Dyrektorzy pod obstrzałem 

  • 16.12.2019, 15:00 (aktualizacja 16.12.2019, 15:22)
  • Krzysztof Przekop
Dyrektorzy pod obstrzałem
W czwartek oddajemy w Wasze ręce 1072 wydanie „Przeglądu Powiatowego”. Biegnijmy do kiosków, gdyż najciekawsze teksty zamieszczamy jedynie w wydaniu papierowym. Kto woli czytać w komputerze, może kupić prenumeratę w wersji elektronicznej. Jest tańsza, a gazeta dostępna jest już we wtorek.

Krzysztof Przekop

W pogodzie nic nowego się nie pojawi. W weekend spodziewam się niewielkich opadów brei deszczowo-śnieżnej, a po niedzieli nastąpią dni pochmurne z temperaturami nieco powyżej zera. Noce również na plusie. Taka pogoda może trwać aż do świąt.

Najważniejszym wydarzeniem kulturalnym dekady jest wtorkowe wręczenie Nagrody Nobla Oldze Tokarczuk. Jest to pierwsza w historii naszego kraju pisarka, która otrzymała tak wielkie wyróżnienie. W młodości hipiska, potem pankówa, pierwszą książkę wydała za własne pieniądze. Pierwsze małe sukcesy przyszły po 10 latach pisania. W młodości była fanką książki „Sto lat samotności” Marqueza co raczej widać w jej książkach. Pisze bardzo głębokie powieści i opowiadania.

Testament w którym Alfred Nobel powołuje nagrodę swego imienia zawierał zapis: wszystkie pozostałe po mnie, możliwe do zrealizowania aktywa, mają być rozdysponowane w sposób następujący: kapitał zostanie przez egzekutorów ulokowany bezpiecznie w papierach, tworzących fundusz, którego procenty każdego roku mają być rozdzielone w formie nagród tym, którzy w roku poprzedzającym przynieśli ludzkości największe korzyści.

Krzysztof Przekop

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
brawo sznejder
brawo sznejder 20.12.2019, 09:24
Radny Sznejder słusznie zwraca uwagę dyrektorom. Sam nim był, więc wie czym to wszystko śmierdzi. Pora powiedzieć ludziom ile godzin pracują, jak się przejmują robotą i ile zarabiają.

Pozostałe