Królowa sportu w augustowskiej „czwórce”

  • 29.02.2020, 06:25
  • Jolanta Wojczulis
Królowa sportu w augustowskiej „czwórce”
17.02.2020 roku hala sportowa Szkoły Podstawowej nr 4 w Augustowie gościła Królową Sportu – lekkoatletykę. Trenerzy UKS Technik Augustów zorganizowali pokaz ćwiczeń lekkoatletycznych dla dzieci i młodzieży.

 

W zajęciach lekkoatletycznych uczestniczyły dzieci i młodzież w przedziale wiekowym 7-18 lat na sprzęcie dostosowanym do rozwoju fizycznego ćwiczących. Każda grupa zawodników sprawdzała swoje umiejętności sportowe na lekkoatletycznym torze przeszkód. Były pokonywane płotki i płoteczki, ćwiczenia z piłkami lekarskimi o różnej wadze, przewroty w przód i w tył, ćwiczenia techniki biegowej na drabince koordynacyjnej oraz ćwiczenia wzmacniające mięśnie grzbietu. Nad bezpieczną organizacją zajęć czuwał trener UKS Technik Augustów - pan Bogusław Sowól.
W spotkaniu uczestniczyli Burmistrz Miasta Augustowa – pan Mirosław Karolczuk, Kierownik Wydziału Spraw Społecznych i Administracyjnych UM – pan Michał Kotarski, Prezes UKS Technik Augustów – pani Bożena Ziemak. Podczas pokazu lekkoatletycznego została podpisana umowa na realizację zadania publicznego w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu, dofinansowanego z Urzędu Miejskiego w Augustowie pn: „Szkolenie sportowe w lekkiej atletyce UKS Technik Augustów”. Umowę podpisali: Burmistrz Miasta Augustowa i prezes UKS Technik Augustów. Dofinansowanie w roku 2020 wynosi 35 000 złotych.
Na zakończenie sportowych zmagań pani Jolanta Sowól, koordynatorka Ośrodka Lekkiej Atletyki w Augustowie - programu Lekkoatletyka dla każdego!, podziękowała władzom miasta i klubu za współpracę. Lekkoatletyka dla każdego! ma już 5 lat a Polski Związek Lekkiej Atletyki obchodził 100 lecie swojej działalności.
Serdeczne podziękowania zostały skierowane do pana Zbigniewa Bartoszewicza, który zawsze ma czas i chęci, aby pokazać społeczeństwu naszego miasta ważne sportowe wydarzenia Królowej Sportu na arenie lokalnej i ogólnopolskiej.

Jolanta Wojczulis

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe