Konferencja prasowa radnych opozycji (video)

  • 13.02.2020, 15:00 (aktualizacja 13.02.2020, 15:43)
  • Bartosz Lipiński
Konferencja prasowa radnych opozycji (video) Na zdjęciu: Adam Sieńko (KO) oraz Marcin Kleczkowski i Tomasz Miklas (PiS).
Radni opozycji w augustowskiej Radzie Miejskiej reprezentujący Koalicję Obywatelską oraz Prawo i Sprawiedliwość, wystąpili na wspólnej konferencji prasowej. Podczas konferencji w sobotę, 7 lutego, z przedstawicielami mediów spotkali się: Adam Sieńko, Izabela Piasecka, Agnieszka Mroziewska i Marek Sznejder (KO), a także Marcin Kleczkowski i Tomasz Miklas (PiS). Na spotkaniu poruszono tematy związane m.in. z ostatnią sesją rady przerwaną z powodu braku kworum i uchwałą dotyczącą stanowiska radnych ws. południowo-wschodniej obwodnicy Augustowa. Zebrani opowiadali też o kulisach trudnej współpracy z koalicją rządzącą. Radny Adam Sieńko zapowiedział również, że klub Koalicji Obywatelskiej złoży wniosek na kolejnej sesji Rady Miejskiej, o odwołanie z funkcji przewodniczącej rady Alicji Dobrowolskiej. Kolejne tygodnie w polityce miejskiej zapowiadają się ciekawie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Stanowisko radnych opozycji:

"W dniu 6 lutego 2020 roku została przerwana sesja Rady Miejskiej. Przyczyną opuszczenia obrad sesji przez radnych opozycyjnych był bezprzykładna arogancja przewodniczącej Rady Miejskiej i brak jakiejkolwiek chęci dialogu ze strony radnych Naszego Miasta i ich sojuszników. Arbitralne narzucanie swojej woli bez możliwości dialogu z opozycją jest obrazą, nie dla radnych opozycji, a dla mieszkańców Augustowa, którzy oddali swoje głosy na radnych opozycyjnych.

Po 5 latach rządów Naszego Miasta jasno widać, że Augustów znajduje się w znacznie gorszej kondycji finansowej, można powiedzieć, że obecny budżet to budżet wstydu – brak w nim strategii rozwoju, a zamian są kilkudziesięcioprocentowe podwyżki wielu opłat w mieście. Rysujące się perspektywy ponownego wjazdu Tirów do centrum miasta są jak najgorszym prognostykiem na najbliższe lata. Tymczasem władza, która nie rozwiązuje tak prostych spraw jak miejsca do parkowania w centrum czy prawidłowego oświetlenia nowo wyremontowanych ulic uważa, że wszystkie jej pomysły są znakomite i nie dopuszcza do dyskusji nad innymi.

Nasze Miasto ma w tej chwili większość w Radzie Miejskiej i nie potrzebuje głosów opozycji do przegłosowywania uchwał. Liczba radnych rządzącej koalicji pozwala zarówno na utrzymanie quorum na sesji, jak i samodzielne przegłosowywanie uchwał. Jeśli zabrakło radnych do niezbędnego quorum do głosowania uchwał po opuszczeniu obrad przez radnych opozycji to jest to wyłączna wina radnych Naszego Miasta, którzy mają problemy z liczeniem do 11. Jeśli taka prosta operacja matematyczna przerasta „władców” Augustowa to niech zrzekną się mandatów, nie dręczą nas dłużej swoją bezradnością i nie zachowują się jak skrzywdzone dzieci, które zwołują konferencje prasowe, żeby poskarżyć się na radnych opozycji.

Augustów musi rozwiązać kilka poważnych problemów i potrzebuje do tego wszystkich radnych, zarówno koalicji rządzącej jak i opozycji. Im prędzej kolacja rządząca to zrozumie, że tylko działanie we współpracy może dać pozytywne efekty, tym lepiej dla miasta, jego mieszkańców i przyszłości Augustowa.

Wzywamy Burmistrza Miasta Augustowa, Pana Mirosława Karolczuka, do podjęcia konstruktywnej współpracy ze wszystkimi radnymi na rzecz mieszkańców miasta w atmosferze dialogu, uwzględniając opinie wypracowane na posiedzeniach komisji Rady Miejskiej."

Radni Rady Miejskiej w Augustowie:

 

Leszek Cieślik

Rafał Harasim

Marcin Kleczkowski

Tomasz Miklas

Agnieszka Mroziewska

Izabela Piasecka

Adam Sieńko

Aleksandra Sigillewska

Marek Sznejder

Bartosz Lipiński

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (34)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ForzaAug
ForzaAug 10.02.2020, 14:01
....jeśli taka prosta operacja matematyczna przerasta „władców” Augustowa to niech zrzekną się mandatów, nie dręczą nas dłużej swoją bezradnością i nie zachowują się jak skrzywdzone dzieci, które zwołują konferencje prasowe, żeby poskarżyć się na radnych opozycji. ... Wzywamy Burmistrza Miasta Augustowa, Pana Mirosława Karolczuka, do podjęcia konstruktywnej współpracy ze wszystkimi radnymi na rzecz mieszkańców miasta w atmosferze dialogu, uwzględniając opinie wypracowane na posiedzeniach komisji Rady Miejskiej.....

Cała platforma z Kleczkowskim... najpierw obrażają a później dla niepoznaki wzywają do współpracy, której wcale nie zamierzają podjąć....
Rada dla miasta... róbcie swoje.. tych kilku pieniaczy może sobie krzyczeć bo nigdy nie osiągną tego co wy... i im głośniej krzyczą to znaczy że coraz mniej mają do zaoferowania...
nigdywiecejPO
nigdywiecejPO 10.02.2020, 11:43
prawidłowe oświetlenie nowo wyremontowanych ulic??? chodzi o Wojska Polskiego, gdzie inwestorem i projektantem było starostwo??? a miasto dołożyło do ulicy powiatowej 1,7 mln zł??? wstyd coś takiego napisać i najlepiej zostawić to bez komentarza.. apel do burmistrza - nie dokładać się w ogóle nigdy więcej do starostwa!!!!!
jan
jan 10.02.2020, 10:16
Ja mam propozycję dla rządzących żeby wreszcie dbali o interes mieszkańców a nie partyjno kolesiowski: to że jeśli powstanie druga obwodnica to już nigdy Augustów nie będzie taki jak był bo jego główny walor czyli puszcza augustowska przestanie istnieć. Czyli koniec uzdrowiska i koniec turystów. Bo jeśli by tak ludziom podobały sięwszelkiego rodzaju drogi i auta na nich to turystycznym miastem byłaby Warszawa. 100 obwodnic ale nie na siłę. Mam też uwadę do rządzących aby nie wyłanczali latarni o 6:00 rano bo jest jeszcze ciemno a wtedy jest największy ruch bo ludzie idą lub jadą do pracy. Latarnie palą sięprzez całą noc to ta jedna godzina od 6:00 do 7:00 nie zrobi różnicy. A tylkoczekać na tragedię bo w takich ciemnościach i takiej pogodzie towypadek i tragedia to tylko kwestia czasu
witek
witek 10.02.2020, 17:54
Dokładnie tak jest z oświetleniem porannym ....przed 6.00 jest wyłączane a wiadomo że o tej porze ludzie jadący i idący do pracy są jeszcze w marzeniach sennych i reakcje są wolniejsze ..dlatego zostawcie światło do momentu aż się nie zrobi widno .
Praca
Praca 10.02.2020, 17:46
A plakaty za darmo były??? 😁
Baza
Baza 10.02.2020, 08:15
Nowa Baza kajakarzy.
Miejscy radni ocenią m.in. to, dlaczego inwestycja okazała się trzykrotnie droższa niż planowano. Wyniki prac będą znane za kilka tygodni.

Zespół powstał na wniosek radnego Adama Sieńki.

- Złożyłem trzy interpelacje związane z nieustannie rosnącymi kosztami budowy bazy. Mam zastrzeżenia odnośnie procesu wyboru zwycięskiego projektu i późniejszej jego realizacji. Chciałem też ustalenia mechanizmów, jakie doprowadziły do parokrotnego wzrostu wydatków. Odpowiedzi były jednak nieprecyzyjne, dlatego zawnioskowałem o powołanie specjalnego gremium, które to wyjaśni.

Sieńko podkreśla, że inwestycja od samego początku budzi wiele kontrowersji.
BRAWO PANIE ADAMIE !!!!!!
Brawo wy
Brawo wy 09.02.2020, 20:33
Nie poddawajcie się. Macie poparcie mieszkańców.
Dzielnicowy sygnalista
Dzielnicowy sygnalista 09.02.2020, 20:31
Ale fajny widok. Niedawny wróg PO Kleczkowski- twarz PiSu rozwalił PiS a teraz wślizgnął sie do KO PO aby rozwalić ich od środka. Marcin dynamit!
Mietek
Mietek 09.02.2020, 22:51
Marcin pokazał tym samym, że jest ponad podziałami.
Nirvana
Nirvana 10.02.2020, 12:02
już dawno odleciał... hahaha
Dżafar
Dżafar 09.02.2020, 19:46
A Bocian to ustalił ten romans z lewactwem z POKO z wyższą instancją? Żeby to nie okazało się, że to jego wyciepną z PiSu zamiast "separatystów".
Lol
Lol 09.02.2020, 20:13
Może i bocian chce pożreć żabę ale mu może w gardle stanąć
HIPOKRYCI
HIPOKRYCI 09.02.2020, 17:37
Odsłuchałem sesji ta kobieta ma mega cierpliwość a wy jej dowalacie ,sami przedłużacie gadacie o niczym , a teraz chcecie ją zwolnić aby usprawiedliwić swoją nieodpowiedzialność i butę, to z waszej strony jest wprost HIPOKRYZJA
lex
lex 09.02.2020, 19:24
Przestań słodzić bo wszyscy to widzą inaczej tego nie da się już uratować !
Nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie chciał wsólpracy z kimś kto bez zarzenowania grzecznie wypełnia wolę tylko jednej strony o reszcie z czystej przyzwoitosci nie wspomnę.
Rafaello
Rafaello 09.02.2020, 12:34
To Kleczkowski-szef powiatowego PiSu w koalicji z KO-PO ?
Ale numer!Pod sąd z Cieślikiem tez pójdzie ?
Głos
Głos 09.02.2020, 12:10
Brawo dla Radnych. Dość już mamy rządów pajdokracja i biznesmenów. Dość ciągłych podwyżek, chamstwa i manipulacji. Jak było z Redaktorem Wprost, Dla czego czernieją deski na nowej bazie kajakowej, według jakiego klucza remontowane są ulicę , kiedy zostaną wprowadzone poprawki do rozkładu jazdy komunikacji miejskiej, kiedy ktoś zabierze się za porządek w parku , bulwarach, uliczkach pytam ? Może ktoś odpowie czy chowa dalej głowę w piasek udając że go nie dotyczy
Brawo Jeszcze raz brawo Dla tych co sæ głosem społeczeństwa a Wstyd dla tych którzy potrafią tylko grzecznie podnosić rączkę za wszystkim co zaproponuje NM wraz z Burmistrzem będąc tym samym w ich służbie a tym samym stając się opozycją do mieszkańców .
mieszkanka
mieszkanka 10.02.2020, 22:08
rozwiń temat podwyżek w Augustowie bo nie bardzo ogarniam ,najlepiej złożyć winę na innych
Zatrudnienie
Zatrudnienie 09.02.2020, 14:46
Co z konkurasmi z UM? Zwracamy się o zbadanie sprawy do państwa, a nie do Ostapowicza i spółki. Zwracamy się do państwa, bo nie wierzymy przewodniczącej.
Peter
Peter 09.02.2020, 10:28
Widać kto z PISu w jakimś rozciągniętym swetrze... Wstyd!
Wolter
Wolter 10.02.2020, 17:57
Nie strój czyni człowieka kulturalnym ... na ostatniej sesji mogliśmy posłuchać buty i arogancji tych w garniakach ...
Cyrk
Cyrk 09.02.2020, 12:35
To prawda. Za to zastępca reprezentujący jak mniemam urzæd w garniturze, ogolony . Brawo, brawo za uszczypliwość i uwagę.
34g
34g 09.02.2020, 10:22
Jak Via Baltica omija Augustów to źle. Jak via Carpatia omija Augustów to źle. Jak Chcą robić drogę lepszą i ominąć Augustów też źle. A zaorać wszystkie drogi, zrobić gruntowe. Będzie mniej pojazdów, wolno itd.
Brawo za myślenie
Brawo za myślenie 09.02.2020, 11:50
Nie no wytnijmy Puszczę zróbmy drogę obok jezior. Kilka stacji paliwowych jeszcze jednego Mac Donalda i wszyscy będą szczęśliwi. Ten region jest zwany zielonymi płucami Polski i tak ma zostać bo ludzie z całego kraju przyjeżdżają odpocząć a nie słuchać w lesie odgłosów jadących samochodów. Ale jak widać co niektóry prywatny interes jest ważniejszy niż dobro wspólne idąc rokiem rozumowania tych z NM państwowe to niczyje !
ona
ona 09.02.2020, 22:36
Tak, zasiać trawę dla warszawki a mieszkańcy na furmanki, zeby nie zanieczyszczać powietrza dla słoików.
BZM
BZM 09.02.2020, 23:11
To zrób odrazu przy tej waszej obwodnicy ZOO aby dzieci mogły w przyszłości zobaczyc jakie zwierzęta żyły w miejscu gdzie będzie obwodnica i reszta ifrastruktury. A tak nawiasem z tej warszawki i reszty która przyjeżdża w te strony to trochę ludzi z tego żyje. No ale cóż zróbmy rozpierduchę czemu nie wszak augustów to jego mieszkańcy i nie obchodzą nas pozostali mieszkający po sąsiedzku.
Kebab
Kebab 09.02.2020, 00:21
Trzech smutnych Panów miny mówią wszystko
lol
lol 08.02.2020, 21:48
Co za ponure miny w TOTALNEJ OPOZYCJI
Haha
Haha 08.02.2020, 23:05
To swoją drogą doskonałe ujęcie.
Chłop za wsi
Chłop za wsi 08.02.2020, 20:27
Nie trzeba odwoływać. Ekipa która nie umie uchwalić budżetu powinna sama zrezygnować. To powolny koniec NM. Jakis mały konflikt i na ryby mogą jechac
zniesmaczona
zniesmaczona 08.02.2020, 19:04
Chce odwołać bo nie dostał pieniędzy na Spartę
Brawo p. Adamie. Mieszkancy z Panem
Brawo p. Adamie. Mieszkancy z Panem 08.02.2020, 20:27
Chce odwołać bo jest mądry i chce ratować honor Augustowa.
Dość tego!!!!
Dość tego!!!! 08.02.2020, 17:48
Brawo p. Sieńko. Odwołać ją. Brawo.
Gruba krecha
Gruba krecha 08.02.2020, 15:06
Przecież wiemy ze obecny rząd nie ugina się przed niczym i nikim, ani TSUE ani TS, ani społeczeństwem, ugnie się i wycofa z planu puszczenia ruchu TIR przez Augustow z powodu wystąpienia radnych KO i PiS? Nie lepiej znaleźć wariant, który pogodzi nasze oczekiwania? stop tirom w Augustowie? obwodnica L. Cieslika szła przed Rospudę bo takie mamy położenie, ze dookoła są lasy! Opracujmy alternatywę !
ja
ja 11.02.2020, 20:26
Proponuje do tej obwodnicy dołożyć drugi pas i po sprawie

Pozostałe