Komentarz przewodniczącej Rady Miejskiej w Augustowie Alicji Dobrowolskiej (video)

  • 13.02.2020, 15:00 (aktualizacja 13.02.2020, 15:41)
  • Bartosz Lipiński
Komentarz przewodniczącej Rady Miejskiej w Augustowie Alicji Dobrowolskiej (video) Na zdjęciu: Alicja Dobrowolska.
Alicja Dobrowolska, przewodnicząca augustowskiej Rady Miejskiej odniosła się do opinii, jakie kieruje pod jej adresem opozycja. A. Dobrowolska komentowała m.in. przebieg ostatniej sesji, a także zapowiedź Koalicji Obywatelskiej, dotyczącą złożenia wniosku o odwołanie jej z funkcji przewodniczącej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Bartosz Lipiński

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (43)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Credo
Credo 10.02.2020, 15:04
Żal mi Pani . Dała się Pani wciągnąć w rozgrywkę pomiędzy Radnym Kleczkowski i NM może też z powodu sprzecznych zdań z tym pierwszym . Ale pytam czy warto było ? Tracąc spokój wewnętrzny , spokojne noce, cichy i wolny od polityki dom ? Za pieniądze które Pani za pełnienie funkcji dostaje czy z przekonania czysto politycznego ? Jak dla mnie w obu przypadkach nie warto. Ale cóż ktoś Pani zrobił ,,niedźwiedzią przysługę" mówiąc że sobie Pani poradzi i może liczyć w każdej sprawie na pomoc z jego lub ich strony. Nie będę wypisywał tych wszystkich rzeczy które bulwersują opinię publiczną bo dość już jest poniżej. Jeżeli Pani chce reprezentować mieszkańców to musi Pani zrobić głęboki rachunek ,, sumienia" analizując swoje głosowania i wypowiedzi. Zresztą jak również pozostali Radni z bliskiego Pani otoczenia. Nie można być do końca nie mającym własnego zdania koalicjantem bo takim podejściem szkodzicie nam mieszkańcom.
organizacja dramat
organizacja dramat 10.02.2020, 09:34
To pani pyta radnych kiedy sesje zrobić? Ciekawe których radnych. Dlaczego sesja nie była kontynuowana w piątek? Na na graniu widać, że chyba pani koledze nie pasował termin i gdyby go nie było to byście nie mieli 11 głosów. Organizacja sesji jest żenująca.
Alicja
Alicja 10.02.2020, 10:22
To radni opozycyjni przyszli do mnie i wręcz błagali aby sesji nie robić w styczniu bo mają wykupione wczasy, a że jestem osobą wyrozumiałą tak też uczyniłam, to że zerwali sesję pozostawiam Panu do oceny?
Mieszkaniec
Mieszkaniec 10.02.2020, 14:01
O co chodzi ? Na początku był Radny Kleczkowski i Miklas, teraz radni opozycji ,, błagali "Panią o przeniesienie posiedzenia rady na inny termin i nie wdzięczni za ten gest dobrej woli zrobili dla Pani pod górkę. Nie uważa Pani Alicji że to dość pokrętne tłumaczenie. Faktem jest że została Pani Przewodniczącą Rady z poparciem większości radnych NM i paru radnych z Pani otoczenia. Nagle świetlana przyszłość stała się realna .Duża gratyfikacja za pełnienie funkcji zrobiła swoje. I w tym momencie poczuła Pani w ludzkim odruchu że w jakiś sposób powinna Pani się odwdzięczyć. No i się zaczęło głosowanie za wszystkimi podwyżkami , pilnowanie aby wypowiedzi nie byłem krzywdzące dla rządzących , a już moim zdaniem ostatni słowotok nad poparciem ,,wariantu Burmistrza " był ......sam nie wiem jak to określić . O innych rzeczach nie będę wspominał . To jest oczywiście moje zdanie w którym starałem się odnieść do tej sytuacji. Chyba czas przemyśleć to wszystko a nie brnąć dalej po omacku.
wiemcomówię
wiemcomówię 10.02.2020, 09:03
Pani Przewodnicząca jest Pani w błędzie i próbuje manipulować czy czarować rzeczywistość. Mieszkańcy nie wybrali większości w radzie miejskiej, gdyż żadna z opcji z woli mieszkańców takiej większości nie uzyskała. Większość stworzyli przedstawiciele dwóch klubów PiS(8 radnych) i Naszego Miasta (6 radnych). Ta koalicja odwołała Kleczkowskiego, który wraz z Miklasem opuścili koalicję i pozostała 12nastka powołała Panią na przewodniczącą. Mieszkańcy w żadnym razie nie mieli w tych sprawach nic do powiedzenia. Jest Pani nieudolną bardzo emocjonalną Przewodniczącą, która nie nadaje się na to stanowisko co obecnie wykorzystuje opozycja a co w przyszłości wykorzysta Nasze Miasto. Dodam jeszcze, że bardzo dobry ruch wykonała Pani Sigilewska opuszczając tą koalicję. Brawo Pani Olu.
kmpo
kmpo 10.02.2020, 11:35
bo pani Ola chodzi na sznurku historyka...
kdks
kdks 10.02.2020, 12:37
A wy ? ... na czyim sznurku a raczej krótkiej smyczy, jesteście prowadzeni ?
bnsdopsdeosd
bnsdopsdeosd 10.02.2020, 12:51
jednej i jedynej.. swoim rozumie.. niezależnym od pracodawcy bo takiego nie ma.... a jak pracodawca głupi to jak głosować... Pani Olu?"?? nie wstyd Pani?
Obserwator
Obserwator 09.02.2020, 21:52
Pani Przewodnicząca jak Pani wyobraża sobie dalej pełnienie tej funkcji nawet jeżeli głosowanie przebiegnie po Pani myśli ? Bo ja wiedząc że mnie nie chce połowa radnych nawet ta mniejsza bym postąpił w wiadomy dla siebie sposób. To nie tylko jak Pani opowiada że to Radny Kleczkowski i Radny Miklas za tym stoją lecz cała reszta których wystąpienia Pani komentuje, przerywa itd. Skoro Pani nie jest już w strukturach PiS niech się Pani zapisze do NM to przynajmniej nikt nie będzie Panią posądzał o stronniczość. Przewodniczącym powinna być osoba budząca zaufanie społeczne i Radnych . Przykro mi to mówić ale po stronie Waszej i NM takiej osoby nie ma. No cóż jak ocenią Panią wyborcy to zobaczymy przy następnych wyborach. Życzę Pani zdrowego rozsądku w podejmowaniu dalszych decyzji.
za4lata
za4lata 10.02.2020, 13:53
cytuję:"Bo ja wiedząc że mnie nie chce połowa radnych nawet ta mniejsza bym postąpił w wiadomy dla siebie sposób. "... hahaha. z choinki się urwałeś. W Senacie połowa nie chce Grodzkiego i nie rezygnuje, w Sejmie znaczna część nie chce Witek i nie rezygnuje... i większość nie chce Cieślika ,Sieńki itd... tak zadecydowała większość Augustowian w czasie wyborów i za 4 lata masz szansę to zmienić...
Alicja
Alicja 10.02.2020, 07:13
Panie Obserwator jest Pan w błędzie jestem członkiem PIS i nawet Pan Marcin tego niw wygumkuje . A że chce odwołać minie opozycja to jest normalne to jej wilcze prawo, mimo że na te stanowisko mnie nie powołali i ciągle wsadzają kij w szprychy to właśnie na ich prośbę przełożyłam sesję ze stycznia na luty dałam palec a urwali rękę ,wypowiadali się godzinami , ale nie chciałam ograniczać wypowiedzi to za to podziękowali i zerwali sesję, ale żałuję że ze szkodą dla Pana i wszystkich mieszkańców ocenę tego występku i zostawiam Panu?
nasi wybrańcy
nasi wybrańcy 10.02.2020, 15:08
No cóż...jaka władza ... taka koalicja ...i taka przewodnicząca ...
Obserwator.
Obserwator. 10.02.2020, 10:06
Pani Alu może co do Pani należności do PiS to się wyjaśni . Natomiast resztę mojej oceny pozostawiam bez zmiany. Oglædałem tą sesję i mam zgoła inne zdanie od Pani. Mam tylko prośbę do Pani niech Pani nie zaklina rzeczywistości tak jak co nie którzy .
Z pozdrowieniami.
muminek
muminek 09.02.2020, 19:42
Ty kobieto na budowie dróg sie poprostu nie znasz tak samo jak Ja, ale ja nie opowiadam takich rzeczy A co będzie jeżeli jednak te Twoje obiecanki się nie spełnią ?
Kończ już swoją karierę Przewodniczącej Rady a nie próbujesz winę zrzucić na wszystkich do okoła. Prawda jest jak mniemam że wraz z NM rozpracowaliście Pana KM który teraz Wam mówi prawdę co Was strasznie boli . Ja osobiście tez mam pewne uwagi do Pana Marcina bo napoczątku Tak jak Pani zachłysną się daną mu władzą ale bardzo szybko został sprowadzony na ziemię przez Tych którym zaufał.
Zumba
Zumba 09.02.2020, 19:41
Pani Przewodnicząca, Pani jest za dobra dla tych totalniaków. Trzeba pokazać im gdzie raki zimują. Nie ma zgody na takie warcholstwo za nasze pieniądze.
Atol
Atol 09.02.2020, 17:19
Obejrzałem sesję niezmiernie Pani współczuję jak arogancko i z butą do Pani odnoszą się, a Pani łagodnie ich traktuje,i chcą Panią zwolnić HIPOKRYCI
Rodzina
Rodzina 09.02.2020, 14:37
Kompromitacja droga pani. Kompromitacja.
Tolek
Tolek 09.02.2020, 14:19
Pani Alicja robi Pani świetnie riposty i ich to boli, a jednocześnie robi to Pani w wdziękiem i na luzie
Dzwon
Dzwon 09.02.2020, 16:09
Czy ripostą można nazwać zwykłą ignorancję i reprezentowanie stanowiska tzw. większości, nie kryjąc się z brakiem bezstronności ?
Luzem nazywasz odżywki w stylu ,, dobra, ok itd,,
Wdzięk ? W którym momencie ?
Tolek
Tolek 09.02.2020, 19:12
Jak tego nie widzisz to faktycznie jesteś dzwonek
Banan
Banan 09.02.2020, 22:24
Tego nie da się obronić . Fakty mówią same za siebie i żadne hymny pochwalne tu nie pomogą. Ktoś ma predyspozycje do czegoś lub jej po prostu niema. Trzeba mierzyć mozliwości na zamiary a nie robić komuś ,,koźlą przysługę" czy jak tam było ,a faktycznie nidźwiedzią przysługę.
Darek
Darek 09.02.2020, 13:58
Kobieto zrezygnuj z tego stanowiska i
przestan przynosic wstyd dla augustowskich
kolejarzy ktorzy musza za ciebie sie tlumaczyc
Obserwator
Obserwator 08.02.2020, 22:58
Czy ta pani zrezygnuje? Wątpię - każde kolejne wystąpienie raczej świadczy, że brak jest wewnętrznego hamulca przed ośmieszeniem i kompromitacją. I te ciągłe "właśnie".
Zarówno ani do p. Kleczkowskiego blisko mi nie jest, tym bardziej do pani przewodniczącej. Gdybym miał ocenić jednak samą jakość pracy jako przewodzącego miejskiej radzie to tak jakby bdb z dop. porównać.
Klasa i poziom merytoryczny wypowiedzi - p. Sieńko. I nie, nie oceniam go przez pryzmat przynależności partyjnej ale merytorycznego i rzeczowego pozionu wypowiedzi na sesjach.
Janek
Janek 08.02.2020, 22:32
Proszę Pani, po raz kolejny używa Pani słów, których znaczenia nie rozumie. Może niech Pani najpierw doczyta. Twierdzenie, że radny Chudecki popełnił pomyłkę freudowską kompromituje Panią. Czy Pani w ogóle zdaje sobie sprawę, co Pani sugeruje tą wypowiedzią?
Nikt nie zarzuca, że zabiera Pani głos na sesji jako radna, bo ma do tego prawo jak każdy inny, tylko to, jak prowadzi Pani obrady. Nawet nie stwarza Pani pozorów obiektywizmu, limitując czas jedynie radnym opozycji, komentując ich wystąpienia z wyraźną niechęcią, przerywając w środku czasu, który im przysługuje i przez to wydłużając obrady. O sposobie wysławiania się nawet nie warto wspominać. Teraz na każdym kroku używacie określenia "totalna opozycja", żeby ją ludziom obrzydzić, powielając schematy znane z propagandowej TVPiS, ale ludzie nie są głupi i widzą, że opozycja w naszym mieście jest konstruktywna, wychodzi z inicjatywami, troszczy się o mieszkańców, nie jest ciągle przeciw i ma na uwadze dobro miasta. Pani powinna jednak zrezygnować, skoro nie jest przywiązana do stołka, jak sama mówi, bo swoim zachowaniem doprowadziła do paraliżu.
Turysta
Turysta 09.02.2020, 00:42
Pani Alicja dla mnie to odkrycie tej kadencji błyskotliwość opanowanie, każdy inny by nie wytrzymał nerwowo .Szacun Pani Alu
Eeeee
Eeeee 09.02.2020, 13:54
Ha,ha dobre , dobre...Może niech weźmie udział w jakimś konkursie krasomówczym..
Jąkała
Jąkała 09.02.2020, 20:38
Eeeee yyyyy ok ok dobra dobra eeeeee advoce
Mieszkaniec
Mieszkaniec 08.02.2020, 22:30
Imponuje mi Pani Alicja. Dlaczego? Ponieważ potrafi bardzo dobrze poradzić sobie w sytuacji, kiedy ma do siebie w opozycji ludzi o dużo większym od niej doświadczeniu w samorządzie. Potrafi bardzo dobrze ripostować i absolutnie nie schodzi w takich sytuacjach do defensywy. Podziwiam ją, że ma tak silny charakter. Pani Alu, jest Pani odkryciem tej kadencji, gratuluję i przesyłam Pani pozdrowienia.
Krzesimir
Krzesimir 08.02.2020, 21:20
Bardzo dobre przemówienie. Pani przewodnicząca potrafi mądrze argumentować.
auguatowianin
auguatowianin 08.02.2020, 20:14
Pani Alu, odwagi, boją się pani, dlatego chcą się pani pozbyć.
Posmiewisko na całą Polskę
Posmiewisko na całą Polskę 08.02.2020, 20:19
Hahaha boją??? Śmieją się. 😂 😂 😂 😂
KOD
KOD 08.02.2020, 21:02
Smieją się to z Kleczkowskiego że wrócił ze zwolnienia i zrobił rozpierduche przejął POKO
Zdegustowany
Zdegustowany 08.02.2020, 20:13
Szanowna Pani - może najpierw należało wystąpienie napisać na kartce? Może przynajmniej nie byłoby problemów z poprawną budową zdań? Troszkę to trąci kompromitacją, gdy przewodnicząca rady ma problemy z umiejętnym konstruowaniem swojej wypowiedzi.
Jak ulał w tym miejscu pasuje fragment piosenki Perfektu: "Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść niepokonanym..."
Tadek
Tadek 09.02.2020, 14:27
Widać świetnie sobie radzi i bez kartki tak trzymać pani Alu
Ja
Ja 08.02.2020, 18:42
Brawo! Spokojnie i stanowczo
Piekarz
Piekarz 08.02.2020, 15:51
Kończ kobieto. Wstydu oszczędź!!!!
Tola
Tola 08.02.2020, 17:59
Do wypiekania bułek tylko
b...
b... 08.02.2020, 20:16
Bułki wypiekać to duża sztuka, trzeba wiedzieć o czym się pisze
wybór
wybór 08.02.2020, 15:50
Pani Dobrowolska głosowało na Panią 138 osób i te osoby Pani reprezentuje . Żenujące że pani nie widzi żadnych negatywów w swojej postawie tylko próbuje się zasłaniać się postawą innych radnych lub interesem mieszkańców a tak naprawdę Pani reprezentuje interes rządzących . Ja obejrzałem transmisję z ostatniej rady i mam zgoła inne zdanie o Pani jakie ? Pani mówi że podda się ocenie tych radnych którzy wybrali Panią na tą funkcję oczywistym jest że Ci Radni znowu to zrobią więc nie będzie to żadna ocena ! Nie poczuwa się Pani do winy za taki stan rzeczy to świadczy tylko o Pani bo ja jako mieszkaniec a mogę też powiedzieć i moi znajomi jesteśmy zdania że w dużej mierze za to co się stało to właśnie Pani ponosi odpowiedzialność . Używanie słów ,,dobra" ,,o.k" itd Pani jako Przewodniczącej nie przystoi . Namawia Pani do oglądnięcia transmisji z rady ? ja pójdę dalej i zaproponuję nauczycielom augustowskich szkół zresztą nie tylko augustowskich aby odtworzyli to na lekcjach dla uczniów aby Ci zobaczyli jak ważne jest oddanie rozsądnego głosu w wyborach bo później mamy to co mamy !
Pani powinna podać się do natychmiastowej dymisji koniec kropka !!!!!!!!!!!
smerf
smerf 08.02.2020, 21:11
Kobita im zagraża więc chcą wyciąć bo jest skuteczna i ma jaja w przeciwieństwie do flaków z olejem Marcinka
Serwy#Czarna Hancza
Serwy#Czarna Hancza 08.02.2020, 15:32
Prosze pani dbając o mieszkańców Augustowa proszę to robić tak by mieszkańcy innych gmin nie ucierpieli!
Mam domek nad Serwami ktory powstał dzięki wielu wyrzeczeniom , żeby zamieszkać w czystym środowisku. Takich domów na terenie gm Płaska i gm. Giby są dziesiątki .....wiec proszę pomyśleć zanim pani coś powie. Milczenie jest złotem!
Ps. Ktos pani wielką krzywdę zrobił wybierając na przewodniczacą RM

Pozostałe