List do redakcji Tadeusza Jaworskiego

  • 12.03.2020, 08:22
  • Tadeusz Jaworski
List do redakcji Tadeusza Jaworskiego Na zdjęciu: Tadeusz Jaworski
List do redakcji Tadeusza Jaworskiego.

List otwarty do mieszkańców Augustowa.

Szanowni mieszkańcy Miasta Augustowa,

W ostatnim czasie wszystkich nas zelektryzowała wiadomość o budowie południowo - wschodniej obwodnicy naszego uzdrowiskowego grodu. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, działając metodą faktów dokonanych, przedstawiła 6 wariantów tejże budowy. Każdy z nich wprowadzał do miasta ciężki transport, czyli TIR-y. Widząc to zagrożenie przystąpiliśmy do Augustowskiego Obywatelskiego Komitetu Protestacyjnego. Nie jesteśmy specjalistami w dziedzinie planowania korytarzy transportowych, więc tę kwestię zostawiamy specjalistom. Jednak wszyscy zgodnie mówimy NIE TIR-om w Augustowie.

Sukcesem jest to, że w odpowiedzi na nasze działania, również inne samorządy, przez które przebiega trasa, zabrały głos w tej kwestii, wyrażając również absolutny sprzeciw.

Podczas spotkania w Urzędzie Miasta, Pan Burmistrz w ekspresowym tempie i bez konsultacji z pozostałymi gminami przedstawił swój wariant przebiegu obwodnicy. Radni powiatowi, Pan Kaszuba i Kotarski zaangażowali się w zbieranie podpisów pod petycją poparcia tegoż wariantu.

Dochodzą nas głosy, iż wielu mieszkańców podpisuje się pod tym pomysłem, nie mając zupełnie świadomości, że tak naprawdę wyrażają zgodę na wycinkę ok. 100 hektarów Puszczy Augustowskiej, dewastację walorów turystycznych i przyrodniczych regionu. Jednocześnie powrót TIR-ów na drogę DK16 diametralnie zmieni charakter regionu, słynącego z turystyki, zmusi mieszkańców do totalnej zmiany życia.

Mieszkańcy, którzy chcieli wycofać swoje podpisy, kiedy zorientowali się pod czym się podpisują, niestety nie mogli tego zrobić, bo organizatorzy na to nie zezwolili.

W trakcie debaty w Urzędzie Miasta, stwierdziłem jasno, że nasz Królewski Gród, ze zdewastowanymi Kanałem Augustowskim i Puszczą Augustowską, skazany jest na bycie tylko „większą wiochą” , a nie znanym kurortem uzdrowiskowym.

W imieniu swoim oraz rzeszy mieszkańców, którym na sercu leży dobro i rozwój naszej ziemi apeluję, żebyście państwo mieli pełną świadomość tego, na co oddajecie swój głos.

Z wyrazami szacunku

Prezes

Stowarzyszenia Inicjatyw

Społecznych „Integracja”

w Augustowie

Tadeusz Jaworski

Tadeusz Jaworski

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Max
Max 13.03.2020, 13:52
Żadna z przedstawionych koncepcji przebiegu trasy nie wprowadza TIRów do miasta (a koncepcja Burmistrza to wręcz przebiega przez Białoruś). Nie wprowadzajcie ludzi w błąd. Jeżeli nic się nie zrobi to nawet osobówki będą stanowiły zagrożenie. O zdanie pytajcie fachowców (nie piekarzy, sklepikarzy a nawet nie budowlańców budujących drogi ale naukowców z Politechniki na kierunkach drogowych)
obserwator
obserwator 12.03.2020, 18:17
Trasa ,którą przedstawił Pan Burmistrz wcale nie przebiega przez miasto o tym samym nie wprowadzi TIRów do miasta nie róbcie bałaganu w informacji i niech chociaz jedyny raz spodoba sie społeczenstwu decyzja burmistrza dlaczego jestesmy zawsze wszystkiemu przeciwni.
oj tadek, tadek
oj tadek, tadek 12.03.2020, 09:35
Tadek,
nie wszyscy mają tak jak ty, że nie rozumieją pod czym się podpisują... daj no spokój z marianem bo juz mu mieszkancy pokazali ilu rzeczywiscie obchodzi jego zdanie - blisko 80 glosow w wyborach na burmistrza - imponujące doprawdy.
Lepsza wycinka lasu niż ciężarówki przez miasto i drogi najczęściej buduje się w takim terenie a na ekologow to my tu jestesmy uczuleni.
Chlopy odpocznijta na starość trochę bo w polityce to wy juz kariery nie zrobita chocby was wołami pchali.
Płaska, Serwy, Macharce, Fracki,GIBY, SEJNY ....
Płaska, Serwy, Macharce, Fracki,GIBY, SEJNY .... 12.03.2020, 20:28
Nie bedzie tej obwodnicy! Na szczęście jeszcze są ludzie którym zależy na Puszczy Augustowskiej. To nie jest tylko sprawa Augustowa ! Kto upoważnił burmistrza Augustowa żeby decydował za mieszkańców ościennych gmin .
Brawo p. Tadeusz i p. Marian
Ps. Stację benzynową można zawsze przenieść 🙃
Syyyyy
Syyyyy 12.03.2020, 19:46
Żal mi Ciebie !!!!

Pozostałe