Sześć osób zakażonych w podlaskim

  • 23.03.2020, 11:20 (aktualizacja 24.03.2020, 09:34)
  • Beata Perzanowska
Sześć osób zakażonych w podlaskim źródło Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Białymstoku
Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o kolejnym, szóstym potwierdzonym przypadku zakażenia koronawirusem w województwie podlaskim.

To kobieta w średnim wieku z powiatu łomżyńskiego. Jest w dobrym stanie, przebywa w kwarantannie domowej. Osoby z najbliższego kontaktu zostały objęte opieką epidemiologiczną. Prosimy o uszanowanie prywatności kobiety.

W sumie według najnowszego komunikatu Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku z dnia 23.03.2020 z godz. 11.00 14 osób w województwie podlaskim jest hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem. Kwarantanną objęto 1117 osób, a nadzorem epidemiologicznym 493 osoby. Wykonano także 545 badań na obecność koronawirusa.

Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku pozostaje w stałym kontakcie ze wszystkimi służbami i instytucjami, które są zaangażowane w działania epidemiologiczne. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego monitoruje całodobowo sytuację w regionie i jest gotowe do podjęcia działań zgodnie z odpowiednimi procedurami.

Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w rejonie występowania koronawirusa i miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2 to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną. Zalecamy stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na specjalnej stronie gov.pl - http://www.gov.pl/koronawirus.

 

Beata Perzanowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe