Karatecy na mistrzostwach Europy 

  • 16.12.2019, 09:47
  • Jolanta Wojczulis
Karatecy na mistrzostwach Europy
Zadebiutowali na mistrzostwach rangi europejskiej i wrócili z nowymi doświadczeniami. Mowa o podopiecznych Waldemara Matyki z Augustowskiego Klubu Karate Kyokushin, którzy w ubiegły weekend wzięli udział w XVIII Mistrzostwach Europy Open Seniorów i Pucharze Europy Juniorów, Juniorów Młodszych, Młodzików i Kadetów oraz Masters.

Jolanta Wojczulis 

Zawody odbyły się w Mińsku na Białorusi. O medale walczyło ponad 600 zawodników z 19 państw Europy. Polskę i Augustowski Klub Karate Kyokushin reprezentowało czterech zawodników.
-Nasi zawodnicy już w pierwszych walkach eliminacyjnych, jak później się okazało, spotkali na swojej drodze późniejszych medalistów –mówi Waldemar Matyka.

Maciej Sieńko w kat. 12-13 lat do 40 kg przegrał z Timurem Semenor z Rosji, który w efekcie zajął pierwsze miejsce na 24 startujących zawodników, z kolei Igor Leszczyński w kat. 10-11lat do 40 kg przegrał z Radionem Rytskyi z Ukrainy, który wywalczył najwyższe podium na 25 startujących zawodników, natomiast Dominik Faszczewski w kat.14-15 lat do 70 kg przegrał z Rashadem Guseinor z Rosjim, który wygrał (na 10 startujących karateków.
-Michał Ostapowicz w kat 10-11 lat do 45 kg przegrał natomiast z Egorem Holik z Białorusi, który zajął trzecie miejsce na 17 startujących zawodników –dodaje Waldemar Matyka. -Piąty nasz zawodnik,
Szymon Milanowski, niestety nie wystartował w zawodach z powodu odniesionej kontuzji kciuka.

Jolanta Wojczulis

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe