Nie mogą dojechać do pracy i szkoły

  • 22.01.2020, 08:37
  • Beata Perzanowska
Przedsiębiorstwo Transportowe „Necko” zmieniło od stycznia rozkład jazdy miejskich autobusów. Z rozkładu zniknęły niektóre linie, pojawiły się nowe i dokonano zmian w godzinach przyjazdów i odjazdów. To wzbudziło ogromne oburzenie augustowian. Jak twierdzą mieszkańcy zabrano autobusy, które umożliwiały dojazd do pracy i szkoły. W tej sprawie otrzymaliśmy niezliczoną liczbę telefonów od naszych Czytelników.

dziennikpowiatowy.pl Augustów

Dalsza treść artykułu jest dostępna  po wykupieniu subskrypcji.

Jesteśmy portalem niezależnym. Zbieramy dla Was najświeższe i najlepsze informacje.

Jeśli chcesz być najlepiej poinformowany wykup subskrypcję.

Co się dzieje w Augustowie i powiecie?  dziennikpowiatowy.pl daje odpowiedzi: sprawdzone wiadomości z pierwszej ręki,


Dostępne plany subskrypcji:

 

 

-> miesięczna - cena od 17,90 zł

-> roczna - cena od 160,00 zł

 

 

 

 

Komentarze (11)

fx
fx 23.01.2020, 18:16
Na piszę jeszcze raz ! Ruszyć swoje cztery litery i pójść do każdej ze szkół i po dzwonku kończącym lekcję spokojnym tempem przejść się na najbliższy przystanek dodając do tego czasu ok. 7 min. Autobus rano powinien być przed każdą ze szkół ( w zależności od linii ) tak aby młodzież i dzieci spokojnie zaszły na lekcję. Nie jest tajemnicą poliszynela o której jeszcze istniejące zakłady pracy rozpoczynają i kończą zmiany lub godziny urzędowania i tu też potrzeba dać czas na dojście człowiekowi z przystanku do jego zakładu. W dalszej kolejności zastanowić się nad cmentarzem, szpitalem itd. A tak nawiasem mówiąc to do mac Donalda to niech właściciel uruchomi sobie prywatną linie bo to jest skandal aby wykorzystywać do tego celu komunikację miejską.
Adam S.
Adam S. 23.01.2020, 09:36
Czy to prawda, że to właśnie przez te zmiany w komunikacji koszt odbiorów odpadów wzrosł o 100%?
Komisarz
Komisarz 22.01.2020, 21:21
Najmądrzejszy, czy ty wiesz co mówisz???? Lepiej już wal w klawisze
Marcin
Marcin 22.01.2020, 19:20
Analizowałem ten nowy rozkład jazdy i zauważam, iż jest o wiele lepszy niż ten stary. Mam wrażenie, że te wszystkie głosy, które negatywnie się na ten temat wypowiadają trochę przesadzają. To, że zamiast 2 jedzie 4 do szkoły to chyba nie jest jakaś znacząca zmiana zmieniła się tylko numer linii. Jest więcej połączeń ze szpitalem i cmentarzem, można też dojechać do Mariona, gdzie wcześniej nie było opcji. Uważam, że pomysł zmiany są na plus.
Tron
Tron 23.01.2020, 10:28
Ty już może nic więcej nie analizuj ! I nie broń czegoś czego nie da się obronić zajmij się lepiej swoim interesem i przestań nas mieszkańców uszczęśliwiać swoimi pomysłami.
Rozsądek
Rozsądek 23.01.2020, 08:01
Tak oczywiście więcej połączeń z cmentarzem i szpitalem o to chodziło ! Natomiast dzieci do szkół nie dojadą już na drugą godzinę lekcyjna i nie wrucą autobusem bo ten odjerzdża 15 min przed końcem lekcji !!! Kiomunikacja miejska ma służyć każdemu a nie tylko tym co jeżdżą na cmentarz i dio szpitala . Pamiętam czasy kiedy do szkoły dojeżdżało się autobusem i sie wracało także autobusem . O czym ty człowieku piszesz, ogarnij sie bo ty tylko jeden bronisz tego tworu który został stworzony bez wyobraźni przez kogoś któremu nawet się nire chciało sprawdzić godzin rozpoczęcia i zakończenia lekcji w szkołach. a tak nawiasem to nie masz na imię Marcin i wszyscy wiedzą jak masz na imię. Zacytuję słowa z komedi Sami Swoi ,, Im wyżej wleziesz z tym zwiększym hukiem spadniesz "
Marcin
Marcin 22.01.2020, 20:28
Pojechałeś Filip. A kiedy ostatnio jeździłeś empekiem.
Marcin
Marcin 22.01.2020, 21:03
Marcin jestem milo mi. Chociażby w dniu dzisiejszym przemieszczałem się autobusem linii 2 oraz nową 5 i według mnie połączenia są dobre. Zwiększyła się ilość autobusów do Szpitala i na Cmentarz spod Pływalni. Mam większą możliwość dojechania na Borki - gorzej z powrotem bo trzeba się przesiadać, ale są bilety dobowe więc to nie problem.
Real
Real 23.01.2020, 10:36
Tylko o ile dzieci z dzielnicy ,, borki,, rano tj na hodz 8 jakimś cudem dojadą do szkoły to po skończonych lekcjach nie dojadą do domu autobusem bo ten już odjechał lub zwyczajnie go nie ma. Więc przestań słodzić . Wiem że cmentarz ważna sprawa bo kiedyś wszyscy tam będziemy ale puki co to życie biegnie dalej i trzeba zastanowić się nad potrzebami doczesnymi i skonfigurować tak rozkład jazdy aby służył wszystkim w tym młodzieży oczywiście nie zapominając o cmentarzu i szpitalu . Do roboty a nie smarować tylko samochwalstwo w głowie.
Mały
Mały 23.01.2020, 07:21
A potem prostooooooo do studzienic
Komunikacja
Komunikacja 22.01.2020, 17:37
Po co zmieniali coś co działało? Każdy wiedział gdzie i o której. Można to było zrobić zdecydowanie lepiej z korzyścią dla mieszkańców i władz. Ciekawe kto to odkręci i kto za to zapłaci?

Pozostałe