Pobiegnij dla powstańców

  • 16.01.2020, 07:26
  • Jolanta Wojczulis
Pobiegnij dla powstańców
Jeszcze tylko do piątku, 17 stycznia można zapisywać się na trzecią już edycję Nocnego Biegu Powstańca, który ma przypominać o rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Woda Las z Płaskiej.

Jolanta Wojczulis 

-W ramach naszej imprezy odbędą się dwa biegi, pierwszy na dystansie około 13 km oraz drugi, krótszy na dystansie 1863 m, przeznaczony szczególnie dla osób starszych i młodzieży, którzy w ten sposób będą chcieli oddać hołd powstańcom styczniowym – informuje mówi Antoni Kuźma, sekretarz Stowarzyszenia Woda Las, które jest organizatorem akcji. -Start biegu krótkiego odbędzie się jeszcze za dnia o godzinie 15.15 i nic poza strojem do biegania nie będzie od zawodników wymagane. Natomiast start biegu głównego jest przewidziany po zmroku i zawodnicy poza odpowiednim strojem powinni posiadać latarkę czołową oraz naładowany telefon.

-W biegu głównym, wzorem lat ubiegłych, zawodnicy startują pojedynczo (lub w grupach) co jedną minutę. Trasa jest w niektórych punktach oświetlona pochodniami typu szwedzkiego (przecięty na krzyż pień drzewa). Na zwycięzców w kilku kategoriach czekają pamiątkowe puchary.
-Bieg krótki natomiast ma start wspólny i nie ma w nim nagród oprócz pamiątkowego medalu, posiłku i zaproszenia do ogniska na kiełbaskę i grzańca –informuje A. Kuźma. -Jest to bieg Pro Memoria powstańców styczniowych do którego planujemy zaprosić włodarzy naszych gmin. Jednym ze startujących będzie mistrz olimpijski Wojciech Fortuna.
Imprezie będzie towarzyszyć muzyka z okresu powstania (pieśni powstańcze) oraz osoby z grup historycznych poubierani w stroje powstańców styczniowych pieszych i konnych. Po ukończonym biegu zawodników czeka ciepły posiłek przy stole z dwiema najdłuższymi deskami na Podlasiu w Centrum Edukacji Leśnej w Studzienicznej.

Zapisy na III Nocny Bieg Powstańca na stronie internetowej https://elektronicznezapisy.pl/event/4381.html

Jolanta Wojczulis

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mieszkaniec
mieszkaniec 16.01.2020, 18:30
Fajnie że ktoś coś jednak robi....

Pozostałe