Nowy chodnik na Wypustach 

  • 29.01.2020, 15:03 (aktualizacja 29.01.2020, 15:20)
  • Bartosz Lipiński
Nowy chodnik na Wypustach Na zdjęciu: Starosta Jarosław Szlaszyński i radny powiatowy Michał Kotarski.
Ulicą Wypusty w Augustowie formalnie administruje powiat. Mieszkańcy zwrócili się do radnego powiatu z inicjatywą wykonania chodnika przy często użytkowanej drodze. To bardzo ambitne zadanie, a chodnik miałby powstać na stosunkowo długim odcinku. Jak zwykle w takiej sytuacji problemem jest finansowanie. Zarząd powiatu deklaruje wolę pokrycia połowy kosztów. Pozostała część środków miałaby pochodzić z budżetu miasta.

Bartosz Lipiński

Sprawę chodnika na ulicy Wypusty poruszył opozycyjny radny Michał Kotarski. To właśnie do niego zwrócili się mieszkańcy z prośbą o wstawienie się za ich inicjatywą. Radny Naszego Miasta w rozmowie z naszą gazetą poinformował, że nowy ciąg pieszy miałby znaleźć się na odcinku od skrzyżowania ulicy Konwaliowej, aż do ulicy Torfowej. To dość obszerny teren, prowadzący do dużych zakładów pracy i nowo powstałych osiedli mieszkaniowych. Chodnik powstałby wyłącznie po jednej stronie drogi. Byłaby to i tak wyraźna różnica, bo dzisiaj po obu stronach jezdni rośnie trawa.

Bartosz Lipiński

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Anna
Anna 05.02.2020, 14:52
Ulica Łazienna i Kopernika -wyjątkowo "piękne" Wielkie brawa a może baty dla powiatu.ŻAŁOSNE
fdgh
fdgh 03.02.2020, 16:27
na rajgrodzką macie pieniądze a tu nie tak? a może trzeba wskazać związki mieszkańców rajgrodzkiej z władzą
mieszkaniec
mieszkaniec 31.01.2020, 09:14
Może przy tej sprawie jakiś inteligentny urzędnik powiatowy wyjaśnił by przekrety w starostwie dotyczące tirów na ulicy wypusty, oraz przestrzeganie prawa budowlanego i drogowego w naszym mieście.
Online
Online 29.01.2020, 06:15
Brawo Michał. Domagamy się jeszcze transmisji online wszystkich komisji powiatu, jak to jest w mieście. a tak nic nie wiemy z działań komisji. Czego się boją w tym starostowie? Prawdy?
Transmisje online natychmiast.
34r
34r 29.01.2020, 17:45
A pamiętasz jak w straży pożarnej zamykali bramy, żeby nikt z mieszkańców nie dostał się na sesję? Jeszcze trochę czasu musi minąć, żeby pozbyć się przyjętych złych nawyków.
wyciska
wyciska 28.01.2020, 12:13
to teraz radny powiatowy będzie wskazywał palcem co należy w mieście zrobić? słowo "Nasze" wrasta w Augustów coraz mocniej....oplata nas i dusi.....wyciska ile się da
er
er 29.01.2020, 17:46
Radny zajmuje się swoją, czyli: powiatową ulicą, a nie miejską.
Sybek
Sybek 28.01.2020, 17:12
Już kampania w toku???
frrrr
frrrr 28.01.2020, 09:47
Na terenie mista nie powinno być ulic powiatowych. W ogóle to powiaty są zbędne i bez nich byłoby lepiej. Umowy między gminami załatwiłyby wszystko. Mnie interesuje na jakiej podstawie ktoś sobie wymyślił jako zarządca drogi, że ją wyremontuje, ale tylko jak ktoś się dołoży. Hmmm. To np. ja mogę postawić miastu ultimatum, że podatek do miasta zapłacę jak ono mi 50% dołoży? Niech każdy samorząd robi to co do niego należy.
wypusty
wypusty 28.01.2020, 12:19
Dobrze że jest powiat ......bo miasto buduje ulice bez chodników !
Każdy samorząd zna swoje kompetencje i ich przestrzega.
Miasto uważa za wielki sukces budowę najkrótszych uliczek na peryferiach. Wiec się pytam co ja mieszkaniec ulicy Wypusty z tego mam ? Ja też płacę podatki !
Nie interesują mnie zależności między powiatem a miastem.
Olosyn
Olosyn 29.01.2020, 17:51
Idż do Powiatu. Ich ulica to niech robią. W końcu raz w kwartale chwalą się, że nagrodę dostali dla najlepszego powiatu. No to jak tacy najlepsi to nikogo o nic nie powinni prosić, a robić sami, żeby inne powiaty miały ten nasz najlepszy powiat za wzór.
mieszkaniec
mieszkaniec 28.01.2020, 20:36
dlatego o chodnik proś powiat... i o finansowanie też...
Przesyt
Przesyt 28.01.2020, 07:21
Wszędzie go pełno
Adam
Adam 27.01.2020, 21:41
Brawo radny! Może razem z burmistrzem w końcu wymusicie tę inwestycje na staroscie. nawet jak trzeba będzie dołozyć, to warto. W sumie na pewno trzeba będzie, bo oni pewnie jak zwykle beda gadac, ze kasy nie mają.
Zresztą miasto to pół powiatu, a do tego korzystają z niego wszyscy mieszkańcy, z gmin też. Dlatego powiat przynajmniej 75% kasy na iwnestycje powinien wydawać tutaj na to co sluzy wszystkim, a nie na drogi po wioskach, co tylko dla chlopa na podwórko są
Jaś
Jaś 28.01.2020, 09:48
Filipku a palce nie bolą od stukania po klawiaturze. Wziąłbyś się za jakąś porządną robotę.
Tron.
Tron. 28.01.2020, 05:28
Ale słodzicie swemu koledze że aż miło. A tak nawiasem mówiąc to w tym mieście to co drugi chodnik należy przełożyć lub zrobić nowy i to w starszych dzielnicach tegoż miasta,. No wiemy że Pan Kotarski aspiruje na stanowisko Starosty ale chcę mu przypomnieć że to Radni powiatowi wybierają Starostę. No ale dobrze że chłopina się stara nie tylko pod swoim domem zrobić ulicę czy chodnik w przeciwieństwie do innych swoich kolegów. Zobaczymy co dalej. Jedna jaskółka wiosny nie czyni.
wypusty
wypusty 27.01.2020, 10:31
To ze powiat olewa takie tematy to skandal
Dobrze, ze wreszcie ktos owazny sie znalazl
Chodnik musi być, nie darujemy staroscie, choc pewnie i tak miasto bedzie musialo dac mu na to pieniadze
Cghiytr
Cghiytr 27.01.2020, 19:17
Czytaj ze zrozumieniem ! Powiat współfinansuje inwestycje ! Na terenie powiatu leżą wszystkie gminy. Ulica Wypusty jest w Balince czy w Augustowie? Miej pretensje do tych co wyciagają ludzi z błota generując w to całą kasę miejską !
Mieszkaniec
Mieszkaniec 26.01.2020, 18:27
Brawo, oby doszło to do skutku, codziennie matki z dzieckiem i wózkiem chodzą tamta trasa... Oby nic do pory budowy się nie stało w tym miejscu..

Pozostałe