Szusem po lodowisku

  • 19.01.2020, 07:38
  • Jolanta Wojczulis
Szusem po lodowisku
Jeżeli lubisz śmigać na łyżwach, nie zastanawiaj się, tylko udaj się na augustowskie sztuczne lodowisko, które funkcjonuje już od ponad miesiąca. Znajduje się tuż przy augustowskiej pływalni.

Jolanta Wojczulis 

Choć prawdziwa zimowa aura do nas jeszcze nie dotarła, to i tak warto udać się na augustowskie lodowisko i oddać się zimowemu szaleństwu. Pamiętamy przecież te czasy, kiedy zimy były prawdziwe i biały puch towarzyszył nam niemal przez cały okres zimowy. Wtedy praktycznie codziennie chwytaliśmy za łyżwy i szliśmy na lodowisko czy to przyszkolne czy na osiedlu. Dzięki inicjatywie z budżetu obywatelskiego ponownie mamy taką możliwość. Bo przypomnijmy, że lodowisko powstało w grudniu 2018 roku i zostało zrealizowane w ramach drugiej edycji Augustowskiego Budżetu Obywatelskiego, a jej pomysłodawcą była augustowianka Agnieszka Olszewska. Spośród ośmiu projektów spełniających wszelkie kryteria propozycja budowy lodowiska zdobyła najwięcej głosów mieszkańców Augustowa. Za realizacją tego pomysłu opowiedziało się 918 osób, czyli połowa wszystkich oddanych głosów w ubiegłorocznym budżecie obywatelskim. Ślizgawka wraz z niezbędnym osprzętem kosztowała 299 tysięcy złotych. Inwestycja realizowana była przez Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie.

Sztuczne lodowisko o powierzchni 500 metrów kwadratowych zlokalizowane jest w sąsiedztwie miejskiej pływalni przy ul. Sucharskiego 15.

Na lodowisku będzie można się ślizgać do końca marca, aczkolwiek okres jego funkcjonowania może zostać skrócony lub wydłużony w zależności od panujących warunków atmosferycznych. Obiekt docelowo będzie czynny siedem dni w tygodniu. Nie muszą martwić się ci, którzy nie mają łyżew, bo można je wypożyczyć na miejscu. Wstęp na lodowisko jest płatny oprócz lekcji wf dla augustowskich szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Jolanta Wojczulis

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe