Wszystkie szkoły w Augustowie będą zamknięte

  • 11.03.2020, 13:51
  • Beata Perzanowska
Wszystkie szkoły w Augustowie będą zamknięte
W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa rząd zawiesił na dwa tygodnie działalność wszystkich szkół i uczelni w Polsce. To oznacza, że wszystkie placówki oświatowe od jutra nie prowadzą lekcji, a od poniedziałku 16 marca będą zamknięte na dwa tygodnie. Zanim jednak była decyzja rządu władze miasta rano (11.03) już podjęły taką decyzję. Starostwo Powiatowe w Augustowie także zamyka szkoły średnie.

Do tego w mieście nie będą odbywać się żadne imprezy. Zamknięte będą instytucje kultury i kino. Wśród nieczynnych placówek oświatowych w Augustowie są przedszkola, szkoły podstawowe i średnie oraz żłobek. Zamknięta będzie też augustowska pływalnia. Dziś władze miejskie zwołały spotkanie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Zebrało się dziś także Powiatowe Centrum Kryzysowe. Jak mówi Jarosław Szlaszyński, starosta powiatu augustowskiego, zostały omówione wszelkie procedury, współpraca  służb i wybrano ewentualne miejsce kwarantanny. Zapewnił też, że augustowski szpital jest przygotowany na ewentualną epidemię koronawirusa.

Warto dodać, że na razie w Augustowie nie potwierdzono żadnego przypadku koronawirusa. Byli pacjenci z podejrzeniem zarażenia, ale testy ich badań dały wynik negatywny. Według najnowszej informacji Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w województwie podlaskim hospitalizowanych jest trzy osoby z powodu podejrzenia zarażenia. Cztery osoby objęte są kwarantanną domową, a 295 nadzorem epidemiologicznym. Liczba pobranych próbek na obecność koronawirusa w naszym województwie wynosi 30. Dane pochodzą z 11.03.2020 z godziny 9.00.

W Polsce odnotowano już 25 przypadków koronawirusa. Odbywa się kontrola sanitarna na wszystkich polskich granicach.

Przypominamy, że jeśli zaobserwujemy u siebie niepokojące objawy i mamy podejrzenie zarażenia to nie udawajmy się do lekarza rodzinnego. Zadzwońmy na specjalną infolinię pod numer 800 190 590 bądź skontaktujmy się z oddziałem zakaźnym miejscowego szpitala.

Beata Perzanowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (21)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
SKANDAL
SKANDAL 22.03.2020, 13:39
Właśnie czytam że przedszkole z powodu dokumentacji może blednie, może celowo wadliwie sporządzonej będzie miało dopłatę z zasobów miasta 180 tys zł. Mam nadzieję ze w dobie tak wielkiego kryzysu pieniądze z moich podatków zostaną przeznaczone na realna pomoc potrzebującym a nie na łatanie dziury po wadliwych projektach!!!!! Dokumentacja nie uwzględniła tego co jest teraz do zrobienia? To dyrektorka nie wiedziała o tym? To kogo zatrudniła do sporządzenia kosztorysu? W normalnych realiach powinna wylecieć na ...... za brak kompetencji i narażanie miasta na dodatkowe wydatki.... SKANDAL! A czy to ta właśnie dyrektorka która ma dodatek motywacyjny w koszmarnie wysokiej wysokości? Panie Szkiłądz zajmij się tym. To jest skandal na skalę ogólnopolska!!!!! Dodam jeszcze ze na dyrektorów szkól w Polsce nałożono ogromną odpowiedzialnośc organizacji pracy zdalnej dla uczniów i nauczycieli i to im należy się teraz dodatek. Pani od złej dokumentacji i najwyższego dodatku motywacyjnego chyba nie będzie miała tyle pracy co dyrektorki szkół.... a mozę sie myle? Panie Szkiłądz czas zrobić z tym porządek i nagłośnić sprawę......
Ich
Ich 24.03.2020, 19:01
Baza dla 15 kajakarzy za 6 miln - to można zrobić, ale na salę gimnastyczną 150 tys. to bylo za duzo, tak samo jak pomyslec o szkole nr 2 . Projekt przedszkola za 6 mln to skandal bo te pieniądze powinny iść na rozwiązanie innych problemów w mieście. Kaczy Dołek - mydli się oczy tym biednym ludziom a prawdopodobnie żadnych zmian nie zobaczą na swoim terenie. Ich Miasto robi swoje, dla swoich.
mieszkaniec
mieszkaniec 23.03.2020, 09:38
Proszę Szanownego rządzi Nasze Miasto, dzieli Nasze Miasto, przyklaskuje Nasze Miasto.
Stodołę dla kajakarzy obitą drewnem kominkowym które już szpeci widok na bulwary za 6 mln tylko Nasze Miasto potrafilo zrobić. Teraz pewnej rodzinie restauratorów obwodnice i parking za darmola robi bo kto Naszemu Miastu zabroni?

Wrony wróciły do parku na RZA to Mirek parasol i Nasze Muasto za darmo iść straszyć by aut nie obsrywały latem. Może choć tu nie spierniczą roboty i nadają się idealnie do tego!

kruk
kruk 23.03.2020, 17:27
zbadaj sobie IQ... tylko nie pomyl z testem na korona wirusa... życzę Tobie ujemnego tylko w tym drugim przypadku bo pierwszego jestem pewien....
Tak dla Pana Cieślika !!!
Tak dla Pana Cieślika !!! 22.03.2020, 18:07
Bardzo mądry komentarz. Zgadzam się w 100%.. O sprawie dodatku było bardzo głośno swego czasu. Teraz chyba sprawa jest oczywista- straty dla miasta rzędu 180 tysięcy i za to nagroda? A dla dyrektorek szkół za ogromna odpowiedzialność w koronawirusie ile %? Proszę o upublicznienie tej informacji i jak najbardziej- pan Szkiladz powinien się tym zainteresować i nagłośnić sprawę. Panie Cieślik brawo !!!! Proszę drążyć temat !
W innych miastach za niegospodarność i błędne decyzje jest natychmiastowa dymisja . A jak to jest w Augustowie?
Pytanie
Pytanie 11.03.2020, 18:57
Jaka jest podstawa prawna zamkniecia calkowicie placowek juz w czwartek przez Dyrektorow szkol? W Augustowie nie ma zadnych zakarzen, wiec w takim wypadku mozna zamknac placowki na podstawie decyzji Dyrektora?
Ola
Ola 12.03.2020, 00:16
Organem prowadzącym dla szkoły jest samorząd lokalny, a osobą odpowiedzialną za bezpieczeństwo uczniów jest dyrektor. I taka to podstawa prawna.
Bardzo_wkurzony
Bardzo_wkurzony 11.03.2020, 17:14
Jeszcze we wtorek Burmistrz organizowal spotkania dla kilkudziesieciu osob (np. w sprawie budowy ulic na Borkach), a dzisiaj wielce przestraszony wirusem. Opieke w ciagu kilku dni (premier nakazal zaminiecie szkol od poniedzialku) mozna zorganiziwac, ale z dnia na dzien?!
Piotr
Piotr 21.03.2020, 19:26
I chyba faktycznie Burmistrz wyszedl przed szereg zamykajac dwa dni wczesniej szkoly niz Premier..... .no coz lokalna wladza chciala sie za wszelka cene wykazac...
Ojciec
Ojciec 11.03.2020, 19:51
Najbardziej jego dzieci zagrożone? ? ? ?
Father
Father 11.03.2020, 21:56
Ojciec... po prostu ta odpowiedź o tobie świadczy.... niektórym Bóg dał rozum a niektórym nie dał.. ludzie byli tacy sami w socjalizmie, a teraz jednak te różnice są bardzo widoczne... dlatego ktoś jeździe Ojciec mercedesem a ktoś pedałuje rowerem...
Przykład idzie z góry
Przykład idzie z góry 12.03.2020, 14:56
To chyba normalne, że premier również martwi się o swoje dzieci. Duże czy małe. Po co ta agresja. Do swoich dzieci Father też taki agresywny jesteś? No to niezły z ciebie Father......
Tata
Tata 12.03.2020, 07:16
A o co chodzi?
Wkurzonu
Wkurzonu 11.03.2020, 17:11
Przesadziles Burmistrzu, jak rodzice maja znalezc opieke z dnia na dzien? Nie kazdy ma taka prace jak Ty ze zamyka drzwi biura i ma wszystko w ***!
Co-mam-robić
Co-mam-robić 11.03.2020, 18:17
człowieku... przez tygodnie byliśmy zwodzeni przez rząd że jest wspaniale, a wspaniale nie jest... to jest sprawa życia i śmierci, są nakazy z góry, a ty masz pretensje jak zapewnić opiekę? a jakby wybuchła wojna (odpukać w niemalowane drewno) to też byś miał takie nieuzasadnione zarzuty? a więc wyobraź sobie że jest wojna, ogarnij się, zorganizuj i pokaż co potrafisz ....
Fuj
Fuj 11.03.2020, 21:29
Slowotok się odezwał
Maciek
Maciek 11.03.2020, 16:36
Wszystko rozumiem, profilaktyka i ostrożność jak najbardziej wskazane. Dzieci pod opieką rodziców a nauczyciele 100% wynagrodzenia za dodatkowe ferie. Czy mają obowiązek chociaż przebywać w placówkach? Czy kolejne pełnopłatne wolne?
Jak rodzice nie mają innych możliwości to muszą przebywać na tzw. opiece. Za te dni wypłacone zostanie tylko 80% . Czy na pewno tak być powinno???
Anna
Anna 11.03.2020, 20:29
A dlaczego na moją głowę znowu wylewany jest kubeł? czy to moja decyzja? Oczywiście jak zwykle nauczyciel to chłopiec do bicia! Ogarnij się chłopie i zastanów się co jest teraz najważniejsze?! Chyba też i Twoje zdrowie
Wkurzony
Wkurzony 11.03.2020, 21:08
Decyje o zamknieciu szkol juz w czwartek (co dotyczy wylacznie Augustowa) podjeli indywidualnie Dyrektorowie szkol, po rekomendacji Burmistrza. Wybacz ale pozwol mi samemu dbac o bezpieczenstwo swojej rodziny i podejmowac decyzje w tym zakresie. Rozumiem ze jak jutro zamkna Kaufland i Orlen i by zatankowac samochod bedziesz musiala jechac 100 kmto nie bedziesz zla? Zrozumiesz ze tak musi byc?
Pytanie .
Pytanie . 11.03.2020, 15:11
Mam pytanie . Czy uczniowie Szkół Branżowych / nauki zawodu / również mają zawieszone zajęcia praktyczne w zakładach pracy ?
branżowe szkoły
branżowe szkoły 11.03.2020, 18:06
Uczniowie szkół branżowych chodzą cały tydzień do pracodawcy. To pracodawca decyduje o młodocianym pracowniku.

Pozostałe