Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej na wniosek Burmistrza

  • 12.03.2020, 15:50 (aktualizacja 12.03.2020, 17:28)
  • Bartosz Lipiński
Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej na wniosek Burmistrza
Burmistrz Miasta Augustowa Mirosław Karolczuk zgodnie ze swoimi uprawnieniami, złożył wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej. Przewodnicząca Rady Miejskiej Alicja Dobrowolska zwołała posiedzenie na dziś (12.03.2020) na godzinę 16. Transmisje video z posiedzeń rady można śledzić pod linkiem: https://esesja.tv/transmisje_z_obrad/233/rada-miejska-w-augustowie.htm

Burmistrz zawnioskował o zwołanie Rady Miejskiej w celu dokonania niezbędnych przesunięć budżetowych związanych z zarządzaniem kryzysowym. Chodzi o uruchomienie rezerwy kryzysowej, aby w razie potrzeby Burmistrz mógł nią dysponować bez konieczności zwołania kolejnej sesji.

- Augustów musi być przygotowany na rozwój sytuacji. Chodzi o to, abyśmy w razie potrzeby mogli spokojnie reagować w niezbędnym zakresie. Przygotowanie do sytuacji kryzysowych polega między innymi na tworzeniu możliwości szybkiego reagowania. Dziś przedłożę Radzie projekt pozwalający na uruchomienie przewidzianych na to wcześniej środków – wyjaśnia Burmistrz.

Wczoraj rano (11.03.2020) Burmistrz zwrócił się też do Szpitala Powiatowego w Augustowie o określenie ewentualnych specjalnych potrzeb i zanalizowanie sytuacji pod kątem ewentualnego kryzysu. Dziś po południu Burmistrz odbył spotkanie z Dyrektor Szpitala oraz Starostą Augustowskim. Starosta zapewnił o pełnym przygotowaniu podległych mu instytucji i służb. Zapewnił, że augustowski szpital jest w pełni przygotowany i wyposażony.

Jak stwierdził Burmistrz:

- Cieszy mnie deklaracja Starosty o pełnym przygotowaniu. Akcja zwalczania koronawirusa jest koordynowana przez polski rząd przy wsparciu służb i Sanepidu. Działania związane z zarządzaniem kryzysowym na terenie powiatów leżą w kompetencji starostów. Jako Burmistrz mam obowiązek ciągłej analizy sytuacji i troski o funkcjonowanie instytucji miejskich. Z uwagi na najwyższą troskę o mieszkańców Augustowa zaoferowałem również konkretne wsparcie dla instytucji powiatowych. 

Burmistrz Miasta Mirosław Karolczuk po raz kolejny zaoferował pomoc w zapewnieniu ewentualnych dodatkowych środków na wyposażenie i zakup materiałów, które mogą okazać się potrzebne w walce z epidemią. O gotowość do takiego wsparcia zaapelował również do wójtów sąsiednich gmin.

W rozmowie z Burmistrzem Dyrektor Szpitala zapewniła o pełnym przygotowaniu placówki. Na prośbę Burmistrza określiła jednak listę dodatkowego sprzętu i wyposażenia, które mogą okazać się pomocne w walce z epidemią. Burmistrz zaproponuje dziś Radzie Miejskiej podjęcie uchwały umożliwiającej mu udzielenie wsparcia Powiatowi Augustowskiemu na zakup:

- dodatkowego respiratora

- dodatkowego aparatu do fumigacji

- dodatkowych ssaków

Sesja odbędzie się o godzinie 16. Nie rekomendujemy mieszkańcom bezpośredniego uczestnictwa w obradach. Zalecamy pozostanie przy śledzeniu relacji online.

Urząd Miejski w Augustowie

Bartosz Lipiński

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mieszkaniec
mieszkaniec 13.03.2020, 11:17
No to parasolka i NM szykują skok na kasę miejską?
Nie ma potwierdzonego przypadku koronawirusa w podlaskiem. nie ma takiej potrzeby, poza PR i skokiem na kasę.
śmieszne
śmieszne 13.03.2020, 11:07
Urząd to teraz twierdza, nie da się wejść. Taki strach przed mieszkańcami. Chyba przesadny.
A inni ludzie chodzą do pracy, w sklepach też normalnie pracują.
rodzic
rodzic 14.03.2020, 15:48
a szkoły otwarte?
chaos
chaos 13.03.2020, 11:03
Jak zwykle terminu kolejnej sesji nie ma. Wszystko się robi doraźnie, bez planu, chaotycznie, aby przegłosować. Najlepiej jak najszybciej, bez dyskusji - taka jest wizja pani przewodniczącej?
Kabotyn i Megaloman
Kabotyn i Megaloman 12.03.2020, 23:00
Polecam 20 min. nagrania z sesji. Wg. Chodkiewicza w sprawie zamknięcia szkół "cała Polska poszła naszym śladem". Tak, tak ... Zapewne premier i minister edukacji przed ogłoszeniem decyzji chcieli to skonsultować z Chłopiętami z Augustowa, ale pewno telefony były zajęte. Wiadomo wszystko na ich głowach.
Viva
Viva 13.03.2020, 13:22
Brawo Miasto!!!! trzeba mieć jaja żeby podejmować szybko i mądrze niepopularne decyzje....
Co mówi ustawa o samorządzie?
Co mówi ustawa o samorządzie? 12.03.2020, 22:29
Ustawa o samorządzie gminnym mówi jednoznacznie, sesję rady zawsze zwołuje przewodniczący. Nigdy burmistrz. Burmistrz może jedynie o sesję wnioskować. Tak też było dziś.
To tyle jeśli chodzi o zwołaną przez burmistrza sesję Rady Miejskiej w Augustowie. Pan Chodkiewicz zapędził się trochę w tej propagandzie i kreowaniu "dobrego Żuka" który czuwa nad zalęknionymi mieszkańcami.
A Pani Przewodnicząca też mogłaby doczytać ustawę, skoro powołuje się na jej paragrafy.
Boshhhh
Boshhhh 13.03.2020, 11:20
W formie pytania:
jakim trzeba być ignorantem lub/i tzw. imbecylem żeby nie rozumieć kilku słów w ojczystym językU?

W formie stwierdzenia:
Rusz palcem na myszce i ukaże się Twoim oczom:
Karolczuk zgodnie ze swoimi uprawnieniami, złożył wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej. Przewodnicząca Rady Miejskiej Alicja Dobrowolska zwołała posiedzenie na dziś...

NIECZYTELNE???
janek
janek 13.03.2020, 08:21
Boże chroń nas przed tymi zarządzającymi ich skutecznością i ich pijarem. Wzywam do opamiętania Flipa i Flapa.
wefweg
wefweg 12.03.2020, 16:57
Znów bardzo zajęty pisaniem w komórce. Pstryka i pstryka.
nikt nic
nikt nic 12.03.2020, 19:56
Jak nie chce odpowiedzieć, to mówi 10 minut. Wtedy nikt nie wie co powiedział. I o to chodzi.

Pozostałe