Wojsko wzywa  

  • 21.02.2020, 08:18
  • Jolanta Wojczulis
Wojsko wzywa
Polska armia czeka na żołnierzy. W Augustowie, 11 lutego, w ramach kwalifikacji wojskowej pracę rozpoczęła Powiatowa Komisja Lekarska nr 1,która oceni przydatność kandydatów do służby w wojsku. W kwalifikacji wezmą udział również panie.

Jolanta Wojczulis 

Powiatowa Komisja Lekarska w Augustowie w tym roku przebada wszystkich mężczyzn, którzy w bieżącym roku kalendarzowym ukończyli bądź ukończą 19 lat.

-Jest to podstawowa grupa, która ma się stawić na kwalifikację wojskową prowadzoną przez Wojskową Komendę Uzupełnień w Suwałkach. Kolejną grupę stanowią wszyscy którzy ukończyli już 19 lat, ale nie ukończyli jeszcze 24 roku życia i do tej pory z różnych przyczyn nie stawili się na badania –informuje ppłk Jarosław Kowalewski, Wojskowy Komendant Uzupełnień w Suwałkach. – Wzywane się również kobiety, które nazywamy medyczkami, czyli np. lekarki, pielęgniarki, ratowniczki, czy rehabilitantki, oczywiście o tym z jakich szkół absolwentki u nas mają się stawić stanowią przepisy. Przypomnijmy, że na komisję mogą też przyjść ochotnicy, którzy w bieżącym roku ukończyli 18 lat.

Codziennie, podczas pracy Powiatowej Komisji Lekarskiej nr 1 w Augustowie, przedstawiciel Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Suwałkach prowadzi prelekcję nt. ochotniczych form służby wojskowej. Zachęca wszystkich wezwanych na badania do wstąpienia w szeregi polskiej armii. Zainteresowani mają możliwość skorzystania z trzymiesięcznego przeszkolenia w ramach służby przygotowawczej czy też wstąpienia do Wojsk Obrony Terytorialnej.

-Jesteśmy zobowiązani promować obronność i służbę wojskową. Nie chodzi nam o to, żeby kogoś nachalnie namawiać, ale chcemy po prostu przekazać wiedzę, z której ktoś świadomie skorzysta bądź też nie –dodaje ppłk Jarosław Kowalewski. – W promocji obronności i służby wojskowej wspierają nas jednostki wojskowe z Suwałk, w tym 14 pułk przeciwpancerny oraz 12 batalion lekkiej piechoty, wchodzący w skład 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Jolanta Wojczulis

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Andrzej S
Andrzej S 22.02.2020, 04:32
Adam i Sebastian bardzo fajne chłopaki, o taką Polskę właśnie walczyłem
pozdrawiam serdecznie
Stasiek W
Stasiek W 22.02.2020, 18:33
Hahaha ..tęczowo to zabrzmiało , aleś chłopakom zrobił reklamę ... 😁🙃

Pozostałe