Memoriał Mariana Kasjanowicza 

  • 09.01.2020, 06:51
  • Jolanta Wojczulis
Memoriał Mariana Kasjanowicza
Pamięć o śp. Marianie Kasjanowiczu, współtwórcy tenisa stołowego na Augustowszczyźnie, jest wciąż żywa. W niedzielę, 15 grudniaw sali sportowej Szkoły Podstawowej im. gen. Ignacego Prądzyńskiego w Białobrzegach odbył się jedenasty już Memoriał Mariana Kasjanowicza.

Jolanta Wojczulis 

Był to już kolejny turniej tenisa stołowego, którego organizatorzy (UKS Białobrzegi, Szkoła Podstawowa w Białobrzegach, Gmina Augustów) i uczestnicy oddali hołd pamięci Panu Marianowi Kasjanowiczowi, współtwórcy tenisa stołowego na Augustowszczyźnie, współpracującego m.in. z klubami: Sparta Augustów, Len Kolnica, UKS Netta, UKS Białobrzegi, wychowawcy wielu zawodników.

-Turniej cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, o najwyższe miejsca rywalizowało bowiem 45 zawodników w dwóch kategoriach: open i weteran 60 plus –poinformował nas Artur Kuryło, prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego Białobrzegi. –Wśród uczestników byli zawodnicy między innymi z Grajewa, Białegostoku, Sokółki, Ełku, Łomży czy Krasnopolu. Miło nam poinformować, że w kategorii open zwyciężył Szymon Roszkowski z Białobrzeg, który w finale pokonał Czesława Morzy z Białegostoku. Trzecie miejsce wywalczył natomiast Tyberiusz Królewicz z Ełku. W kategorii 60 plus wygrał również zawodnik od nas, czyliJerzy Filipowski, tuż za nim uplasował się Mieczysław Gawieńczyk z Moniek, a na trzecim stopniu podium stanęła Beata Baranowska z Sokółki.

Warto podkreślić, że zawody tradycyjnie już przebiegały w sportowej i życzliwej atmosferze.

Laureaci zawodów zostali uhonorowani pucharami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi.

Sędziowaniem turnieju zajął sięZdzisław Omelianiuk (sędzia główny), któremu pomagali sędziowie stolikowi-uczniowie Szkoły Podstawowej im. gen. Ignacego Prądzyńskiego w Białobrzegach. Przy organizacji turnieju tradycyjnie pomagał syn pana Mariana, Jerzy Kasjanowicz.

Jolanta Wojczulis

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe