Obrady będą kontynuowane we wtorek

  • 29.02.2020, 14:51 (aktualizacja 29.02.2020, 15:15)
  • Bartosz Lipiński
Sesja Rady Miejskiej z 6 lutego przeszła do historii, jako obrady zerwane z powodu braku kworum po tym, gdy część radnych opuściła salę. O kulisach tych wydarzeń napiszemy w najbliższym numerze "Przeglądu Powiatowego". Posiedzenie będzie kontynuowane w najbliższy wtorek, 11 lutego o godz. 9:00. Przed radą m.in. punkt dotyczący zmian w budżecie miasta. Transmisje video z posiedzeń rady można śledzić pod linkiem: https://esesja.tv/transmisje_z_obrad/233/rada-miejska-w-augustowie.htm

dziennikpowiatowy.pl Augustów

Dalsza treść artykułu jest dostępna  po wykupieniu subskrypcji.

Jesteśmy portalem niezależnym. Zbieramy dla Was najświeższe i najlepsze informacje.

Jeśli chcesz być najlepiej poinformowany wykup subskrypcję.

Co się dzieje w Augustowie i powiecie?  dziennikpowiatowy.pl daje odpowiedzi: sprawdzone wiadomości z pierwszej ręki,


Dostępne plany subskrypcji:

 

 

-> miesięczna - cena od 17,90 zł

-> roczna - cena od 160,00 zł

 

 

 

 

Komentarze (50)

Suwałki
Suwałki 13.02.2020, 19:39
Ten Wasz burmistrz to chyba nie jest z Augustowa co ? Nie wydaje mi się aby ktoś kto wychował się w tak pięknych okolicznościach przyrody nagle chciał ją zniszczyć .
To chyba jakiś żart ?
fb
fb 13.02.2020, 12:58
Sukces Panie ,, Burmistrzu" już nawet w portalach społecznościowych osób z całego kraju pojawiły się wpisy odnośnie Pana Wariantu obwodnicy ze wskazaniem artykułów prasowych wraz z komentarzami . Brawo . No to teraz niech się Pan przygotuje do wypowiedzi w mediach ogólnokrajowych . Tylko niech pan na litość nie mówi o tym że droga i tak biegnie przez istniejące drogi leśne dzieląc na pół Puszczę Augustowską bo wzbudzi tylko ogólny śmiech a politowanie dla tych Radnych i mieszkańców którzy popierają Pana a przy tym wpisują się na listę którą rozpowszechniają aktywiści z NM. A i niech tym razem Pan koniecznie wspomni ,, Uważam, że najbardziej powinniśmy zadbać o mieszkańców Augustowa, a dopiero później o innych''
Państwo Radni powinni zacząć następną sesję RM od gratulacji i ogólnych zachwytów oczywiście z brawami na stojąco dla Pana Geniuszu .
Cbs
Cbs 13.02.2020, 17:37
Mam nadzieję że Pan Burmistrz stanie w świetle kamer wraz ze swoim zespołem który tak fajnie bawił się kredkami traktując mapę jak kolorowankę. No i oczywiście z Panią Przewodniczącą która w ostatnim czasie stała się bardzo medialna. Nie zapomnamy oczywiście o szanownych Państwa Radnych popierający wycinkę Puszczy Augustowskiej na rzecz wariantu Burmistrza. Ubaw będzie miała cała Polska a może i dalej. Brawo !
Oko żaby
Oko żaby 13.02.2020, 20:16
A komisarza przed szereg niech postawi. Jak dostanie słowotoku to ci z tyłu się zdrzemną.
Bolesna prawda
Bolesna prawda 13.02.2020, 14:28
Świetnie napisane. Cała prawda o geniuszu i jego zespole.
wodnik szuwarek
wodnik szuwarek 13.02.2020, 10:55
Panie Radny Szczerbakow . Wysłuchałem Pana wystąpienia z powagą jaką należy oddać Radnemu i w związku z tym mam pytanie. Dziękując Burmistrzowi za ochronę jeziora Necko bo jest Pan wędkarzem więc lubi Pan przyrodę . Popiera Pan wariant budowy obwodnicy w wariancie zespołu Burmistrza ? Wędkuje Pan tylko na jeziorze Necko jak się domyślam i nie obchodzi Pana że inni wędkarze będą się wsłuchali w jazgot odgłosów samochodów jadący w okolicach jeziora Sajno ( objętego strefą ciszy ) jeziora Studzieniczne , kanału Augustowskiego, a może i jeziora Serwy ? W mojej ocenie czysta hipokryzja. A czy Pan wie że jednym z zadań samorządu jest ochrona środowiska ? Może w ramach dokształcania przeczytał by Pan Radny Ustawę o samorządzie terytorialnym, Polecam tą lekturę pozostałym Pana kolegom i koleżankom no i oczywiście tym których tak opiewaliście w swoich zachwytach.
Mirek
Mirek 13.02.2020, 20:17
Mietek, ale się zbłaźniłeś.
Czyj to pomysł ?
Czyj to pomysł ? 12.02.2020, 22:44
Panie Karolczuk masz kawał lasu miejskiego i tam sobie rysuj kreski i prowadź obwodnicę waszego miasta. Precz z łapami z obszarów gm Plaska! Precz z najpiękniejszych zakątków Puszczy Augustowskiej . Tutaj też mieszkają ludzie i żyją zwierzęta ....
Przeszłe czasy
Przeszłe czasy 12.02.2020, 12:12
Gdy wczoraj oglądałem Posiedzenie Rady Miasta przypomniały mi się czasy przeszłe . Zabrakło pięcio minutowych oklasków na stojąco i okrzyków ,, Niech żyję, niech żyje....."
Ogarnijcie się w końcu .
Solidarność z władzą
Solidarność z władzą 12.02.2020, 20:10
Pan Panie Chudecki to w tych pochwałach dla Burmistrza występował w roli Radnego czy w roli przewodniczącego miejskich struktur solidarności ?
Tak tylko pytam aby wiedzieć kogo Pan w swojej osobie reprezentuje.
Niestety nie!
Niestety nie! 13.02.2020, 08:00
Zawiodłam się na Panu, Panie Chudecki. Myślałam, że kto jak kto, ale Pan swoje zdanie ma!!!!
wiktor
wiktor 13.02.2020, 10:42
Nie którzy tracą swoje zdanie na rzecz tzw. Większości stając się wykonawcami ich woli.
Kreslarz
Kreslarz 11.02.2020, 21:58
Burmistrz to geniusz juz nastepne kreski rysoje
sąsiad
sąsiad 12.02.2020, 17:23
Niech pan Karolczuk buduje obwodnice w granicach administracyjnych ich miasta, a nie uszczęśliwia swoim pomysłem okoliczne gminy i powiat. Jakim prawem i kto Panu pozwolił na reprezentowanie tego bohomaza wybiegającego po za wioskę Augustów w Ministerstwie infrastruktury czy GDKiA ? Swoją drogą współczuje wam mieszkańcy takiej władzy przez której działania będziecie postrzegani jako samolubni i nie dbający o dobro powszechne jakim jest Puszcza Augustowska której nazwa wywodzi się od waszej miejscowości Wy chcecie ją zniszczyć !!
PR Nm
PR Nm 12.02.2020, 18:53
Wójtowie nie chcą obwodnicy !!!!!!!
Sceptycznie podchodzą bowiem do wariantów przebiegu obwodnicy Augustowa. Zarówno sześciu zaprezentowanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, jak i alternatywnej trasy burmistrza Mirosława Karolczuka.

Wójt gminy Augustów Zbigniew Buksiński zapowiada, że mieszkańcy będą protestować, jeżeli drogowcy wytyczą drogę tuż przy jeziorze Sajno.

Jeśliby to ode mnie zależało to zrezygnowałbym z budowy obwodnicy, a kategorię drogi zmienił z krajowej na wojewódzką. Tak, aby tiry w ogóle tamtędy nie pojechały. Jeśli chodzi o wariant burmistrza, to nie mamy jeszcze żadnego stanowiska, czy jest on brany pod uwagę. Mówi się, że pozwoli on na ochronę cennych przyrodniczo terenów, ale tam gdzie biegnie też są takie obszary.

Burmistrz Augustowa zaproponował bowiem, aby odsunąć obwodnicę dalej od miasta, aż za jeziora Sajno i Studzieniczne. Droga przechodziła będzie wtedy przez gminę Płaska. Wójt Wiesław Gołaszewski dziwi się, że o takim pomyśle dowiedział się od dziennikarzy.

Nikt z nami niczego nie konsultował. Niektórzy proponują rozwiązania, a nie pytają, czy się one nam podobają. Taka inwestycja w naszej gminie wymusi budowę wiaduktu przez Kanał Augustowski. O sprawie wiem tylko z mediów, a żadnych informacji oficjalnie do mnie nie skierowano. To za mało, aby można było poważnie mówić o temacie.

W wariantach zaprezentowanych przez GDDKiA droga krajowa nr 16 na odcinku przechodzącym przez gminę Płaska biec ma po obecnej trasie.

Źródło Radio Bisłystok
Większość
Większość 12.02.2020, 05:49
Augustów nie ma Burmistrza . Ma zespół.
?????
????? 13.02.2020, 20:18
Zespół Dłuty. Cztery Panie, dwa mamuty
FLAP
FLAP 12.02.2020, 10:24
Augustów ma WICE BURMISTRZA!!!
Bawole oczy
Bawole oczy 12.02.2020, 07:16
Który to burmistrz???? ? ? ? ?
Kątem oka ..
Kątem oka .. 12.02.2020, 10:26
Tak samo jakbyś zapytał ..który to p-rezydent RP. Dlaczego ci właściwi decydenci muszą kryć się za cudzymi plecami ..boją się odpowiedzialności czy może wykorzystują naiwność tych pierwszych ?
Mały
Mały 12.02.2020, 10:24
Tańcowały dwa Michały, jeden duży drugi mały
Mieszkanka
Mieszkanka 11.02.2020, 18:05
STOP obwodnicy przez lasy przy sajenku przy śluzie swoboda przez rezerwaty przyrody przez unikatowe bagno przy Suchej Rzeczce !
Czy ludzie mieszkający w Augustowie są lepsi od tych w Gibach czy Macharcach?
Trzeba walczyć żeby tą drogą nie jechały tiry a nie wyciąć tyle hektarów lasu!
Radni Naszego Miasta gdzie wasza wrażliwosć! A ta ankieta to porażka . Emeryt augustowski wszystko kupi! Cwaniactwo !
Egoizm władzy
Egoizm władzy 12.02.2020, 06:03
Przepraszamy mieszkańców okolicznych gmin i powiatu za egoistyczne podejście władz Augustowa . My także nie chcemy takiego wariantu obwodnicy która biegnie przez puszczę. Pomimo że nie którzy podpiszą poparcie dla kreski którą lansuje Burmistrz proszę żeby nie wrzucano nas do jednego worka.
Transparętna władza
Transparętna władza 12.02.2020, 16:51
Jak to jest ? Władza Augustowa mówi nam że rozmawiała z Panem Wójtem Gminy Augustów i ten jakoby się nie przeciwstawiał wariantowi tzw. ,, Burmistrza " a tu czytam na jednym z portali poświęconemu wydarzeniom w Augustowie że ani Pan Wójt gminy Augustów a ni Pan Wójt gminy Płaska nie popierają tego projektu. To jak to jest Panie Karolczuk pytam ? Na domiar złego Pan Wójt Gołaszewski dowiedział się o tym pomyśle od dziennikarzy. Kłamstwo ma krótkie nogi !!!!!!W swojej wypowiedzi obecny Augustowski ,, Burmistrz " na tym samym portalu się wypowiedział, może słusznie ?
,,Naprawdę staraliśmy się ominąć jakiekolwiek siedziby i siedliska. Część mego wariantu biegnie po już istniejących drogach leśnych i wcale nie będzie tam dużo wycinek. Uważam, że najbardziej powinniśmy zadbać o mieszkańców Augustowa, a dopiero później o innych''
Bardzo mi wstyd za tego Pana 111
Ale jak nie wiadomo o co chodzi to zazwyczaj ………….. Niech każdy sobie dokończy.
Ręce NM precz od puszczy Augustowskiej !!!
BAU
BAU 13.02.2020, 14:14
Konsultacje publiczne w sprawie projektu programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030 rozpoczną się w najbliższy piątek - poinformował resort infrastruktury w czwartkowym komunikacie.

Uwagi można zgłaszać do 20 marca 2020 r.

Sprawozdanie z przebiegu i wyników konsultacji zostanie zamieszczone na stronie internetowej Ministerstwa Infrastruktury w terminie 30 dni od ich zakończenia.
Obłuda
Obłuda 12.02.2020, 18:33
No to kolejna wtopa! Jestem Ciekaw jak teraz ten gość spojrzy w oczy samorządowców z ościennych gmin i powiatu których obiecał zaprosić do rozmów przynajmniej tak mówił jego zastępca. O ile będzie ktoś chciał rozmawiać z nim. Wstyd ! Może także i tym razem wyślij zastępcę wszak tak ochoczo mu proponujesz aby zabierał głos w Twoim imieniu .
To jest jakaś tragifarsa ! Dawałem Ci czas bo myślałem że może coś będzie inaczej ale teraz widzę jak się bardzo myliłem.
Oklaskujcie , bijcie brawo i walcie ukłony pochwalne aż padnięcie z samo zachwytu a po wszystkim powiecie ,,Obiecane Wykonane".
Valium
Valium 11.02.2020, 16:29
No proszę- po przerwie nowe siły wstąpiły w radnych, przybył rozsądek, gadulstwo zostało ukrócone, tylko Kleczkowski i Cieślik tacy sami...
Radny Miklas jak zawsze potrafi sobą rozweselić.
S.
S. 11.02.2020, 19:24
A kto i jak je ukrócił? Były jakieś działania ukrócające?
Inwazja stonek
Inwazja stonek 11.02.2020, 15:59
Inwazja na komisje dokonana przez Nasze Miasto. Teraz już opinie będą takie jakie sami wcześniej zarządzą. Nikt inny się nie liczy.
Władza nie dana jest na zawsze
Władza nie dana jest na zawsze 13.02.2020, 22:12
Tak dla porównania ilu radnych jest w komisjach w innych miastach:

,,W mieście z liczbą mieszkańców 30 270, mamy teraz 21. osobową Radę Miejską z 7. komisjami, których składy liczą od 5. do 19. członków. Dla porównania w 7. komisjach 23. osobowej Rady Miejskiej w Suwałkach (69 554 mieszkańców) komisje liczą od 5 do 8 radnych. Najwięcej w Komisji Kultury, Sportu i Turystyki 8. 23. osobowa Rada Miasta Ełku (61 749 mieszkańców) ma 6 komisji liczących od 5 do 15 członków. Największy skład ma Komisja Mienia Komunalnego i Porządku Publicznego.
W stolicy naszego województwa, Białymstoku (297 288 mieszkańców) Rada Miasta, to 28. przedstawicieli mieszkańców. Pracują oni w 10. komisjach. Połowa z nich w składzie 5. osobowym, a najliczniejszą bo 12. osobową jest Komisja Sportu i Turystyki. Danych z innych miast nie sprawdzaliśmy, ale będzie raczej trudno znaleźć miasto dorównujące dla Augustowa pod tym względem.
No oczywiście nie zapomnijmy o wynagrodzeniu Szanownych Państwa radnych za pracę w komisjach:
§ 1. Radnym, stosownie do pełnionej funkcji, przysługują zryczałtowane miesięczne diety stanowiące procentowy udział kwoty minimalnego wynagrodzenia za pracę, ustalanego na podstawie art. 2 ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (Dz. U. z 2018 r. poz. 2177) w wysokości:
1) przewodniczący Rady – 83%;
2) wiceprzewodniczący Rady – 50 %;
3) przewodniczący komisji stałej- 45%;
4) wiceprzewodniczący komisji stałej – 40%.;
5) radny – członek co najmniej dwóch komisji stałych – 38%;
6) radny – członek jednej komisji stałej – 30%;
7) radny – 20%; …….."
żródło Augustów org.aktualności
BRAWO PAŃSTWO RADNI Z NM I Części PIS , To z goła rzeczy o to chodziło tak ?
Następny sukces NM . Żałosny spektakl władzy.
Washington
Washington 12.02.2020, 10:25
i bardzo dobrze... kto rządzi to ponosi odpowiedzialność... chyba czymś głupim byłoby żeby na komisji decyzja była inna niż zamierzenia rządzących. w końcu jest normalnie. tak jest też w sejmie, senacie .. w czym problem? większość rządzi .. normalne w demokracji i cywil... a że opozycji to się nie podoba? pracujcie na głosy za 4 lata....
Brawo Wy
Brawo Wy 12.02.2020, 16:25
Pracujcie na mandaty ? a Tak przypomnij mi . Ile mandatów NM miało w poprzedniej kadencji a ile ma w obecnej ? Z takim nakładem na kampanię wyborczą ,, obiecane wykonane" i tysiące większych i tych pomniejszych plakacików które tak skrzętnie zrywali od razu aby nikt nie policzył i nie podliczył ?
Gdyby nie poparcie i parcie Pis na stołki to by w kącie siedzieli .
Fdhji
Fdhji 12.02.2020, 11:35
Rządzi NM które uzyskało 6 mandatów! A wiceburmistrz sam siebie mianował ! Tylko w Augustowie taka transparentność , samorządność !
J.
J. 13.02.2020, 11:53
Jako obywatel tego miasta i wyborca stwierdzam, że to prawda, niestety. Nasze miasto, mając zaledwie sześć mandatów, robi co chce. Reszta koalicji tańczy, jak im zagrają. Brak samodzielności, z wyjątkiem Pani Sigillewskiej, która ma odwagę mieć WŁASNE zdanie, choć już szykują się, aby jej to udaremnić (atak na komisje). Kukiełki w teatrzyku NM. Dziwne, że brak im wyobraźni, aby to dostrzec. Jak najorzej to o nich świadczy.
A już kompletną obłudą jest ciągłe nawoływanie opozycji do troski o miasto i udział w tworzeniu prawa. Piękne słówka, za którymi idzie tylko buta i lekceważenie. W praktyce bowiem wygląda to tak, że choćby opozycja nie wiadomo jak mądre rzeczy mówiła i sugerowała, to NM i tak zrobi to, co się w ich głowach ulęgło. Możecie sobie pogadać, a my i tak was przegłosujemy. Hipokryzja do kwadratu. Resztka z PiS, pozbawiona samodzielności, tylko przyklaskuje. Lub zgłasza wnioski o zamknięcie dyskusji. Jasne, po co tracić czas, skoro i tak was przegłosujemy i zrobimy swoje. To jest pozorowanie demokracji. Ale pali wam się pod nogami, co widać już po komentarzach tu na forum.
Zenon
Zenon 11.02.2020, 15:34
Pani Jolanto proszę swoją sympatię dla Pani Przewodniczącej wyrazić w głosowaniu. Dość już słyszymy z Pani ust hymnów pochwalnych w stosunku do swoich kolegów i koalicjantów a z drugiej strony uszczypliwości kierowanych w drugą stronę. Litości kobieto.
Bliźniacze siostry
Bliźniacze siostry 12.02.2020, 07:22
Swój swojego zawsze wesprze ?
Ich miasto
Ich miasto 11.02.2020, 15:30
Właśnie dokonała się inwazja władzy na komisje, w których nie mieli większości. To teraz będą mieli. Będzie transparentnie, konstruktywnie, jednomyślnie, wspaniałe. Po co komu jakieś tam poprawki, wszak wiadomo że czegoś co jest idealne poprawić nie można.
Teraz zobaczycie w pełnym wymiarze co znaczy arogancja władzy.
Pycha kroczy przed upadkiem. Upadek będzie bolesny.
rysio
rysio 11.02.2020, 12:37
Godzina 12.31. Trwa burzliwa dyskusja kto na poprzedniej sesji jadł kolację. SZOK
K.
K. 11.02.2020, 16:06
Po prostu radnej chodziło o to, aby nie wychodzić z sali, tylko spożywać sałatkę na posiedzeniu - wzorem jej koleżanki z sejmu.
Roma
Roma 11.02.2020, 12:05
Pani Radna Szlaszyńska . Czy Pani może się powstrzymać od wypowiadania tych wszystkich uwag, uszczypliwości ? To w jaki sposób Pani komentuje wystąpienia Radnych będącychvw mniejszości świadczy o Pani. A w ogóle odnoszę wrażenie że Wszyscy państwo radni z NM i ta część która jest z wami mieliście jakieś spotkanie na którym ustalili Państwo formę odpowiedzi która jak dla mnie jest w ordynarna.
To świadczy o waszej arogancji w stosunku do radnych i nas mieszkańców.
Trybun
Trybun 11.02.2020, 11:18
Panie Radny Walulik proszę Pana aby Pan przekazał swój mandat radnego kolejnej osobie która uzyskała największe poparcie z list ,, Dobry wybór" . Dlatego że Pan nie uczestniczy w obradach Rady Miasta tym samym pozbawiając głosu mieszkańców którzy głosowali w wyborach na komitet reprezentowany przez Pana osobę
Gratulacje
Gratulacje 11.02.2020, 11:12
Brawo Państwo Radni za dalszy ciąg uszczypliwości, osobistych ,, wycieczek ", buty, manipulacji, samochwalstwa i obsadzenia wszystkich komisji Radnymi będącymi w większości tak aby i tam mieć bezwzględną większość. Transparętnie aż do bulu.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 11.02.2020, 10:52
Pani Przewodnicząca , mówi się że przechodzimy do głosowania a nie ,, przegłosowania " . Państwo Radni opozycyjni zamknięto wam usta w bardzo wyrafinowany sposób. Więc nie ma potrzeby abyście uczestniczyli w tym teatrze żenady. Nikt do was nie będzie miał pretensji. Niech większość sama tam debatuje i ,,przegłosowuje,,projekty NM i tej wiernej części Radnych. Tylko mam prośbę proszę nie używać słowa reprezentowanie mieszkańców. Proponuję w zamian ,,moich wyborców".
A tak advocem to podwyżki Panie Dobkowski ustaliły nam Wody Polskie i Pan Demiańczuk ? Czy wasza większość w Radzie Miasta ? Opowiada Pan głupoty fałszując obraz rzeczywistości !!!!!!!
Proszę aby Pan się dokształcał bo nie wystarczy tylko chwalić Burmistrza.
Przewodnicząca
Przewodnicząca 13.02.2020, 14:20
No, ale poc co. I tak wiadomo, że wszystko będzie przegłosowane.
Tv
Tv 11.02.2020, 10:32
Radni będący w większości osiągnęli poziom zera absolutnego w swoim samochwalstwie i gratulacjach dla Burmistrza który jak widać i słychać bardzo szybko się uczy od swego guru wypowiedzi w tonie z jakiego słynie nie przyjmując słów krytyki.
Widz.
Widz. 11.02.2020, 10:14
Buty , prostactwa i wzajemnych animozji ze strony większości ciąg dalszy .
Podesłać Wam trochę wazeliny ?
Sztywniak
Sztywniak 11.02.2020, 10:06
Skarbnik, co tam się grzwbuerz w telefonie zamiast uczestniczyć w sesji??
Przerzedzony włos
Przerzedzony włos 12.02.2020, 20:01
Może patrzył w internecie jak ząb zaczesac? ???
Pielgrzymi powrócili.
Pielgrzymi powrócili. 11.02.2020, 07:57
Drodzy mieszkańcy. Znowu po raz kolejny aktywiści z NM przychodzą do naszych domów ! Z czym ? a no niosąc w swoich rękach ,, konia trojańskiego" inaczej mówiąc listy z poparciem projektu budowy obwodnicy autorstwa tzw. ,, zespołu Burmistrza " bądź samego Burmistrza lecz mi się zgoła inny budowniczy nasuwa a mianowicie Zastępca Burmistrza. To jest nie do przyjęcia Panie Zastępco !!! Po raz kolejny jest fałszowany obraz rzeczywistości !!! Czy brak jest odwagi aby zadać pytanie prostej treści np Czy jesteś bądź czy popierasz Projekt Tak /Nie . Starsze osoby będące informowane że jeżeli nie będzie obwodnicy to Tiry wrócą na ulicę miasta bez namysłu wpisują się na listę nawet nie wiedząc że gra idzie o coś większego o nasz wspólny majątek , naszą kulturę . Po raz kolejny lekceważy Pan głos sąsiadów z sąsiedzkich gmin i powiatu którzy do tej pory się nie wypowiedzieli, tym samym dzieląc społeczności lokalne na lepszych i gorszych. Ja domyślam się że Pan będzie zadowolony gdy kawałek drogi z Augustowa do Przewięzi zmieni swój status z drogi Krajowej na Wojewódzką lecz to jest jak zwykle patrzenie z pozycji własnego ja.
Proszę PP o skonstruowanie otwartej ankiety na ten temat bo jak widać władz miasta na to nie stać. Z ich strony nie dopuszczane są sprzeciwy. albo jesteś / popierasz NAS NM albo jesteś nikim.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 11.02.2020, 16:11
Ile lub jaką kwotę Polskie Państwo zwróciło pieniążków dla przewoźników którzy wjechali na DK 16 do tej pory bez pozwolenia ?Drugie pytanie kiedy Pan Burmistrz poda skład personalny swojego zespołu i czy były zaangażowane firmy zewnętrzne przy tworzeniu ,,wariantu Burmistrza,, i jakie ewentualne środki finansowe były w to zaangażowane ? W końcu trzecia sprawa kiedy możemy liczyć na odpowiedź w sprawie CSiR s dokładnie o wynik konkursu po którym nastąpiła rezygnacja tego Pana który został wyłoniony . Czy miał jakieś powiązania z gazetą Wprost.

Pozostałe