Burmistrz o tzw. kolejnej obwodnicy Augustowa (video/ audio)

  • 29.01.2020, 15:03 (aktualizacja 30.01.2020, 15:58)
  • Bartosz Lipiński
Burmistrz o tzw. kolejnej obwodnicy Augustowa (video/ audio)
Burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk odniósł się do głośnej sprawy planów powstania tzw. kolejnej obwodnicy Augustowa. Podczas konferencji prasowej z wtorku, 21 stycznia, burmistrz przedstawił zaproponowany przez niego wariant przebiegu drogi.

Bartosz Lipiński

Relacja video:

Cz. 1:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Cz. 2:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Cz. 3:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Relacja audio z całości konferencji:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Bartosz Lipiński

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (128)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Maestro
Maestro 06.02.2020, 20:05
Świetne, świetnie zdjęcie. Brawo za uchwycenie prawdziwego lica 😂😂😂😂😂
Zara man.
Zara man. 06.02.2020, 12:23
Czy to tylko ja widzę? Czy ten garnitur po Waluliku nie sprał się na Mirku?
Okropnie to wygląda.
Stało się ..
Stało się .. 05.02.2020, 18:15
Okazuje się że GDDKiA rozpoczęła przetarg na wykonanie drogi na odcinku Turystyczna – Głęboki Bród i w ten sposób rozpoczął się pierwszy etap przebudowy DK16 . Patrząc na 6 wariantów "gdaki" ciekawy jestem jak ominą oczyszczalnię i stocznię na Słowackiego ..chyba że przez ogródki działkowe bo innego "obejścia" tej ciasnej zabudowy nie widzę . https://tiny.pl/t6q93
www
www 06.02.2020, 08:58
No to POwtórkę z rozrywki mamy zapewnioną.
Znów będzie głośno o mieście i Puszczy. Reklama gratis.
Brawo wyborcy Wy.
Brawo wyborcy Wy. 04.02.2020, 08:03
Tak głupiej władzy Augustów w histori nie miał!
ostoja
ostoja 30.01.2020, 11:16
Ta droga jest jedno jezdniowa tak ? prowadzi do ogrodnik w stronę Wilna tak ? jest może krótsza niż przez Budzisko ale wolniejsza a dla kierowców ciężarówek kluczowy jest czas. Ponadto przy tej drodze brak jest jakich kolwiek parkingów co uniemożliwia odbyci przymusowej pauzy 45 minutowej po 4,5 godzinie jazdy tak ? To pytam kto będzie z niej korzystał ? A no ten co ma swoją firmę w Sejnach, Marianpolu lub innej miejscowości przygranicznej. Po pierwsze trzeba szerszych konsultacji z sąsiedzkimi gminami i powiatami również włączając stronę Ltewską . Malowanie kreski przez obszary chronione to jakaś abstrakcja. Namawianie do poparcia projektu ,, Burmistrza " przez Pana Kotarskiego i innych działaczy NM na tym etapie to kolejna abstrakcja. Zapytam Pana Kotarskiego jest pan radnym powiatowym ? Tak , to w czym są lepsi mieszkańcy Augustowa od mieszkańców np Białobrzeg, Ponizia,Czarnuchy , Suchej Rzeczki . Czy w Waszym mieście może w okolicach są jakieś zabytki klasy "0" a może coś innego ? Dlaczego nie częścią miasta ? Nie bo nie ? żadna argumentacja. Gdzie ma miasto się rozwijać ? No na pewno nie w stronę Puszczy Augustowskiej a raczej w stronę Raczek i Żarnowa. Polecam tym wszystkim obrońcom projektu Waszego Burmistrza abyście może zrobili sobie rajd taki pieszo rowerowy z godnie z tą namalowaną kreską i na własne oczy zobaczyli o co tak na prawdę idzie gra i co popieracie ( nie którzy z was pewnie dotąd nie byli po drugiej stronie Sajna ).
Synek
Synek 30.01.2020, 16:31
Synek nie wie co powiedzieć ale prze na szkło jak szalony 🤔
grzybiarz
grzybiarz 30.01.2020, 14:09
@ostoja , pełna zgoda ...jedno z najpiękniejszych miejsc w okolicach Augustowa lekką ręką ma iść pod piły, bo tak ma być i już . Mieszkańcy Sajenka oraz turyści wynajmujący tam kwatery na pewną będą burmistrza za ten szlak samochodowy na rękach nosić . Kajakarze płynący od Przewięzi z utęsknieniem będą wypatrywać samochodów przecinających Kanał nad głowami ... nie mogą przecież zapomnieć wielkomiejskich zapachów, jeszcze we łbach im się zakręci od nadmiaru czystego powietrza . No i wtedy? .. miasto będzie mogło się rozwijać ... bo to "nasze miasto"
2000
2000 30.01.2020, 09:24
Pytanie do Pana Karolczuka jego zespołu, Pana Koterskiego tudzież innych . Co Państwo myślą o terenachw włączonych do obszaru ,, Natura 2000 ,, bo jak mniemam wiecie co to jest . I jak zamierzacie dalej forsować ten Wasz projekt bo tłumaczenie że to są tereny państwowe jakoś do mnie to nie przemawia. Państwowe jak mniemam to w waszej opinii niczyje ? A tak na marginesie To wybory za cztery lata w tedy was ocenimy co zrobiliście pozytywnego dla tego miasta i mam na myśli całe miasto a nie tylko uprzywilejowane ulice czy dzielnicę .

tubylec leśny
tubylec leśny 29.01.2020, 12:16
Tu trzeba byłoby spojrzec z innej perspektywy/ Rozwiazania proponowane Przez GDKKiA sa niestety krótkowzroczne co z czasem nam odbije sie czkawką. Proponowane przez nich warianty prowadzą przez czesc Augustowa który sie rozwija i za kilka lat okaze sie ze obwodnica przebiega przez miasto. Trasa ma przebiegac przez Przewięz czego w ogóle nie wyobrażam. Proponowany wariant burmistrza też jest daleki od doskonałosci ale bardziej przyszłościowy, tylko trzeba od razu wziąść po uwagę zrobienie drogi Żarnowo -Białobrzegi. No i most nad kanałem Augustowskim to nowy koszt a wycięcie iluś tam hektarów lasu nie wiem czy przejdzie bez echa. Kase dla pseudoekologów juz mozna zacząć zbierac. Pytanie tylko komu potrzebny jest ruch tirów na odcinki Augustów- Poćkuny???
Przyroda
Przyroda 30.01.2020, 07:42
W jakiej to dziedzinie to Wasze miasto się rozwija ? Proszę o konkrety . Może powstał jakiś nowy zakład ? Pseudo pod strefa ? .... Co jeszcze zostało zrobione ? Aby zatrzymać młodych ludzi, Jakieś usługi a może turystyka się rozwija ? Nic nie zostało w tej kwestii zrobione więc pytam o co chodzi ? Augustów jest położony wśród lasów i jezior i trzeba korzystać z tego dobra natury a nie go niszczyć bo się nie podoba kilka czy też kilkanaście ciężarówek więcej.
Augustowiak
Augustowiak 30.01.2020, 13:33
??? Ty przyroda to chyba pomyliłeś nicka.. Przyroda zazwyczaj nie jest za zakładami pracy... a tak bardziej poważnie to biznes zakładają firmy prywatne,rozwijają biznes produkcyjny i usługowy... jeżeli Augustów to takie eldorado to dlaczego od lat nie ma tutaj inwestycji z zewnątrz???? Nie pamiętam , od czasu BAT - a to inwestycja stricte wynikająca z prywatyzacji firm tytoniowych w Polsce w latach 90-tych, aby zainwestował tutaj ktoś z zewnątrz, czy za tego burmistrza czy innego... I młodzi ludzie wyjeżdżają od 1989 roku z Augustowa.. Anglia, Irlandia, Niemcy, Francja... niestety ale wejście do UE dało ludziom wybór.. takiś mądry to zatrzymaj ludzi zakładając firmę i oferując z 10 tys. na start...
Buuuuu
Buuuuu 30.01.2020, 17:39
Ty czytaj ze zrozumieniem. Nikt nie pisze że to eldorado co widać jak napisałeś o BAT . Właśnie o to chodzi piszącym, nic w tym mieście się pod tym względem nie zmienia, a ktoś tu pisze że miasto się rozwija więc zasadne jest pytanie w jakiej dziedzinie ? Asfaltowania uliczek ? A co do zakładania firmy to raczej aptekę bo ludzie w tym mieście to nie długo sami emeryci .
Rumcajs
Rumcajs 29.01.2020, 16:22
W którym kierunku miasto się rozwinie ? w kierunku Puszczy i Przewięzi ? ..wolne żarty . Podstawowe pytanie ..dlaczego tak późno dowiedzieliśmy się o projektach "gdaki". Czy nie chodziło o eskalację protestów aby odsunąć trasę od Studzienicznej w kierunku Suchej Rzeczki . Jeżeli chodzi o drogę łącznikową z Żarnowa to każdy wariant będzie jej potrzebował ..nie da się tego pominąć ..chyba że teleportacją a wariant burmistrza wydłuża całą trasę wraz z takim łączniem do ok 30 km. W tym wariancie wyciętego lasu tez będzie więcej , chyba że obecne wycinki są już robione pod ten wariant.
paweł
paweł 30.01.2020, 10:34
A poczatki tych obwodnic gdaki to gdzie sie zaczynają????
Robin
Robin 29.01.2020, 17:54
A jaki jest twoj pomysł Rumcajs????
Patrz na zdjęcie
Patrz na zdjęcie 28.01.2020, 17:08
Wiecznie ale to wiecznie skrzywiony
poszukiwana, poszukiwany
poszukiwana, poszukiwany 26.01.2020, 12:10
Dzieci podnieście swoje główki znad ekranów smartfonów i spójrzcie do okoła ...To jest realny świat , żywy organizm a nie gra SIMS CITY tu nie da rady przestawiać ,,Punktowców i przenieść jeziora " jak w komedii Barei.
Takimi działaniami dajecie obraz swojego pseudo profesjonalizmu i rozumowania świata przez pryzmat własnego czubka nosa. Gratuluje Panstwu i Waszemu przedstawicielowi.
Obserwator
Obserwator 27.01.2020, 07:21
Najmniej samodzielny Burmistrz do tej pory ! ,,Nasz zespół,, Tylko coś takiego jak odpowiedzialność zbiorowa w urzędzie nie istnieje jakby Pan nie wiedział .
Ooooj_23
Ooooj_23 04.02.2020, 08:10
W Sejnach wießniaki poznali się na "fachowcu" tylko nasze miastowe nie.
Starzec
Starzec 05.02.2020, 19:09
I wywalili Pana Młodego z hukiemmmmmm
Droga redakcjo
Droga redakcjo 26.01.2020, 11:21
Prosimy o informację, bo może jest to nieprawda więc dlatego zwracamy się do redakcji, czy to prawa, że w byłym budynku gdzie znajdował się zakład kosmetyczny Żena, na i Wojska Polskiego obecnie budynek jest kupiony? Czy była jakąś informacja dot. kupna? Mieszkancy z uwagi na to, że państwo zajmujecie się rzetelnie takimi sygnałami bardzo prosimy o artykuł w tej sprawie. Dziękuję.
Uhu
Uhu 05.02.2020, 14:48
Jesteśmy ciekawi. Prosimy o reakcje
Mhhbj
Mhhbj 05.02.2020, 19:10
O co chodzi z tym budynkiem, bo coraz głośniej w mieście?
brawo
brawo 26.01.2020, 10:34
Mam pomysł może reszcie przedszkoli które są prywatne zafundujmy w Ramach Budżetu Obywatelskiego Siłownię i Plac zabaw dla dzieci, co ? Bo ich włascicieli po prostu nie stać na stworzenie takiej ifrastruktury !!

bardzo dobry pomysł........jedno już ma......gdzie następne?
Gruszka
Gruszka 26.01.2020, 12:28
No i niech zrobią mu parking bo przejechać ulicą normalnie nie można tyle samochodów ustawionych i to jeszcze przed skrzyżowaniem. Może gdzieś nie opodal jest jakaś działka miejska ktrą można przekazać bezpłatnie. Ciekaw jestem co na to nasza ukochana Policja , wszystko w porządku jak mniemam ? Nie ma zagrożenia dla innych uczestnikœw ruchu drogowego ? A może nie wiecie o jaką ulicę chodzi ? No to was oświęcę , Wybickiego.
Wolnosc
Wolnosc 26.01.2020, 08:29
Z Borysem i Leszkiem to obwodnice zrobicie!
real
real 26.01.2020, 09:06
Obojętnie z kim ale napewno nie z wami i waszym zespołem !!
Przyrodnik
Przyrodnik 26.01.2020, 07:10
Trasy kolejowej Rail Baltica przez Augustòw na Litwę nie puszczono ze wzgledu na przyrodę, dlaczego więc tiry mamy wpuścić?Trzeba ekologòw szybko sprowadzić
Mistrzowie i fachowcy
Mistrzowie i fachowcy 25.01.2020, 11:07
Mam wrażenie, że kreskę przez Puszczę Augustowską jakieś dziecko bezmyślnie narysowało. No chyba, że to koordynator zespołu p. burmistrza. To przepraszam😂
ha,ha,ha
ha,ha,ha 26.01.2020, 07:16
:-) ;-) Masz racje . Taką kreskę mozna narysować np. tworząc obwodnicę Moniek lub innej miejscowości którą otaczają pola kartoflane ale nie przez puszcze Augustowską i nieopodal jezior !!! No cóż Nasz zespół chyba lekko przegiął wraz z naczelnym wodzem.
Pajac
Pajac 26.01.2020, 08:59
Jak się wezmą to znowu cały kraj ze śmiechu będzie się zwijał.
Bob budowniczy
Bob budowniczy 26.01.2020, 11:16
Włąśnie to jest to . Trzeba nagłośnić ten Wariant ,, zespołu" firmowany przez Karolczuka w mediach regionalnych i ogólnokrajowych. niech ludzie zobaczą kogo tu mamy . A nóż widelec będą chcieli ich wziąć ich do siebie takich ,,profesjonalistów''.
Help
Help 26.01.2020, 15:00
Hahaha. Niech oglądają jak słynie Augustów. Najpierw z zakrycia znaków drogowych, a teraz z kreski na mapie
Ser
Ser 25.01.2020, 08:16
Tylko PO nas uratuje i Kidawa!
Pol
Pol 26.01.2020, 00:17
I ona nas uratuje
Czujny
Czujny 25.01.2020, 11:05
Co chcesz sprowadzić dyskusję na inne tory bo ludzie za dużo piszą ? Zaiste żałosne .
Wojtekus
Wojtekus 25.01.2020, 18:35
Typowa "przykrywka" w stylu partii rządzącej ...
Dgdfvvn
Dgdfvvn 25.01.2020, 14:03
Mają nas za głupców ci Naiwni Mąciciele
Lex
Lex 24.01.2020, 19:23
To jakaś porażka, co zrobi konferencję to WTOPA ! Pamietacie jak rok temu dopatrzył się faksymile i uniewaznił przetarg na kotły C.O nie czekając na roztrzygnięcie sądu ? I jeszcze było kiwanie palcem ? Zabrakło jeszcze do tej pory odwagi aby powiedziec przepraszam, a teraz ze swoim zespołem namalował kreskę przez Puszcze Augustowską i jest z śebie dumny.
Czas na zbieranie podpisów bo dość juz tego......
Pixi
Pixi 24.01.2020, 22:43
Poczuł się jak Starosta, Nadleśniczy i Wójt w jednej osobie 😂. Zaiste wspaniały zespół, sami fachowcy.
Demotywatory. Pl
Demotywatory. Pl 25.01.2020, 09:28
I ci achowcy zwiewają. Nie słyszałeś /słyszałaś, że kolejny kierownik się zwolnił. Ten od referatu, oddzialu czy jak tam zwał - wtop ogólnopolskich.
pańszczyzna powraca
pańszczyzna powraca 24.01.2020, 10:17
Pani przewodnicząca na ostatniej sesji Komisji Rozwoju ujawniła motto obecnie rządzących .... "szybko i po cichu" a ty suwerenie ( żeby nie powiedzieć dosadniej) ..... nie dyskutuj, tylko uszy po sobie i masz wykonywać to co "pany" każą zrobić ..
plebs
plebs 24.01.2020, 11:42
ale przynajmniej nie wszystko na oświatę i tu całe sedno bo kiedyś to tylko tam fundusze szły
do szkoły
do szkoły 24.01.2020, 23:14
Jak widać nie wszystkim pomogły te fundusze
Uczeń
Uczeń 24.01.2020, 17:18
Dobry tok myślenia ! Ludźmi wykształconymi trudniej manipulować! Proponuję zamknąć szkoły ......i wyciągać ludzi z blota
pany
pany 24.01.2020, 13:37
Na oświatę ...na oświatę , coraz bardziej jesteśmy oświeceni " w cziom dieło"
Mieszkaniec.
Mieszkaniec. 24.01.2020, 11:12
Tak by chcieli ale my suweren widzimy te wszystkie działania takie jak : park Herberta, zmiana planu zagospodarowania przestrzennego, zmiana kursowania autobusów tak aby głodne dzieci dojechały do Mać Donalda a stęsknieni zakupów pod Marion, przekazywanie działki,tudzież budowa ulicy Rybackiej bez wkładu własnego jak to bywa w pozostałych przypadkach gdzie są założone komitety, ciekaw jestem kto zaopatruje spółki miejskie w paliwo, wciskanie nam że czerniejące deski na nowo wybudowanej bazie kajakowej to przecież norma , zobaczymy kto kupi działkę po przedszkolu na ul. Ogrodowej ,co będzie z wyciągiem nart wodnych . Teraz aktualnie będą nas bronić przed Ciężarówkami proponując warianty rujnujące przyrodę
Mieszkaniec
Mieszkaniec 26.01.2020, 09:27
A tak advocem . Zobaczymy w czyje ręce wpadnie kamienica na ul. Wojska Polskiego na przeciw Żabiej i wywłaszczona dzierżawa na Kasztanowej,działka na Ogrodowej ? Może czas powiadomić odpowiednie organy aby zbadały jak majątek miejski i komu jest sprzedawany i kto za to odpowiada Mam prośbę do Pani Piaseckiej i Panów Jaworskiego, Dyczewskiego, Cieślika, Sieńko i reszty ludzi którym dobro miasta i nas mieszkańcœw jest bliska aby stworzyć ruch społeczny który by się bacznie przypatrywał działaniom władzy i radzie miasta bo przecież nie można liczyć na radnych przynajmniej tych z koalicji nie wspominając o radnych NM.
Szkoda że słowo transparętny pozostaje tylko pustym frazesem z kampanii wyborczej zresztą tak samo jak cała reszta.
Miednica
Miednica 24.01.2020, 16:41
Wezwać telewizję i tyle.
Anna
Anna 24.01.2020, 13:58
Gotujacy do garów, przedszkolankowie do przedszkoli, nauczyciele do szkół, przedsiębiorcy do swoich firm a nie grupy nacisku tworzyć przy pomocy marionetek. Nie znacie się na polityce i róbcie co umiecie: żłobki -80 os się nie dostało ale po co mamy montesori, autobusy - najważniejszy dojazd do mc Donald, ulice wg jakiego klucza są remontowane- np rybacka, rozumiem ze z udziałem finansowym od dochodu czy od uczęszczania przez klientów ;), rozkład jazdy - kto ma jeździć, śmieci i całe necko to przecież parodia jakas ich rada nadzorcza skąd ci ludzie tam bo z przypadku to za dużo powiedziane, wyciąg i basen - niedługo zabytki, turyści - po co nam, przecież miasto nie ma potencjału, zatrudniani ludzie- przejrzyjcie nazwiska na bip kogo zatrudniają, taki obraz widzę polityki rady. Cwaniactwo tylko po to tam siedzicie. Wychodzenie i obecności a także siedzenie w telefonach - cyrk. Dość mam tej szopki!!!
duduś
duduś 27.01.2020, 08:31
Jak ujawnił Szkiłądź w tej kadencji do przedszkoli prywatnych miasto dołoży 21 mln zł. a w trójce za 200tys. nie można zrobić remontu sali gimnastycznej dla 1000 augustowskich dzieci. Masakra.
??????
?????? 27.01.2020, 08:40
Czy aby to nie koliduje z zajmowanym stanowiskiem Vive burmistrza ? Co to jest jakaś tragifarsa ! Transparętnie aż do bulu . Co do sali zobaczymy jak Karolczuk wywiąże się ze swojej deklaracji. Może miasto weźmie następny kredycie ?
Rudy z czerwonym nosem
Rudy z czerwonym nosem 30.01.2020, 16:35
Zawiadomić prokurature
zniesmaczona
zniesmaczona 26.01.2020, 15:32
Jeżeli tak to osobiście nie zamierzam dać ani złotówki na budowę ulicy gdyż nie czuję się w niczym gorsza od Pani radnej z ulicy Rybackiej. Koniec kropka Panie Karolczuk.
dyskryminacja?
dyskryminacja? 26.01.2020, 17:28
koniec z dyskryminacją mieszkańców, jedni płacą inni nie płacą...co to ma być?
Wiosna
Wiosna 26.01.2020, 14:56
Ale ale nie trzeba narzekać ....Necko bedzie mialo nowe zielone logo i autobusy miejskie będą zielone ......aż chce się żyć ....przez caly rok wiosna ...co tam śmieci rzecz przyziemna
rysio
rysio 27.01.2020, 08:33
Aż chce się wyć!?
;-) :-)
;-) :-) 26.01.2020, 09:40
Mam pomysł może reszcie przedszkoli które są prywatne zafundujmy w Ramach Budżetu Obywatelskiego Siłownię i Plac zabaw dla dzieci, co ? Bo ich włascicieli po prostu nie stać na stworzenie takiej ifrastruktury !!
 cyrk
cyrk 24.01.2020, 19:35
Czy to prawda może ktos wie ? gość który ,, wygrał " konkurs na kierownika basenu pracował tylko jedenn dzień bo kazano mu zwolnić ośmiu pracowników gdyż basen generuje za dużo kosztów ? A kolejnego tak prześwietlano i dzwoniono do jego poprzednich zakładów pracy że gość zrezygnoiwał nie chcąc mieć nic doczynienia z nimi.
Pływalnia
Pływalnia 25.01.2020, 11:00
Ponoć nawet nie podjął pracy jak popatrzył na to towarzystwo zarządzające.
Xxx
Xxx 25.01.2020, 16:55
Nie wezmą osoby, która walczyłaby o ludzi, o basen, o środki. Po co? Ciąć koszty na maksa zwolnieniami i Zamknąć się. Swojscy z NM będą kiwać głowami jak te pieski w autach. Coraz gorzej w tym mieście.
Hgw
Hgw 24.01.2020, 17:17
Masz słuszną rację. Powiem tylko tyle że za 10 lat ludzie może nie będą pamiętali wszystkich nazwisk obecnej rady ale dwa na pewno a jedno będą mieli długo w pamięci wszak,, Augustów to jego mieszkańcy ,, Żenada.
zapaść
zapaść 25.01.2020, 10:48
Ostatnie 5 lat to zapaść miasta. Zaniechanie wszystkiego co usprawnia miasto i unowocześnia. Budowanie uliczek bez chodników za miliony zrobiło swoje.
Teatr
Teatr 23.01.2020, 17:31
A tak abstra***ąc, czy ktoś wie jak się nazywa taką lalka do której przymocowane są sznurki za pomocą których wprawia się ją w ruch. Bo zapomniałem .
Z gœry dzięki za pomoc.
Ad vocem
Ad vocem 25.01.2020, 10:33
Ad vocem?
😂😂😂😂
😂😂😂😂 23.01.2020, 20:23
Marionetka. Ale jest już inna nazwa. DŁUGOPIS
👍👍👍👍
👍👍👍👍 25.01.2020, 09:29
Samopiszący
Rad
Rad 23.01.2020, 15:48
Ta droga powstanie, żołnierze USA na Litwe jak dojadą?
janek
janek 23.01.2020, 15:21
Tak czy tak, ta obwodnica musi powstać więc trzeba się dogadać bo rząd się nie wycofa.
franek
franek 23.01.2020, 22:54
Ale tutaj chodziło aby jak najdalej od Studzienicznej i po to całe zamieszanie
Tomek
Tomek 26.01.2020, 09:08
Egoista jest Pan,wyprowadzić tiry za miasto a dalej niech tam sobie się męczą ludzie,i przyroda
DK
DK 23.01.2020, 16:23
Ale po co straszenie powrotem ciężarówek na ulice miasta ? Nawet gdy przejście w Ogrodnikach zostanie dopuszczone do ruchu ciężarowego w co wątpię mozna wprowadzić zakaz przejazdu dla tranzytu i wszystko w temacie. A dogadać pewnie że trzeba ale nie wymyślać wariant swój który rujnuje środowisko . Zresztą niema co tu się rozwodzić nad bzdurnym pomysłem.
janek
janek 23.01.2020, 17:31
zgadzam się...nie potrzebujemy tirów na naszych drogach
Dron