Konferencja prasowa grupy radnych PiS (relacja video)

  • 29.02.2020, 15:00 (aktualizacja 29.02.2020, 15:11)
  • Bartosz Lipiński
Na konferencji prasowej Alicji Dobrowolskiej, Jolanty Roszkowskiej i Dariusza Ostapowicza poruszano kwestie związane z obradami ostatniej sesji Rady Miejskiej. Podczas spotkania z mediami w sobotę, 8 lutego, radni PiS mówili m.in. o kulisach przerwania niedawnego posiedzenia z powodu braku kworum, a także o tym, jakie projekty tego dnia wymagały jeszcze przegłosowania. Samorządowcy odnieśli się też do sprawy planów powstania południowo-wschodniej obwodnicy Augustowa.

dziennikpowiatowy.pl Augustów

Dalsza treść artykułu jest dostępna  po wykupieniu subskrypcji.

Jesteśmy portalem niezależnym. Zbieramy dla Was najświeższe i najlepsze informacje.

Jeśli chcesz być najlepiej poinformowany wykup subskrypcję.

Co się dzieje w Augustowie i powiecie?  dziennikpowiatowy.pl daje odpowiedzi: sprawdzone wiadomości z pierwszej ręki,


Dostępne plany subskrypcji:

 

 

-> miesięczna - cena od 17,90 zł

-> roczna - cena od 160,00 zł

 

 

 

 

Komentarze (38)

Seba
Seba 09.02.2020, 15:55
A po erze p. Walulika miało być tak pięknie, transparentnie, merytorycznie wręcz rajsko. Do władzy doszli "wspaniali" i doświadczeni ludzie, którzy mieli gwarantować spokój, bezpieczeństwo, rozwój i cudowną współpracę z mieszkańcami. co z tego wynikło????? Wstyd. Dno. Wodorosty.
ślepaGienia
ślepaGienia 09.02.2020, 22:42
Ty Renataw to chyba nie zapomnisz do konca życia tego małego kłamczuszka i tej swojej przy nim kariery :))) Nie przeżywaj on nie ma szans na powrót. Brniesz w to na oślep. Zresztą on w inną R inwestuje czas i nie tylko
hipek
hipek 09.02.2020, 09:32
Jak można przeczytać na stronie GDDKiA partia rządząca "funduje" Polsce i Polakom program budowy 100 obwodnic .... https://tiny.pl/t6rx7 ... Bez konsultacji społecznych , bez porozumienia z lokalnymi samorządami , wciskają nam centralnie ustalone plany przebiegu obwodnic .... według znanej nam zasady odgórnego rządzenia... "szybko i po cichu" . Marne są szanse naszych protestów jeżeli jest to odgórnie narzucony program rządowy .Kto się pochyli nad naszymi postulatami jeżeli w podobnej sytuacji może być większość samorządów które zostały postawieni przed faktem dokonanym podobnie jak my. Centralne planowanie już przerabialiśmy .... i pamiętamy wszelkie planowane przez PZPR "4-latki, 5-latki, 10-latki" które były tylko po to tworzone aby uwiarygodnić społeczeństwo jak sprawnie działa jedynie słuszna partia i system jaki ona reprezentuje. Wracamy do czasów , kiedy w zaciszach gabinetów ktoś za nas będzie decydował jak mamy żyć i co dla nas jako społeczeństwa będzie najlepsze . To już się dzieje zarówno na szczeblu centralnym jak i lokalnym, czego byliśmy świadkami podczas ostatniej Sesji RM. Posłuchajmy wypowiedzi z sesji i konferencji "jaśnie panujących" nam przedstawicieli miasta ...dla nich już nie istnieje żadna opozycja i mieszkańcy którzy za tymi ludźmi stoją ..tak ma być i koniec. Mamy milczeć i wykonywać to co zostało ..."szybko i po cichu" ustalone w zaciszu gabinetów włodarzy . Czy jest na to nasza zgoda ??? ..czy znów jak te bezwolne barany mamy wołać ..."niech żyje , niech żyje , niech żyje..." ? Przez ostatnie 30 lat staliśmy się społeczeństwem obywatelskim i nie dajmy znów się zapędzić do zagrody... komuny bis nie chcemy.
Maniek
Maniek 25.02.2020, 10:02
Wiesz. Możesz mieć trochę racji, ale ponieważ jeszcze nie było, jak sam zauważyłeś, konsultacji społecznych, więc i nic nie wiemy. Jaki ma być powód, żeby być przeciw?
J.
J. 08.02.2020, 22:42
No proszę, teraz jeszcze przytyki do Pani radnej Sigillewskiej. Gdzie pojawi się PiS tam wojenka. Wszystkich już ze sobą skłócili, teraz walczą między sobą. Dawno w Polsce takiego dna nie było. Widać, ze schodzi już do szczebla samorządowego.
Ludzie, kiedy wy przejrzycie na oczy, że ta partia prowadzi nas do katastrofy???!!!
Podwyżki muszą być, tak mówią, bo dawno ich nie było. Co za szczyt obłudy! A nie przyszło wam do głowy, że nie było, bo dobrze gospodarowano finansami? Nawet kryzys światowy nas ominął. Teraz porozdawali kasę na prawo i lewo, żeby tylko dorwać się do władzy (sobie, Rydzykowi i Kurskiemu też nie żałowali) i mówią, że podwyżki są konieczne. Za chwilę nawet 500+ wam nie starczy, aby godnie żyć. Bo frazes, że od tego przybędzie populacji, nie sprawdził się. Nie chodziło o przyrost ludności, tylko o władzę.
P. Aleksandro, ucieka pani od nich jak najdalej
P. Aleksandro, ucieka pani od nich jak najdalej 09.02.2020, 14:40
Dziwię się p. Aleksandrze S., że chce przebywać w takim towarzystwie. Panie Dariuszu, miałam o panu inne zdanie. No cóż.... Pomyliłam się. Teraz nie dostałby Pan ode mnie głosu.
tak to wygląda
tak to wygląda 09.02.2020, 16:29
Wygląda na to, że już się oddaliła. I bardzo dobrze. Z takimi ludźmi nie watro tracić czasu. Teraz mówią i robią coś innego niż przed wyborami. Wstyd
J.
J. 09.02.2020, 17:32
Oby tylko miała nadal wolę i siłę reprezentować tych, którzy Jej zaufali. Ma własne zdanie i przede wszystkim ma pojęcie o tym, co mówi i robi. nie jak ta reszta, która daje się urabiać jak kukły. Życzę Pani Oli konsekwencji i podziwiam.
Maaas
Maaas 08.02.2020, 22:25
Taczka czeka przed urzędem.
b...
b... 08.02.2020, 22:31
Na Kleczkowskiego?, no nareszcie!
Proszę
Proszę 09.02.2020, 13:45
Swoje żale proszę załatwiać między sobą.
Turysta
Turysta 08.02.2020, 21:40
Współczuję wam bo macie tu w mieście TOTALNĄ OPOZYCJĘ jak w sejmie,jeszcze wam będą kłaść się pod koła samochodów
Tadeusz Jaworski
Tadeusz Jaworski 08.02.2020, 19:58
Podziwiam "aktywny" udział w konferencji Pani Radnej Jolanty Roszkowskiej. Czyżby jakiś "ból" gardła, czy też nie do końca zgadza się Pani z pozostałymi uczestnikami konferencji ?
Jolanta Roszkowska
Jolanta Roszkowska 08.02.2020, 20:38
Panie Tadeuszu, milczenie jest czasami bardziej wymowne dlatego milczałam.
Pytanko
Pytanko 08.02.2020, 20:50
A cóż Pani tym wymownym milczeniem chciała zaakcentować? Że jest za, czy może przeciw, czy może raczej ma w temacie uczucia bardziej ambiwalentne?
Jolanta
Jolanta 08.02.2020, 21:56
Kompromitujące, zachowanie ,pewnych radnych z opozycji, oraz ich" nowych koalicjantów",którzy z pełną premedytacją udzielali sobie głosu tym samym przeciągając sesję, by ją zerwać , pod zarzutem że za długo. Za dużo epitetów mi się cisnęło na usta.
Buta
Buta 08.02.2020, 19:37
Argumentacja Radnego Chudeckiego że rodzic dostaje na dziecko 500 zł i może płacić za żłobek więcej to Żenada. To nie da się opisać w normalnym języku ! Wstyd ...
Amerykanin
Amerykanin 10.02.2020, 15:06
cebula jest już droższa niż pomarańcze a cena za żłobek ma nie rosnąc??? tak to nie ma nawet w Ameryce... ceny rosną za wszystko i za żłobek też, co w tym dziwnego???radny opozycji dopłaci za wyższe koszty opłat za budynek (prąd, ciepło, remonty), za posiłki, za wynagrodzenia zatrudnionych ludzi???? Co to za paranoję chcecie wciskać???? jeden wielki populizm który nie ma nic a nic odzwierciedlenia w rzeczywistości.. ..
Polak
Polak 10.02.2020, 16:35
Tak to możesz kierować swoim prywatnym przedszkolem. A jeżeli chodzi o miejskie obiekty mają być alternatywą dla tej biedniejszej części mieszkańców . I rolą miasta jest to zapewnić Można oczywiście podnosić ceny tylko z rozsądkiem i może biocąc pod uwagę dłuższy okres wprowadzania zmian w opłatach. A z takim tokiem myślenia już widać że mieszkańców nic dobrego przez następne cztery lata nie czeka. Tu nie Ameryka tu jest Polska .
Żal mi go bardzo
Żal mi go bardzo 09.02.2020, 16:35
Radny Mirosław Ch. chodzi na pasku. Tylko po co mu to? W Solidarności jest więcej niż 20 lat a w radzie 1 rok i niszczy swoją postawą wszystko co osiągnął. Ludzie przecierają oczy ze zdumienia jak głosuje ramię w ramię z biznesmenami. Totalnie się zagubił. Żal mi go.
Mietek
Mietek 09.02.2020, 18:20
Polityki mu się zachciało, bo batu mało.
Bat
Bat 09.02.2020, 14:42
Chudecki w tej radzie to pomyłka
zbulwersowana
zbulwersowana 08.02.2020, 18:56
Ludzie! co z wami? krytykujecie i opluwacie, tak, najprościej, szczególnie jak się pisze pod pseudonimem, odwagi, proponuję podać nazwisko, imię, wtedy będzie krytyka prawdziwa a nie krytykanctwo.
Podaj dane
Podaj dane 08.02.2020, 20:25
Aa ty się podpisałaś???
zniesmaczona
zniesmaczona 08.02.2020, 20:33
Ja nie krytykuję.
spójrz w lustro
spójrz w lustro 08.02.2020, 21:24
Jak to nie ...a krytyka krytykujących to co?
Marionetka
Marionetka 08.02.2020, 18:39
Jeżeli będziecie mieli w krzyżówce hasło "lalka w teatrzyku kukiełkowym poruszana od góry za pomocą nitek, drucików przez animatorów, lub przewodnicząca Rady Miasta w Augustowie" - to już wiecie co wpisać.
Kobieto - kto kazał Ci organizować ten żałosny spektakl i dlaczego nie odmówiłaś?? Czy Ty w ogóle rozumiesz jaką funkcję pełnisz? Dlaczego wchodzisz w buty rzecznika burmistrza?
Jedyną Twoją rolą jest organizacja pracy rady i prowadzenie obrad. Jeżeli radni uciekają Ci z sesji po dziewięciogodzinnej walce z wiatrakami, bo mają serdecznie dość waszego chamstwa i arogancji, to winy szukaj po swojej stronie, zamiast organizować konferencję tylko po to, żeby dalej jątrzyć i dzielić.
Żeby dobrze pełnić swoją funkcję, trzeba choć trochę rozumieć jej istotę. Jeżeli przewodnicząca walczy z radnymi i dzieli ich na lepszych i gorszych – z tej mąki chleba nie będzie i szybka dymisja byłaby najlepszym rozwiązaniem.
Wypowiedzi w temacie obwodnicy przez litość nie skomentuję – trzeba mieć sporo ekstrawagancji (można by to też nazwać bardziej dosadnie), żeby wypowiadać się publicznie na temat, na który się nie ma żadnego pojęcia. Przypomnę tylko, że ani w chwili obecnej, ani w żadnych planach, droga S16 nie przebiega i nie będzie przebiegać przez Augustów ani nawet w jego pobliżu
Klasyk
Klasyk 08.02.2020, 21:32
Psy szczekają karawana jedzie dalej
Prawda
Prawda 09.02.2020, 16:16
Wiemy doskonale kto to pisze. To właśnie wasz styl ..Nie liczycie się z nikim. Myślicie że pieniądze załatwią wszystko ? W następnych wyborach lub szybciej was nie ma !
 odjazdu czas!
odjazdu czas! 08.02.2020, 16:58
Na kolej! do pociągu! czas już stąd odjechać!
Woda sodowa
Woda sodowa 08.02.2020, 16:34
Panie Ostapowicz byliście u Marszałka Województwa w Ministerstwie tylko zapomnieliście o mieszkańcach miejscowości przez które lub obok ma być driga wg. Wariantu ,,Burmistrz,, Powiem tylko jedno Farsą i Wielka Porażka.
Pan namawia aby zniszczyć Puszczę Augustowską popierając ten wariant czy to do Pana dociera ?
Bardzo egoistyczne podejście daje obraz waszych rządów więc proszę aby Pan i koleżanki przemyśleli kogo popieracie bo na pewno nie nas mieszkańców głosując za podniesieniem wszelakich opłat mieście . Ukłony także dla Pana Radnego Chudeckiego. Brawo
lol
lol 08.02.2020, 20:43
Ola chce urobić Mirka
rotfl
rotfl 08.02.2020, 22:01
Jeszcze kilka takich głosowań, a Mirek sam się urobi. Ludzie mu się zaczną wypisywać ze związku, a on sam będzie miał problem ze spojrzeniem w lustro. Jak się jest związkowcem, trzeba mieć dużą ostrożność podejmując mariaż z władzą.
Chudy
Chudy 10.02.2020, 17:43
Mirek wie o co w ogóle chodzi ????
Brak zgody
Brak zgody 08.02.2020, 14:59
Jesteście ŚMIESZNI ! Dalej jesteście rzecznikami Pana Burmistrza .Wystarczy że dostaliście cukierek a w zamian staliście się maszynką do głosowania. Dzięki wam i tych z NM po raz pierwszy w historii tego samorzædu taka sytuacja zaistniała.
Pan Panie Ostapowicz nie ma Pan prawa mówić że projekt Burmistrza to projekt Augustowa bo ja na to się nie zgadzam.
Żałosne wystæpienie Pani Przewodniczącej po raz kolejny . Przydało by się słowo przepraszam.



eeeee
eeeee 08.02.2020, 14:02
ci ludzie nie powinni się wcale wypowiadać. Pani przewodnicząca proponuję nauczyć się na pamięć tego co ma Pani do powiedzenia. Jednego zdania Pani nie zbudowała poprawnie po Polsku. No cóż, to świadczy o waszym wykształceniu.
lol
lol 08.02.2020, 21:44
Widać że przeziębiona a z większym wigorem niż Marcinek żdrowy
Wstyd dlaPUS przynoszą
Wstyd dlaPUS przynoszą 08.02.2020, 15:53
Przediwdnuczaxa to porażka!!!!!

Pozostałe