Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 czerwca 2026 02:57
Reklama

Korytarz udaje halę sportową

Podziel się
Oceń

Zaledwie kilka lat temu dokonano gruntownego remontu siedziby Szkoły Podstawowej nr 2 w Augustowie przy ulicy Rajgrodzkiej. Po wykonanych pracach budynek zyskał nowy blask i należy do najpiękniejszych obiektów oświatowych w mieście. Ala nawet po takiej metamorfozie popularnej dwójki został niedosyt. Miejscy radni ubolewają, że szkoła nie posiada sali gimnastycznej z prawdziwego zdarzenia a uczniowie ćwiczą na korytarzach.
Korytarz udaje halę sportową

Autor: Na zdjęciu: Radna Aleksandra Sigillewska (w środku).

Bartosz Lipiński

Temat wyjątkowo na czasie

Temat braku odpowiedniej infrastruktury sportowej w szkołach na terenie Augustowa jest w mijającym roku bardzo często komentowany. Dość przypomnieć, że od kilku miesięcy radny powiatu augustowskiego Mieczysław Sobolewski apeluje o powstanie hali, z której mogliby korzystać uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego i ACE. W przypadku obu placówek dziś można mówić jedynie o namiastce sali gimnastycznej i bardzo prawdopodobne, że radny M. Sobolewski przypomni o swojej propozycji podczas prac nad uchwałą budżetową. Problem nie dotyczy tylko uczniów szkół średnich, dla których organem prowadzącym jest powiat. Z podobną bolączką muszą mierzyć się też dzieci edukujące się w szkołach podstawowych.

 

Na szczęście nie dotyka to wszystkich placówek, bo np. Szkoła Podstawowa nr 4 dysponuje halą sportową, której większość może jedynie pozazdrościć. Na szczególny dyskomfort może narzekać Szkoła Podstawowa nr 2. Pomimo przeprowadzonego remontu obiekt pozostał bez dobrych warunków do odbywania lekcji wychowania fizycznego. Kiedy przed ponad rokiem dwójka wróciła po kilku miesiącach do macierzy, to w ceremonii rozpoczęcia roku szkolnego wziął udział m.in. wiceszef MSWiA. Uroczystości inauguracji odbyły się na korytarzu szkoły.

 

Szkoła czeka dziś na prezent

W maju szkoła uroczyście świętowała stulecie istnienia. Jak nietrudno się domyślić ponownie centrum wydarzeń miało miejsce na korytarzu. Burmistrz Mirosław Karolczuk przekazał, że jest absolwentem dwójki i życzy jej jak najlepiej. Przyznał, że najlepszym prezentem, który w najbliższym czasie może dać szkole burmistrz byłaby sala gimnastyczna. Zapowiedź przyjęto z dużą nadzieją i entuzjazmem. Natomiast podczas tegorocznego rozpoczęcia roku szkolnego na tę kwestię zwrócił uwagę przewodniczący rady rodziców. Adam Sobecki w obecności M. Karolczuka zauważył, że inaugurację można było przeprowadzić na podwórku, gdyż tego dnia panowała przyjazna i letnia aura. Sobecki słusznie konkludował, że gdyby padało, to bez hali sportowej ani rusz.

 

Przywołane sytuacje i wypowiedzi świadczą o tym, że skala problemu jest powszechnie znana. Ale nie chodzi tu wyłącznie o oficjalne gale i uroczystości tylko o to, że sala gimnastyczna z prawdziwego zdarzenia jest niezbędna dla właściwej realizacji zajęć z wychowania fizycznego. W czerwcu i wrześniu można pozwolić sobie na wyjście z dziećmi na zewnątrz, jednak w pozostałych miesiącach roku szkolnego jest to zwyczajnie niemożliwe.

 

Interwencja miejskiej radnej

Temat braku sali do uprawiania sportu w dwójce był też ostatnio elementem dyskusji radnych miejskich. Stało się tak dzięki dużemu zainteresowaniu Aleksandry Sigillewskiej. Radna PiS i przewodnicząca komisji społeczno-oświatowej zwróciła uwagę na to, że Szkoła Podstawowa nr 2 jest naprawdę duża i uczęszcza do niej ponad 800 dzieci. Z jej informacji wynikało również, że każda klasa ma 4 godziny zajęć WF tygodniowo, choć trudno mówić tam o odpowiednim zapleczu sportowym. Obecny radny Koalicji Obywatelskiej i były wieloletni dyrektor dwójki Marek Sznejder wskazał, że poruszony problem istniał praktycznie od zawsze. Miasto miało zrealizować tam salę gimnastyczną od początku istnienia szkoły, natomiast później było to ciągle odkładane.

 

Sznejder przyznał, że pewnym plusem jest to, iż szkoła posiada dość duże korytarze. Z kolei jego klubowa koleżanka Izabela Piasecka sugerowała, żeby nie skupiać się na budowie sali, ale hali sportowej z prawdziwego zdarzenia. Jej zdaniem z takiego obiektu mogłyby też korzystać komercyjne grupy, co miałoby wpływ na wydłużenie w Augustowie sezonu turystycznego. Aleksandra Sigillewska złożyła na piśmie zapytanie do burmistrza i dociekała np. czy uczniowie dwójki realizują podstawę programową z wychowania fizycznego.

 

Skoki na korytarzu szkolnym

Refleksją z uzyskanych odpowiedzi radna PiS podzieliła się na ostatniej sesji z 25 listopada. Niektóre wydają się interesujące. Okazuje się, że część młodzieży z dwójki ma oprócz swego dosyć skromnego zaplecza, możliwość skorzystania z sali, a także z boiska wielofunkcyjnego byłego Gimnazjum nr 2 przy ulicy Nowomiejskiej. Ale najciekawiej brzmiała odpowiedź na pytanie o to, czy możliwe jest realizowanie podstawy programowej na korytarzach szkolnych. Zastępca burmistrza Filip Chodkiewicz poinformował, że na korytarzach w ramach zajęć WF realizowane są elementy gimnastyki np. skok przez skrzynię, elementy piłki siatkowej i piłki ręcznej. Przywołane sytuacje nie podobają się radnej, która obserwuje sytuację naszych szkół.

 

Hałas może uniemożliwić pracę

Aleksandra Sigillewska złożyła kolejną interpelację w poruszanej przez siebie sprawie. Teraz chciałaby się dowiedzieć, czy konieczność generowania oszczędności jest wystarczającym usprawiedliwieniem sytuacji, w której zmusza się nauczycieli i dzieci do uprawiania skoków przez skrzynię, grę w piłkę ręczną i siatkową na korytarzach szkolnych. Radna stwierdziła, że do największej ilości wypadków w szkołach dochodzi na lekcjach WF, dlatego dociekała czy w warunkach polowych zapewnione jest przestrzeganie zasad BHP. A. Sigillewska chciałaby dowiedzieć się od burmistrza, czy w jego ocenie błędem była budowa bazy dla kajakarzy za około 6 mln zł przy braku remontów i inwestycji w blokach sportowych augustowskich szkół.

 

-Zajęcia wychowania fizycznego na korytarzach powodują ogromny hałas, który utrudnia nauczycielom prowadzenie lekcji. Czy w związku z tym uczniowie efektywnie pracują na lekcjach i czy nie odbije się to negatywnie na wynikach egzaminu ósmoklasisty? Jeżeli teraz za drzwiami obrad urzędu miasta uczniowie graliby w piłkę, skakali przez skrzynie, uprawiali inne ćwiczenia, to czy moglibyśmy w tej sali efektywnie pracować –pytała radna Sigillewska.

 

*Artykuł ukazał się w 49/2019 numerze "Przeglądu Powiatowego".



Napisz komentarz

Komentarze

Marność 17.12.2019 17:51
To zaniedbania kolejnych burmistrzów i starostów... i jak wieść gminna niesie będą te zaniedbania świadomie kontynuowane. W trójce baza sportowa będzie jeszcze szybciej niszczała, bo nie ma pieniędzy. W dwójce dzieci będą męczyć się na korytarzach, bo nie ma pieniędzy. W szkołach średnich nadal będzie panował PRL, bo się nie opłaca, bo za ileś tam lat będzie mniej dzieci. Więc kładziemy na te dzieci ... mamy je gdzieś skoro będzie ich tak mało. Niech jadą uczyć się do Suwałk, tam znajdą halę w każdej szkole. BRAWO PANI SIGILEWSKA, PROSZĘ DRĄŻYĆ TEMAT I NIE USTĘPOWAĆ!!!

ava 17.12.2019 18:57
Jak radna w ACE uczy i zadowolona z marnej sali

skandal 18.12.2019 08:08
A co ma piernik do wiatraka? Miasto jest organem prowadzącym dla szkół podstawowych i radni miejscy tymi szkołami się zajmują. I bardzo dobrze, że ktoś wychodzi przed szereg i głośno mówi o problemach. Zarówno w SP3 i SP2 jest wiele do zrobienia. Ogromne szkoły bez dobrego zaplecza sportowego to wstyd dla miasta. Fatalne warunki i od lat temat zamiata się pod dywan i nic się nie robi. Remont SP2 bez myślenia o zapleczu sportowym to skandal.

Player 18.12.2019 14:35
i też o tych problemach mówi ucząc w szkole średniej? jakie hale sportowe / sale gimnastyczne mają uczniowie tych szkół? żenada że do tej pory uczniowie w wieku 15-18 lat, gdzie powinni rozwijać swoje zdolności sportowe nie mają , stworzonych do tego warunków... Ale wcale się nie dziwię... jaki pan taki kram .Nadzieja w radnym Sobolewskim. Trzymam kciuki... Chociaż znając realia to powiat albo nic w tym kierunku nie zrobi albo zażąda dofinansowania od miasta i wszystkich gmin dookoła.. bo sam nie potrafi nic.....

men family 16.12.2019 21:45
to już pierwszy probelm spowodowany przez niż demograficzny, ciekawe jaki następny się uwidoczni...

men family 15.12.2019 21:43
puk puk tu niż demograficzny . cyfroza społeczna zbiera żniwo. Czy dzisiejsi dwudziestolatkowie mślą o rodzinie , czy o rozwoju osobistym bez końca...

Rudolf 15.12.2019 20:28
A chyba zapomnieli szanowni radni ze nawet obcieli fundusze na remont. Czzyzby eadnemu Markowi Sz daleko bylo dojezdzac do Sejn do pracy i chce wrócić na stare stanowisko i dlatego robi sie zadymke w SP2 ??

Nn 15.12.2019 19:38
W tym mieście ani władze miasta ani władze powiatu nie czują sportu. A jak ktoś nie czuje, nigdy nie zrozumie potrzeby budowy hal gimnastycznych. Nie szybko powstania następna sala w tym mieście. Niestety

Augudtowiak 16.12.2019 11:20
A cierpią nasze dzieci, w większości to dla nich to wszystko, ale jak już kto napisał ktoś mądrzejszy woli postawić bazę dla Pana Wysockiego i brnac, że to wspaniały pomysł. Ludzie śmieją się nie powiem czym... Trochę pomysłu ludzie...

Rodzic 15.12.2019 15:48
Może warto tutaj zainwestować pieniądze a nie pakować w bazę dla małej grupki osob...

Temperatura: 17°C Miasto: Augustów

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 4 km/h

Reklama
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1 Strona nr 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2 Strona nr 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3 Strona nr 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4 Strona nr 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5 Strona nr 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6 Strona nr 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7 Strona nr 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8 Strona nr 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9 Strona nr 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10 Strona nr 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11 Strona nr 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12 Strona nr 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13 Strona nr 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14 Strona nr 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15 Strona nr 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16 Strona nr 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17 Strona nr 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18 Strona nr 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19 Strona nr 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20 Strona nr 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21 Strona nr 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22 Strona nr 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23 Strona nr 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24 Strona nr 24
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: buk Treść komentarza: Polecam lekturę zarządzenia NR 196/2026 burmistrza. "2. Wprowadza się zadaniowy czas pracy na stanowiskach pracy: Burmistrza Miasta, Zastępcy Burmistrza Miasta, Skarbnika, Radcy Prawnego i Audytora wewnętrznego." Zrobili sobie nienormowany czas pracy Data dodania komentarza: 25.06.2026, 18:04 Źródło komentarza: Zaskakujące odpowiedzi na pytania radnej o zatrudnienia Autor komentarza: Andrzej Treść komentarza: Ciekawe ile oni przez swoją kadencję pozyskali pieniędzy na rozwój naszego powiatu , myślę że więcej oni pozyskali do swoich kieszeni niż dla powiatu Data dodania komentarza: 25.06.2026, 10:26 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Na ostatniej sesji były zadawane pytanie do starosty rusieckiego , na żadne na sesji nie odpowiedział , chłop nawet nie umie na zadawne pytania odpowiedzieć Data dodania komentarza: 24.06.2026, 22:28 Źródło komentarza: Zaskakujące odpowiedzi na pytania radnej o zatrudnienia Autor komentarza: Ani urody ani mądrości ale zachłanność wynosi się z domu Treść komentarza: Panowie ze zdjęcia doczekają się odpowiedniej "zapłaty" za swoje "kompetencje". Data dodania komentarza: 24.06.2026, 20:13 Źródło komentarza: Zaskakujące odpowiedzi na pytania radnej o zatrudnienia Autor komentarza: Luśka Treść komentarza: Przecież ta odpowiedź to jest kpina z ludzi. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 13:21 Źródło komentarza: Zaskakujące odpowiedzi na pytania radnej o zatrudnienia Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Niech Pam staraosta wreszcie się weźmie za robotę , a nie jeździ z księdzem z Lipska i swoją małżonką , ok Warszawie i się przebiera za kogoś , a powiat z kadym dniem upada tak jak jego wylicytowany majątek przez komornika Data dodania komentarza: 23.06.2026, 22:51 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Dość kolesiostwa Treść komentarza: Pani Chrulska na Starostę. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 22:18 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: "elity" Treść komentarza: To są karierowicze z nizin społecznych, to widać i słychać. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 21:59 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Bolszewickie standardy Treść komentarza: Na naukę nigdy nie jest za późno, jednak w tym przypadku nie jest problem, kiedy i jaką wiedzę "śliski" arywista chce powziąć, tylko czy oporne na wiedzę mentale tego aparatczyka, pozwala mu przyswoić wiadomości spoza widnokręgu ograniczonego horyzontem tołkowania, narzuconym sekcie PiS przez kompulsywnego szkodnika z Nowogrodzkiej. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 15:06 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: BAU Treść komentarza: Przecież burmiszczunio woli Chorwację,po co mu zamulone Necko albo Sajno? Data dodania komentarza: 22.06.2026, 13:49 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: Em Treść komentarza: Augustowskie piekiełko od lat. Nic dziwnego, że Augustów się zwija i nikt tu nie chce niczego robić. Takie mamy elity. Niestety. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 12:13 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: r4g3 Treść komentarza: Na ulicy Hotelowej jest prędkość do 20 km/h. Zachodzę w głowę jakim cidem można doprowadzić do kolizji przytakiej prędkości. Czy będzie tam ograniczenie do 10 km/h aż do świateł z Al. Kardynała? Oj chyba jechało się "toszkę" szyciej. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 12:04 Źródło komentarza: Kolizja w okolicach augustowskiego cmentarza Autor komentarza: Wychodek, kret i "śliski" egotyk-dzban wyautowani Treść komentarza: Psychopatyczny wychodek i jego serwilistyczny kret chcieli zainfekować klub naszomiastową dżumą. W Augustowie już chyba tylko Sparta nie została skażona naszomiastowopisowskim modelem zarządzania, zaczerpniętym z trzewi feudalnego folwarku pańszczyźnianego. Jak do tej pory mogą tylko cmoknąć w dudę prezesa i zarząd klubu. Natomiast żałosny kabotyn z ratusza zapisze się na kartach historii jako ten, który bolszewicką metodą na zagłodzenie chciał na rympał przejąć klub, jednak zarząd pokazał temu kompulsywnie szkodnikującemu dzbanowi, gdzie raki zimują i gdzie jest jego miejsce w szeregu z uwagi na jego "śliskie" morale i kurzy rozumek. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 10:56 Źródło komentarza: 32 drużyny i 600 zawodników. W Augustowie rozpoczyna się Sparta Cup 2026 Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Czym jest finansowany niedobór w zaliczkach na co? Data dodania komentarza: 22.06.2026, 10:39 Źródło komentarza: Mieszkańcy chcą odwołać całą Radę Nadzorczą Spółdzielni. Decyzja zapadnie na Walnym 30 czerwca Autor komentarza: Dziękujemy Treść komentarza: Obejrzyjcie ostatnią sesję. Pani Chrulska jest najlepszą radną powiatu tej kadencji. Pani Wiesławo jesteśmy z Panią. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 09:10 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Po co jest starostwo! Treść komentarza: Standardy więzienne... karać, zastraszyć, w garniturku... Co to jest za sposób pomocy? Jak się nie ma pojęcia o szkolnictwie to trzeba zrezygnować albo się douczyć. Na naukę za późno około 60 lat ale próbować warto. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 19:32 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Remont spróchniałego molo vs rekreacyjna kładka nad Nettą z wieżami widokowymi Treść komentarza: Nad Neckiem są trzy miejskie kąpieliska, w tym dwa oddalone od siebie o około 300 m, natomiast nad jeziorem Sajno urząd miejski pod rządami trzech burmistrzów spod znaku Nasze Miasto-PiS, nie potrafi zorganizować nawet jednego kąpieliska z ratownikami wodnymi zapewniającymi stałą kontrolę wyznaczonego obszaru wodnego. Programy rządowe finansowane z KPO oferują szeroki strumień funduszy na finansowanie, między innymi tego typu inwestycji służących uatrakcyjnieniu terenów w Polsce północno-wschodniej. No, ale jeśli trzech lanserow z fejsbuka konceetowo zawala pozyskiwanie setek milionów złotych z Funduszy Norweskich i Szwajcarskich, to nie ma co się dziwić, że miasto wymianę spróchniałych desek na molo Radiowej Trójki, nota bene jednego z największych molo w Polsce, finansuje ze środków, znaczy się 60 mln złotych, które miały finansować przedsięwzięcie związane z budową kładki nad rzeką Nettą, która w kampanii burmistrza Karolczuka i Nasze Miasto-PiS, poza enigmatycznym hasłem "Teraz nasza rodzina ", była sztandarowym projektem mających podnieść Augustow z przysłowiowych kolan, niczym Andrzej Sebastian Duda sprawił w trakcie swojej żałosnej prezydentury, iż pisowskie aparatczyki realizowały program dojenia Polski i budżetów domowych polskich rodzin Funduszem NIEsprawiedliwości. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 18:25 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: Priorytety burmiszcza Karolczuka i gamoni spod znaku Nasze Miasto-PiS☝️💪🤡👺👹🚀🛰🛸🥸🫵💰💰💰💸🤑🤝👏🏚🏚🏚 Treść komentarza: Dzielnica Augustowa, jaką w świetle podziału administracyjnego jest Sajenek, z uwagi na bardzo dużą popularność tej okolicy w okresie letnim wśród mieszkańców Augustowa i przyjezdnych, powinna posiadać zorganizowane miejsca do wypoczynku i rekreacji nad polożonymi w tej okolicy akwenami, czyli co najmniej jedno kąpielisko i dwa miejsca okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli na jeziorze Sajno. Burmistrz Karolczuk, jako w świetle obowiązującego prawa instytucja odpowiedzialna za zapewnienie bezpieczeństwa osobom przebywającym na obszarach wodnych znajdujących się w granicach Augustowa, na pewno popełnił aktualną analizę zagrożeń obowiązującą w 2026 r., do której dokonania jest ustawowo zobowiązany w świetle art. 4 ust. 1 ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych, tym samym zapewnił wyposażenie tego obszaru w komunalne kąpielisko i wywiązał się z wymagań stricte wynikających z przywołanego powyżej aktu normatywnego, ściśle regulującego właściwości w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa na obszarach wodnych, w tym przypadku obszarach wodnych znajdujących się w granicach administracyjnych miasta Augustów. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 13:11 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: patologia ałgóstowska Treść komentarza: A gdzieś był jak żeś ,,rzondził" teraz krytykant numer jeden - patologia Data dodania komentarza: 21.06.2026, 12:42 Źródło komentarza: Znany problem na ulicy Mostowej w Augustowie Autor komentarza: Art. 4 Ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych & art. 160 kk Treść komentarza: Sajenek jest w granicach Gminy Miasto Augustów, więc może burmiszcz Karolczuk zreflektuje się wreszcie i zamiast uporczywie drenować miejski budżet setkami tysięcy złotych etatami dwóch zastępców burmistrza Augustowa i statystami w miejskich jednostkach organizacyjnych, niezwłocznie zlikwiduje przynajmniej jeden etat zastępcy i zawnioskuje do RM o wyrażenie zgody na utworzenie kąpieliska przy dość dużej, w okresie letnim tłumnie obleganej plaży nad jeziorem Sajno w Sajenku, które funkcjonować będzie od połowy czerwca do końca sierpnia. Osobom korzystającym z obszarów wodnych znajdujących się w granicach danej gminy, ustawowo należy się zapewnienie bezpieczeństwa, w tym poprzez tworzenie kąpielisk i miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli, i nie ma żadnego głupkowatego tłumaczenia, że nie ma pieniędzy, skoro vena dopisuje, ale na uskutecznianie niegospodarnych działań, nota bene co roku dojmująco drenujących miejski budżet, setkami tysięcy złotych przepanymi na etatowe fanaberie, co do zasady mające swoje źródło w niegospodarności i kumoterskiej polityce kadrowej. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 23:04 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji
Reklama