Uroczystości 157. Rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego - Augustów 2020 (zdjęcia/ video)

  • 23.01.2020, 15:00 (aktualizacja 24.01.2020, 21:35)
  • Bartosz Lipiński
W Augustowie odbyły się uroczystości 157. Rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. Prezentujemy relację z ceremonii, która miała miejsce w środę, 22 stycznia. Po złożeniu kwiatów przed tablicą pamiątkową ku czci kapitana Stanisława Orechwy przed budynkiem starostwa powiatowego, dalszy ciąg uroczystości przeniósł się pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego. Tam odbył się apel poranny, a przybyłe delegacje złożyły wiązanki kwiatów przed pomnikiem Marszałka. W uroczystościach wzięli udział m.in. reprezentanci władz powiatu augustowskiego, miasta Augustowa, a także okolicznych gmin. Organizatorem uroczystości było Stowarzyszenie „Polska Organizacja Wojskowa”. Poniżej opublikowaliśmy materiał video i audio z wydarzenia, jak również bogatą galerię zdjęć ilustrujących przebieg obchodów. Zapraszamy wszystkich Czytelników do zapoznania się z naszą relacją.

dziennikpowiatowy.pl Augustów

Dalsza treść artykułu jest dostępna  po wykupieniu subskrypcji.

Jesteśmy portalem niezależnym. Zbieramy dla Was najświeższe i najlepsze informacje.

Jeśli chcesz być najlepiej poinformowany wykup subskrypcję.

Co się dzieje w Augustowie i powiecie?  dziennikpowiatowy.pl daje odpowiedzi: sprawdzone wiadomości z pierwszej ręki,


Dostępne plany subskrypcji:

 

 

-> miesięczna - cena od 17,90 zł

-> roczna - cena od 160,00 zł

 

 

 

 

Komentarze (6)

Mariola
Mariola 22.01.2020, 14:18
ja to kojarze tak ,trzeba isc na dluga msze gdzie stary proboszcz cos tam niedorzeczy opowiada i niczego z tych uroczystosci nie wynioslam a tu kolejna rocznica,rozpoczecia wojny,zakonczenia wojny,powstanie styczniowe i po kolei potem swieta koscielne ,popatrzcie na miny tych dzieci czy nie mozna swietowac jakichs przyjemniejszych rzeczy ,jestem patriotka i uwazam ze powinno sie pamietac zeby wyciagac wnioski na przyszlosc ale od tego sa tez lekcje histocii w szkole,tego sie narobilo naprawde duzo ,potem nie dziwie sie ze wychowujemy smutny zgorzknialy narod .a moze juz swita nie ma na czym sie lansowac tylko trzeba kwiaty pod pomnikiem skladac ,po co nam tyle pomnikow jesli maja nam przypominac o porazkach historii a i tak patrzac na nie nie czujemy nic,zadnych wnioskow nie wyciagamy tylko dalej pomiedzy soba ludzie sie dra i tluka w mniejszych czy wiekszych wojenkach.
34fg
34fg 23.01.2020, 09:35
Kościelno-polityczny mariaż, defilady, medale, wstęgi, kropienia, msze. Taka polska "rozrywka".
mieszkaniec
mieszkaniec 23.01.2020, 14:57
Zapomniałeś 34fg dodać, że dzięki temu kościelno- politycznemu mariażowi upamiętniani są polscy patrioci, którzy mieli odwagę stanąć przeciwko zaborcy czy wrogom Polski nie zważając na prześladowania lub utratę życia. Odnoszę wrażenie, że należysz do rosnącej grupy, której ważny i wystarczający jest chleb powszedni i coś do popicia. Wybieraj swoje Panie i Panów z KO i SLD. Ja natomiast jako mieszkaniec tego samego grodu chcę podziękować ludziom, którzy pamiętają o Polakach zwłaszcza tych dla których Ojczyzna ma znaczenie nadrzędne. Dziękuję tym, którzy upamiętniają historyczne wydarzenia ważne dla Polski i regionu.
Mariola
Mariola 24.01.2020, 17:57
trzeba tak zyc zeby tych samych bledow nie popelniac zeby nasze dzieci nie musialy przechodzic przez to co nasi rodzice i dziadkowie.dzieci wychowac w duchu ptriotyzmu ale tez na dobrych ludzi po prostu.ja swoich dziadkow nie znalam wszyscy zgineli w wojnie ale swoim dzieciom zamierzam opowiedziec te historie a nie ciagac ich pod pomniki,zamierzam im pokazac filmy i zdjecia zeby wiezialy jak to wyglada,kiedy przyjdzie czas zabrac je na wycieczke i pokazac miejsca wazne,po co wydawac na kwiaty kolejne ktore poleza i zgnija.codziennie zyj tak zeby ten koszmar nie powrocil ,usmiechaj sie do ludzi i badz zyczliwy tak zwyczajnie ,pomoz nie od swieta ale na codzien kto potrzebuje.ja bym wolala zeby zamiast stac w defiladach rzadzacy wzieli sie do roboty zeby nam sie lepiej zylo.a tardycje i historie mozna przekazac w bardziej przyjemnych formach dla mlodziezy niz kazac stac i sluchac czegos czego i tak nie zrozumieja a przynajmniej jeszcze nie teraz.
też patriota ale myślący
też patriota ale myślący 24.01.2020, 09:42
Dzięki kościelno-politycznemu mariażowi Polska straciła na prawie 200 lat niepodległość oddając się we władanie "wielkiego brata" ze wschodu. To jest troska tylko o własne interesy i nic poza tym. Nie wciskaj większej ciemnoty od tej w której funkcjonujesz.
Kazimierz
Kazimierz 27.01.2020, 08:12
Przez Kościół Polska utraciła niepodległość? Widzę, że niektórzy chcą własną historię pisać. Co do polityków to się zgadzam. Koalicja Obywatelska jak ówczesna Targowica wydeptuje ścieżki przedtem do Rosji a teraz do Unii oczerniając swoje władze demokratycznie przez Naród wybrane.

Pozostałe