Aleksandra Sigillewska zrezygnowała

  • 29.02.2020, 15:12
  • Bartosz Lipiński
Aleksandra Sigillewska zrezygnowała Na zdjęciu: Aleksandra Sigillewska (pierwsza po lewej).
Radna PiS Aleksandra Sigillewska złożyła rezygnację z funkcji przewodniczącej komisji ds. budżetu rady miejskiej w Augustowie. O swojej decyzji poinformowała podczas obrad komisji w piątek, 28 lutego. Nastąpiło to kilka minut po tym, kiedy radny Naszego Miasta Tomasz Dobkowski zgłosił wniosek formalny o zmianę porządku obrad i uwzględnienie w nim punktu dotyczącego zmiany przewodniczącego komisji. Nowym przewodniczącym komisji został wybrany Emilian Al–Khameri z NM. Z tej perspektywy niezwykle cenny jest artykuł pt. "Abordaż na miejskie komisje", dostępny w najnowszym wydaniu "Przeglądu Powiatowego". Serdecznie polecamy, gdyż po jego lekturze znacznie bardziej zrozumieć można ostatnie wydarzenia. Poniżej opublikowaliśmy treść z oświadczenia radnej A. Sigillewskiej, natomiast o całej sprawie napiszemy szerzej już w kolejnym wydaniu naszej gazety.

Bartosz Lipiński

Treść oświadczenia radnej Aleksandry Sigillewskiej:

 

"Decyzję o mojej rezygnacji motywuję brakiem akceptacji standardów jakie w obecnej kadencji samorządu panują w Radzie Miasta w Augustowie oraz jej komisjach, a także moim osobistym głębokim rozczarowaniem brakiem pozytywnych efektów dotychczasowej pracy Komisji oraz przekonaniem o niemożliwości jej sensownego funkcjonowania w najbliższej przyszłości.

W miesiącu lutym bieżącego roku do pracy w Komisji ds. Budżetu zapisało się dodatkowo czworo radnych Naszego Miasta oraz dwoje radnych PIS, przez co liczba członków komisji zwiększyła się do 19 osób, co pod względem liczebności niemal zrównuje ją z pełnym składem Rady Miasta i stawia pod znakiem zapytania sensowność jej istnienia.

Komisja ds. Budżetu jest ważną komisją merytoryczną, pełni funkcję doradczą a w jej skład powinny wchodzić osoby posiadające wiedzę i kwalifikacje umożliwiające wypracowywanie opinii i wniosków w toku merytorycznej dyskusji w atmosferze wzajemnego szacunku i poszukiwania kompromisu dla dobra lokalnej społeczności. Uważam, że Komisja w tak licznym składzie (19 osób) nie gwarantuje spełnienia powyższych warunków, a jest wręcz ich zaprzeczeniem. Obawiam się, że Komisja w tej formie będzie jedynie polem do walki, podziałów, personalnych potyczek słownych a także forum służącym jedynie do sprawnego przegłosowywania rozwiązań pasujących do wizji świata aktualnie rządzącej większości. Postępowanie radnych rządzącej koalicji traktuję zatem jako próbę instrumentalnego traktowania komisji poprzez jej zawłaszczenie do swych bieżących celów politycznych.

Biorąc pod uwagę powyższe uważam, że Komisja ds. Budżetu stała się podmiotem dysfunkcjonalnym, a z merytorycznego punktu widzenia wręcz zbędnym i bezskutecznym i w związku z tym moje dalsze jej przewodniczenie uważam za bezcelowe".

Bartosz Lipiński

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (54)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Aptekarz
Aptekarz 03.03.2020, 09:54
Jaka wiedzę na temat budżetu ma nowy pan przewodniczący?
Aureliusz
Aureliusz 01.03.2020, 21:00
Burmistrz prowadzi choholi taniec
Radni RM ilość głosow
Radni RM ilość głosow 01.03.2020, 20:00
Źrodło PKW
Koalicja NM PiS
D.Ostapowicz pis 381
M. Zawadzki nm 284
M.Chudecki pis 309
S.Bielawska nm 159
K.Raczkowska nm 139
A.Dobrowolska pis 138
J.Roszkowska pis 138
M.Śleszyńska nm 137
E.J.Al-Khamery nm 130
M.Szczerbakow pis 99
T.Dobkowski nm 92

Opozycja KO PiS DW
A. Sieńko ko 534
L.Cieślik ko 472
M.Kleczkowski pis 463
A. Siegielewska pis 438
W. Walulik dw 425
T.Miklas pis 312
I.Piasecka ko 292
M.Sznajder ko 201
R. Harasim ko 108
A.Mroziewska ko 61

Koalicja rządząca razem uzyskała 2.006 głosów średnio na osobę 182 glosy !!!
Opozycja razem uzyskała 3.306 głosów średnio na osobę 330 głosów !!!
Osoby które uzyskały największe poparcie mieszkańców sa w opozycji!
NM uzyskało najmniej głosów rządzi miastem !
Jak to nazwać ?


to_jest_prawda
to_jest_prawda 02.03.2020, 07:13
A od kiedy to o zdobyciu władzy w wyborach decydują głosy wybranych radnych? Idąc tym tokiem rozumowania to może okazałoby się, że 134 posłów z KO uzyskało w sumie więcej głosów niż 235 posłów z PIS? Albo inaczej.. tak żebyś zrozumiał bo chyba zasady wyborów w Polsce są tobie obce.
W ostatnich wyborach do Sejmu PIS miał 43,59% głosów, KO – 27,40 %, SLD – 12,56%, PSL – 8,55% a Konfederacja 6,81%. Dlaczego więc PIS ma większość i rządzi skoro opozycja (nawet bez Konfederacji) miała 5% więcej niż PIS????
A jeżeli chodzi o Augustów to Nasze Miasto zdobyło w Augustowie– 30,6% głosów, PIS – 29,50% , KO – 24,79%, Porozumienie Samorządowe – Dobry Wybór – 13,58% a Komitet Augustów Miastem Suwerena – 1,53%
Dlaczego więc Nasze Miasto mimo najlepszego wyniku (ilości głosów) w Augustowie miało mniej radnych od PIS-u i tyle samo co KO, mimo że procentowo byli najlepsi ???? przykładowo 600 mieszkańców Augustowa więcej zagłosowało z Naszym Miastem niż za KO…..
Najpierw poznaj panujące zasady a później zaklinaj rzeczywistość, bo bzdury piszesz albo z niewiedzy albo celowo….
Inna prawda
Inna prawda 02.03.2020, 10:24
A prawda jest taka że osoby które zasiadają w obecnej radzie miasta mają takie poparcie wyborców jak widać wyżej! Augustów to nie caly kraj gdzie głosuje sie na partie , tutaj znamy kandydatow. I jeśli ktoś uzyskuje dużą ilość głosów to znaczy że jest obdarzony zaufaniem wyborców!
W końcu 500 głosów to nie 130 !
Patrząc na wyniki opozycji to wyglada tak jakby ktoś chciał odsunąć te osoby od podejmowania decyzji. W koalicji znalazły się osoby o mniejszym społecznym zaufaniu. Może tak jest wygodniej. Łatwiej takimi kierować !
A odnośnie zebranych głosów przez poszczególne partie trzeba też zaznaczyć że NM wystawilo najwięcej kandydatow więc trudno porównywać z np z Miastem Suwerena czy nawet PiS
Sfrustrowany
Sfrustrowany 02.03.2020, 11:24
chyba nic nie rozumiesz... to nie chodzi o indywidualne głosy radnych którzy są w Radzie ale o głosy dla całego ugrupowania, którego radni są przedstawicielami.... co z tego że dany radny miał 500 głosów i 1-sze miejsce wśród wyborców Augustowa, jak pozostałe osoby z jego ugrupowania były tylko tłem i nie mają zaufania społeczeństwa.... Już nie pamiętam ale nawet wśród komitetów które mają swoich radnych w Radzie były osoby, które miały po kilka głosów... czyli nawet rodzina i znajomi na nie nie głosowała... po co w ogóle takie osoby wystawiać do kandydowania? chyba tylko dlatego że dołożyli się do plakatów osób z pierwszych miejsc listy... Po raz kolejny prawdą okazał się fakt, że liczy się jakość a nie ilość....
paprotka
paprotka 02.03.2020, 13:30
Tak mnie zastanawia ....dlaczego Kaczy Dołek ..dlaczego Lipowiec są priorytetowo traktowane... w dowód wdzięczności ?
kaktus
kaktus 02.03.2020, 14:37
bo dla wcześniejszych władz były to slumsy niewarte zainteresowania... ale czasy się zmieniły....
stokrotka
stokrotka 02.03.2020, 23:36
Gdyby z własnych zapłacili to i owszem można by było powiedzieć że czasy się zmieniły, ...
Res
Res 02.03.2020, 17:45
Kaktusie może nie pamiętasz ale na Kaczy dołek poprzednicy doprowadzili ciepło i ciepłą wodę ,ociepliły pomalowały te bloki a ci wielki szum robią bo parę ławeczek trzeba postawić ,piaskownicę zrobić i chodniki poprostować...
Niewygodna prawda
Niewygodna prawda 02.03.2020, 11:57
Takie jest prawo wyborcze! Ja patrzę na wyniki radnych którzy zostali WYBRANI w demokratycznych wyborach . Radnych opozycji z koalicją rządzącą dzieli nie tylko ogromna różnica uzyskanych głosów poparcia społeczeństwa ale przedewszystkim wiedza merytoryczna i kultura bycia - jest to przepaść ! Prowadzenie sesji jest tragiczne !
Demokrata
Demokrata 02.03.2020, 14:06
hehehe...... zależy kto jak rozumie kulturę i wiedzę merytoryczną...... ja mam inne zdanie i dlaczego to te twoje ma być słuszne? wybory demokratyczne wskazują na wygranych i przegranych... następna szansa za niecałe 4 lata....
Cwaniak
Cwaniak 03.03.2020, 13:05
Jak się jest cwaniakiem to się rządzi nawet jak się nie wygra ?
Prawda
Prawda 01.03.2020, 20:17
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 2 748
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 3 270
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZE MIASTO AUGUSTÓW 3 392
Źródło pkw.gov.pl
Wyborca
Wyborca 01.03.2020, 20:44
Więc dlaczego wiceburmistrzem nie jest ktoś z PiS?
Dlaczego osoby które uzyskały najwięcej głosów są odsunięte od władzy ?
Jestem zawiedziona demokracja w Augustowie !
Też wybieram ...
Też wybieram ... 03.03.2020, 08:44
Jeżeli jesteś za PiSem ..to masz przykład co czują dzisiaj w Sejmie ci , którzy w ogólnym bilansie zdobyli o 1 mln głosów więcej niż PiS .
Wyborca
Wyborca 03.03.2020, 10:12
Nie jestem za pisem ! Jestem za tym żeby w lokalnej społeczności wybierać ludzi mądrych, których znamy , żeby nie marnować szans rozwoju miasta. Jestem zawiedziona działaniem obecnej władzy. A szczególnie ludźmi którzy nie mają własnego zdania! Mam wrażenie że nie mamy burmistrza a miastem rządzą 2-3 osoby! A koalicja w radzie jest maszynką do głosowania!
Ps. Przepraszam jeśli kogoś uraziłam ale jak oglądam obrady to szlak trafia
Milka
Milka 01.03.2020, 13:52
Dziwne rzeczy dzieją się w tej radzie, naprawdę. Ludzie, którzy dostali od wyborców bardzo dużo głosów, czyli mają ogromne indywidualne poparcie, są w opozycji lub zostali zepchnięci na bok. A przecież ludzie im zaufali. Natomiast ci, którzy dostali w wyborach poparcie niewielkie oraz ci, którzy do rady najpierw w ogóle nie weszli (dopiero z drugiego naboru po rezygnacji innych) - teraz rozpychają się w niej łokciami, przewodniczą komisjom, pouczają innych i rozstawiają ich po kątach. Zero honoru. Naprawdę wstyd i hańba. Pogonić to towarzystwo wzajemnej adoracji,
Ogromny szacunek mieszkańców miasta
Ogromny szacunek mieszkańców miasta 29.02.2020, 21:44
Pani od bułek powinna się od pani uczyć.
Uczeń
Uczeń 01.03.2020, 00:01
To raczej Pani Ola powinna się uczyć bo potrafi tylko kopjuj wklej, nawet bułki upiec to trzeba mieć inwestycji twórczej
inwestor
inwestor 29.02.2020, 17:15
a kto to jest ta pani? bo za bardzo nie rozumiem jej roli w mieście Augustowie? ma firmę i zatrudnia setki ludzi? płaci duże podatki dla miasta? jest osobą dla której przyjeżdżają turyści do Augustowa? jak nie to kim jest?
WM
WM 01.03.2020, 22:54
Rozumiem że miastem powinni rządzić przedsiębiorcy , ci do których przyjeżdżają turyści ......zawłaszczyliscie Augustów ....taka jest demokracja w Waszym Mieście........ a kto się wychyla to go zniszczyć ......
Obserwator
Obserwator 02.03.2020, 14:24
na całym świecie w cywilizowanych krajach i krajach najbogatszych każdy rząd wspiera MŚP czyli mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa... to one płacą największe podatki i zatrudniają najwięcej ludzi, budują dobrobyt danego państwa... i ja też przedsiębiorców podziwiam, bo nieraz zastawiają cały swój majątek, aby dostać kredyt, zrealizować zamówienie na czas i wypłacić wynagrodzenie. Niestety większość naszego społeczeństwa i urzędów skarbowych widzi w tej klasie zawodowej złodziei, oszustów, widzi samochody jakimi jeżdżą i na jakie wycieczki się udają itd... Ale w naszym kraju każdy ma wybór... pokaż co potrafisz, załóż firmę i też miej tak dobrze..... Ja wolę żyć w społeczeństwie bogatym ,co stwarzają firmy prywatne... jak nie będzie ich to nie będzie zakładów pracy, szkół, kin, sklepów itd.... Przykład dla malkontentów i krytyków: wyobraźcie sobie że znikają z Augustowa firmy stoczniowe albo BAT.... ludzie wyjadą za granicę albo do pobliskich miejscowości gdzie jest praca... spadnie ilość sklepów ,trzeba będzie zlikwidować część szkół, wyniosą się z miasta banki, a urzędy miasta , gminy i powiat zwolnią część urzędników, a na dotacje nie będzie środków własnych bo podatki spadną drastycznie...... itd. itp... więc nie krytykujcie firm i ich właścicieli i też zakładajcie firmy i pracowników i płaćcie podatki - dochodowe, od nieruchomości i środków transportu ... żeby żyło nam się wszystkim lepiej....
WM
WM 02.03.2020, 16:21
To wszystko prawda ! Ale uważam że miastem czy też państwem powinni rządzić mądrzy ludzie.
Ludzie którzy nie mają żadnego prywatnego interesu w momencie podejmowania decyzji. Którzy znają się na ekonomii i bezinteresownie stworzą warunki do powstawania tych przedsiębiorstw. W Augustowie tak nie jest , ludzie nie są ślepi .
Skąd tacy się biorą??
Skąd tacy się biorą?? 29.02.2020, 21:27
Widać jaki z ciebie inwestor - typowy polski Janusz, krótko z przodu, długo z tyłu i wąsy na przedzie. A rozumek jak orzeszek. Nie staraj się nic zrozumieć bo i tak ci się nie uda. Jeżeli dla ciebie kimś jest tylko ten co zatrudnia setki ludzi (najlepiej za najniższą krajową, na śmieciówce i jeszcze nie płaci) i ma firmę, to uciekaj stąd kmieciu i nie pisz więcej. Akurat ta radna dostała w wyborach tyle głosów co pewnie wszyscy obecni radni NM razem wzięci - ale co ci po tych rachunkach, skoro pewnie do 10 z trudem potrafisz zliczyć.
polski_Janusz
polski_Janusz 01.03.2020, 17:33
a co ty taki sfrustrowany i antagonistycznie nastawiony do firm... za mało ci pracodawca płaci ,albo w ogóle nie płaci, jak to napisałeś? a na pewno jesteś fachowcem nad fachowcami... to załóż sam firmę, zatrudnij ludzi i płać im najwięcej w Augustowie i pokaż że mózg masz nie wielkości orzeszka a co najmniej dyni.... ps. ilość głosów o niczym nie świadczy... taka Szydło zdobyła podczas ostatnich wyborów najwięcej w Polsce....i tylko pospolici kmiotkowie wyzywają innych od kmieci..... bo na nic ich więcej nie stać
inwestor
inwestor 01.03.2020, 16:59
ano biorą się ,inwestują i ryzykują całym swoim majątkiem i płacą podatki żebyś ty kmieciu miał pracę... Jeżeli nie rozumiesz że to firmy utrzymują państwa, a nie budżetówka to nie mamy o czym rozmawiać...
Kmieć
Kmieć 03.03.2020, 09:22
U takiego inwestora przedsiębiorcy to strach pracować tak bidulek ryzykuje swoim majatkiem i musi kmieciom czyli swoim pracownikom płacić za wykonaną pracę ! Omijać z daleka takiego bosa !
ttr4
ttr4 01.03.2020, 09:18
Merytorycznie tylko nie można, trzeba obrazić i wbijać szpilę. Wymagasz od innych, ale od siebie nie. Niczym nie odbiegasz od przedmówcy, a nawet jesteś jeszcze bardziej do tyłu.
BRAWO OLA
BRAWO OLA 29.02.2020, 20:39
W Augustowie mieszkają też inni ludzie, których zatrudniają prywatni przedsiębiorcy które bez nich by nie funkcjonowały, mieszkają też ludzie pracujacy w urzedach, nauczyciele, prawnicy , lekarze, fryzjerzy, budowlancy i bardzo dużo, najwięcej emerytów! Wszyscy tworzą społecznosć, wszyscy mają prawo do wyrażania swojej opini! A w szczegolnosci radna która uzyskała duże poparcie wśrod mieszkancow! Mam dość arogancji władzy i nieomylnosci Waszego Miasta !
Niemormalne manipulacje
Niemormalne manipulacje 29.02.2020, 21:45
Bardzo duzi ludzi ma dość ICH
Yu
Yu 29.02.2020, 07:37
Nareszcie, bo jak czytam interpelacje radnej to czasami się zastanawiam skąd takie pomysły bierze
Wyszło szydło z worka
Wyszło szydło z worka 29.02.2020, 16:24
To ty chyba burmistrz jesteś jak tak czytasz.
Dzień w pewnej instytucji
Dzień w pewnej instytucji 03.03.2020, 09:58
Zastępca i ślepak też czytają
Ty
Ty 29.02.2020, 12:47
Ładnie to tak koleżance "wyrzygiwać" ..oj , nieładnie , nieładnie
www
www 29.02.2020, 07:30
Brawo Pani Aleksandro, poziom trzeba trzymać,boją się Pani wiedzy i wzięli takiego co im w ciemno wszystko podpisze.
alles-Gute
alles-Gute 29.02.2020, 17:27
a wiedzą niewyobrażalna dla śmiertelnika augustowskiego pani Ola ogarnia byt i niebyt... czyli wszystko.. a może zostałaby starostą? i tam zaprowadziłaby porządki?
Profesor
Profesor 29.02.2020, 16:05
wiedzy? ... hahahaha nie żartujcie ludzie....
Magister
Magister 29.02.2020, 11:01
".. boją się Pani wiedzy..."???? hahahaha - ze strony ACE - technik agrobiznesu, technik handlowiec, technik ekonomista... to jak takiej wiedzy Rada Miasta ma się bać to proponuję żeby się sama rozwiązała...
M.
M. 01.03.2020, 13:54
A jaką wiedzę ma ta pani obok?
uczony
uczony 01.03.2020, 17:05
ale to pani Ola a nie pani obok powiedziała że w komisji budżetu powinny być osoby posiadające wiedzę i kwalifikacje... a więc na forum dyskutujemy o wiedzy pani Oli i wygląda to dość słabo.....
Pieczywo
Pieczywo 01.03.2020, 16:56
Wiedzę tajemną o bułek pieczeniu.
Przyznać trzeba, że ostatnio bułki coraz gorsze są, schodzą na psy. Jakieś takie glutowate i niechrupiące.
Honor
Honor 28.02.2020, 17:20
Brawo Pani Aleksandro! To się nazywa klasa i godność! Twarz ma się tylko jedną a honor dziś pojęciem jest elastycznym i rzadko spotykanym. Szkoda tylko, że na koniec nie potarła Pani oka środkowym palcem. Zasłużyli sobie!
Bezradna
Bezradna 28.02.2020, 17:12
Niech rezygnuje z bycia radną
Obserwator
Obserwator 28.02.2020, 16:26
Szkoda, ze mandatu nie złożyła
ala
ala 28.02.2020, 17:16
A uzasadnisz to jakoś, mądralo? Albo lepiej nie, sio, wracaj do pługa.
Ed
Ed 28.02.2020, 15:21
Brawo Ola!
Smuteczek
Smuteczek 28.02.2020, 14:47
Jaja jakieś a nie Rada Miasta.
A pani Aleksandrze brawa.
Ludzkie pany
Ludzkie pany 28.02.2020, 14:45
Nie lubię nikogo obrażać, ale mam takie nieodparte wrażenie, że ta piątka z PISu co jest w koalicji, to jak jakieś chłopy od cepa oderwane, którym ich Pan powiedział "teraz wy rządzita, tera wy mata tu władzę, idźta i czyńta se ziemię poddaną". I teraz upajają się tą iluzją władzy i gorliwie a bezrefleksyjnie swemu Panu służą. Ciekaw jestem, czy tylko w ten sposób Ich Miasto trzyma tę piątkę przy sobie, czy też idzie za tym coś więcej. A wy jak sądzicie?? W każdym razie muszą trzymać ich mocno, bo rządzenie wisi na włosku. A rządzić się chce bardzo, choć wychodzi to nad wyraz nieciekawie.
Wielcy Działacze
Wielcy Działacze 28.02.2020, 23:46
Ufff... myślałem, że tylko ja mam takie wrażenie. A najlepszy taki jeden co przy każdej okazji taki ważny stoi jakby skwarkę liznął. Pan RADNY!
Jowia
Jowia 28.02.2020, 14:37
Brawo pani Radna!!!
Finansista?
Finansista? 28.02.2020, 14:21
"Komisja ds. Budżetu jest ważną komisją merytoryczną, pełni funkcję doradczą a w jej skład powinny wchodzić osoby posiadające wiedzę i kwalifikacje...." - co więc Pani tam robiła jako Przewodnicząca????
5+
5+ 28.02.2020, 14:14
Brawo! Słuszna decyzja i zacne uzasadnienie. Po co firmować swoim nazwiskiem tę fikcję. Nagle wszyscy eksperci od budżetu się znaleźli, dyskutować będą. Obłuda i arogancja tej władzy przekracza granice przyzwoitości. Jedyną nadzieją jest to, że poziom ich niekompetencji spowoduje, że niedługo potkną się o własne nogi.
norbi
norbi 28.02.2020, 14:06
Brawo...

Pozostałe