Wariant burmistrza jest najlepszy 

  • 15.03.2020, 17:03 (aktualizacja 17.03.2020, 08:25)
  • Bartosz Lipiński
Wariant burmistrza jest najlepszy
Rozmowa z Maciejem Kaszubą, radnym powiatowym Naszego Miasta, m.in. o podjętej przez niego akcji zbierania podpisów pod petycją, popierającą wariant burmistrza w sprawie przebiegu południowo-wschodniej obwodnicy Augustowa.

Wariant burmistrza jest najlepszy

Bartosz Lipiński

Panie radny, dlaczego pańskim zdaniem wariant przebiegu południowo-wschodniej obwodnicy Augustowa zaproponowany przez burmistrza jest najbardziej optymalny?

-Mówiąc prostym językiem to najlepsze i jedyne wyjście z sytuacji. Wiemy, że jest wyrok Europejskiego Trybunału i idące za nim decyzje. Wiemy, że pozwolenie na ruch ciężarowy na DK16 będzie przywrócone. Dziś ta droga idzie przez miasto, a na powrót TIR-ów nie możemy się zgodzić. Warianty obwodnicy GDDKiA też są do niczego. Chyba nikt w Augustowie nie zgodzi się na odcięcia miasta od jeziora Sajno, nikt nie zgodzi się na przejazd TIR-ów obok Silikatów, czy przez Przewięź. To absurdalne pomysły. Cieszę się, że burmistrz powiedział stanowcze „nie”. Jego wariant to według mnie jedyne rozsądne wyjście z tego kłopotu. Skoro TIR-y mogą wrócić na DK16, to niech jadą obwodnicą poprowadzoną jak najdalej od Augustowa.

Bartosz Lipiński

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Stop tirom na 16
Stop tirom na 16 17.03.2020, 00:52
Pan mówi o zadowoleniu z obwodnicy mieszkańców Janówki.....a nie zapytał pan mieszkańców Płaskiej czy też się cieszą?
W ogóle pan pominął ludzi mieszkających przy drodze krajowej nr 16 nawet o nich nie wspomniał !
Ten plan p. Burmistrza to kompromitacja władzy ! Budować obwodnicę po rezerwatach przyrody w obszarze Natura 2000 !
Dziwię się że pan pod nim się podpisuje!
Zamiast wspólnie obronić 16-kę przed "tirami" to na darmo marnujecie czas i energię !
Jakub
Jakub 16.03.2020, 19:22
"Ruch pojazdów o nacisku pojedynczej osi do 11,5 t będzie dozwolony na wszystkich drogach publicznych w Polsce – przewiduje projekt zmiany ustawy o drogach publicznych, skierowany do konsultacji społecznych przez Ministerstwo Infrastruktury. Proponowane zmiany w przepisach to efekt wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z 21 marca 2019 r., który orzekł, że Polska nie wykonała zobowiązań ciążących na niej zgodnie z dyrektywą Rady 96/53/WE z dnia 25 lipca 1996 r. Od 2011 roku kraje członkowskie miały obowiązek dopuścić na swoich drogach ruch pojazdów o nacisku pojedynczej osi do 11,5 t i tak uczyniły. W Polsce natomiast wprowadzono wymóg posiadania przez przedsiębiorstwa transportowe specjalnych zezwoleń na korzystanie z niektórych dróg publicznych, co TSUE uznał za sprzeczne z przepisami UE.
Po wejściu w życie proponowanych zmian, ruch pojazdów o nacisku pojedynczej osi do 11,5 t będzie dopuszczony na wszystkich drogach publicznych, o ile nie zostaną wprowadzone ograniczenia w ruchu tych pojazdów zgodnie z przepisami ustawy o drogach publicznych. Zakazy będą wprowadzane przez zarządcę drogi publicznej za pośrednictwem znaku drogowego albo będą ustanowione w drodze uchwały przez właściwą radę gminy (miasta) albo radę powiatu. Wprowadzenie takiego zakazu (które dopuszcza wspomniana dyrektywa) będzie uzależnione od łącznego spełnienia 2 przesłanek:
- stan techniczny drogi uniemożliwiający poruszanie się pojazdów o dopuszczalnym nacisku pojedynczej osi napędowej do 11,5 t,
- okoliczność, w której droga będzie przebiegać przez lub w pobliżu obszarów i obiektów szczególnie narażonych na negatywne oddziaływanie ruchu ciężkiego (np. obszary parków narodowych, obszar Natura 2000, rezerwaty przyrody, uzdrowiska i obszary ochrony uzdrowiskowej; obszary górnicze, tereny zagrożone ruchami masowymi ziemi, zabytkowe centra miast)."
Czyli oba przypadki moim zdaniem jak najbardziej spełnione. I o co tu kopie kruszyć.
Ekologia na 1 miejscu.
Ekologia na 1 miejscu. 16.03.2020, 07:42
Maciej padł ofiarą chorego planu. Tu na drodze 16 z Augustowa do Ogrodnik ruch TIR nie jest wogóle potrzebny. Zamiast skupić się na istniejącej obwodnicy to traci się czas i energię na pomysł nie do zrealizowania. Tu bunt ekologów byłby jeszcze większy niż przy wariańcie obwodnicy Doliną Rospudy!!!
prorok
prorok 15.03.2020, 06:28
Jeśli burmistrz przegra w nasępnych wyborach to powinni zrobic go dyrektorem GDDKiA . Tam bedzie orłem bo jak widac same bezmozgi tam pracują.....
jasnowidz
jasnowidz 15.03.2020, 13:39
wygra w I turze... więc się tak nie podniecaj... i nie obrażaj innych
Awans
Awans 15.03.2020, 12:09
Na wszystkim się zna ...mianować na prezydenta ...razem z doraddzami !
matwiej
matwiej 15.03.2020, 06:22
Puszczenie tirów na DK 16 to poroniomy pomysł i wszystkie warianty modernizacji tej trasy są do du......
Ja jestem na NIE
Ja jestem na NIE 15.03.2020, 01:25
Zawsze uważałam p. Kaszubę i p. Kotarskiego za takie perelki wśrod czlonkow klubu NM. Po przeczytaniu wywiadu zmieniłam zdanie -szlak mnie trafił.
Mieszkancy gminy Płaska są oburzeni. Obwodnica p. Burmistrza przebiega przez unikatowe tereny Puszczy Augustowskiej. Przecina rzeczkę wpadajaca do stawu sajenek, przebiega przez Rezerwat Stara Ruda, ociera się o Staw Swoboda , przecina Kanał Augustowski i urocze bagna w okolicy Suchej Rzeczki!
Nikt też nie pomyślał o Frackach gdzie wiele spływow po Czarnej Hańczy zaczyna lub kończy splyw! I problem Gib - tam nie ma gdzie zbudować obwodnicy. Proszę spojrzeć na mapę!
Zadziwia mnie egoizm władz Augustowa. Powinni wszyscy walczyć żeby tiry nigdy nie wrociły na DK 16.
Unia Europejska to nie wyrocznia !
Ps. Zapomnial pan wspimnieć o petycji ktorą podpisują mieszkancy przeciwni budowie obwodnicy p. Burmistrza!
kariera_ponad_wszystko
kariera_ponad_wszystko 15.03.2020, 10:40
Perełki? buahahahaha
Augustowianin
Augustowianin 14.03.2020, 22:49
Unia ma gdzies Augustow i puszcze chcielista to macie to chore zeby dyktowac miastu warunki
Mieszkaniec puszczy
Mieszkaniec puszczy 14.03.2020, 16:22
Wariant Burmistrza to ZDRADA TARGOWICKA; Rozbiór Puszczy Augustowskiej -podzial -fragmentacja i klęska ekologiczna , klęska dla ludzi!!!!
też kocham puszczę
też kocham puszczę 14.03.2020, 17:49
Mieszkańcu puszczy ... jeżeli wiesz który z biskupów bierze udział w "zdradzie targowickiej" to powiedz wszystkim ...

Pozostałe