Pobiegnij tropem wilczym

  • 28.02.2020, 09:22
  • Jolanta Wojczulis
Pobiegnij tropem wilczym
Już w najbliższą niedzielę 1 marca odbędzie się kolejna już edycja Biegu Tropem Wilczym. Osoby zainteresowane biegiem mogą jeszcze zapisywać się na to wydarzenie.

Jolanta Wojczulis

Pobiec w hołdzie Niezłomnym - Wyklętym będzie można na dwóch dystansach: 5000 m oraz 1963 m ( bieg lub marsz nordic walking). Ostatni dystans symbolizuje datę zastrzelenia w czasie obławy Józefa Franczaka Lalka, ostatniego z Wyklętych. Warunkiem uczestnictwa w biegach jest dokonanie prawidłowej rejestracji na stronie oraz wniesienie opłaty w wysokości 20,00 zł na konto podane poniżej lub 40,00 zł w dniu zawodów.

Warunkiem uczestnictwa w biegach jest dokonanie prawidłowej rejestracji na stronie www.basenaugustow.pl oraz wniesienie opłaty w wysokości 20,00 zł przy rejestracji lub 40,00 zł w dniu zawodów w biurze zawodów.

Przypomnijmy, że pomysłodawcą projektu biegowo–edukacyjnego „Bieg Wilczy” jest Fundacja Wolność i Demokracja. W Augustowie odbędzie się szósta edycja tego biegu, który już od samego początku cieszy się dużym zainteresowaniem. Ideą tego sportowego wydarzenia jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz popularyzacja wiedzy na ten temat i promowanie biegania jako doskonałej formy aktywności fizycznej.

Organizatorami augustowskiej edycji biegu są: Gmina Miasto Augustowa, Powiat Augustowski, Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie oraz Klub Historyczny im. Armii Krajowej w Augustowie.

Jolanta Wojczulis

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe