5 zakażeń i ponad 900 osób w kwarantannie

  • 22.03.2020, 11:13
  • Beata Perzanowska
5 zakażeń i ponad 900 osób w kwarantannie
Najnowszy raport Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku w Białymstoku. W województwie podlaskim mamy pięć przypadków zakażenia koronawirusem.

Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku opublikował komunikat w sprawie koronawirusa. Dane pochodzą z 22. 03.2020 z godziny 11.00. Według nich do tej pory w naszym województwie zakażonych zostało pięć osób. 13 osób jest hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia. 968 osób jest objętych kwarantanną, a 533 nadzorem epidemiologicznym. Do tej pory przeprowadzono 495 testów na obecność tego wirusa. Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku zaznacza, że liczba osób hospitalizowanych w naszym województwie cały czas się zmienia i jeśli wynik testu jest ujemny osoby te nie są uwzględniane w tej grupie.
Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w rejonie występowania koronawirusa i miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2 to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną. Zalecamy stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na specjalnej stronie gov.pl -http://www.gov.pl/koronawirus.


 

Beata Perzanowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe