Dobrowolska: "Działałam zgodnie z prawem" 

  • 29.12.2019, 14:57 (aktualizacja 29.12.2019, 15:08)
  • Bartosz Lipiński
Dobrowolska: "Działałam zgodnie z prawem" Na zdjęciu: Alicja Dobrowolska (pierwsza po prawej).
Rozmowa z przewodniczącą augustowskiej rady miejskiej Alicją Dobrowolską, m.in. o kontrowersjach dotyczących ostatniej sesji, kiedy głosowano nad wnioskiem w sprawie Marcina Kleczkowskiego.

Bartosz Lipiński

Działałam zgodnie z prawem

BL: Podczas ostatniej sesji doszło do wielu nieporozumień. Pierwsze z nich dotyczyło terminu zwołania sesji, ponieważ pierwotnie miała odbyć się kilka dni później. Czy może pani rozwiać wątpliwość i uzasadnić, dlaczego obrady odbywały się w poniedziałek, 25 listopada, a nie trzy dni później, jak zapowiadała pani w październiku?

-Jeśli chodzi o termin, to pan radny Tomasz Miklas chyba nie czytając poczty którą otrzymuje z systemu e-sesja, zasiał wątpliwości wśród słuchaczy. Ci radni, którzy czytają na bieżąco korespondencję, bardzo dobrze wiedzą, że to była manipulacja faktami przez radnego Miklasa. Wyjaśniam więc, iż 8 listopada wszystkim radnym wysłana została informacja pocztą przez system e-sesja. Przytoczę jej treść: „Przewodnicząca rady miejskiej informuje, że uległ zmianie termin sesji rady miejskiej, która odbędzie się 25 listopada 2019 r. o godz. 14:00. Gmina Miasto Augustów chce złożyć wniosek o dofinansowanie projektów ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach zapewnienia równego dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej. Termin naboru wniosków upływa 26 listopada”. To był właśnie powód tego, że sesja była zwołana trzy dni wcześniej od sugerowanego terminu na poprzedniej sesji. Zaznaczam jeszcze raz, że wiadomość wysłano do radnych 8 listopada, natomiast wniosek zarządu województwa podlaskiego wpłynął 15 listopada.

Bartosz Lipiński

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (20)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Pani Katarzyno, po co to pani?
Pani Katarzyno, po co to pani? 15.12.2019, 17:40
A mnie dziwi inna sprawa, co w tym gronie robi pani Kasia???
LOL
LOL 15.12.2019, 10:11
Widać Babka ma jaja nie tak jak niektórzy bezpłciowi
v.
v. 15.12.2019, 11:15
Jak ktoś ma jaja to nie ma wtop co rusz
fd
fd 15.12.2019, 09:58
Mętne te tłumaczenie z wnioskiem. Był, ale zaginął i żaden problem, bo pisemny być nie musi to złożyłam ustny. Nie lepiej było zarządzić przerwę, aż do odnalezienia pisemnego wniosku? Z profesjonalizmem nie ma to nic wspólnego i co tu dużo mówić: wygląda źle i to bardzo.
Widz
Widz 15.12.2019, 08:36
No a ja Panią Przewodniczącą RM bardzo pochwalę za prowadzenie obrad. Bilet do kina na jakąkolwiek komedię to około 20 zł, a tu cyrk jest za darmo. Szkoda tylko, że mieszkańcy na to pozwalają, bo pośrednio o nich to świadczy, wszak takich przedstawicieli wybrali - kłótnie to powinien być stały punkt porządku obrad, konsultacje z prawnikiem również "to może zapytamy panią prawnik". Chyba nie wystarczy chcieć, przydały by się: merytoryczna wiedza i predyspozycje.
Szkoda mi mieszkańców, że nie wezmą spraw w swoje ręce, przestaną być bierni bo to wszystko odbija się na nich i renomie miasta. No cóż ale gdzie w okolicy ( w którym mieście) jest "darmowy maraton komediowy" chociaż chyba bardziej "tragedia".
Szacunek dla np. p. Sieńko - wiele sesji widziałem - niezwykle merytoryczny, konkretny i rzeczowy. Mimo, że ani do KO ani Pisu nie jest mi blisko a NM to nawet nie partia to z całym szacunkiem, ale właśnie przedstawiciele KO chyba podczas obrad są najbardziej merytoryczni. I oceniam to nie jako mieszkaniec Augustowa, ale jako wierny oglądacz "emocjonujących" sesji RM.
Krzywousta
Krzywousta 15.12.2019, 11:17
Pani prawnik hahaha
Pelagius Wspaniały
Pelagius Wspaniały 14.12.2019, 22:25
Bez popadania w jakieś nazbyt emocjonalne oceny Pani przewodniczącej, chciałbym stwierdzić, że jest po prostu niewłaściwą osobą, na niewłaściwym miejscu w niewłaściwym czasie. Ktoś, kto funkcjonuje w samorządzie od roku i nie rozumie istoty jego funkcjonowania, nie ma szans być dobrym przewodniczącym. Na tym stanowisku w naszej sytuacji potrzeba kogoś niezależnego i doświadczonego. Pani przewodnicząca niestety swoimi działaniami prowadzi do totalnego odwrócenia ról w lokalnym samorządzie, sprowadzając radę miasta do roli przystawki, bezwolnie wykonującej polecenia płynące z Urzędu. Natomiast panowie burmistrzowie zręcznie tę sytuację wykorzystują, dając jej iluzję posiadania jakiejś władzy i realizując jednocześnie swoją politykę.
Dla swego własnego dobra powinna podać się do dymisji, niech mądrale z Naszego Miasta kompromitują się dalej pod własnym logo, we własnym imieniu i na własny rachunek.
Vtg
Vtg 15.12.2019, 16:01
Przewodnicząca komisji budżetowej nie lepsza pod głosowanie nawet nie daje wniosków formalnych ,powala z nóg jej znajomość procedur.
przeciwnie
przeciwnie 15.12.2019, 17:31
tzn? może jakieś konkrety? bo nie zauważyłem. Wręcz przeciwnie. Wszystkie wnioski są poddawane pod głosowanie a dyskusja merytoryczna i czas nieograniczony.
Penelopus Niepokorny
Penelopus Niepokorny 15.12.2019, 08:29
Mądrze napisane, zachowują się jak prezes ..w razie czego to nie oni. Przecież to widać gołym okiem ....
Luki
Luki 14.12.2019, 22:20
Skoro zrobił się pod tym tekstem taki jazgot troli to musi być babka OK
Justysia
Justysia 15.12.2019, 08:30
Babka może być, ale wolę Marcinka
Babka
Babka 15.12.2019, 08:21
Prawie bołka 😂😂😂
Bochen
Bochen 14.12.2019, 21:19
Kończę kobieto. Wstydu oszczędź.
Gienek
Gienek 14.12.2019, 21:18
Pani Dobrowolska jest świadectwem samej siebie.
Jej zachowanie i to co mówi jest po prostu niegodne i nieprzyzwoite.
Stare przysłowie pszczół mówi....
Stare przysłowie pszczół mówi.... 14.12.2019, 22:20
Z tej mąki chleba nie będzie 😂😂😂😂
Fatalnie
Fatalnie 14.12.2019, 20:02
Fatalne prowadzenie sesji. Przykro oglądać i słuchać.
LOL
LOL 15.12.2019, 15:48
A ktoś by poprowadził lepiej jak niektórych radnych nie obowiązuje prawo ani kultura osobista ,sami sobie udzielają głosu rygor jaki nakłada statut mają w nosie są ponad prawem i zasadami .
Skórka od chleba
Skórka od chleba 15.12.2019, 17:42
Człowiek że wsi wyjdzie ale wieś z człowieka.... Jak mówi przysłowie. Nie i włączając osobom ze wsi,.
Bułka z masłem
Bułka z masłem 14.12.2019, 16:00
Pani jest żenujące. Jej wypowiedzi są tragiczne. Wstyd.

Pozostałe