Pięciolecie Fantazji

  • 12.02.2020, 07:41
  • Jolanta Wojczulis
Pięciolecie Fantazji
13 stycznia swoje 5 -lecie obchodziło Przedszkole Niepubliczne Fantazja. Impreza odbyła się w Oficerskim Yacht Club R.P. Pacyfic. Uroczystości zostały połączone z obchodami Dnia Babci i Dziadka.

Jolanta Wojczulis 

Na początku imprezy odbyła się gala wręczenia medali, którą swoim wystąpieniem rozpoczęła w imieniu Burmistrza Miasta Augustowa, Kierownik Wydziału Edukacji i Sportu – Pani Anita Szostak.

Następnie swoje występy rozpoczęły dzieci z Przedszkola Niepublicznego Fantazja, śpiewając, tańcząc i recytując wiersze ukochanym Babciom i Dziadkom.

Mnóstwo śmiechu wzbudził szczególnie występ starszaków, które zatańczyły do utworu Cleo „Za krokiem krok”, przerobionego i wykonanego przez Grono Pedagogiczne Przedszkola Fantazja. Piosenka o „wchodzeniu na głowę babciom i dziadkom” wywołała uśmiech na twarzach seniorów i potakiwania głową, na znak potwierdzenia, że rozpieszczając swoje ukochane wnuki, pozwalają „wchodzić sobie na głowę”. Nie umknęło to uwadze Pani Dyrektor Przedszkola - Żanecie Malesińskiej, która podziękowała za to, mówiąc, że taka bezwarunkowa miłość, jaką dziadkowie obdarzają swoje wnuki jest dla dziecka ogromnym skarbem, bo dzięki takiej pełnej akceptacji i zachwytowi, dzieci rosną w przekonaniu, że świat jest dobry, a one są godne miłości. Zakochani we wnukach dziadkowie, przekonują malca, że jest kimś wyjątkowym, co buduje w dziecku poczucie własnej wartości. Pani dyrektor poprosiła zatem rodziców, by na takie rozpieszczanie przymknęli oko.

W dalszej części dzieciaki pod przewodnictwem Pani Moniki Dąbrowskiej ze Studia Wokalno – Artystycznego Monifonika wystąpiły dziękując nauczycielom i rodzicom, za 5 lat wspólnej pracy, która przełożyła się na sukcesy w rozwoju Przedszkola.

Jak na galę przystało, nie zabrakło światowej sławy utworów, takich jak We are the champions, inscenizacji rytmicznej do piosenki Piraci z Karaibów, czy polskich hitów, jak„Weź się przytul” Pawła Domagały.

 

Na zaproszenie Studia „Monifonika” piosenkę Mandy Moore „Onlyhope” wykonała uzdolniona muzycznie Sabina Choroszewska.

Oczywiście nie mogło zabraknąć przemowy Dyrekcji Przedszkola. Pani Żaneta Malesińska przedstawiła ścieżkę rozwoju przedszkola, pokazała sukcesy, które w ciągu pięciu lat udało się osiągnąć.

W imieniu swoim i męża podziękowała rodzicom za zaufanie, zaangażowanie, współpracę w zakresie wychowania swoich pociech, bezinteresowną pomoc w organizacji życia przedszkolnego i wszelkie wsparcie.

Mówiąc wierszem podziękowała swojemu Dream Teamowi, za oddanie, kreatywność, poświęcenie, ciągłą chęć rozwoju, za kroczenie po jakże trudnej ścieżce zawodowej – ścieżce edukacji, pasję, wzajemną inspirację, przyjacielskie relacje, za tworzenie rodzinnej atmosfery w placówce.

Po części oficjalnej odbyła się uroczysta kolacja, a następnie bal karnawałowy do późnych godzin wieczornych.

Imprezę poprowadził DJ Tomi – Tomasz Kisłowski, Zdjęcia wykonało – Studio Fotografii Rodzinnej Augustów, videorelację na potrzeby przedszkolnego facebooka przygotował Łukasz Stefański, student Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.

-Wszystkim zaangażowanym Przedszkole Niepubliczne Fantazja dziękuję za współpracę, a wszystkim obecnym na uroczystości, za wspólną zabawę i chęć dzielenia z nami tych niepowtarzalnych chwil –zaznaczyła Żaneta Malesińska.

Przedszkole Niepubliczne Fantazja

Jolanta Wojczulis

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe