Wychowanka Zespołu Placówek Młodzieżowych w Augustowie z nagrodą w konkursie „112 RATUJE ŻYCIE”

  • 16.02.2020, 07:26
  • Beata Perzanowska
Wychowanka Zespołu Placówek Młodzieżowych w Augustowie z nagrodą w konkursie „112 RATUJE ŻYCIE”
Dnia 11 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Numeru Alarmowego 112, który jak wiadomo, obowiązuje we wszystkich krajach europejskich. Święto ma na celu przede wszystkim rozpowszechnianie wiedzy na temat korzystania z niego we właściwy sposób.

Wojewoda Podlaski oraz Podlaski Kurator Oświaty i Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach zorganizowali VII już edycję Wojewódzkiego Konkursu „112 RATUJE ŻYCIE”. Na konkurs napłynęło ponad 700 prac w różnych kategoriach; plakat/komiks lub krótka inscenizacja wykonane przez uczniów szkół podstawowych oraz plakat/komiks lub film wykonane przez uczniów szkół ponadpodstawowych. W konkursie tym niewątpliwy sukces odniosła wychowanka Zespołu Placówek Młodzieżowych w Augustowie Aleksandra Biedulewicz, której bardzo ciekawy i pomysłowy plakat otrzymał wyróżnienie. Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy na temat numeru alarmowego 112 wśród uczniów szkół województwa podlaskiego oraz propagowanie właściwych zachowań w sytuacjach zagrożenia życia, zdrowia, mienia lub środowiska. Chociaż z roku na rok liczba zgłoszeń niezasadnych kierowanych na numer alarmowy 112 spada, to jednak trzeba cały czas uświadamiać i przypominać młodym ludziom, kiedy powinni dzwonić na numer alarmowy, jak zgłaszać dane zdarzenie, co robić w nagłych wypadkach, a także przekazać podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy. Temu służy między innymi konkurs „112 Ratuje Życie”. Ola odebrała nagrodę z rąk Wojewody Podlaskiego Bohdana Paszkowskiego w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku 10 lutego 2020 r. podczas obchodów Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego 112. Gratulujemy.
Dorota Siemieńczuk

 

 

Beata Perzanowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe