej w Przeglądzie Powiatowym z dnia 02.04.2020r.Pan Chodkiewicz stwierdził, że spółki miejskie zostały wyposażone w specjalny sprzęt i środki do odkażania przystanków, autobusów, a nawet klatek schodowych. Jest to totalnym nieporozumieniem, żeby nie powiedzieć kłamstwem. Urząd Miasta nie przekazał na ten cel żadnych środków i sprzętu, przynajmniej dotyczy to części spółek. We własnym zakresie podjęły one działania związane z walką z koronawirusem. Więc żadna to zasługa Miasta, ale wizerunkowo zabrzmiało nieźle. Myślę, że dziennikarz przeprowadzający ten wywiad mógł spytać o to spółki aby mieć jasny obraz sytuacji.
mieszkaniec
mieszkaniec 09.04.2020, 08:10
.Zawszę będę to powtarzał, że prawdomówność Pana Chodkiewicza to najmocniejsza strona działania jako włodarza miasta.
bardziej zorientowany
bardziej zorientowany 08.04.2020, 11:47
Co za bzdury pan wypisuje. Spółki miejskie są integralną częścią miasta, to nie są oddzielne "księstwa", ich rolą jest podejmowanie działań we własnym zakresie, a miasta ich koordynowanie. Trudno aby to urząd prowadził dezynfekcje przystanków, a nie firma NECKO, która jest ich właścicielem. Proszę się najpierw zastanowić nad tym co chce pan, panie "zorientowany" napisać, a potem pisać...
dziuniek
dziuniek 09.04.2020, 08:17
Panie zorientowany Spółka Necko jest spółką miejską i włodarze w pełni ponoszą odpowiedzialność za jakość jej działalności. Jesteście specjalistami w rotacjach kadrowych więc znajdzie kandydata na prezesa, który bez kasy zrobi cuda w Waszej spółce.
mieszkaniec i przedsiębiorca
mieszkaniec i przedsiębiorca 30.03.2020, 07:16
To jako miasto i realna pomoc na dziś to zwolnienie z podatku od nieruchomości. Proste i szybkie.
A traz głosować za i wprowadzić od 1.04
Czas realnie pomóc a nie PR i paplanina dla gawiedzi.
Tadeusz Jaworski
Tadeusz Jaworski 29.03.2020, 18:34
Brawo, ale obawiam się, że to za mało. Tylko działania wyprzedzające choć w jakimś stopniu dają szansę na niezmniejszenie ryzyka. Ze względu na lekkomyślność niektórych oraz ułatwienie kontroli apeluję o kwarantannę w wyznaczonych obiektach. Jak pokazuje życie niektórzy na kwarantannie domowej są niedoupilnowania . Przecież nie można pod każdymi drzwiami postawić funkcjonariusza na 24 h. Kary finansowe w przypadku osoby zarażonej są absolutnie nieskuteczne
zobaczymy
zobaczymy 29.03.2020, 14:07
Nie badzcie smieszni. Czy ktos robi dezynfekacje w mieszkaniu osoby u której wykryto koronawirusa?? Czy podaje sie do wiadomości dane osoby chorej zeby sasiedzi uswiadomili sobie czy mieli z nia kontakt?? Sklepy spozywcze maja funkcjonować, w jakich warunkach sami widzimy - natomiast kasta urzednicza jako pierwsza odcina sie od rzeczywistosci przykład notariusze. Lekarze tez na telefon ale ty sprzedawco stoj i sprzedawaj bo bedzie panika. Szkoda słow jest zle a bedzie jeszcze gorzej!!
kkk
kkk 28.03.2020, 12:17
aż mi się chce rzygać od tej waszej pomocy. Co zrobić aby nie pomóc, trzeba zawalić nas papierami , aby nam się odechciało, sięgać po kasę która jest potrzebna na wasze pobory i diety.
lucek
lucek 09.04.2020, 08:27
Dwóch Panów w urzędzie rozważa jak medialnie przekazać , że dzięki nim wszystko było dezynfekowane, maseczki na dwie godziny noszenia rozdane, jedyna pomoc szpitalowi powiatowemu to od nich, już tego przesłuchać nie można. Te bajdurzenie gorsze od koronawirusa.
Coś innego
Coś innego 27.03.2020, 14:18
Ten zaczesany co innego mówi tu i tam.
W ząbek czesany
W ząbek czesany 26.03.2020, 20:54
Ten z Suwałk też zareagował na problemy Augustowa?
MAT
MAT 26.03.2020, 10:15
Za BAT sie wreszcie zabierzcie zanim jeszcze czas jest bo jak tam ktoś przywiezie wirusa to uziemi pół miasta trochę czas pomyśleć.

Pozostałe