Sesja Rady Miejskiej z 30 grudnia (relacja audio) cz. 3

  • Wczoraj, 14:57 (aktualizacja Wczoraj, 15:03)
  • Bartosz Lipiński
Sesja Rady Miejskiej z 30 grudnia (relacja audio) cz. 3 Archiwum PP
Prezentujemy relację audio z obrad sesji Rady Miejskiej w Augustowie, które odbyły się w ostatni poniedziałek, 30 grudnia.

Bartosz Lipiński

Część 3:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Proponowany porządek obrad:

  1. Otwarcie obrad.
  2. Przedstawienie porządku obrad.
  3. Sprawozdanie z działalności Burmistrza Miasta od przedstawienia ostatniego sprawozdania.
  4. Interpelacje i zapytania radnych.
  5. Rozpatrzenie projektów uchwał w sprawie:
  1. zmiany Uchwały nr XVII/177/19 Rady Miejskiej w Augustowie z dnia 25 listopada 2019 r. w sprawie wyrażenia zgody na przystąpienie do realizacji projektu pn. "Budowa ulicy Świerkowej, Jesionowej, Grabowej, Klonowej, Dębowej, Bukowej",

b) zmiany Uchwały nr XVII/178/19 Rady Miejskiej w Augustowie z dnia 25 listopada 2019 r. w sprawie wyrażenia zgody na przystąpienie do realizacji projektu pn. ”Budowa ulicy Leśnej”,

c) wyrażenia zgody na przystąpienie do realizacji projektu pn. "Granty na OZE dla mieszkańców Augustowa",

d) określenia średniej ceny jednostki paliwa w Gminie Miasto Augustów, w roku szkolnym 2019/2020,

e) wyrażenia zgody na zawarcie kolejnej umowy dzierżawy, której przedmiotem jest ta sama nieruchomość,

f) wyrażenia zgody na odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawarcia umowy dzierżawy,

g) zgłoszenia kandydata do Powiatowej Rady Rynku Pracy,

h) zmian budżetu miasta na rok 2019,

i) zmian Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Augustowa na lata 2019-2032,

j) uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Augustowa na lata 2020-2033,

k) uchwalenia budżetu miasta na 2020 rok.

  1. Wolne wnioski i omówienie interpelacji i zapytań radnych.
  2. Zamknięcie obrad.
Bartosz Lipiński

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Artur
Artur 08.01.2020, 19:33
Dopóki w Augustowie rządzić będą układy i układziki to nie ma szans na dobro mieszkańców. Wystarczy spojrzeć kto tam jest i jakie ma priorytety. Nic dla mieszkańców przykro mi bardzo. Ulice remontowane priorytetowo dla układów. Niestety sam głosowałem błędnie myśląc że coś się zmieni. Nie trafione decyzje i inwestycje podejmowane bez konsultacji ze specjalistami. Nabory do pracy po ziomalstwie, 0 patrzenia na kompetencje, brak inicjatywy, wiedzy i umiejętności a przede wszystkim woli walki o środki- takie mamy efekty. Osoby które się nie znają podejmują kluczowe dla nas decyzje. Czas płynie... mieszkańcy widza błędy. Necko - porażka!!! Rada nadzorcza chyba relikwia przeszłości. Rozkład jazdy autobusów kolejna porażka. Dlaczego nikt nie sprawdził które godziny odjazdów są kluczowe i jakie jest obłożenie. Nikomu nic się nie chce i to jest problem.
Zygmunt August
Zygmunt August 09.01.2020, 08:47
Masz rację. Dziś mijałem autobus komunikacji miejskiej który jechał ul. Nowomiejską o godzinie 7:45. To o której będzie przy Raginisa czy Brzostowskiego ? Towarzystwo jest zabetonowane do samego końca ! Wystarczy tylko zobaczyć godziny rozpoczęcia i zakończenia lekcji w szkołach a potem ruszyć swoje cztery litery i z każdej szkoły spacerkiem się przejść na najbliższy przystanek do dając parę minut na przebranie się ucznia w szkole. Niby proste ale co dla niektórych bardzo skomplikowane. No tak ale lepiej krzyczeć ,, obiecane wykonane " Szanowni Państwo to jest kpina i porażka.
Zygmunt August
Zygmunt August 21.01.2020, 05:58
- To jest naturalne, że kiedy wprowadza się nowy rozkład, to daje się czas na przetestowanie go i na to, jak użytkownicy zareagują. A później się go poprawia i dostosowuje. Spółka "Necko" jest na to gotowa. Pan burmistrz spotkał się już z jej prezesem. Do końca stycznia zbiera uwagi mieszkańców na temat funkcjonującego rozkładu. A potem ma przystąpić do analizy tych danych i odpowiedzieć na potrzeby mieszkańców.
Tak wypowiedział się Pan Filip. Co wy na to ?
Jakie uwagi ? co jest naturalne ? Trzeba się przyznać do winy że rozkład autobusów jest gniotem !!! Ktoś kto go tworzył był zupełnie oderwany o rzeczywistości . Tłumaczenie że coś jest na przetestowanie ! Tragedia i wstyd opanuj się człowieku .
Kjhhgff
Kjhhgff 21.01.2020, 08:24
A ja na to : brzydki człowiek
W ząbek czesany
W ząbek czesany 08.01.2020, 17:22
Czy ktoś wybiera się na kolejną sesje?
tragedia z autobusami
tragedia z autobusami 07.01.2020, 09:31
Co zrobiliście z komunikacją miejską włodarze? ludzie wkurzeni, tragedia, jest dużo gorzej niż było wcześnie. Mniej autobusów i gorsze godziny kursowania. Chcecie na tym też zaoszczędzić?
Co to ma być???
Co to ma być??? 08.01.2020, 07:38
Prawda!!! Kiedy wreszcie młodzież z augustowskich szkół będzie mogła korzystać z komunikacji miejskiej. Autubusy odjeżdżają 5 min przed zakończeniem zajęć. Nic się nie zmnieniło. Tragedia!!!
horror
horror 08.01.2020, 09:09
zmieniło się na gorsze.......kto to przygotował? podać autora tych zmian......tragedia....chcą zlikwidować chyba prawie komunikację zamiast ją rozwijać
Marek
Marek 06.01.2020, 17:13
Pan Ostapowicz mówi tam o 21 wieku na temat lokalizacji bloku, po pierwsze zapyta pan osoby które czekają na mieszkanie w kodremie, a skoro mamy 21 wiek to chyba wstyd że dzieci w trójce uczą sie w takich warunkach, a wy dalej budujecie ulice bez chodników, brak dworca PKS,PKP, budujecie ulice które mają 10-20 lat gdzie w większości ludzie mają samochody (bo mamy 21 wiek) zastanówcie się ludzie na co sa przeznaczane wasze pieniądze, a redakcje proszę, jeżeli to możliwe o udostępnienie dla mieszkańców takiej tabelki z inwestycjami na 2020 i kwoty oraz zadłużenie, może w końcu ktoś otworzy oczy. Jak się czują radni z NM którzy siedzą i przytakują nie mają własnego zdania ? a może się boją ?, to się nadaje do tv.
Lalka
Lalka 04.01.2020, 19:12
"kiedyś pacynka udawała człowieka, teraz człowiek udaje pacynke (...)". Rutger Hauer
Sławny
Sławny 08.01.2020, 17:23
Laleczka Czaki

Pozostałe