Płatne parkingi pod znakiem zapytania 

  • 20.02.2020, 05:15
  • Jolanta Wojczulis
Płatne parkingi pod znakiem zapytania
Strefa Płatnego Parkowania w Augustowie nie zacznie obowiązywać od 1 maja, jak to było ustalone wcześniej, ale być może dopiero od 1 lipca 2020 roku. Taką decyzję podjęli augustowscy radni podczas ostatniej sesji rady miejskiej. Decyzja wynika z tego, że nikt nie przystąpił do przetargu na operatora strefy.

Jolanta Wojczulis 

Strefa Płatnego Parkowania po raz pierwszy została wprowadzona w maju 2014 roku i funkcjonowała do 30 września 2017 roku. Pierwotnie płatne parkowanie funkcjonowało przez sześć dni tygodnia, potem w związku z wyrokiem sądu administracyjnego augustowska strefa została skrócona do pięciu dni tygodnia.

Zlikwidowanie płatnego parkowania było tłumaczone negatywnymi opiniami augustowian. Jednak już w kolejnym roku brak strefy dał się we znaki, gdyż znalezienie miejsca do parkowania graniczyło z cudem. Opłaty parkingowe powodowały dużą rotację aut, co skutkowało łatwiejszym zaparkowaniem auta. Kolejne konsultacje z mieszkańcami Augustowa dotyczące przywrócenia strefy pokazały, że augustowianie chcą płatnych parkingów.

- Jestem za strefą. Jak będę chciał coś załatwić, to zapłacę kilka złotych za godzinę i nie będzie problemu z miejscem tak jak teraz. A jeśli będę chciał zostawić na cały dzień to zaparkuje gdzieś poza strefą, Augustów nie jest na tyle duży, aby nie można było się przejść –powiedział mi młody mężczyzna.

Podczas czerwcowej rady miejskiej w 2019 roku radni uchwalili, że strefa parkowania ma obowiązywać od 1 maja 2020 roku. Na sesji z wtorku (11 lutego)ustalono natomiast, że Strefa Płatnego Parkowania zacznie funkcjonować prawdopodobnie od 1 lipca 2020 roku. Czy rzeczywiście strefa powróci w lipcu, do końca nie wiadomo, do tej pory bowiem nie udało się znaleźć chętnego do jej zarządzania, choć jak wiadomo zainteresowanych było około 60 podmiotów. Radny miejski Adam Sieńko podczas wtorkowej sesji zapytał, jakie były główne przyczyny tego że te podmioty jednak zrezygnowały.

Jolanta Wojczulis

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Janek
Janek 20.02.2020, 08:45
Tak wygląda zarządzanie miastem przez urzędujących włodarzy i decyzje podejmowane przez ugrupowanie Nasze Miasto. Najpierw zlikwidowali strefę a teraz nieraz potrafią jej reaktywować. Masakra.
Zibi
Zibi 20.02.2020, 13:54
Zbliżały się wybory to zlikwidowali teraz po wyborach kiedy jest tłok zamiast budować parkingi to receptą są płatne ,,a głupi lud to kupuje i głosuje,,ile ten naród musi dostać w d.... Żeby zrozumieć mam wątpliwości
mieszkaniec
mieszkaniec 20.02.2020, 10:56
Jak Kononowicz.
Żeby nie było niczego. Tak rządzi i rządziło Nasze Miasto!
Płakać się chce coście s****** uczynili z tego miasta.

Pozostałe