Dwa nowe przypadki w podlaskim

  • 21.03.2020, 13:41 (aktualizacja 21.03.2020, 13:43)
  • Beata Perzanowska
  Dwa nowe przypadki w podlaskim
W województwie podlaskim mamy dwa kolejne przypadki zakażenia koronawirusem. W sumie w naszym regionie jest teraz 5 osób z potwierdzonym wynikiem badań na obecność tego patogenu.

 

Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują:

Mamy dwa kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w woj. podlaskim. Dodatni wynik potwierdziły badania laboratoryjne.
Pierwszy z nich to mężczyzna w średnim wieku z powiatu łomżyńskiego, przebywa w kwarantannie domowej- taką decyzję po podjął lekarz zbadaniu mężczyzny.
Drugi to również mężczyzna w średnim wieku z powiatu białostockiego, wrócił do kraju z Gruzji, jest hospitalizowany.
Osoby z najbliższego kontaktu obu mężczyzn zostały objęte opieką epidemiologiczną. Prosimy o uszanowanie ich prywatności.
W sumie w województwie podlaskim mamy 5 potwierdzonych przypadków zakażenia COVID-19.

Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku pozostaje w stałym kontakcie ze wszystkimi służbami i instytucjami, które są zaangażowane w działania epidemiologiczne. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego monitoruje całodobowo sytuację w regionie i jest gotowe do podjęcia działań zgodnie z odpowiednimi procedurami.
Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w rejonie występowania koronawirusa i miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2 to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną. Zalecamy stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na specjalnej stronie gov.pl -http://www.gov.pl/koronawirus.

Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku

Beata Perzanowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
:(
:( 21.03.2020, 17:15
Miasto Suwałki i Pan prezydent Renkiewicz zakupi maseczki zabezpieczające dla wszystkich suwalskich seniorów i pracowników samorządowych wykonujących usługi na rzecz mieszkanców. Dostarczeniem maseczek seniorom zajmą się pracownicy miejskich instytucji kultury i sportu oraz wolontariusze. lkjhg U NAS?

Pozostałe