Złote gody w USC

  • 04.03.2020, 05:55
  • Jolanta Wojczulis
Złote gody w USC
Medale z okazji 50-lecia pożycia małżeńskiego otrzymali państwo Teresa i Ryszard Dziądziakowscy, Barbara i Andrzej Kaplukiewiczowie oraz Wacława i Zbigniew Rutkowscy. Doniosła uroczystość wręczania odznak, miała miejsce we wtorek 25 lutego w Urzędzie Stanu Cywilnego w Augustowie.

Jolanta Wojczulis

-Drodzy państwo 50 lat temu przysięgaliście sobie wierność i nieskończoną miłość, dziś składam wam serdeczne gratulacje za tak pięknie dotrzymane zobowiązanie – zwrócił się podczas uroczystości do szanownych jubilatów, Mirosław Karolczuk, burmistrz Augustowa.

Włodarz dodał jeszcze, że świętujący małżonkowie są wzorem dla młodych małżeństw, którzy świecą doskonałym przykładem długoletniego, zgodnego związku.

-W dzisiejszych czasach, kiedy wartości rodzinne są coraz mniej pielęgnowane, a małżeństwa nieraz trwają bardzo krótko, naprawdę jesteście wzorem do naśladowania dla młodego pokolenia – dodał burmistrz.

Po tych ciepłych, serdecznych życzeniach i słowach, burmistrz wraz z Jolantą Komor, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Augustowie udekorowali dostojnych jubilatów pamiątkowymi „Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, przyznawanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Wtorkowa uroczystość odbyła się w podniosłej i serdecznej atmosferze w gronie rodzinnym.

Przypominamy, że zmieniły się zasady składania wniosków o przyznanie medali. Jeszcze niedawno takie wnioski należało składać bezpośrednio do wojewody podlaskiego.

-Teraz do zgłoszenia inicjatywy przyznania "Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie" do Wojewody Podlaskiego uprawniony jest burmistrz, dlatego w sprawie przyznania medali mieszkańcom Augustowa, należy zgłosić się do Urzędu Stanu Cywilnego w Augustowie, który obecnie znajduje się na ulicy 3 maja 49 –informuje Jolanta Komor, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Augustowie.

Jolanta Wojczulis

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe