Mistrzowie w pływaniu z Augustowa

  • 15.12.2019, 07:43
  • Jolanta Wojczulis
Mistrzowie w pływaniu z Augustowa
Trenerzy Artur Paczyński oraz Michał Niedźwiecki z klubu UKS „Pływacy” Augustów mają powody do zadowolenia. Ich podopieczni garść medali przywieźli z Mistrzostw Województwa Podlaskiego w pływaniu.

Jolanta Wojczulis 

Mistrzostwa odbyły się w dniach 29-30 listopada w Suwałkach. W rywalizacji o najwyższe miejsca wzięło udział około 350 zawodników z 13 klubów z naszego regionu. Nasze miasto reprezentowało ośmioro sportowców z UKS „Pływacy” Augustów, którzy osiągnęli znakomite wyniki oraz poprawili swoje rekordy życiowe.
-Malina Madden została mistrzynią województwa na 50 metrów stylem klasycznym
oraz 100 metrów stylem zmiennym i vice-mistrzynią na 100 metrów stylem
klasycznym i 50 metrów stylem dowolnym. Bartosz Chilicki został mistrzem województwa na 100 metrów stylem dowolnym, był drugi na 50 metrów stylem grzbietowym oraz trzeci na 50 metrów stylem dowolnym –wylicza Artur Paczyński. –Natomiast Patryk Ciećka został mistrzem województwa na 50 metrów stylem klasycznym i
w tej samej konkurencji w najmłodszej grupie najlepszy był nasz najmłodszy
wychowanek Szymon Jaroszuk, dla którego było to pierwsze mistrzostwo. Michał Grzesiukiewicz był drugi na 100 metrów stylem klasycznym oraz trzeci
na 50 metrów klasykiem oraz 50 metrów stylem motylkowym. Jakub Wasilewski był natomiast trzeci na 100 metrów stylem dowolnym i również wrócił do domu z medalem. Gratulację należą się innym zawodnikom, którzy osiągnęli rekordy życiowe.
W klasyfikacji generalnej Malina Madden oraz Bartosz Chilicki
zajęli znakomite trzecie miejsce.
Gratulujemy zawodnikom i trenerom i trzymamy kciuki za kolejne starty.

Jolanta Wojczulis

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
nauczycielka
nauczycielka 17.12.2019, 10:07
Brawo, nie wiedziałam, że mamy takich pływaków w mieście ! Gratulacje i dalszych sukcesów
Sportowiec
Sportowiec 16.12.2019, 21:55
Brawo dla klubu, trenerów i brawa dla zawodników :)
A gdzie sukcesy klas sportowych?? Tyle ich utworzono i cisza... Może jakiś artykuł na ten temat?
Anka
Anka 13.01.2020, 19:40
A no właśnie tak głośno było o tych klasach a teraz cisza o klasach i o plywakach, co się z nimij stało?? Przecież to za nasze pieniądze!
Nauczyciel ze szkoly
Nauczyciel ze szkoly 24.12.2019, 09:11
Jakie klasy sportowe?? Chyba pseudo sportowe, bez małych wyjątków :)
Realista
Realista 13.01.2020, 19:42
A daj Pan spokój, byłem z dzieckiem w tamtym roku na Mistrzostwach Województwa Szkół to naprawdę współczuję dzieciom że przy takim poziomie musieli rywalizować z z 5 albo i 10 razy lepszymi dziećmi. Moja córka 5 letnia lepiej skacze do wody niż te dzieci przez parę lat treningu.... I za czyje pieniądze???

Pozostałe