Nie mogą dojechać do pracy i szkoły  

  • 22.01.2020, 08:37
  • Beata Perzanowska
Nie mogą dojechać do pracy i szkoły
Przedsiębiorstwo Transportowe „Necko” zmieniło od stycznia rozkład jazdy miejskich autobusów. Z rozkładu zniknęły niektóre linie, pojawiły się nowe i dokonano zmian w godzinach przyjazdów i odjazdów. To wzbudziło ogromne oburzenie augustowian. Jak twierdzą mieszkańcy zabrano autobusy, które umożliwiały dojazd do pracy i szkoły. W tej sprawie otrzymaliśmy niezliczoną liczbę telefonów od naszych Czytelników.

Przedsiębiorstwo Transportowe „Necko” zmieniło od stycznia rozkład jazdy miejskich autobusów. Z rozkładu zniknęły niektóre linie, pojawiły się nowe i dokonano zmian w godzinach przyjazdów i odjazdów. To wzbudziło ogromne oburzenie augustowian. Jak twierdzą mieszkańcy zabrano autobusy, które umożliwiały dojazd do pracy i szkoły. W tej sprawie otrzymaliśmy niezliczoną liczbę telefonów od naszych Czytelników.

Beata Perzanowska

Otrzymaliśmy mnóstwo telefonów z prośbą o interwencję w sprawie zmian rozkładu jazdy miejskich autobusów. Dzwoniący do nas augustowianie poruszali zmiany grafiku godzin linii autobusowych.

-Do tej pory mogłem bez problemu dojechać do pracy, a teraz niestety nie mam już takiej możliwości. Autobus, którym codziennie jeździłem, zmienił godziny kursów i nie ma szans, bym zdążył do pracy. Tym kursem jeździło mnóstwo ludzi i są tak samo zawiedzeni jak ja -poinformował nas mieszkaniec miasta.

Kolejny nasz rozmówca narzekał, że została uruchomiona linia do jednej z galerii przy ulicy Mazurskiej i do fast foodowej restauracji na końcu ulicy Wojska Polskiego.

-Przez wiele lat nie kursowały tam autobusy i nie było problemu. W większości do tych przybytków ludzie jeżdżą własnymi autami. Teraz zrobiono tam nowe linie, a z rozkładu zniknęły kursy, którymi młodzież jeździła na lekcje do szkoły, a dorośli do pracy. Po co komu empek do galerii? Te zmiany nie są dobre dla naszych mieszkańców -mówiła kobieta.

Kolejna osoba zadzwoniła z problemem dojazdu do pracy.

-Mój mąż pracuje na Tytoniowej i codzienne dojeżdżał z Chreptowicza do pracy. Teraz muszę go wozić, a jest to bardzo kosztowne. Wszystko dlatego, że zabrali kurs, którym bez problemu mógł zdążyć do pracy. W dodatku ten autobus nie jeździ już z Chreptowicza, ale z kina, co jest dla nas kłopotem, bo mieszkamy na Wypustach -skarżyła się Czytelniczka.

Podobnych telefonów otrzymaliśmy mnóstwo.

Nowy rozkład jazdy został przygotowany przez miejskie Przedsiębiorstwo Transportowe „Necko” i jak podkreśla Filip Chodkiewicz, zastępca burmistrza miasta, poprzedzony był dogłębnymi analizami wykonanymi przez specjalistę w tej dziedzinie. Warto w tym miejscu dodać, że w trakcie zmiany rozkładu rozstrzygnięto konkurs na prezesa „Necka”. Został nim Krzysztof Poskrobko i to z nim odbyliśmy rozmowę na temat problemów augustowian z nowym rozkładem jazdy miejskich autobusów.

Beata Perzanowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
fx
fx 23.01.2020, 18:16
Na piszę jeszcze raz ! Ruszyć swoje cztery litery i pójść do każdej ze szkół i po dzwonku kończącym lekcję spokojnym tempem przejść się na najbliższy przystanek dodając do tego czasu ok. 7 min. Autobus rano powinien być przed każdą ze szkół ( w zależności od linii ) tak aby młodzież i dzieci spokojnie zaszły na lekcję. Nie jest tajemnicą poliszynela o której jeszcze istniejące zakłady pracy rozpoczynają i kończą zmiany lub godziny urzędowania i tu też potrzeba dać czas na dojście człowiekowi z przystanku do jego zakładu. W dalszej kolejności zastanowić się nad cmentarzem, szpitalem itd. A tak nawiasem mówiąc to do mac Donalda to niech właściciel uruchomi sobie prywatną linie bo to jest skandal aby wykorzystywać do tego celu komunikację miejską.
Adam S.
Adam S. 23.01.2020, 09:36
Czy to prawda, że to właśnie przez te zmiany w komunikacji koszt odbiorów odpadów wzrosł o 100%?
Komisarz
Komisarz 22.01.2020, 21:21
Najmądrzejszy, czy ty wiesz co mówisz???? Lepiej już wal w klawisze
Marcin
Marcin 22.01.2020, 19:20
Analizowałem ten nowy rozkład jazdy i zauważam, iż jest o wiele lepszy niż ten stary. Mam wrażenie, że te wszystkie głosy, które negatywnie się na ten temat wypowiadają trochę przesadzają. To, że zamiast 2 jedzie 4 do szkoły to chyba nie jest jakaś znacząca zmiana zmieniła się tylko numer linii. Jest więcej połączeń ze szpitalem i cmentarzem, można też dojechać do Mariona, gdzie wcześniej nie było opcji. Uważam, że pomysł zmiany są na plus.
Tron
Tron 23.01.2020, 10:28
Ty już może nic więcej nie analizuj ! I nie broń czegoś czego nie da się obronić zajmij się lepiej swoim interesem i przestań nas mieszkańców uszczęśliwiać swoimi pomysłami.
Rozsądek
Rozsądek 23.01.2020, 08:01
Tak oczywiście więcej połączeń z cmentarzem i szpitalem o to chodziło ! Natomiast dzieci do szkół nie dojadą już na drugą godzinę lekcyjna i nie wrucą autobusem bo ten odjerzdża 15 min przed końcem lekcji !!! Kiomunikacja miejska ma służyć każdemu a nie tylko tym co jeżdżą na cmentarz i dio szpitala . Pamiętam czasy kiedy do szkoły dojeżdżało się autobusem i sie wracało także autobusem . O czym ty człowieku piszesz, ogarnij sie bo ty tylko jeden bronisz tego tworu który został stworzony bez wyobraźni przez kogoś któremu nawet się nire chciało sprawdzić godzin rozpoczęcia i zakończenia lekcji w szkołach. a tak nawiasem to nie masz na imię Marcin i wszyscy wiedzą jak masz na imię. Zacytuję słowa z komedi Sami Swoi ,, Im wyżej wleziesz z tym zwiększym hukiem spadniesz "
Marcin
Marcin 22.01.2020, 20:28
Pojechałeś Filip. A kiedy ostatnio jeździłeś empekiem.
Marcin
Marcin 22.01.2020, 21:03
Marcin jestem milo mi. Chociażby w dniu dzisiejszym przemieszczałem się autobusem linii 2 oraz nową 5 i według mnie połączenia są dobre. Zwiększyła się ilość autobusów do Szpitala i na Cmentarz spod Pływalni. Mam większą możliwość dojechania na Borki - gorzej z powrotem bo trzeba się przesiadać, ale są bilety dobowe więc to nie problem.
Real
Real 23.01.2020, 10:36
Tylko o ile dzieci z dzielnicy ,, borki,, rano tj na hodz 8 jakimś cudem dojadą do szkoły to po skończonych lekcjach nie dojadą do domu autobusem bo ten już odjechał lub zwyczajnie go nie ma. Więc przestań słodzić . Wiem że cmentarz ważna sprawa bo kiedyś wszyscy tam będziemy ale puki co to życie biegnie dalej i trzeba zastanowić się nad potrzebami doczesnymi i skonfigurować tak rozkład jazdy aby służył wszystkim w tym młodzieży oczywiście nie zapominając o cmentarzu i szpitalu . Do roboty a nie smarować tylko samochwalstwo w głowie.
Mały
Mały 23.01.2020, 07:21
A potem prostooooooo do studzienic
Komunikacja
Komunikacja 22.01.2020, 17:37
Po co zmieniali coś co działało? Każdy wiedział gdzie i o której. Można to było zrobić zdecydowanie lepiej z korzyścią dla mieszkańców i władz. Ciekawe kto to odkręci i kto za to zapłaci?

Pozostałe