Życie w czasach kryzysu

  • 15.03.2020, 17:15 (aktualizacja 20.03.2020, 11:28)
  • Bartosz Lipiński
Życie w czasach kryzysu
Co powinniśmy zrobić podejrzewając u siebie zakażenie koronawirusem? Informacje przedstawione w tym artykule mogą być niezwykle ważne w czasach kryzysu, który dotknął Europę, w tym Polskę. Starosta Jarosław Szlaszyński, jako szef powiatowego zespołu zarządzania kryzysowego, razem z gronem współpracowników podzielił się z nami cennymi poradami. W spotkaniu uczestniczyli również wicestarosta Dariusz Szkiłądź, powiatowy inspektor sanitarny Agata Augusewicz, dyrektor SP ZOZ Danuta Zawadzka, a także Waldemar Siedlecki, szef wydziału zarządzania kryzysowego i spraw obronnych.

Bartosz Lipiński

Powiat stale monitoruje sytuację

Starosta augustowski poinformował, że pierwsze posiedzenie w sprawie zagrożenia koronawirusem powiatowego zespołu zarządzania kryzysem wraz z powiatową komisją bezpieczeństwa i porządku odbyło się 12 lutego. Starosta przyjął raporty od służb inspekcji i straży o stanie przygotowania do walki z epidemią. Omówiono podstawowe zagadnienia oraz procedury w tym zakresie. Stacja sanitarno-epidemiologiczna stale kontroluje zagrożenie. Powiatowy inspektor sanepidu od 10 marca codziennie składa raport, zaś telefonicznie i e-mailowo melduje o każdym przypadku pojawienia się podejrzenia wystąpienia koronawirusa. 6 marca odbył się konwent starostów wspólnie z wojewodą podlaskim Bohdanem Paszkowskim, poświęcony tym zagrożeniom, na którym uzgodniono wspólnie działania w celu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom województwa.

Działania w przypadku choroby

Jak powinien zachować się mieszkaniec powiatu augustowskiego, jeżeli ma objawy mogące sugerować zakażenie koronawirusem, ma wysoką gorączkę, duszności, bóle mięśni oraz miał kontakt z osobą zarażoną lub z obszaru wysokiego ryzyka? Przede wszystkim zadzwonić do sanepidu w Augustowie, pod numery telefonu podane na stronie internetowej: psse.augustow.pl, czyli 87-643-32-80 (do godz. 15) bądź 609 572 678 (po godz. 15). Pracownik sanepidu w trakcie konsultacji udzieli wskazówek co do dalszego postępowania. Jeśli chory posiada własny samochód, to po rozmowie ze służbami sanepidu może udać się nim do specjalnie przygotowanej izby przyjęć przy oddziale zakaźnym augustowskiego szpitala. Jeżeli nie ma takiej możliwości, wówczas należy wezwać karetkę pogotowia ratunkowego, która odwiezie chorego na izbę przyjęć przy oddziale zakaźnym. Dalsze działania podejmie personel szpitala. Jeśli objawy są mocno nasilone oczywiście chory może zadzwonić pod numer alarmowy 112.

Specjalna izba przyjęć SP ZOZ

Dyrektor augustowskiego SP ZOZ Danuta Zawadzka poinformowała, że została uruchomiona przy oddziale obserwacyjno-zakaźnym specjalna izba przyjęć. Pacjent mający objawy kliniczne i epidemiologiczne zostanie zbadany przez lekarza, którego zadaniem będzie kwalifikacja chorego. Lekarz może podjąć decyzję o hospitalizacji pacjenta lub skierowania go do obserwacji domowej. W przypadku hospitalizacji i podejrzeń zakażenia koronawirusem chory zostanie przyjęty na oddział oraz umieszczony w specjalnej izolatce. Nie będzie miał styczności z pozostałymi osobami przebywającymi na oddziale z powodu innych chorób. Zostaną od niego pobrane próbki do badań, które będą przewiezione do Olsztyna na testy na obecność koronawirusa. Dyrektor Zawadzka podpisała umowę z trzema przewoźnikami, którzy w sposób bezpieczny przewożą próbki do najbliższego laboratorium, znajdującego się w Olsztynie. Badanie takie jest skomplikowane i trwa kilka godzin. Na wynik badania próbek czeka się z reguły dobę. Jeżeli wynik będzie pozytywny, pacjent zostanie odizolowany. Zajmujący się nim personel medyczny również zostanie w odpowiedni sposób zabezpieczony w środki ostrożności, czyli kombinezon, maskę, przyłbicę, gogle, a także rękawice ochronne. Sanepid zaś podejmie działania w celu ustalenia kręgu osób, z którymi zakażony miał kontakt, które wejdą w obszar nadzoru epidemiologicznego. Starosta zapewnił, że augustowski szpital posiada wystarczającą ilość takiego wyposażenia. J. Szlaszyński zauważył, że wojewoda podlaski dał możliwość zgłoszenia zapotrzebowania do wysokości 500 tys. zł na dodatkowy sprzęt, wyposażenie, materiały i opłacenie usług medycznych. Korzystając z tej możliwości nasza placówka zgłosiła wniosek dotyczący zapotrzebowania i otrzymała pierwszą transzę 200 tys. zł.

Sanepid chętnie udzieli porady

Dyrektor Zawadzka przypomniała również, że pacjenci z naszego powiatu mogą poprosić o poradę telefoniczną swojego lekarza rodzinnego, aby poinformować go o objawach. Jej zdaniem dzięki temu możliwe będzie uniknięcie długich kolejek przed izbą przyjęć na oddziale zakaźnym. Zaznaczyła przy tym, że nasza izba przeznaczona jest dla osób dorosłych, nie obejmuje opieki nad dziećmi. Dziecięcy oddział obserwacyjno-zakaźny, posiada szpital DSK w Białymstoku.

Z kolei inspektor Agata Augusewicz odniosła się do procedur, które zostaną podjęte wobec osób mających kontakt z pacjentem, u którego potwierdzono zakażenie koronawirusem. Takie osoby będą objęte nadzorem sanitarno-epidemiologicznym i przez dwa tygodnie będą zobowiązane przesyłać do sanepidu dane dotyczące pomiarów temperatury ciała. W sytuacji pogorszenia stanu zdrowia u osób, które miały kontakt z zakażonym, natychmiast zostaną skierowane na oddział zakaźny do szpitala. A. Augusewicz zaapelowała też, aby w przypadku jakichkolwiek pytań bądź obaw, telefonować do sanepidu, który udziela informacji przez całą dobę.

Nowa sytuacja dla każdego z nas

Wicestarosta Dariusz Szkiłądź podkreślił, że rozumie jak bardzo zagrożenie koronawirusem przekłada się na nastroje społeczne. Ma to związek m.in. z prowadzonymi działaniami jak np. zamknięciem szkół czy decyzji Światowej Organizacji Zdrowia oceniającej aktualną sytuację w kategoriach pandemii. Zaznaczył, że władze powiatu zdają sobie sprawę ze skali zagrożeń. Nakłaniał przy tym do przestrzegania zaleceń rekomendowanych przez epidemiologów, jak dbanie w sposób szczególny o higienę, jak również unikanie dużych skupisk ludzi. D. Szkiłądź konstatował, że choć władze powiatu nie nagłaśniają podejmowanych przez siebie działań, to są one bardzo aktywne, wychodzące naprzeciw sytuacji, która dla wszystkich z nas jest nowa.

Z informacji przekazanych na spotkaniu u starosty dowiedzieliśmy się, że na 12 marca nie odnotowano dotychczas zakażeń koronawirusem w naszym powiecie. U czterech osób było podejrzenie zachorowania, ale na szczęście nie zostało potwierdzone. Z kolei do tego czasu piętnaście osób było też objętych nadzorem. U nikogo nie potwierdzono choroby.

.....

Natomiast augustowscy lekarze rodzinni przypominają, że od kilku tygodni funkcjonuje teleporada lekarska. Lekarz przez telefon może udzielić porady, wystawić e-receptę oraz e-zwolnienie. Jeśli lekarz uzna, że pacjent musi pojawić się w gabinecie, taka wizyta zostanie umówiona. Drogą telefoniczną można również przedłużyć receptę. Zgodnie z sugestią lekarzy rodzinnych osoby, które podejrzewają u siebie chorobę zakaźną nie powinny przychodzić bezpośrednio do przychodni, natomiast powinny skontaktować się z nią telefonicznie.

Bartosz Lipiński

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (76)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Corona
Corona 19.03.2020, 11:46
Czy miasto przygotowuje jakieś ulgi dla przedsiębiorców i ich pracowników? Zwolnienia, umorzenia, dopłaty itp.... Z ich podatków (PIT, CIT, podatek od nieruchomości i środków transportu) miasto praktycznie się utrzymuje – 30-40 mln zł w skali roku?… czy robi ktoś jakieś symulacje, analizy co się stanie jak firmy zaczną padać i tych dochodów w budżecie miasta zabraknie? z czego wtedy miasto zrezygnuje i na co nie będzie pieniędzy? ktoś coś wie? a może nie będzie litości i wysyłani będą komornicy w celu poboru daniny?
Mickiewicz
Mickiewicz 19.03.2020, 14:33
Wątpię czy w ogóle o tym myślą.. zwłaszcza jak się jest na zdalnym i siedzi w domu... najważniejsze samemu się nie zarazić a co będzie dalej, z finansami., funkcjonowaniem miasta.. . co ich tam... Jedzą, piją, lulki palą,. Tańce, hulanka, swawola;. Ledwie karczmy nie rozwalą,. Cha cha, chi chi, hejza, hola!
Cud_nie _nastąpi
Cud_nie _nastąpi 19.03.2020, 14:16
w Suwałkach już produkcja jest wstrzymywana... https://www.money.pl/gielda/fo…
Jest dobrze , jest dobrze ..więc o co wam chodzi
Jest dobrze , jest dobrze ..więc o co wam chodzi 18.03.2020, 19:17
Nie rozumiem w czym problem ... PMM za każdym razem zapewnia że cały świat bierze z nas przykład jak walczyć z epidemią . Budżet jest tak ogromny że zabezpieczy każdego z osobna ...benzyna coraz tańsza a ludzie zawsze umierali i będą umierać jak to optymistycznie przedstawił PAD. Więc o co chodzi ? Żyć nie umierać a nie utyskiwać bo kraj miodem i mlekiem płynący a 10 maja zasuwać na wybory aby wybrać ponownie przedstawiciela opcji, która tak wspaniale sobie radzi w trudnych chwilach i doprowadziła do dobrobytu obywateli....
Fantazja ułańska
Fantazja ułańska 19.03.2020, 14:18
To tak jak u nas ""Cała Polska poszła naszym śladem " slowa p. Chodkiewicza na sesji RM.........to już i cały świat poszedł śladem Augustowa 😁
mieszkaniec
mieszkaniec 20.03.2020, 08:36
Tak. Rozbierają atrakcje turystyczne jak POSTIW by nie było niczego.
Tak rządzi Nasze Miasto. Zabytkowej fabryki obuwia już nie ma, nawet fundameny się nie zostały za to rudera naprzeciwko Bazyliki NSJ to skarb miasta Augustowa nie do ruszenia.
Turysta
Turysta 20.03.2020, 11:09
Zabytkowej fabryki obuwia? od ponad 20 lat to był market budowlany w rękach prywatnych. Skoro 20 lat temu ktoś pozwolił na przejęcie tego "zabytku" przez osobę prywatną to co ma teraz do tego miasto? Miało to odkupić za 5 mln zł i zarabiać na atrakcji turystycznej?????? Jak masz pisać takie brednie to lepiej nie pisz i się nie ośmieszaj...
Wylupiastooki men
Wylupiastooki men 19.03.2020, 20:05
Chodkiewicz chodkiewicz co ty wygadujesz człowieku?... Że
poczekamy, zobaczymy
poczekamy, zobaczymy 17.03.2020, 13:53
Wirus się skończy a problemy w mieście nierozwiązane wybuchną ze zdwojoną siłą akurat przed sezonem letnim.
bardziej niż zwykle
bardziej niż zwykle 18.03.2020, 10:20
Zgadza się, przedsiębiorcy którzy zajmują się turystyką będą liczyli na odrobienie strat latem chociaż w niedużym stopniu. Miasto musi być bardziej przygotowane niż kiedykolwiek.
Przedsiębiorca
Przedsiębiorca 18.03.2020, 12:10
i widać jak znasz się na biznesie... nigdy go nie zaczynaj.. dobra rada... wszyscy wstrzymują wyjazdy i urlopy i nikt z dnia na dzień nie zdecyduje się na wyjazd na tygodniowe wczasy... miejsca hotelowe są rezerwowane na 2-3 miesiące wcześniej... a więc ten sezon jest stracony... i mówienie że miasto ma się przygotować na ten sezon świadczy o Twojej nieznajomości tematu i niekompetencji ... bo według Ciebie teraz miasto ma łożyć finanse na zapewnienie i atrakcji turystycznych a nie walczyć "tu i teraz" z tym co nas dotknęło? to wywalenie pieniędzy w błoto ... moim zdaniem bardziej trzeba pomoc firmom i nie tylko turystycznym (firmy produkcyjne już odczuwają brak dostaw i zaraz staną...) w zakresie odłożenia danin - podatki od nieruchomości, środków transportu itp. Dużo firm produkcyjnych nie mamy a więc tutaj warto się skupić na pomocy dla nich... Wystarczy policzyć ile dochodu przynoszą firmy turystyczne dla miasta a ile inne... decyzje muszą być racjonalne a nie typu kto kogo lubi lub kogo zna...
Życzę zdrowia ..
Życzę zdrowia .. 18.03.2020, 19:06
Niektórym ta epidemia pomyliła się z katarem , który leczony trwa tydzień a nie leczony 7 dni. We Włoszech w ciągu doby zmarło 475 osób ... nawet w Chinach jednego dnia tyle nie umarło a my tutaj dywagujemy co będzie latem . Oby było zdrowie ...
poczekamy ..poczekamy
poczekamy ..poczekamy 17.03.2020, 22:34
Przed którym sezonem letnim ? ..chyba w 2021
998
998 16.03.2020, 17:06
W innych miastach Prezydenci/Starostowie delegują swoich pracowników do PCZK na dyżury, żeby przyjmowali telefony od mieszkańców, w tym od starszych osób którym trzeba zrobic zakupy lub pomóc. A u nas co? PCZK w starostwie do 15:30, a po godzinach niech się straż pożarna martwi, policja i sanepid? Panie starosto, ograniczone wizyty interesantów to moce przerobowe Pan ma, a odciążyć służby i inspekcje nie tylko można a nawet trzeba.
zorientowany
zorientowany 17.03.2020, 10:51
Media mówią ,że to Miejskie Ośrodki Pomocy Społecznej są odpowiedzialne, za pomoc ludziom starszym. Instytucje te są w zarządzie panów burmistrzów.
Wolontariusz
Wolontariusz 18.03.2020, 16:46
a PCPR niech idzie do domu.. bo co ich obchodzi miasto Augustów... 2 głosy w wyborach.... bardziej im zależy na kilku głosach w gminach..... zresztą nowy dyrektor ma trening i musi pobiegać.... hahahha
zainteresowana
zainteresowana 19.03.2020, 08:47
Czy zgodnie z decyzją władz MOPS na czele z burmistrzem wdrożył całodobowy plan pomocy osobom starszym oraz potencjalnym osobom przebywającym na kwarantanie? Mieszkańcy chcą znać szczegóły.
Ty
Ty 19.03.2020, 10:58
Najlepszy powiat w Polsce z 1 nagroda na tydzień niech da przykład.
zorientowana
zorientowana 17.03.2020, 08:33
Tak 998, to się nazywa podział obowiązków.
998
998 18.03.2020, 08:57
A czy nie wiesz, że zarządzanie kryzysowe realizuje starosta? Tylko zapytałem, czy w sytuacji kryzysowej jaką mamy, Powiatowe Centrum Zarzadzania Kryzysowego starosty działa całodobowo z jego ludźmi i pomaga rozładować kryzys, czy jak to jest normalnie po 15:30 zepchnięte na straż pożarną.
kaśka
kaśka 18.03.2020, 13:46
W skład Powiatowego Centrum Kryzysowego wchodzi wiele instytucji m.in. szpital, policja, straż ,sanepid i część z nich pracuje całodobowo a pozostali są pod telefonami.
der
der 18.03.2020, 15:02
Na papierze i pod telefonem? Dalej tego nie rozumiesz. Po co w takim razie hektarowe pomieszczenie jest w straży nazwane dumnie "Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego", należące do starosty? Tam teraz powinni siedzieć pracownicy starostwa i łącznicy z poszczególnych służb i instytucji. Po to właśnie to jest. Ale widocznie wszystko już jest zrobione, dopięte na ostatni guzik i nic więcej nie trzeba, bo przecież starostwo czuwa pod telefonem. Dziękujemy naczelnikowi powiatu. Hurraaaa
Gf
Gf 17.03.2020, 10:52
Sytuacja szczególna i te instytucje potrzebują wsparcia a nie o 15:30 do widzenia. Konkretna pomoc a nie wysyłanie pism
rysiek
rysiek 18.03.2020, 09:00
W Urzędzie Miejskim pracują zdalnie.
Informatyk
Informatyk 18.03.2020, 13:53
bo są na to przygotowani...a ich szefowie nie są z komputerem na bakier ....
Rozumek
Rozumek 18.03.2020, 21:18
Tak, tak komórka z łap nie wychodzi , a z tyłu słoma z buta wystaje ....nie widać efektów, nie widać ...
Gf
Gf 16.03.2020, 14:41
A kto chciał ten szpital wydzierżawić dziwnej firmie? Kto był największym krytykantem starostów i szpitala? Kto chciał zwalniać dyrektorkę? Jak to się wszystko zmienia od punktu siedzenia.
obserwator
obserwator 17.03.2020, 08:12
Sytuacja w szpitalu radykalnie się zmieniła. Placówka nie generuje długów i się zbilansowała. Pozyskiwane są środki na rozwój szpitala, pieniądze na wyposażenie, remonty i modernizacje. Ówczesny starosta jest na emeryturze. Zarządzanie dzisiejszym starostwem powiatowym przynosi wiele wymiernych efektów, drogi w powiecie, hospicjum, szkoły. Zmienia się nie tylko punkt siedzenia ale i sytuacja w powiecie. Brawo starostowie.
Monako
Monako 17.03.2020, 11:44
no tak... powiat mlekiem i miodem płynący..... brawo!!!! tylko dlaczego jest tak źle... skoro jest tak dobrze?
zadowolony
zadowolony 18.03.2020, 08:06
Bo jest dobrze, kompetentni urzędnicy, stabilna praca w starostwie,wielomilionowe środki zewnętrzne, bilansujący się szpital, rozbudowa hospicjum, budowa i modernizacja dróg powiatowych, uporządkowane i wyremontowane szkoły z docenioną kadrą kierowniczą, promocja wartości patriotycznych, owocna współpraca z samorządami gminnymi z terenu powiatu. Tak trzymać panowie starostowie.
2e
2e 18.03.2020, 08:48
Stołeczek wicestarosty dla PISu czyni cuda!
24
24 17.03.2020, 09:16
To pisałem ja, Jarząbek. Wczoraj nie pisałem, bo byłem na zwolnieniu.
Zorientowana
Zorientowana 15.03.2020, 09:26
Rada Miasta w czwartek jednogłośnie, na wniosek starosty o doposażenie szpitala w respirator i urządzenie do dezynfekcji pomieszczeń, przekazała ponad 100 tys. Od czwartku starosta nie podjął żadnych działań żeby kupić wymienione urządzenia. Nie zrobił nic a powinien jak burmistrz zwołać nadzwyczajną radę powiatu i formalnie przyjąć pieniądze i zrobić zakupy potrzebnych urządzeń. Nawet porozumienia o przyjęciu pieniędzy od miasta nie podpisał. Na respirator trzeba czekać do 4 tygodni. Panie starosto na co pan czeka???
grajki
grajki 16.03.2020, 22:54
Powiat ma tańczyć tak jak mu zagracie? niedoczekanie wasze.......bierzcie się za strefę parkowania, komunikację, i wiele innych spraw do załatwienia
nie całkiem wasze to miasto
nie całkiem wasze to miasto 16.03.2020, 19:16
Po co siejesz niepotrzebną panikę? Masz jakieś konkretne informacje czy tylko bijesz pianę i "wilczym prawem wsadzasz kij w szprychy"? Czuć z daleka żeś z politycznego zaplecza burmistrza i sterującej nim zza pleców ferajny. Akurat o skuteczność działań starosty możemy być spokojni, bo nieraz pokazał ją w praktyce, w odróżnieniu od gromady propagandzistów z UM, którzy z prawdą mijają się bez mrugnięcia okiem i potrafią jedynie nieudolnie się lansować wylewając potoki niemającego nic wspólnego z rzeczywistością pustosłowia. Daj na luz i nie siej propagandy w czasach zarazy.
augustowianin
augustowianin 16.03.2020, 08:03
Starosta powinien zwołać konferencję i złożyć hołd burmistrzowi a zwłaszcza jego prawdomównemu zastępcy. Podziękowania powinny też płynąć ze wszystkich samorządów gminnych oraz od sołtysów za wspaniały gest naszych włodarzy. Konferencja powinna być za konferencją przynajmniej dwa razy w tygodniu. Radni powiatowi powinni na nadzwyczajną sesję przyjść w koszulkach z podobiznami włodarzy.
Brawo ty
Brawo ty 16.03.2020, 08:54
Komentarz dnia. Szacun. 😀😀😀😀😀
Fili
Fili 14.03.2020, 08:28
Sami nakręcamy temat. A ceny w sklepach horrendalne. Ludzie chorowali i chorować będą czy to na koronawirus czy też na inną przypadłość.
Filii, et Spiritus Sancti
Filii, et Spiritus Sancti 14.03.2020, 17:53
Aleś wykazał się znajomością tematu ... można by rozwinąć twój watek i powiedzieć jak PAD ..że ludzie umierali i będą umierać . Odkrywcze prawda ? a jutro wstanie słońce i pojutrze też...czy nie mam racji ?
Podnieś głowę i powiedz Starosto
Podnieś głowę i powiedz Starosto 13.03.2020, 15:35
Ale co konkretnie pan starosta zrobił? Ja chcę wiedzieć! Chce wiedzieć ile mamy respiratorów, ile osób je obsługujących, ile pielęgniarek, a ile szacujemy, że będziemy potrzebować? Gdzie w Augustowie jest miejsce przeznaczone na kwarantannę? Suwałki mają już takie miejsca przygotowane, a my? Panie starosto co pan *** zrobił?
Jarosław Szlaszyński
Jarosław Szlaszyński 13.03.2020, 21:00
SPZOZ w Augustowie posiada 9 respiratorów i personel do ich obsługi. Odział zakaźny ma 15 miejsc z możliwością rozszerzenia do 24, a w razie potrzeby zostanie przekształcony kolejny oddział. Zostały określone dwa miejsca do kwarantanny:, posiadające: pierwsze 34 miejsca i drugie - 200, mogą być uruchomione w każdym czasie.
Za mało informacji
Za mało informacji 15.03.2020, 08:50
Panie Starosto, proszę o uzupełnienie i formacji. Ile z 9 respiratorów jest zajętych przez innych chorych w tym momencie, czy w te 9 wliczył Pan respiratory służące do transportu? Jeśli tak ile respiratorów mamy? 3? Nie ładnie jest oszukiwać. Mieszkańcy boją sie, że szpital sobie nie poradzi.
Zawszeniezadowolonyzawsze
Zawszeniezadowolonyzawsze 15.03.2020, 17:03
popieram kolegę, też chcę -jeszcze- wiedzieć czy obsługa respiratorów to kobiety, i czy ładne? Jaki jest wystrój pomieszczeń do kwarantanny, jakie będzie menu i w ogóle …. no ico Panie Starosto, na pewno będzie brak odpowiedzi.
K.
K. 15.03.2020, 11:39
A co, mają odłączyć chorych od respiratorów, żebyś był zadowolony? Mają stać i czekać tylko na zakażonych? Czepiasz się, choć pewnie sam nawet tyle byś nie zrobił, bo jedyne co umiesz, to tworzyć innym czarny PR. Dobrze, że w ogóle mamy respiratory, nawet te do transportu, bo w razie czego można ich użyć. Inne szpitale tyle nie mają. I nie wykorzystuj sytuacji epidemicznej do gierek politycznych.
Niepokój
Niepokój 15.03.2020, 10:37
Nie widziałem aby personel miał maski w szpitalu!? Są w ogóle??
Mieszkaniec powiatu
Mieszkaniec powiatu 14.03.2020, 11:40
Dziękuję za konkretną informację. Pan Starosta jak zawsze przygotowany
Kit w oko
Kit w oko 13.03.2020, 14:32
Podejmują bardzo aktywne działania ale się nie chwalą? Czy to ściema? Z byle błahostki zawsze szarfy medale wywiady a teraz, że nie nagłaśniany?
Krzysztof
Krzysztof 16.03.2020, 08:10
Wystarczy jeden urząd, który robi wokół dym. Starosta od ponad miesiąca organizuje spotkania w gronie odpowiedzialnych za nasze bezpieczeństwo. Mają przygotowane pomieszczenia na przyjęcie zarażonych , pomieszczenia na kwarantanne oraz sprzęt medyczny ratujący życie.
Life_is_life
Life_is_life 16.03.2020, 11:30
mają? bo ja słyszę od ludzi tam pracujących że nic nie mają... tak samo jak w szpitalu Łomży mają...
KI.
KI. 15.03.2020, 14:25
No jasne. Lepiej nagłaśniać, np. kompromitować się konferencją o podrobionych podpisach, co prokuratura potem wyśmiała. Albo show z obwodnicą, której skutkiem jest wrogość i oburzenie ościennych gmin. O innych wtopach nagłaśnianych szkoda już wspominać. To ma być ten wzór?
Anna
Anna 15.03.2020, 20:03
Oraz wiele innych działań.
Jarosław Szlaszyński
Jarosław Szlaszyński 14.03.2020, 21:08
Wyróżnianie i dziękowanie jest dobrym zwyczajem. Lepszym, niż niedostrzeganie, pomijanie czy deprecjonowanie. W przypadku koronawirusa najlepszą bronią przeciw niemu jest zachowanie rozsądku, nieuleganie panice, przestrzeganie zasad, zaleceń i nakazów władz i służb, ich właściwa organizacja i przygotowanie. Dziękuję pracownikom Sanepidu, szpitala, lekarzom rodzinnym, pracownikom służb zarządzania kryzysowego, policjantom, strażakom i wszystkim, którzy pracują na rzecz naszego bezpieczeństwa. Dziękuję Wam bardzo.
wef
wef 15.03.2020, 10:11
Czy Pan nie zrozumiał? Chwalicie się byle bzdetami, a tu Pana zastępca o koronawirusie mówi, że robicie bardzo dużo, ale się nie chwalicie. Mieszkańcy nie oczekują peanów, a konkretnej informacji. PS. Nie za szybko te podziękowania? Zagrożenie nie minęło jeszcze.
EP
EP 16.03.2020, 11:30
Powiat się wychwala? Określiłabym to inaczej ....powiat jest powściągliwy .....natomiast miasto ma opracowane do perfekcji wychwalanie się zanim coś zrobi to zwoła 5 konferencji 10 spotkań z mieszkańcami na których jest 30 osób a w ich oczach 300 ! Z powodu braku (niestety) sukcesu potrafi być komiczne. Np. Ostatnia sesja nadzwyczajna z dnia 12 marca p. Chodkiewicz w sprawie zamknięcia szkół 20 min sesji .....uwaga "cała Polska poszła naszym śladem " 😂😂😂!
A dzień wcześniej wszystkie media trąbiły o zamknięciu szkół !
Joanna
Joanna 16.03.2020, 17:16
Dodać należy, że nikt w starostwie z pracy nie odchodzi. Ani kierowniczja ani pracownice w przeciwieństwie do urzędu. Ilu odeszło samych????
Zatrudnię
Zatrudnię 16.03.2020, 20:48
hahaha.. nie kracz Dżoanno bo się zdziwisz.... i zostaną same wdupowłazy....
Hfsr
Hfsr 17.03.2020, 06:34
Tam już zostały 😂😂😂
Rtvg
Rtvg 16.03.2020, 14:47
EP zapomniałeś dodać że premier 2 godziny po burmistrzu podjął decyzję o zamknięciu szkòł⛄⛄⛄
EP
EP 16.03.2020, 17:41
Doprawdy nasz p. burmistrz marnuje się w Augustowie. Specjalista w każdej dziedzinie . Same pasma sukcesów.
duduś
duduś 16.03.2020, 12:28
To prawda miasto prostego wniosku o zdejmowanie eternitu nie zdążyło złożyć przez co przepadła dotacja. Żenada.
uczeń
uczeń 18.03.2020, 08:13
Miasto kwiatków z pod pomników nie potrafi pozbierać tylko leżą i straszą przechodniów. Gonić to towarzystwo co tylko na fejsach potrafi się lasować.
UE - Expert
UE - Expert 16.03.2020, 15:22
Dudusiu.. sam nick wskazuje że za bardzo wiedzy merytorycznej nie posiadasz...5 tys. zł na całe Augustów... przy 50 chętnych - 100 zł na dom... żenujące są takie wnioski i jeszcze bardziej żenujące pisanie o tym że przepadły....
Halo fachowcy pilnie poszukiwani
Halo fachowcy pilnie poszukiwani 16.03.2020, 17:20
Tu nie chodzi o kwotę ale o brak działania. Brak przestrzegania terminów. Teraz nie dopilnowali 5 tys za chwilę może to być 50 tys. Sprawa idzie oto, że Mirosław i jego prawdomówny przyjaciel tyle trąbił o wykwalifikowanych pracownikach.... Gdzież oni?????
Fachowiec
Fachowiec 16.03.2020, 20:40
żaden fachowiec za takie kwoty nawet nie kiwnie palcem... to tak jakbyś miał jakiekolwiek pojęcie o tym....
Wioska
Wioska 16.03.2020, 19:31
Slepaczysko nie nadąża))))
duduś
duduś 16.03.2020, 17:16
Żaden z Ciebie expert gdyż miasto nie 5tys. zł. a ponad 20 tys. straciło tytułem nie złozenia wniosku o zdejmowanie azbestu.
Boss
Boss 16.03.2020, 20:44
hmm.. ja mówię 5 a Ty 20.. jak to różnica na kilkaset domów... ja jako prywatny właściciel bym w ogóle tym się nie zajmował bo osoba tao robiąca by na siebie nie zarobiła... także dudusiu płacz i narzekaj dalej że mieszkaniec Augustowa który chciał zdjąć azbest nie dostał na to 50-200 zł dofinansowania...
kaśka
kaśka 17.03.2020, 08:27
No właśnie BOSSie z Naszego Miasta ty byś nawet nie pochylił się gdyby na ulicy leżało 20tysiaków. Takie wzorce mają nasi włodarze. Daleko z takim myśleniem miasto Augustów nie zajedzie. Szkoda mieszkańców.
Boss
Boss 17.03.2020, 11:20
szanowna kaśko... nie jestem z Naszego Miasta tylko racjonalnie wszystko oceniam... Jakby miasto pochwaliło się otrzymaniem dotacji w kwocie 20 tys. zł na cały Augustów to wywołałby to wiele szyderczych komentarzy.... jak nie otrzymała takiej dotacji to też jest wiele negatywnych komentarzy... ale myśląc logicznie co taka kwota dotacji dałaby dla Miasta???? więcej problemów byłoby z ich rozdaniem...... natomiast prywatnie Pani kaśko schyliłbym się po 20 tys. leżące na ulicy i oddałbym na Policję żeby znaleźli właściciela....
Czytelnik
Czytelnik 18.03.2020, 11:17
Każdy zna ten styl i każdy wie kto pisze ! Gdyby miasto pozyskało taką dotację (20 tys zł) to przecież by było napisane w każdej augustowskiej gazecie i konferencje by zwołali.
wiemcomówie
wiemcomówie 18.03.2020, 08:19
Urząd jest rozliczany nie z wysokości dotacji a z wykorzystania możliwości ich pozyskania. Urząd Miejski nie złożył wniosku i jest to karygodna sytuacja natomiast kwota dotacji nie ma tu żadnego znaczenia.
Powściągliwy
Powściągliwy 16.03.2020, 12:22
powściągliwy? to odpowiednie słowo na nic nie robienie.... tu nie chodzi o chwalenie się co się zrobiło.. tylko informowanie co się zrobiło, gdzie szukać pomocy, informacja gdzie się udać, co robić itd... ale jak nic się nie robi to najlepiej mówić że jest się powściągliwym.... chyba mieszkańcy powinni otrzymywać informację na bieżąco!!!! tak jak robi Rząd i Ministerstwo zdrowia!!! a Augustów jakie otrzymuje informacje ze Starostwa???? ...powściągliwe informacje.....
Huricane
Huricane 17.03.2020, 09:14
Bo jak władza milczy to coś ukrywa, jak mało mówi to niewiele robi. A jak dużo krzyczy to z małej rzeczy robi wielki sukces. Tak zawsze było.
zniesmaczona
zniesmaczona 17.03.2020, 08:29
Wystarczy, że z pancernego urzędu mają informacje i z FB.
7
7 14.03.2020, 22:08
Dziękuję lepiej się czuję dzięki tym słowom. Warto było czekać
Sylwia