Augustów otrzymał dofinansowanie na stworzenie aplikacji mobilnej

  • 13.02.2020, 13:10
  • Beata Perzanowska
Augustów otrzymał dofinansowanie na stworzenie aplikacji mobilnej
Wieści z miasta. Powstanie aplikacja mobilna o Augustowie, dzięki której mieszkańcy oraz turyści w atrakcyjny sposób poznają atrakcje miasta oraz będą mogli zgłaszać problemy infrastruktury miejskiej. W poniedziałek, 10 lutego w Urzędzie Marszałkowskim burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk podpisał umowę na dofinansowanie projektu „Cyfrowy Augustów”.

Miejska aplikacja mobilna będzie zawierała informacje o turystycznych atrakcjach, lokalach gastronomicznych i noclegowych, a także kalendarz wydarzeń. Użytkownicy będą mogli korzystać z aplikacji bezpłatnie. Aplikacja będzie dostępna w czterech wersjach językowych: polskim, angielskim, litewskim i rosyjskim. Dodatkowo mieszkańcy oraz turyści będą mieli możliwość zgłaszania usterek i nieprawidłowości w mieście.

- Część dla mieszkańca, pozwoli na zasygnalizowanie awarii, a potem monitorowanie, czy i kiedy została naprawiona. Na przykład w mieście nie pali się latarnia. Użytkownik wstawia zdjęcie, klika dwa razy i miasto już wie, że trzeba interweniować. Program powiadomi też, że awaria została naprawiona. Umożliwi również komunikację dwustronną, bo za jej pomocą będziemy mogli rozsyłać swoje komunikaty – powiedział zastępca burmistrza Filip Chodkiewicz.

Aplikacja mobilna powstanie w ramach projektu „Cyfrowy Augustów”, dzięki otrzymanemu dofinansowaniu z RPO Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 w kwocie 93 049,50zł.

Urząd Miasta Augustowa

 

Beata Perzanowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
BAU
BAU 13.02.2020, 14:08
W Czechach " ogarnięci " informatycy stworzyli za darmo aplikację na winiety autostradowe,po tym jak ich rząd wybrał rozwiązanie płatne dla opracowania takiego programu za ponad 400 mln-wykonawcą miała byc polska firma.Gdy sie chce i co najwazniejsze potrafi - można.A tutaj władze " czekają " na dofinansowanie,aż kasa im spadnie,wtedy cos będzie. Za to lans ,wyjazdy na targi pana B.D,i utrzymanie tej posady kosztuje-pytam sie jakie konkretnie korzyści są z zajmowanego stanowiska,dla mieszkańców miasta.Może likwidacja zbednej biurokracji rozwiąże niejeden problem finansowy miasta.

Pozostałe