Ulica Wojska Polskiego otwarta

  • 12.12.2019, 07:41
  • Beata Perzanowska
Ulica Wojska Polskiego otwarta Symboliczne otwarcie ul. Wojska Polskiego Fot. M. Chodacz
Wieści z powiatu. 6 grudnia odbyło się uroczyste oddanie do użytku przebudowanej ul. Wojska Polskiego w Augustowie.

Na zadanie o wartości 7,4 mln zł Powiat Augustowski pozyskał środki z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 3,4 mln zł, a wkład własny został sfinansowany z budżetu Powiatu w kwocie 2,3 mln zł oraz Gminy Miasta Augustów w wysokości 1,7 mln zł.

W ramach realizacji inwestycji przebudowany został odcinek ulicy powiatowej od Ronda Solidarności do Rynku Zygmunta Augusta o długości około 700 mb. Roboty objęły kompleksową modernizację drogi, tj. przebudowę kanalizacji deszczowej, kolidujących odcinków sieci telekomunikacyjnej, budowę kanału technologicznego, wykonanie nowych warstw konstrukcyjnych oraz nawierzchni jezdni, zjazdów, zatok parkingowych, zatok autobusowych oraz ciągów pieszo-rowerowych i chodników. Przebudowane zostały skrzyżowania z ul. Mickiewicza i ul. Norwida, na których powstały dodatkowe pasy do skrętu w prawo. Ulica zyskała nowe oświetlenie oraz nasadzenia drzew wraz z elementami zieleni drogowej. W ramach zadania wykonano nowe oznakowanie pionowe i poziome, wyniesiono przejście dla pieszych oraz zamontowano barierki ochronne.

Ponadto w trakcie przebudowy ulicy, właściciele infrastruktury niezwiązanej z funkcją drogi, ale zlokalizowanej w tej ulicy, przeprowadzili niezbędne modernizacje swoich urządzeń. Przebudowana została napowietrzna linia komunalna niskiego napięcia na linię doziemną, a także zmodernizowano linię średniego napięcia. Wodociągi i Kanalizacje Miejskie przeprowadziły prace na sieci kanalizacji sanitarnej oraz budowę nowej magistrali wodociągowej wraz z przyłączami. Roboty dotyczące sieci ciepłowniczej oraz nowe przyłącza wykonało również Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cielnej. Przeprowadzono także prace związane z budową infrastruktury internetu światłowodowego.

– Dziękujemy firmie EKODROM Sp. z o.o. za tak sprawne przeprowadzenie tej trudnej inwestycji, polegającej na gruntownej przebudowie ulicy Wojska Polskiego, która jest niesłychanie ważna w układzie komunikacyjnym Augustowa – powiedział starosta Jarosław Szlaszyński. – Realizacja tego przedsięwzięcia była bardzo trudna i odbywała się w szczególnych warunkach, przy ciągłym ruchu drogowym. Za to, że firma podjęła się tego zadania i wywiązała się z niego znakomicie, składamy dziś wyrazy uznania – dodał starosta. Była to doskonała okazja do wręczenia firmie Medalu Zarządu Powiatu w Augustowie „Za zasługi dla Powiatu Augustowskiego”, w dowód uznania za profesjonalną i rzetelną realizację licznych inwestycji oraz wkład w rozwój infrastruktury drogowej Powiatu Augustowskiego. Odznaczenie odebrali: Wojciech Nowak – Prezes Zarządu EKODROM Sp. z o.o. oraz Piotr Nowak – Prokurent Firmy. Za 20 – letnią pracę w Powiatowym Zarządzie Dróg oraz 10 lat pełnienia funkcji dyrektora tej instytucji, Medalem Zarządu Powiatu został uhonorowany również Daniel Hiero. Następnie starosta podziękował Jarosławowi Zielińskiemu – Posłowi na Sejm RP, za życzliwość i wsparcie powiatowych potrzeb.

– Ta inwestycja jest przykładem dobrej współpracy samorządowo – samorządowej i rządowo – samorządowej. Dwa samorządy podjęły wspólny wysiłek finansowy, ale także wsparł je w kwocie ok. 3,4 mln zł Fundusz Dróg Samorządowych, który bardzo dobrze służy budowie i modernizacji dróg lokalnych. Dzisiaj możemy podziwiać efekt tej współpracy – powiedział poseł Jarosław Zieliński.

Starosta przekazał także podziękowania za wspólną realizację inwestycji Mirosławowi Karolczukowi – Burmistrzowi Augustowa i jego współpracownikom, a także Marcinowi Sieńkowskiemu – Inspektorowi Nadzoru za dbałość o sprawną, rzetelną i prawidłową realizację inwestycji.

Oddaną do użytku ulicę poświęcił ksiądz dziekan Wojciech Jabłoński – Proboszcz Parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie. W uroczystości udział wzięli także: Dariusz Jan Szkiłądź – Wicestarosta Augustowski, Andrzej Mursztyn – Przewodniczący Rady Powiatu, członkowie Zarządu Powiatu: Tadeusz Drągiewicz i Waldemar Jedliński, a także radni: Mieczysław Lucjan Sobolewski i Michał Kotarski. Miasto z Burmistrzem na czele reprezentowali: Wiceburmistrz Filip Chodkiewicz, Przewodnicząca Rady Miejskiej Alicja Dobrowolska, a także Skarbnik Sławomir Sieczkowski oraz Kierownik Wydziału Inwestycji Magdalena Sokołowska. Obecne były także osoby bezpośrednio pracujące przy realizacji inwestycji oraz mieszkańcy Augustowa.

Red.

 

Beata Perzanowska

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Fryzurka
Fryzurka 12.12.2019, 19:29
A po kiego tam skarbnik??????
medalista
medalista 12.12.2019, 10:37
ktoś ma jobla na punkcie medali hahaha... już nawet wykonawcy prac budowlanych dostają medale.... a jak zabraknie okazji to chyba będzie łapanka i medale będą otrzymywać przypadkowo złapani na spacerach mieszkańcy miasta i turyści... Bareja....
pracownik
pracownik 13.12.2019, 08:40
Przynajmniej w powiecie doceniają ludzi a w urzędzie miejskim to w nagrodę oczernią, odbiorą wynagrodzenia dyrektorom to zwolnią z pracy, to zrozpaczeni sami pracownicy się zwolnią..Wolę jednak te medale.
qwfd
qwfd 12.12.2019, 19:41
I za Frania W. (tego zbyt inteligentnego, co pasek na oczach miał) było z medalami tak i teraz z medalami. Nauka nie idzie w las. Pójdzie albo dać medal, albo odebrać. Ot władza musi sama sie docenić jak mieszkańcy mają gdzieś. Oni istnieja chyba tylko dla siebie.
leśny ludek
leśny ludek 12.12.2019, 08:27
Oj tam od razu otwarta... Otwarta to już była od prawie dwóch tygodni, raczej ulica została ZAMKNIĘTA, żeby panowie mogli ją sobie otworzyć.

Ulica zyskała nasadzenia drzew? Prawda, tylko że za to straciła wszelkie dotychczasowe drzewa. Parkingi są wciśnięte wszędzie gdzie się dało, więc wyglada to bardzo łyso.

Nie wiem jakie chody i gdzie ma wykonawca, ale to cud, że się nie powtórzyła tragedia z Lipowca i nikt nie wpadł do studzienki, które były zabezpieczone jedynie położoną na studzience paletą.

Ale i tak najważniejsze kto otwierał! To trzeba pogrubić! To jest informacja!

Pozostałe