Zamierzam dać Necku drugie życie 

  • 26.01.2020, 09:01
  • Beata Perzanowska
Zamierzam dać Necku drugie życie
Rozmowa z Krzysztofem Poskrobko, nowym prezesem zarządu Przedsiębiorstwa Transportowego „Necko” w Augustowie.

Z początkiem stycznia objął pan stanowisko prezesa w miejskiej spółce „Necko”. Nie jest pan z naszego miasta, więc proszę przedstawić się naszym mieszkańcom. Skąd pan pochodzi i gdzie do tej pory pracował?

-Jestem managerem z 30-letnim stażem. Kierowałem organizacjami biznesowymi różnej wielkości najczęściej w Białymstoku. Sprawowałem funkcje zarządcze, byłem dyrektorem transportu, logistyki, handlu. Pełniłem też funkcje w zarządach spółek będąc członkiem zarządu i prezesem jednoosobowego zarządu. Posiadam tytuł magistra zarządzania organizacjami, ukończyłem również podyplomowe studia MBA. Jakiś czas temu zauważyłem ogłoszenie spółki „Necko” o wolnym stanowisku i wysłałem swoją aplikację. Było to w lipcu poprzedniego roku. Pierwszy kontakt pojawił się w listopadzie i pod koniec grudnia rada nadzorcza powołała mnie na stanowisko prezesa. Formalnie obowiązki sprawuję od 2 stycznia.

W kuluarach mówi się, że pana kandydatura została przywieziona w teczce przez polityków. Proszę to jakoś skomentować.

-To nieprawda. Jestem osobą, która jest całkowicie apolityczna. Oczywiście, że mam swoje poglądy polityczne, natomiast nie mają one znaczenia w pracy zawodowej. Wygrałem konkurs i tym było spowodowane objęcie przeze mnie stanowiska prezesa Spółki Necko w Augustowie. Musiałem poważnie zastanawiać się nad objęciem tej funkcji, biorąc pod uwagę sytuację finansową spółki. Uznałem jednak, że mam tu coś do zrobienia.

No właśnie, „Necko” tak jak niemal każda tego typu spółka miejska, boryka się z wieloma problemami, również finansowymi. Proszę zdradzić, jaki ma pan plan na działalność spółki.

Beata Perzanowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (48)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Tak tak
Tak tak 07.02.2020, 21:46
Chlopie zdjecie powinienes zrobic w lorze lub sliperze tak tu robi menadzer to dla inteligentnych i tyle w temacie
Prezes ik
Prezes ik 05.02.2020, 07:10
Pan proponuje nowe logo? To dla Pana priorytet? Proszę o podanie kosztów. Necku ledwie zipie, a pan chce zmieniać logo? Panie, oprzątnij pan przystanku bo syf niemiłosierny.
Mieszkaniec miasta
Mieszkaniec miasta 04.02.2020, 17:13
To pracownikom Necka zbierającym segregowane odpady zorganizować lekcje matematyki.
Wystawiono 5 worków i tyle powinni oddać. Nie 3 i nie 4.

Matematyk
Matematyk 06.02.2020, 10:18
Ja mam 5 pojemników (3 segregowane i 2 zmieszane). Pojemniki są wspólne z rodziną i sąsiadami tzn. 4 deklaracje-umowy. Logiczne, że worków powinno być tyle ile jest umów tj. 3 pojemniki x 4 umowy to daje 12 worków. Ale jednak nie. Worków dają tyle ile pojemników. I zgadnij dlaczego. Gdyby płatność za śmiecie była od ilości śmieci (pojemników) to wtedy wszystko byłoby jak najbardziej w porządku. Jednak teraz płacę od liczby ludzi to niech dostarczają liczbę worków zgodnie z deklaracjami, czyli 12.
Logo
Logo 01.02.2020, 11:32
Specjalista od wizerunku? Przemalować autobusy, zmienić logo a mieszkańcom rozdać ulotki z pouczeniem, żeby nie śmiecili?
Neckofan
Neckofan 31.01.2020, 15:42
Jestem za! Autobusy stare więc pomalujmy i będą jak nowe !!! Autobusy elektryczne też będą zwłaszcza że rząd zapowiedział że dofinansowanie nie będzie takie jak obiecali przed wyborami a znacznie MNIEJSZE!!! Ale Fifi sypnie groszem na rozwój necka tak jak obficie sypał za poprzedniego prezesa. I podwyżki będą !!! Zobaczycie. Cudotwórca! A jak się ziści to zagłosuje na niego w wyborach !!!
Basia do Krzysztofa
Basia do Krzysztofa 31.01.2020, 09:34
A mirpol dostał nowe życie? Jaka firma transportowa? Necko pójdzie śladami? Renata nie sprawdziła w KRS? Oj burmistrzu burmistrzu...
do roboty
do roboty 30.01.2020, 10:30
Prezes z prezesem niech się dogadają co zrobić z segregacją na Śródmieściu.......bo to kpina, brud, smród i ubóstwo.
kryształ
kryształ 01.02.2020, 14:39
Ludzie wsypuja segregację do mieszanych, bo nawet przy pojemniku na papier nie ma miejsca!
Za to płacimy ogromne pieniądze.
Ostatnio za oknem widziałem latawiec, reklamówkę na wysokości IV piętra.
Dziękuję nie mam pytań.
Prezes do roboty
Prezes do roboty 31.01.2020, 20:33
Halo prezesie necka posprzątaj przy śmietnikach, bo jak odbierają śmieci to co na ziemi zostaje to pożywka dla szczurów
bambo
bambo 29.01.2020, 15:00
To pojedz mistrzu na zachód i zobacz jak wyglądają kontenery od odbioru odpadów segregowanych , bo na razie twoje przedsiębiorstwo to 300 lat za Europą....
Pytacz
Pytacz 28.01.2020, 18:49
Kolejna zmiana firmy? dziś koma odbierała śmieci w Augustowie.
Lesniczowka we wsi
Lesniczowka we wsi 29.01.2020, 07:11
Ojej ojej, może zajęty szukaniem mieszkania? 😁
Augustowianin.
Augustowianin. 28.01.2020, 09:19
Życie życiem a dziś koma odbierała odpady :-)
eee
eee 28.01.2020, 08:28
jeżeli odetnie się od ,,króla petrolu,, i zrobi własny dystrybutor paliwa , to ma szanse wyjść na prostą , ale czy to mu się uda ?
żarty
żarty 28.01.2020, 12:07
wolne żarty? wiadomo że mus się nie uda....to nie wpisuje się w standardy obecnie obowiązujące w Naszym Miasteczku
Szuba
Szuba 28.01.2020, 10:14
Nie pozwolą mi na to
Tom
Tom 27.01.2020, 20:07
Jestem na nie bo nie
34rt
34rt 27.01.2020, 17:49
Dajcie facetowi kilka miesięcy i po sezonie ocenicie, a nie po 5 minutach i od razu psy wieszacie. Niech działa, a we wrześniu zobaczymy czy dostanie od mieszkańców "joby" czy pochwały.
Śledzik
Śledzik 27.01.2020, 19:04
Nikt nie ocenia jego osoby ale je go działania. J fakty są takie jak widać. Uważasz, że ludzie idą do redakcji - bo do urzędu nie ma czego, prosić o pomoc i to jest ocena Pana prezesa? Niech działa, ruszy 4 litery i zobaczy co w mieście słychać. Rządzić zza biurka każdy umie, a potem efekt taki, a nie inny. Rzeczywiście, poprawi mi samopoczucie kolorowy autobusik wiozący do nikąd.
Iza
Iza 27.01.2020, 21:27
Jaki prezes takie „ekspoze” do ludu. To Co pisze nie daje żadnej wartości dodanej dla nas- mieszkańców. Siedziba firmy aż prosi się o remont (i nie mam na myśli tu odmalowania ścian), ludzie nie maja pojęcia odnośnie segregacji odpadów (to są lata zaniedbań już na poziomie podstawówki) potrzebne są pilnie środki zewnętrzne (konkrety skąd na co i gdzie) i finansowanie zewnętrzne, ludzie do pracy zdemotywowani, brudno w zakamarkach miasta, nowy rozkład logistycznie rozłożył miasto na łopatki, ceny śmieci rosną w zastraszajacym tempie a my uczymy się segregacji, która w większych miastach jest oczywistością ... wymieniać dalej? Zielony autobus nawet z najbardziej wyrafinowanym logo nic tu nie zmieni. strategia na poziomie... Necko szura muł finansowy a ktoś opowiada bajki o logo.
Basia
Basia 27.01.2020, 16:02
Jakie plany odnośnie przyszłości spółki a nie przyszłości osobistej? Mieszkańców mało obchodzi czy kupi czy wynajmie mieszkanie. zmiana loga? Malowanie autobusów? Naprawdę czy żartuje? Nic konkretnego. To już nie ma fachowców z Augustowa. Kto się przeprowadza by robić tu karierę? Chyba ze poprzednia spółka w upadłości To zmienia Postać rzeczy.
driver
driver 28.01.2020, 14:14
jakie pytania takie odpowiedzi... ale Basiu jak to możesz zrozumieć ....
Mieszkaniec
Mieszkaniec 27.01.2020, 09:53
Takie wybory i nominacje to policzek wymierzony w rodowitych Augustowian! Za to odpowiedzialne są obecne władze. Pamiętajcie o tym mieszkańcy naszego grodu...
Tom
Tom 26.01.2020, 20:31
Powodzenia
Sasiad
Sasiad 26.01.2020, 20:27
A jak wygląda logo Necka? Dla sąsiada pytam
Milosnik
Milosnik 26.01.2020, 16:45
Podwyzki na smiecie dostaliscie i nawet burmistrza nie umiecie odwolac
Not logo
Not logo 26.01.2020, 14:57
Logo to ostatnia rzecz na której zależy mieszkańcom. Chcemy dobrej komunikacji i czystego miasta!!!!!!!!
logonet
logonet 28.01.2020, 14:17
a ja chcę jeszcze teatru, hali sportowej, lotniska i... toru formuły I
Obiecanki
Obiecanki 27.01.2020, 16:42
Jak do tej pory ani jednego ani drugiego prezes nie zrealizował
Kto
Kto 26.01.2020, 14:54
A kto tam jest w radzie nadzorczej?

Pozostałe